Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Sdílení obrazovky pomocí programu Skype vám umožňuje ukázat obsah obrazovky osobě, se kterou si voláte, například tehdy, když potřebujete pomoci s nějakým technickým problémem. Potřebujete prarodičům ukázat fotky z dovolené, ale nechcete posílat velké množství souborů, které by si museli stahovat? Potřebujete technickou pomoc od svých vnoučat? Sdílení obrazovky je rychlá a snadná odpověď. Sdílení obrazovky je pro všechny uživatele Skypu zdarma. Nicméně, pokud budete potřebovat využít sdílení obrazovky během telefonního hovoru nebo pro více lidí zároveň, bude potřeba upgradovat na Skype Premium. V tomto článku se naučíte sdílet obrazovku na platformách Windows i Mac.

Postup

 1. 1
  Spusťte Skype. Pomocí svého uživatelského jména a hesla se přihlašte ke svému Skype účtu. Po přihlášení se v levém panelu zobrazí kontakty, které jste si během používání Skypu vytvořili.
 2. 2
  Zahajte hlasový hovor nebo videohovor s některým ze svých kontaktů. Během obyčejného hovoru i videohovoru můžete obrazovku sdílet. Pro sdílení obrazovky během videohovoru je však zapotřebí mít Skype Premium. Pokud Premium nemáte a pokoušíte se spustit sdílení obrazovky během videohovoru, objeví se zpráva, že sdílení obrazovky je možné pouze během normálního hlasového hovoru.
  • Pokud nemáte Skype Premium, můžete obrazovku sdílet pouze s jednou osobou. S účtem Premium je možné sdílet obrazovku až s deseti uživateli najednou.
  • Aby bylo možné sdílení obrazovky zahájit, musí mít oba účastníci hovoru nainstalovanou nejnovější verzi Skype.
  • Ke sdílení obrazovky je třeba mít širokopásmové připojení k internetu. Při vytáčeném internetovém připojení není sdílení obrazovky podporováno.
 3. 3
  Během hovoru klikněte na modré tlačítko “+”. Najdete ho hned vedle červeného tlačítka pro ukončení hovoru. Otevře se nabídka. Zvolením položky “Sdílet obrazovku” otevřete možnosti Sdílení obrazovky.
  • Na platformě Mac najdete znaménko “+” (v tomto případě nemá modrou barvu) v ikonce komiksové bubliny pro přímou řeč.[1]
 4. 4
  Zkontrolujte si náhled obrazovky. Předtím, než začnete obsah obrazovky sdílet, si můžete zobrazit náhled obrazovky, kterou druhá osoba uvidí. Znovu se přesvědčte, zda neuvidí něco, co si přejete ponechat skryto.
  • V případě, že nechcete sdílet celou obrazovku, ale jen konkrétní okno, můžete tak učinit kliknutím na šipku v rohu okna. Vyberte “Sdílet obrazovku” a pak vyberte okno, které chcete sdílet. Na Macu klikněte na rozbalovací menu v horní části okna a zvolte “Share a window (Sdílet okno)”.
 5. 5
  Kliknutím na Start zahájíte sdílení obrazovky. Druhá osoba v tuto chvíli uvidí obsah vaší obrazovky a cokoliv, co na ní děláte. Pro ukončení sdílení klikněte na tlačítko “Ukončit (Stop)”.
  • Ve stejnou dobu může obrazovku sdílet pouze jeden ze dvou účastníků hovoru.[2]
  Reklama

Tipy

 • Mějte na paměti, že použitím služeb sdílení obrazovky či videohovor významně omezíte šířku pásma vašeho internetového připojení, neboť zmíněné služby zabírají podstatnou část tohoto pásma.
 • Jste-li příjemce hovoru (osoba, které je voláno), zvolte během oznámení o příchozím hovoru tlačítko "Zahájit videohovor".
 • Obrazovku byste měli sdílet pouze tehdy, pokud máte dostatečně rychlé internetové připojení, které videohovory podporuje.
 • Pokud sdílíte pouze určitou část obrazovky, druhá osoba uvidí pouze tuto oblast, kterou jste vybrali. Poznáte ji tak, že bude zvýrazněná.
Reklama

Varování

 • V době, kdy sdílíte obrazovku, vás druhá osoba neuvidí!
 • Sdílejte pouze věci, které s druhou osobou sdílet chcete.
 • Uvědomte si, že špatná kvalita internetového připojení může způsobit chvilkové zamrzání či zasekávání videohovoru.
 • Pokud máte předinstalovanou verzi Skype pro Windows, možnost sdílení obrazovky neuvidíte.
Reklama

Související články

Jak smazat prázdnou stránku ve Wordu
Jak propojit dva routeryJak propojit dva routery
Jak si změnit IP adresu (Windows)Jak si změnit IP adresu (Windows)
Jak zjistit hesloJak zjistit heslo
Jak přehrávat soubory MKVJak přehrávat soubory MKV
Jak na SD kartě odstranit ochranu proti zápisuJak na SD kartě odstranit ochranu proti zápisu
Jak ve Wordu otočit textJak ve Wordu otočit text
Jak kopírovat soubory v příkazovém řádkuJak kopírovat soubory v příkazovém řádku
Jak vynuceně ukončit program (Windows)Jak vynuceně ukončit program (Windows)
Jak zakázat cookiesJak zakázat cookies
Jak zjistit, zda máte na počítači BluetoothJak zjistit, zda máte na počítači Bluetooth
Jak kopírovat a vkládatJak kopírovat a vkládat
Jak vložit video do PowerPointuJak vložit video do PowerPointu
Jak extrakcí jednotlivých stránek z PDF dokumentu vytvoříme nový PDF dokument
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautor od:
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 11 589 krát
Stránka byla zobrazena 11 589 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama