Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Když pracujete pravidelně s obsahem na počítači, budete se chtít naučit základní zkratky pro zlepšení vaší efektivity. Vkládání je jednou z těchto důležitých zkratek a je podstatné pro proces kopírování. Vkládací klávesové zkratky můžete použít prakticky v jakémkoliv operačním systému a programu. Podívejte se na krok 1 níže, abyste se naučili jak.

Postup

 1. 1
  Zkopírujte něco do schránky. Abyste mohli něco vložit, bude třeba nejprve něco zkopírovat. Můžete zkopírovat téměř cokoliv z počítače, od textu přes obrázky až po soubory a složky. Ke kopírování můžete také použít klávesové zkratky: Ctrl+C ve Windows a Linux nebo Command+C v Mac OS X. Kopírování zanechá obsah na svém původním místě a vytvoří kopii, kterou je možné vložit někam jinam.
  • Místo kopírování můžete použít vyjmutí, které odstraní obsah z původního místa tak, aby mohl být vložen na nové místo. Klávesové zkratky pro vyjmutí jsou Ctrl+X ve Windows a Linux a Command+X v Mac OS X.
 2. 2
  Ukažte na místo, kam chcete vložit obsah. Když vkládáte pomocí klávesnice, váš obsah bude vložen kamkoliv, kde je aktivní kurzor. Pokud vkládáte text, ujistěte se, že je kurzor umístěn na správném místě v dokumentu. Pokud vkládáte soubory, ujistěte se, že je otevřené a aktivní správné okno.
 3. 3
  Vložte obsah. Jakmile je kurzor na správném místě, stiskněte klávesovou zkratku pro vložení obsahu: Ctrl+V nebo Shift+Insert ve Windows a Linux[1] nebo Command+V v Mac OS X.[2] Obsah se objeví tam, kde je váš kurzor, nebo, pokud kopírujete soubory, na konci vašeho současného adresáře.
  • Pokud kopírujete soubory, může nějakou dobu trvat, než se vkládání dokončí, obzvlášť pokud jsou soubory velké. Ukazatel postupu bude ukazovat, jak dlouho bude kopírování trvat.
  Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 2 914 krát
Stránka byla zobrazena 2 914 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama