Skype je skvělý program pro videokonference, chatování s někým, kdo je daleko od vás, či prostě na to, abyste mohli zůstat v kontaktu s přáteli či rodinou. Věděli jste ale, že pomocí Skype můžete také pořizovat fotky? V tomto článku se naučíte pořizovat fotky vaší osoby či vašich přátel jak na počítači, tak i na mobilním zařízení. Pojďme na to!


Metoda 1 ze 5:
Pořizování fotek vaší osoby na PC

 1. 1
  Přihlašte se do Skype. Přihlašte se jako obvykle. V nabídce Nástroje zvolte "Možnosti…"
 2. 2
  Klikněte na "Nastavení videa". V okně Možnosti se kliknutím na "Nastavení videa" aktivuje interní kamera počítače.
  • Pokud máte k počítači připojeno více kamer, můžete si z rozbalovacího menu zvolit, se kterou chcete pracovat.
  • Kliknutím na "Nastavení kamery" upravíte nastavení úrovní videa, například jas, sytost a kontrast.
 3. 3
  Klikněte na "Změnit profilovou fotku". Posaďte se před kameru, a až budete připraveni, klikněte na "Vyfotit".
 4. 4
  Upravte fotku. S fotkou můžete různě pohybovat i měnit její velikost. Jakmile budete spokojení s tím, jak na fotce vypadáte, klikněte na "Použít tuto fotku" a poté na "Uložit". Právě jste si vytvořili a nastavili novou profilovou fotku.[1]
  Reklama

Metoda 2 ze 5:
Pořízení fotky jiné osoby na PC

 1. 1
  Spusťte Skype videohovor. Až uvidíte na displeji obrázek druhé osoby, budete moci kdykoliv pořídit její fotku.
 2. 2
  V aktivním okně videohovoru klikněte na tlačítko "+". Pokud se vám záběr líbí, klikněte na "Vyfotit". Pořízená fotka se objeví v Galerii, odkud ji můžete sdílet s ostatními kontakty z vašeho Skype adresáře kliknutím na tlačítko "Sdílet". Najít konkrétní fotku můžete pomocí tlačítka "Najít".[2]
  Reklama

Metoda 3 ze 5:
Pořízení fotky vaší osoby na Macu

 1. 1
  Přihlašte se do Skype. Z nabídky Skype zvolte "Preferences…"
 2. 2
  Klikněte na kartu Audio/Video. Nyní se aktivuje interní kamera a vy se uvidíte na displeji. Pokud máte připojeno více kamer, v nabídce si můžete vybrat tu, se kterou chcete pracovat. Až budete mít vše nastaveno, zavřete okno Preferences.
 3. 3
  Upravte profil. V nabídce File vyberte "Edit Profile…". Pod vaší aktuální fotkou klikněte na "Change Picture."
 4. 4
  Klikněte na kameru. V dialogovém okně Change Picture klikněte na ikonu kamery, kterou najdete pod posuvníkem.
 5. 5
  Usmějte se! Počkáte 3 sekundy a poté vás Skype pomocí interní kamery vyfotí. Poté můžete měnit velikost nebo pozici fotky. Pokud se vám fotka nelíbí, klikněte na tlačítko kamery znovu a pořiďte další, dokud se vám nějaká nebude líbit. Jakmile pořídíte takovou fotku, se kterou budete spokojeni, klikněte na tlačítko "Set". A vaše nová fotka bude hotová.
  Reklama

Metoda 4 ze 5:
Pořízení fotky vaší osoby na Skype Mobile

 1. 1
  Otevřete aplikaci Skype. Klepněte na svou fotku v levém horním rohu displeje a pak na ikonu foťáku nad vaší profilovou fotkou.
 2. 2
  Klikněte na "Vyfotit". Objeví se okénko, ve kterém můžete pořídit fotku, použít existující fotku, smazat profilovou fotku nebo celou operaci zrušit. Kliknutím na "Vyfotit" aktivujete kameru vašeho mobilního zařízení.
 3. 3
  Nastavte se, jak potřebujete. Až budete připraveni pořídit fotku, klikněte na displeji na ikonku fotoaparátu.
 4. 4
  Upravte fotku. Táhnutím můžete fotku v čtvercovém rámečku uprostřed různě posunovat. Fotku můžete pomocí dvou prstů přiblížit či oddálit. Až budete s nastavením spokojeni, klikněte na "Použít". Vaše nová profilová fotka je nyní nastavena.
  Reklama

Metoda 5 ze 5:
Pořízení fotky na OS X a iOS pomocí screenshotu

 1. 1
  Pořiďte fotku aktivního okna. Skype pro platformu Macintosh nenabízí možnost pořídit fotku lidí, se kterými zrovna mluvíte. Pokud si však i přesto chcete fotku osoby, se kterou komunikujete, pořídit, využijte screenshot, tedy snímek obrazovky. Pokud chcete pořídit snímek obrazovky, zmáčkněte Shift-Command-4, poté uvolněte a následně zmáčkněte mezerník. Kurzor se změní na ikonu foťáku a pokud myší najedete nad dané okno, objeví se světle modrá maska, jež indikuje okno, které bude vyfoceno (i když je třeba z převážné části zakryté jinými okny). Umístěte kurzor na okno programu Skype a levým kliknutím pořiďte snímek tohoto okna. Fotka se uloží na Plochu.
 2. 2
  Pořiďte snímek obrazovky. Stejně jako u operačního systému Macintosh neposkytuje Skype možnost pořídit fotky ostatních ani v případě iOS. Pokud ale takovou fotku pořídit chcete, není to nic těžkého. Zmáčkněte a podržte tlačítko Sleep/Wake, poté zmáčkněte a uvolněte tlačítko Home. Pořízenou fotku najdete v Camera Roll.
  Reklama

Tipy

 • S lepším světlem budete pořizovat lepší snímky. Pokud se snažíte pořídit fotku v tmavém pokoji, bude výsledný snímek obsahovat šum a možná nebude ani dobře zaostřený.

Reklama

Související články

Jak poznat, že máte napíchnutý telefon
Jak získat něčí heslo k Facebooku
Jak obnovit zablokovaný účet na Facebooku
Jak smazat účet na Spotify
Jak opravit notebook, který se nenabíjí
Jak kontaktovat Instagram
Jak hledat na hlubokém webu
Jak vypnout ochranu proti zápisu
Jak přijít na to, zda vás někdo bloknul na WhatsApp
Jak hackovat
Jak nastavit dva monitory
Jak smazat cookies z vašeho prohlížeče
Jak odemknout zabezpečený PDF soubor
Jak na Facebooku nastavit, aby vás ostatní viděli offline
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku pracovali dobrovolní autoři, kteří jej v průběhu času upravili a vylepšili. Tento článek byl zobrazen 1 719 krát
Stránka byla zobrazena 1 719 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama