Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Řekněme, že chcete rychle vytvořit drobný mem, nebo možná navrhujete logo, značku, brožuru či třeba vizitku, kde potřebujete na obrázek napsat text. Můžete to provést snadno a rychle s pomocí řady různých programů, buďto placených, nebo zdarma dostupných. Možná již dokonce máte potřebné programy v počítači nainstalovány. A pokud chcete text do obrázků přidávat na cestách, existuje tuna aplikací, které vám to umožní.

Postup

Než začnete

 1. 1
  Prozkoumejte obrázek. Než na obrázek umístíte text, měli byste jej prohlédnout a zjistit, zda se k tomu hodí. Pokud je obrázek členitý, bude text muset na pozadí vynikat. Při přechodu ze světlého na tmavé pozadí (a opačně) je text, který není obtažený, špatně čitelný.
 2. 2
  Vyberte nejlepší metodu. Text lze do obrázku přidat několika způsoby a záleží na tom, co vlastně potřebujete a s čím můžete pracovat.
  • Pokud chcete do obrázku rychle a zdarma přidat text bez potřeby dalších úprav, můžete použít Malování ve Windows, nebo Preview na OS X.
  • Pokud se snažíte vytvořit mem, který nahrajete na internet, můžete využít řadu online meme generátorů, které na obrázek automaticky přidají klasické styly memů.
  • Chcete-li mít větší kontrolu nad textem a jeho vzhledem, pokročilejší možnosti editace obrázku i textů vám nabídnou programy jako Photoshop, nebo zdarma dostupný program GIMP.
  • Pokud chcete přidat text do obrázku na mobilním zařízení, existují aplikace, které to umožňují.
  • Pokud vytváříte dokument, i Word dokáže zastat některé základní funkce vkládání textu do obrázku.
  Reklama

Metoda 1 ze 4:
S využitím Malování (Windows) nebo Preview (OS X)

 1. 1
  Otevřete obrázek v Malování, nebo v Preview. Nemáte-li nainstalované žádné jiné editační programy, můžete na obrázek kliknout pravým tlačítkem a zvolit "Upravit". Na OS X na obrázek dvakrát klikněte, čímž jej otevřete v Preview.
 2. 2
  Klikněte na tlačítko "Text". Vypadá jako písmeno "A" a najdete jej v panelu nástrojů u horní strany okna. Používáte-li Preview, musíte nejprve kliknout na tlačítko "Upravit" vedle panelu vyhledávání.
 3. 3
  Klikněte a táhněte tam, kam chcete umístit textové pole. Toto pole bude obsahovat všechen text, který napíšete, a zobrazí jen ten text, který se dovnitř vleze. Velikost polí budete při psaní moci upravit.
 4. 4
  Napište text. Než začnete upravovat formátování, napište celý text, který chcete na obrázek přidat, abyste viděli, jak bude vypadat při různých úpravách.
 5. 5
  Změňte font. Měli byste vybrat font, díky němuž bude text snadno čitelný. Dobrými standardními fonty jsou Calibri a Arial, pro memy se nejčastěji používá Impact.
  • Nezapomeňte upravit velikost písma tak, aby vám vyhovovala.
  • Pokud se po změnách text nevejde do textového pole, můžete velikost pole změnit.
 6. 6
  Změňte barvu písma. Můžete si vybrat z palety barev, nebo si namíchat barvu vlastní. Jen ověřte, že je barva dostatečně kontrastní k pozadí. Výběrem špatné barvy ztížíte čtenáři rozeznávání textu.
 7. 7
  Text zkontrolujte. Než budete pokračovat, text si zkontrolujte. Jelikož pracujete v základním programu, neměli byste posléze jinou možnost, než vrátit zpět všechny změny a začít znovu od začátku.
 8. 8
  Kliknutím mimo textové pole text uložte. Jakmile to uděláte, už se nemůžete vrátit k žádným úpravám.
 9. 9
  Uložte si obrázek. Klikněte na tlačítko Uložit, abyste nový obrázek uložili. Nezapomeňte změnit jméno souboru, abyste nepřepsali originál. [1]
  Reklama

Metoda 2 ze 4:
S využitím programu na úpravu obrázků (Photoshop, GIMP atd.)

 1. 1
  Otevřete si obrázek, do kterého chcete text přidat, v obrázkovém editoru. Pokud si nemůžete dovolit Photoshop a zároveň prahnete po více funkcích, než nabízí Malování, můžete použít zdarma dostupný editor obrázků GIMP.
 2. 2
  Klikněte na tlačítko "Text". Najdete jej v seznamu nástrojů, obvykle na levé straně obrazovky.
 3. 3
  Klikněte a táhněte myší, abyste vytvořili textové pole. Když vytváříte pole, vznikne tím nová vrstva. To je největší výhoda použití obrázkového editoru, jelikož můžete provádět úpravy nové vrstvy, aniž byste ovlivnili originální obrázek.
 4. 4
  Napište text. Než začnete upravovat formátování, napište celý text, který chcete na obrázek přidat, abyste viděli, jak bude vypadat při různých úpravách.
 5. 5
  Změňte font. Měli byste vybrat font, díky němuž bude text snadno čitelný. Dobrými standardními fonty jsou Calibri a Arial, pro memy se nejčastěji používá Impact.
  • Nezapomeňte upravit velikost písma tak, aby vám vyhovovala.
  • Pokud se po změnách text nevejde do textového pole, můžete velikost pole změnit.
 6. 6
  Změňte barvu písma. Můžete si vybrat z palety barev, nebo si namíchat barvu vlastní. Jen ověřte, že je barva dostatečně kontrastní k pozadí. Výběrem špatné barvy ztížíte čtenáři rozeznávání textu.
 7. 7
  Použijte na úpravu textu další editační nástroje. Jakmile text přidáte, můžete jej měnit pomocí dalších nástrojů pro úpravu obrázku.
  • Například pro otočení textu na obrázku můžete využít nástroj Otočit.
  • Nástroj Transformace vám umožní ohýbat a tvarovat text tak, aby vytvářel zamýšlený efekt.
  • Programy na úpravu obrázků vám také dají větší kontrolu nad barvou textu. Můžete například text nechat od začátku ke konci blednout.
  • Můžete rovněž upravit průhlednost textu, což dodá výslednému produktu profesionálnější vzhled.
 8. 8
  Po skončení obrázek exportujte. Většina obrázkových editorů uloží obrázek jako projektový soubor, pokud jej nevyexportujete jako obrázkový soubor. Tím pak získáte možnost nastavit kvalitu a formát. Klikněte na "Soubor" → "Exportovat jako, čímž export zahájíte. [2]
  Reklama

Metoda 3 ze 4:
S využitím telefonu s iOS či Androidem

 1. 1
  Stáhněte si aplikaci na editaci fotek. Jak pro iOS, tak pro Android existuje nespočet aplikací, které vám umožní upravovat fotografie uložené v zařízené. Níže najdete několik z populárních placených i zdarma dostupných aplikací:[3]
  • Word Swag (iOS)
  • Phonto (iOS a Android)
  • PicLab (iOS, Android a Windows Phone)
 2. 2
  Spusťte aplikaci. Obvykle budete po otevření aplikace vyzváni k výběru fotky, kterou chcete editovat. V závislosti na dané aplikace budete moci vybírat z fotografií uložených v zařízení, a případně také z fotografií uložených na různých online úložištích.
 3. 3
  Klepněte na tlačítko "Text". Přesný postup se bude lišit dle zvolené aplikace (například v PicLab budete vyzvání k nastavení velikosti a ořezu obrázku, než budete mít možnost přidat text).
 4. 4
  Napište text. V módu úprav můžete obvykle nastavit barvu písma, a také zarovnání a umístění textu.
 5. 5
  Změňte font. Většina editorů umožňuje vybírat z řady fontů, u kterých můžete mít také možnost nastavit průhlednost.
 6. 6
  Po dokončení obrázek uložte. Jakmile jste s textem spokojení, můžete obrázek uložit. Obvykle jej můžete uložit do Galerie nebo složky Camera Roll. V některých aplikacích také můžete obrázek rovnou sdílet na řadu sociálních sítí.
  Reklama

