Skype je skvělý program pro videokonference, chatování s někým, kdo je daleko od vás, či prostě na to, abyste mohli zůstat v kontaktu s přáteli či rodinou. Věděli jste ale, že pomocí Skype můžete také pořizovat fotky? V tomto článku se naučíte pořizovat fotky vaší osoby či vašich přátel jak na počítači, tak i na mobilním zařízení. Pojďme na to!


Metoda 1 ze 5:
Pořizování fotek vaší osoby na PC

 1. 1
  Přihlašte se do Skype. Přihlašte se jako obvykle. V nabídce Nástroje zvolte "Možnosti…"
 2. 2
  Klikněte na "Nastavení videa". V okně Možnosti se kliknutím na "Nastavení videa" aktivuje interní kamera počítače.
  • Pokud máte k počítači připojeno více kamer, můžete si z rozbalovacího menu zvolit, se kterou chcete pracovat.
  • Kliknutím na "Nastavení kamery" upravíte nastavení úrovní videa, například jas, sytost a kontrast.
 3. 3
  Klikněte na "Změnit profilovou fotku". Posaďte se před kameru, a až budete připraveni, klikněte na "Vyfotit".
 4. 4
  Upravte fotku. S fotkou můžete různě pohybovat i měnit její velikost. Jakmile budete spokojení s tím, jak na fotce vypadáte, klikněte na "Použít tuto fotku" a poté na "Uložit". Právě jste si vytvořili a nastavili novou profilovou fotku.[1]
  Reklama

Metoda 2 ze 5:
Pořízení fotky jiné osoby na PC

 1. 1
  Spusťte Skype videohovor. Až uvidíte na displeji obrázek druhé osoby, budete moci kdykoliv pořídit její fotku.
 2. 2
  V aktivním okně videohovoru klikněte na tlačítko "+". Pokud se vám záběr líbí, klikněte na "Vyfotit". Pořízená fotka se objeví v Galerii, odkud ji můžete sdílet s ostatními kontakty z vašeho Skype adresáře kliknutím na tlačítko "Sdílet". Najít konkrétní fotku můžete pomocí tlačítka "Najít".[2]
  Reklama

Metoda 3 ze 5:
Pořízení fotky vaší osoby na Macu

 1. 1
  Přihlašte se do Skype. Z nabídky Skype zvolte "Preferences…"
 2. 2
  Klikněte na kartu Audio/Video. Nyní se aktivuje interní kamera a vy se uvidíte na displeji. Pokud máte připojeno více kamer, v nabídce si můžete vybrat tu, se kterou chcete pracovat. Až budete mít vše nastaveno, zavřete okno Preferences.
 3. 3
  Upravte profil. V nabídce File vyberte "Edit Profile…". Pod vaší aktuální fotkou klikněte na "Change Picture."
 4. 4
  Klikněte na kameru. V dialogovém okně Change Picture klikněte na ikonu kamery, kterou najdete pod posuvníkem.
 5. 5
  Usmějte se! Počkáte 3 sekundy a poté vás Skype pomocí interní kamery vyfotí. Poté můžete měnit velikost nebo pozici fotky. Pokud se vám fotka nelíbí, klikněte na tlačítko kamery znovu a pořiďte další, dokud se vám nějaká nebude líbit. Jakmile pořídíte takovou fotku, se kterou budete spokojeni, klikněte na tlačítko "Set". A vaše nová fotka bude hotová.
  Reklama

Metoda 4 ze 5:
Pořízení fotky vaší osoby na Skype Mobile

 1. 1
  Otevřete aplikaci Skype. Klepněte na svou fotku v levém horním rohu displeje a pak na ikonu foťáku nad vaší profilovou fotkou.
 2. 2
  Klikněte na "Vyfotit". Objeví se okénko, ve kterém můžete pořídit fotku, použít existující fotku, smazat profilovou fotku nebo celou operaci zrušit. Kliknutím na "Vyfotit" aktivujete kameru vašeho mobilního zařízení.
 3. 3
  Nastavte se, jak potřebujete. Až budete připraveni pořídit fotku, klikněte na displeji na ikonku fotoaparátu.
 4. 4
  Upravte fotku. Táhnutím můžete fotku v čtvercovém rámečku uprostřed různě posunovat. Fotku můžete pomocí dvou prstů přiblížit či oddálit. Až budete s nastavením spokojeni, klikněte na "Použít". Vaše nová profilová fotka je nyní nastavena.
  Reklama

Metoda 5 ze 5:
Pořízení fotky na OS X a iOS pomocí screenshotu

 1. 1
  Pořiďte fotku aktivního okna. Skype pro platformu Macintosh nenabízí možnost pořídit fotku lidí, se kterými zrovna mluvíte. Pokud si však i přesto chcete fotku osoby, se kterou komunikujete, pořídit, využijte screenshot, tedy snímek obrazovky. Pokud chcete pořídit snímek obrazovky, zmáčkněte Shift-Command-4, poté uvolněte a následně zmáčkněte mezerník. Kurzor se změní na ikonu foťáku a pokud myší najedete nad dané okno, objeví se světle modrá maska, jež indikuje okno, které bude vyfoceno (i když je třeba z převážné části zakryté jinými okny). Umístěte kurzor na okno programu Skype a levým kliknutím pořiďte snímek tohoto okna. Fotka se uloží na Plochu.
 2. 2
  Pořiďte snímek obrazovky. Stejně jako u operačního systému Macintosh neposkytuje Skype možnost pořídit fotky ostatních ani v případě iOS. Pokud ale takovou fotku pořídit chcete, není to nic těžkého. Zmáčkněte a podržte tlačítko Sleep/Wake, poté zmáčkněte a uvolněte tlačítko Home. Pořízenou fotku najdete v Camera Roll.
  Reklama

Tipy

 • S lepším světlem budete pořizovat lepší snímky. Pokud se snažíte pořídit fotku v tmavém pokoji, bude výsledný snímek obsahovat šum a možná nebude ani dobře zaostřený.

Reklama

Související články

Jak poznat, že máte napíchnutý telefon
Jak smazat účet na Spotify
Jak získat něčí heslo k Facebooku
Jak obnovit zablokovaný účet na Facebooku
Jak opravit notebook, který se nenabíjí
Jak hledat na hlubokém webu
Jak kontaktovat Instagram
Jak vypnout ochranu proti zápisu
Jak vytvořit novou složku v Gmailu
Jak nastavit dva monitory
Jak přijít na to, zda vás někdo bloknul na WhatsApp
Jak hackovat
Jak smazat cookies z vašeho prohlížeče
Jak odemknout zabezpečený PDF soubor
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku pracovali dobrovolní autoři, kteří jej v průběhu času upravili a vylepšili. Tento článek byl zobrazen 1 770 krát
Stránka byla zobrazena 1 770 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama