Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Když pracujete pravidelně s obsahem na počítači, budete se chtít naučit základní zkratky pro zlepšení vaší efektivity. Vkládání je jednou z těchto důležitých zkratek a je podstatné pro proces kopírování. Vkládací klávesové zkratky můžete použít prakticky v jakémkoliv operačním systému a programu. Podívejte se na krok 1 níže, abyste se naučili jak.

Postup

 1. 1
  Zkopírujte něco do schránky. Abyste mohli něco vložit, bude třeba nejprve něco zkopírovat. Můžete zkopírovat téměř cokoliv z počítače, od textu přes obrázky až po soubory a složky. Ke kopírování můžete také použít klávesové zkratky: Ctrl+C ve Windows a Linux nebo Command+C v Mac OS X. Kopírování zanechá obsah na svém původním místě a vytvoří kopii, kterou je možné vložit někam jinam.
  • Místo kopírování můžete použít vyjmutí, které odstraní obsah z původního místa tak, aby mohl být vložen na nové místo. Klávesové zkratky pro vyjmutí jsou Ctrl+X ve Windows a Linux a Command+X v Mac OS X.
 2. 2
  Ukažte na místo, kam chcete vložit obsah. Když vkládáte pomocí klávesnice, váš obsah bude vložen kamkoliv, kde je aktivní kurzor. Pokud vkládáte text, ujistěte se, že je kurzor umístěn na správném místě v dokumentu. Pokud vkládáte soubory, ujistěte se, že je otevřené a aktivní správné okno.
 3. 3
  Vložte obsah. Jakmile je kurzor na správném místě, stiskněte klávesovou zkratku pro vložení obsahu: Ctrl+V nebo Shift+Insert ve Windows a Linux[1] nebo Command+V v Mac OS X.[2] Obsah se objeví tam, kde je váš kurzor, nebo, pokud kopírujete soubory, na konci vašeho současného adresáře.
  • Pokud kopírujete soubory, může nějakou dobu trvat, než se vkládání dokončí, obzvlášť pokud jsou soubory velké. Ukazatel postupu bude ukazovat, jak dlouho bude kopírování trvat.
  Reklama

Související články

Jak smazat prázdnou stránku ve Wordu
Jak na SD kartě odstranit ochranu proti zápisuJak na SD kartě odstranit ochranu proti zápisu
Jak vložit video do PowerPointuJak vložit video do PowerPointu
Jak ve Wordu otočit textJak ve Wordu otočit text
Jak kopírovat soubory v příkazovém řádkuJak kopírovat soubory v příkazovém řádku
Jak si změnit IP adresu (Windows)Jak si změnit IP adresu (Windows)
Jak zjistit hesloJak zjistit heslo
Jak změnit adresář v Příkazovém řádkuJak změnit adresář v Příkazovém řádku
Jak přehrávat soubory MKVJak přehrávat soubory MKV
Jak převést obrázek do formátu JPEGJak převést obrázek do formátu JPEG
Jak kopírovat a vkládatJak kopírovat a vkládat
Jak zjistit, zda máte na počítači BluetoothJak zjistit, zda máte na počítači Bluetooth
Jak otvírat portyJak otvírat porty
Jak zjistit zapomenuté heslo na WiFiJak zjistit zapomenuté heslo na WiFi
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautor od:
wikiHow Staff Writer
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 2 396 krát
Stránka byla zobrazena 2 396 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama