Jak vidět aury

V tomto článku:Jak porozumět aurámČištění auryJak vidět aury

Možnosti toho, co můžete spatřit v aurách ostatních lidí, jsou v podstatě neomezené. Když se naučíte číst a chránit svoji vlastní auru, pomůže vám to dosáhnout lepšího fyzického, emocionálního i duchovního zdraví. Nepotřebujete žádné nadpřirozené schopnosti. Ve skutečnosti lidé věří tomu, že aury může vidět každý a že jsme je jako malé děti vnímali všichni. V tomto článku se dozvíte, jak v sobě tuto schopnost opět objevit.

1
Jak porozumět aurám

 1. 1
  Ujasněte si definici. Obecně platí, že aura je charakteristická atmosféra obklopující člověka, ale ve skutečnosti jsou aury specifičtější. Podle některých lidí jsou to elektro-fotonické vibrace, které člověk vydává jako reakci na externí vzruchy. Nejdůležitějším faktem je to, že aura obsahuje informace o podstatě dané osoby nebo předmětu, který obklopuje.
 2. 2
  Vědecké pojetí aury. Aura okolo lidí je složena zčásti z elektromagnetického záření, které je v rozsahu mezi mikrovlnami a infračerveným zářením na spodním konci frekvence k UV záření na horním konci frekvence. UV světlo se více vztahuje k vědomé činnosti (myšlení, kreativita, záměry, smysl pro humor a emoce) a jde o součást aury, kterou je možné spatřit pouhým okem. [1]
  • Elektromagnetické energie aury, které obklopují tělo, mají oválný tvar. Toto „aurické vejce“ obklopuje tělo zhruba 0.6-0.9m ze všech stran. Napíná se nad hlavou a prochází také pod chodidly až pod zem. [2]
 3. 3
  Naučte se úrovně aury. Aura má sedm úrovní (neboli vrstev či aurických těl), které odpovídají sedmi čakrám v těle. Každá úroveň má svoji vlastní frekvenci, ale všechny úrovně na sebe vzájemně působí a ovlivňují se. Proto platí, že když je jedna úroveň aury narušena, může to narušit i všechny ostatní úrovně. [3]
 4. 4
  Naučte se ocenit výhody vidění aury. Když se naučíte vnímat aury ostatních lidí, budete schopni toho spoustu zjistit o jejich charakteru. Když se naučíte vnímat i svoji vlastní auru, budete schopni provést změny které zlepší signály, které vaše tělo vyzařuje.
  • Snadno odhalíte lháře. Auru není možné předstírat. Když k vám někdo bude neupřímný, poznáte to ihned podle toho, že budete naslouchat jeho myšlenkám skrz jeho auru.
  • Zjistíte pravou povahu lidí. Čistá a jasná aura znamená, že je daná osoba hodná a duchovně pokročilá. Tmavá nebo šedá aura většinou znamená nekalé úmysly. Někdo, kdo se prezentuje jako duchovní učitel, mistr, guru, nebo jiný duchovní vůdce, by měl mít jasně ohraničenou žluto-zlatou auru kolem hlavy.
  • Diagnostikujete nemoci. Když se naučíte číst v aurách, budete schopni odhalit fyzické problémy těla ještě dříve, než se objeví jejich první příznaky.
  • Podpoříte svůj osobnostní růst. Když se naučíte číst v aurách, budete vnímavější, dosáhnete duchovního vývoje a posílíte své uvědomění okolního světa.
 5. 5
  Naučte se barvy aur a jejich významy. Aury se vyskytují v mnoha barvách, které obsahují informace o dané osobě nebo předmětu. Existuje sice spousta variací, z nichž každá má svůj význam, ale zde jsou základní barvy aury.
  • Červená. Červená barva symbolizuje srdce, krevní oběh a fyzické tělo. V pozitivním smyslu může značit zdravé ego, v negativním smyslu zase znamená vztek, úzkost, nebo problémy s odpuštěním.
  • Oranžová. Oranžová barva symbolizuje reprodukční orgány a emoce. V pozitivním smyslu znamená energii, výkonnost, kreativitu, produktivitu, dobrodružnost, kuráž a otevřenou povahu. V negativním smyslu může značit aktuální stres, závislosti a touhy.
  • Žlutá. Žlutá symbolizuje slezinu a životní energii. Jde o barvu probuzení, inspirace, inteligence a sdílených činností, kreativity, hravosti, optimismu a duševní pohody. Jasně žlutá ovšem může znamenat také strach ze ztráty kontroly, prestiže, respektu, nebo moci.
  • Zelená. Zelená barva symbolizuje srdce a plíce. Když se vyskytuje v auře, většinou představuje růst a rovnováhu a často také naznačuje blížící se změnu. Vztahuje se k lásce k lidem, zvířatům a přírodě. Tmavá nebo blátově zelená aura představuje žárlivost, zášť, pocity ublíženosti, nejistotu a nízké sebevědomí.
  • Modrá. Modrá barva symbolizuje krk a štítnou žlázu. V pozitivním smyslu znamená péči, láskyplnou povahu, intuici a citlivost. Tmavé odstíny modré znamenají strach z budoucnosti, ze sebevyjádření, nebo strach čelit pravdě.
  • Fialová. Fialová představuje hlavu, epifýzu a nervový systém. Považuje se za nejcitlivější a nejmoudřejší ze všech barev. Jde o intuitivní barvu aury, která odhaluje psychickou sílu a harmonii člověka sám se sebou.
  • Stříbrná. Stříbrná je barva duchovna a psychických schopností.
  • Zlatá. Zlatá barva znamená osvícení a božskou ochranu. Člověk, který má zlatou auru, je veden svým nejvyšším dobrem.
  • Černá. Černá vytahuje energii a transformuje ji. Většinou znamená dlouhodobou neschopnost odpustit nebo se zbavit smutku a může vést ke zdravotním problémům.
  • Bílá. Bílá je čisté světlo, které představuje čistotu a pravdu. Může znamenat, že jsou okolo andělé, nebo se může vyskytovat v auře ženy, která zanedlouho otěhotní.