Metoda 4 ze 4:
S využitím programu Word

 1. 1
  Vložte soubor s obrázkem do dokumentu. Můžete to udělat přes nabídku Vložit.
 2. 2
  Klikněte na nabídku "Vložit" a vyberte "Textové pole". Budete tak moci v rámci dokumentu vytvořit textové pole.
 3. 3
  Napište text. Než začnete upravovat formátování, napište celý text, který chcete na obrázek přidat, abyste viděli, jak bude vypadat při různých úpravách.
 4. 4
  Klikněte na možnost "Výplň tvaru" a vyberte "Bez výplně". Tím vytvoříte průhledné textové pole, za kterým bude vidět obrázek.
 5. 5
  Klikněte na "Obrys tvaru" a zvolte "Bez výplně". Tím se zbavíte rámečku textového pole, takže zůstane viditelný jen text.
 6. 6
  Změňte možnosti formátování. U textu v obrázku můžete upravovat formátování stejně, jako byste to udělali s jakýmkoliv jiným textem v dokumentu, tedy včetně fontu, velikosti, zarovnání, barvy atd.
 7. 7
  Otočte text. Klikněte a podržte tlačítko Otočit na vršku pole, a pak textovým polem otočte přetažením myši. [4]
  Reklama

Tipy

 • Barvu textu vybírejte pečlivě. Na některých pozadích se snadno 'ztrácí' čistě černý či bílý text. Změnou barvy textu nebo využitím obtažení písma text zvýrazníte.
 • Při použití programu Word může být nutné upravit obtékání textu a pořadí popředí/pozadí, aby se text zobrazil správně nad obrázkem.
 • Pokud není text v dokončeném obrázku viditelný, zkontrolujte, zda jste správně uspořádali vrstvy a zda jste obrázek opravdu uložili. Nesprávným nastavením vrstev nebo otevřením špatného obrázku můžete nabýt mylného dojmu, že postup nefunguje.
Reklama

Související články

Jak propojit dva routeryJak propojit dva routery
Jak poznat, že máte napíchnutý telefonJak poznat, že máte napíchnutý telefon
Jak získat něčí heslo k FacebookuJak získat něčí heslo k Facebooku
Jak smazat účet na SpotifyJak smazat účet na Spotify
Jak obnovit zablokovaný účet na FacebookuJak obnovit zablokovaný účet na Facebooku
Jak opravit notebook, který se nenabíjíJak opravit notebook, který se nenabíjí
Jak najít archivovanou poštou na GmailuJak najít archivovanou poštou na Gmailu
Jak hackovatJak hackovat
Jak hledat na hlubokém webuJak hledat na hlubokém webu
Jak kontaktovat InstagramJak kontaktovat Instagram
Jak vypnout ochranu proti zápisuJak vypnout ochranu proti zápisu
Jak poslat peníze z PayPalu na bankovní účetJak poslat peníze z PayPalu na bankovní účet
Jak odemknout zabezpečený PDF souborJak odemknout zabezpečený PDF soubor
Jak vypnout Google bezpečné vyhledáváníJak vypnout Google bezpečné vyhledávání
Reklama

O tomto wikiHow

JL
Spoluautor od:
Technologický spisovatel & Editor
Tento článek spoluautor od Jack Lloyd. Jack Lloyd je technologický spisovatel a editor pro wikiHow. Má více než dva roky zkušeností s tvorbou a editací článků souvisejících s technologiemi. Je technologickým nadšencem a učitelem angličtiny. Tento článek byl zobrazen 17 548 krát
Stránka byla zobrazena 17 548 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama