Jak vkládat pomocí klávesnice

Když pracujete pravidelně s obsahem na počítači, budete se chtít naučit základní zkratky pro zlepšení vaší efektivity. Vkládání je jednou z těchto důležitých zkratek a je podstatné pro proces kopírování. Vkládací klávesové zkratky můžete použít prakticky v jakémkoliv operačním systému a programu. Podívejte se na krok 1 níže, abyste se naučili jak.

Postup

 1. 1
  Zkopírujte něco do schránky. Abyste mohli něco vložit, bude třeba nejprve něco zkopírovat. Můžete zkopírovat téměř cokoliv z počítače, od textu přes obrázky až po soubory a složky. Ke kopírování můžete také použít klávesové zkratky: Ctrl+C ve Windows a Linux nebo Command+C v Mac OS X. Kopírování zanechá obsah na svém původním místě a vytvoří kopii, kterou je možné vložit někam jinam.
  • Místo kopírování můžete použít vyjmutí, které odstraní obsah z původního místa tak, aby mohl být vložen na nové místo. Klávesové zkratky pro vyjmutí jsou Ctrl+X ve Windows a Linux a Command+X v Mac OS X.
 2. 2
  Ukažte na místo, kam chcete vložit obsah. Když vkládáte pomocí klávesnice, váš obsah bude vložen kamkoliv, kde je aktivní kurzor. Pokud vkládáte text, ujistěte se, že je kurzor umístěn na správném místě v dokumentu. Pokud vkládáte soubory, ujistěte se, že je otevřené a aktivní správné okno.
 3. 3
  Vložte obsah. Jakmile je kurzor na správném místě, stiskněte klávesovou zkratku pro vložení obsahu: Ctrl+V nebo Shift+Insert ve Windows a Linux[1] nebo Command+V v Mac OS X.[2] Obsah se objeví tam, kde je váš kurzor, nebo, pokud kopírujete soubory, na konci vašeho současného adresáře.
  • Pokud kopírujete soubory, může nějakou dobu trvat, než se vkládání dokončí, obzvlášť pokud jsou soubory velké. Ukazatel postupu bude ukazovat, jak dlouho bude kopírování trvat.

Informace o článku

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku pracovali dobrovolní autoři, kteří jej v průběhu času upravili a vylepšili.

Kategorie: Základní počítačové dovednosti

V jiných jazycích:

English: Paste with the Keyboard, Italiano: Incollare Tramite Combinazione di Tasti di Scelta Rapida, Español: pegar con el teclado, Deutsch: Kopierten Text mit der Tastatur einfügen, 中文: 在键盘上粘贴, Русский: сделать вставку с помощью клавиатуры, Português: Colar Usando o Teclado, Français: coller avec le clavier, Nederlands: Knippen en plakken op de computer, Bahasa Indonesia: Menyalin dengan Papan Ketik, 日本語: キーボードを使って「貼り付け」する, हिन्दी: कीबोर्ड से पेस्ट करें, العربية: لصق محتوى باستخدام لوحة المفاتيح, ไทย: วางข้อมูลโดยใช้แป้นพิมพ์, 한국어: 키보드 단축키로 붙여넣기 하는 방법, Tiếng Việt: Copy‐Paste Dùng Tổ hợp Phím tắt

Stránka byla zobrazena 1 728 krát.
Byl tento článek přesný?