2
Čištění aury

 1. 1
  Jak poznat, kdy je na čase vyčistit auru. Lidé do sebe nasávají negativní energie ostatních, aniž by si to uvědomovali. Tyto negativní energie potom negativně ovlivňují naši auru. Možná s tím máte zkušenosti: jste v dobré náladě a těšíte se na to, že strávíte čas s kamarádem. Užíváte si večer, ale v určitou chvíli si uvědomíte, že jste podráždění a úzkostliví. Když přijdete domů, máte už vyloženě špatnou náladu a nevíte, proč. Taková situace naznačuje, že byste měli vyčistit svoji auru. I když auru máte zdánlivě v rovnováze, je dobré ji pravidelně čistit a zbavovat se negativních energií.
 2. 2
  Pročistěte svoji auru. Zaměřte se na kořenovou čakru, která se nachází na konci páteře a která je spojována s červenou barvou. Představte si, že jste touto čakrou spojeni se zemí červeným světlem, které ji obklopuje. Potom si představte sami sebe ponoření do sprchy zářivého zlatého světla, které vyzařuje ze slunce. Nechejte toto světlo procházet vaším tělem a vaší aurou a chvíli se na něho zaměřte. Potom si představte fialové světlo, které vám vychází z chodidel až k hlavě. Vnímejte ji a pociťujte ji jako ochrannou energii, která zaplňuje díry ve vaší auře a má léčivé účinky. V tuto chvíli již probíhá čištění aury a měli byste se cítit silnější, měli byste vnímat, jak vás negativní energie opouští a měli byste být celkově klidnější. Chvíli s tímto pocitem meditujte. Až se budete cítit dobře, představte si bílé světlo, které obklopuje vaši pročištěnou auru a dodává vám ještě silnější ochranu. [4]
 3. 3
  Chraňte svoji auru. Můžete svoji auru chránit a posilovat i jinými způsoby, například masážemi, stavěním štítů, přeřezáváním lan a zásahy shora.
  • Zkuste energetickou metodu reiki. Tato doteková terapie posiluje proudění energie tím, že odstraňuje stagnující nebo zablokované energie či. Terapeut slouží jako médium, které získává božskou energii a vypouští ji do vašeho energetického pole, kde prochází zablokovanou energií či a podporuje duševní, emocionální, fyzické a duchovní léčení.
  • Vytvořte si štít. Představujte si bublinu, nebo kapsli bílé, milující energie, která vás obklopuje. Tento ochranný štít můžete použít k zahnání všech negativních myšlenek, pocitů a dalších psychických útoků na vás. Díky štítu zabráníte tomu, aby vás vysávali energetičtí upíři.
  • Přestřihněte lano. Neviditelné energetické provazy z vás mohou vyzařovat a napojovat se na další lidi, místa, předměty, nebo situace. Pozitivní láskyplná pouta byste nikdy neměli přetínat, ale energetické vazby založené na strachu byste měli přetnout, aby vám nebraly energii. Přivolejte anděla Michaela, který vám svým mečem přesekne negativní energie, nebo si představujte laserový paprsek, který je přetíná.
  • Požádejte o pomoc anděly. Přivolejte si anděly, kteří vám mohou pomoci – jsou vždy k dispozici, ale musíte je nejprve pozvat. Anděla Michaela požádejte, aby vám přetnul negativní energetická lana, Rafael zase naplní energetickou prázdnotu zelenou léčivou energií a anděl Metatron pročišťuje čakry.

3
Jak vidět aury

 1. 1
  Začněte vnímáním. Dobrým způsobem, jak začít vidět aury je naučit se je vnímat. Všímejte si toho, jak se cítíte v přítomnosti ostatních lidí. Zhluboka se nadechněte, vydechněte a zaměřte se na fyzické pocity, které cítíte a na svůj šestý smysl. Zeptejte se sami sebe, jak se s danou osobou cítíte – jste klidní, neklidní, nebo podráždění? Zamyslete se nad tím, jakou barvu byste k této osobě přiřadili. Postupem času pro vás bude stále snadnější vnímat aury ostatních lidí. [5]
 2. 2
  Zapracujte na svém periferním vidění. Naše periferní vidění je méně poškozené, než prostřední část naší duhovky a má zdravější fotocitlivé buňky. Během mnoha let jsme náš zrak vytrénovali tak, že vidíme pouze středem očí, takže možná nebude snadné začít používat periferní vidění a vidět tak aury. Můžete zkusit jednoduché cvičení – soustřeďte se na jeden bod 30-60 vteřin. Tím zvýšíte svoji citlivost na světlo. [6]
 3. 3
  Nalaďte se na barvy. Když budete trénovat s jasnými primárními barvami, může se vám podařit naučit se vidět aury. Přikryjte si knihu modrým nebo červeným papírem a postavte ji na stůl několik metrů od sebe. Stěna za knihou musí být bílá nebo neutrální a světlo v místnosti by mělo být jemné, ale ne příliš tlumené. Zavřete oči, několikrát se zhluboka nadechněte, uvolněte se, otevřete oči a zadívejte se na knihu. Nesoustřeďte se na ni, ale dívejte se spíše do stran a za ni. Po chvíli uvidíte jemnou auru, která knihu obklopuje a která se mění na jasně žlutou, nebo jasně zelenou, když trochu rozostříte zrak. [7]
  • Až se naučíte dívat se na jednu knihu, zkuste si přikrýt několik knih různobarevnými papíry a dívat se na ně. Až se zlepšíte ve vidění barev, začněte to zkoušet s rostlinami, zvířaty a nakonec i s lidmi.
  • Při tomto cvičení můžete mrkat normálně rychle. Aura možná na chvíli zmizí, ale když zůstanete uvolnění a budete se soustředit, brzy se zase objeví.
  • Trénujte to poctivě, aby si vaše oči zvykly na rozostřené vidění. Nenamáhejte oči příliš a nezatínejte svaly okolo očí a na čele.
 4. 4
  Naučte se vidět. Požádejte partnera, aby si stoupnul asi 50 cm před čistou bílou zeď v jemně osvětlené místnosti. Dívejte se na zeď za tímto člověkem okolo jeho těla. Nedívejte se přímo na něj, jinak se vám aura ztratí. Dívejte se spíše za něj a snažte se všímat si prostoru kolem jeho těla, kde by se měla objevit aura, kterou na bílém pozadí zřetelně uvidíte. Snažte se vnímat její barvu a pokud nic nevidíte, zamyslete se nad tím, jakou barvu byste k němu přiřadili.
 5. 5
  Trénujte si to na sobě. Sedněte si v jemně osvětlené místnosti a uvolněte se. Několikrát se zhluboka nadechněte. Stanovte si v mysli cíl, že uvidíte svoji vlastní auru a soustřeďte se na to. Je důležité věřit tomu, že se vám to podaří. Spojte své ukazováčky a tlačte je proti sobě. Aura je „lepivá,“ a jakmile se vám prsty přilepí k sobě, energie mezi nimi zůstane. Nyní se zaměřte na prostor mezi prsty a stále je o sebe otírejte. Po chvíli je oddělte a nechejte mezi nimi asi 1.5 cm místa. Zaměřte se na tento prostor a snažte se uvidět v něm barevnou mlhu nebo dým.[9]
  • Když budete trénovat pravidelně, brzy se naučíte vidět aury jasně a zřetelně. Až se vám to podaří, zopakujte toto cvičení s celými dlaněmi – otírejte je o sebe a potom je odtáhněte, abyste mezi nimi viděli svoji auru.

Tipy

 • Uvolněte se, dýchejte zhluboka a soustřeďte se.
 • Dávejte si pozor, abyste nesledovali aury ostatních lidí příliš okatě – mohli by si myslet, že na ně zíráte.
 • Nenamáhejte příliš své oči.
 • Přečtěte si knihy od Vincenta Van Praagha, slavného psychického média.

Informace o článku

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 28 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili.

Kategorie: Víra v nadpřirozeno

V jiných jazycích:

English: See Auras, Italiano: Vedere l'Aura, Español: ver auras, Português: Ver Auras, Deutsch: Auras sehen, Русский: видеть ауры, Français: voir les auras, 中文: 看灵光, Bahasa Indonesia: Melihat Aura, Nederlands: Aura's zien, العربية: مشاهدة الهالات, हिन्दी: औरा देखें, 日本語: オーラを見る, Tiếng Việt: Quan sát hào quang

Stránka byla zobrazena 9 628 krát.
Byl tento článek přesný?