Jak v Gmailu přesunout poštu do jiných složek

V tomto článku:Zařazení zpráv do ŠtítkůAutomatické značení a skrytí zprávZobrazení vaší rozřazené pošty

Chcete uspořádat svou Gmail schránku? Pomocí štítků a filtrů můžete třídit zprávy do ekvivalentních systémových složek. Štítky jsou zde mírně odlišné než klasické složky a může chvíli trvat, než si na ně zvyknete. Avšak jakmile se s nimi seznámíte, budete si moct svou poštu uspořádat pro snadnější používání.

Postup

Jak složky fungují

 1. 1
  Gmail využívá "Štítky namísto klasických "Složek". U Gmailu neexistují žádné "složky" v klasickém slova smyslu. Místo nich zde můžeme najít "štítky", které vám pomáhají roztřídit zprávy. Štítky sice působí jako normální složky, liší se však v několika klíčových věcech: na jednu zprávu lze aplikovat více štítků i přesto že tyto štítky nejsou nijak propojené a také si můžete zvolit, zda chcete e-maily vidět v doručené poště, nebo si je skryjete.
 2. 2
  Štítky mohou být na zprávy aplikovány ručně nebo automaticky pomocí "Filtrů". Buď můžete štítky přiřazovat vašim příchozím zprávám ručně, nebo můžete nastavit, aby se třídili automaticky, ihned po jejich obdržení. Ať tak či onak, pošta se objeví ve vaší e-mailové schránce a pomocí "filtrů" je automaticky tříděna.
  • Aby bylo jasno. Jediným způsobem třídění zpráv do štítků, které se nezobrazují ve vaší doručené poště je vytvořit filtry. Filtry umožní skrýt zprávy z doručené pošty, nebo je automaticky označí a archivují.

Část 1
Zařazení zpráv do Štítků

 1. 1
  U zpráv, které chcete přesunout, zaškrtněte políčko.
 2. 2
  Klikněte na tlačítko "Složky" v horní části stránky.
 3. 3
  Zvolte "Vytvořit nový". Můžete si také vybrat ze seznamu štítků, které jste již vytvořili.
 4. 4
  Zadejte název štítku. Pokud chcete, aby štítek sloužil jako "podsložka", můžete určit, pod který štítek bude ten vámi vytvořený spadat.
  • Po vytvoření štítku budou všechny zprávy, které jste vybrali, označeny tímto štítkem.
  • Pokud vyberete složku nebo vytvoříte nový štítek, všechny vámi vybrané zprávy budou přesunuty do tohoto štítku a následně odstraněny z vaší doručené pošty.

Část 2
Automatické značení a skrytí zpráv

 1. 1
  Klikněte na tlačítko Nastavení. Tlačítko vypadá jako ozubené kolo a je umístěno v pravém horním rohu.
 2. 2
  Zvolte "Nastavení".
 3. 3
  Klikněte na záložku "Filtry".
 4. 4
  Klikněte na "Vytvořit nový filtr" v dolní části seznamu.
 5. 5
  Zobrazí se třídící kritéria filtru. Existuje celá řada možností, které lze použít k přidání zprávy do štítku za pomocí filtru.
  • Od - Budou filtrovány všechny zprávy od zadaného adresáta.
  • Komu - Všechny zprávy zasílány na zadanou adresu budou filtrovány.
  • Předmět - Veškeré zprávy, které obsahují specifická slova v předmětu, budou filtrovány.
  • Obsahuje slova - Všechny zprávy, které mají zadaná slova v předmětu či těle zprávy budou filtrovány.
  • Neobsahuje - Všechny zprávy, které neobsahují zadaná slova v předmětu či těle zprávy budou filtrovány.
 6. 6
  Klikněte na "Vytvořit filtr z tohoto vyhledávání". Seznam odpovídajících zpráv se zobrazí za oknem vytvořeného filtru.
 7. 7
  Zaškrtněte políčko "Použít štítek" a zvolte štítek, pod který chcete, aby se vám tyto zprávy filtrovaly.
 8. 8
  Zaškrtněte "Přeskočit Doručenou poštu (Archivovat)" pro skrytí zpráv, které odpovídají filtru. Tyto zprávy pak zobrazíte otevřením štítku v levém postranním panelu.
 9. 9
  Zaškrtněte políčko "Použít filtr také na odpovídající konverzace", pokud chcete, aby se filtr aplikoval na všechny stávající zprávy. Je to velmi užitečné, zejména pokud chcete rychle uspořádat větší množství starých zpráv.
 10. 10
  Klikněte na "Vytvořit filtr". Nové zprávy, splňující tyto kritéria, budou nyní automaticky označeny štítkem, který jste si sami navolili, a též bude tato pošta skryta z doručené pošty, pokud jste tak zvolili.

Část 3
Zobrazení vaší rozřazené pošty

 1. 1
  Kliknutím na štítek v levém postranním panelu zobrazíte jeho obsah. Je-li štítek tučně, obsahuje nové nepřečtené zprávy.
 2. 2
  Kliknutím na tlačítko "Další" ve spodní části seznamu štítků zobrazíte všechny své štítky. Můžete zobrazit a skrýt štítky ze svého krátkého seznamu pomocí karty "Štítky" v nabídce "Nastavení". Kliknutím na "Více" zobrazíte všechny své štítky včetně těch, které jsou obvykle skryté.
 3. 3
  Přesunutí roztříděných zpráv do různých složek. Zprávy můžete kdykoliv přesunout zaškrtnutím políčka nalevo od zprávy. Následně vyberete složku, do které chcete tuto zprávu umístit.

Informace o článku

Kategorie: Základní počítačové dovednosti

V jiných jazycích:

English: Move Mail to Different Folders in Gmail, Italiano: Spostare le Email tra Cartelle in Gmail, Español: mover correos a diferentes carpetas en Gmail, Deutsch: Emails in Gmail in verschiedene Ordner verschieben, Português: Mover Emails para Diferentes Pastas no Gmail, Русский: переносить письма в различные папки в Gmail, Français: organiser les mails en différents dossiers dans Gmail, Bahasa Indonesia: Memindahkan Pesan Surel ke Folder Lain di Gmail, 中文: 在谷歌邮箱中将邮件移动到不同的文件夹, Nederlands: E‐mail naar een andere map in Gmail verplaatsen, العربية: نقل رسائل البريد الإلكتروني إلى مجلدات مختلفة في جيميل, ไทย: ย้ายอีเมลไปไว้ที่โฟลเดอร์อื่นใน Gmail, Tiếng Việt: Di chuyển thư sang thư mục khác trong Gmail, 日本語: Gmailで別のフォルダにメールを移動する

Stránka byla zobrazena 2 306 krát.
Byl tento článek přesný?