Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Pokud znáte základní postup, je vkládání videa do PowerPointu vcelku snadné. Krom vložení videa ze souboru se také může hodit vědět, jak vkládat videa z kolekce klipartů, jak odkazovat na soubor s videem, a jak odkazovat na video z internetu. Zde najdete vše, co potřebujete k provedení každého z těchto úkolů.

Metoda 1
Metoda 1 ze 4:

Vložení videa ze souboru

Stáhnout PDF
 1. 1
  Vyberte si snímek, který chcete použít. Klikněte na snímek, do kterého chcete video vložit, aby se otevřel v hlavním okně.
  • Pamatujte, že aby to bylo možné, musíte být v zobrazení Normální. V tomto zobrazení se na boku obrazovky ukazují malé obrázky snímků, přičemž vybraný snímek se zobrazí ve větším provedení uprostřed obrazovky.
 2. 2
  Klikněte na šipku vedle možnosti Film. Najděte na záložce Vložení možnost Film. Namísto kliknutí přímo na tlačítko klikněte na malou dolů mířící šipku vpravo od tlačítka.
  • Pamatujte, že tlačítko Film najdete v sekci Mediální klipy na záložce Vložení.
 3. 3
  Vyberte Video ze souboru. Když kliknete na šipku vedle tlačítka Film, mělo by se vám zobrazit několik možností. Pro tuto metodu potřebujete Video ze souboru.
  • Po kliknutí na tuto možnost by mělo vyskočit dialogové okno "Vložit video".
 4. 4
  Najděte soubor, který chcete vložit. Použijte výsuvné menu na vršku dialogového okna, nebo menu "Oblíbené" po levé straně okna, abyste našli daný soubor. Jednou klikněte na soubor, čímž jej vyberete.
  • Ve výchozím nastavení ukládají Windows do složky "Videa". Pokud si nejste jistí, kde soubor je, měli byste začít hledat právě tam. Jinak budete muset soubor vyhledat v počítači mimo okno PowerPointu.
 5. 5
  Klikněte na tlačítko Vložit. V pravém dolním rohu dialogového okna "Vložit video" by mělo být tlačítko označené Vložit. Stiskněte jej, aby se soubor vložil do snímku.
  • Všimněte si, že je vedle tohoto tlačítka dolů mířící šipka. V tomto kroku však neklikejte na ni, ale přímo na samotné tlačítko.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 4:

Vložení animovaného souboru GIF z knihovny Klipart

Stáhnout PDF
 1. 1
  Vyberte snímek, který chcete použít. Animace se vloží do zrovna aktivního snímku. Snímek uděláte aktivním jednoduše tak, že na něj v postranním panelu kliknete.
  • Musíte být v zobrazení Normální. V tomto zobrazení se na boku obrazovky ukazují malé obrázky snímků, přičemž vybraný snímek se zobrazí ve větším provedení uprostřed obrazovky.
 2. 2
  Klikněte na šipku vedle možnosti Film. Možnost Film najdete na záložce Vložení. Klikněte na malou dolu mířící šipku vpravo od tlačítka, ne přímo na tlačítko.
  • Tlačítko Film najdete v sekci Mediální klipy na záložce Vložení.
 3. 3
  Vyberte Video z galerie médií. Když kliknete na dolů mířící šipku vedle tlačítka Film, zobrazí se vám několik možností. V této metodě musíte vybrat možnost Video z galerie médií.
  • Když kliknete na tuto možnost, mělo by vyskočit dialogové okno “Klipart”.
 4. 4
  Do políčka Hledat zadejte klíčové slovo. Vyberte si slovo, které popisuje druh animovaného GIF souboru, který chcete zobrazit.
  • Pamatujte, že možná bude nutné dotaz několika přeformulovat, než najdete požadovanou animaci.
  • Dialogové okno "Klipart" se obyčejně objeví na pravé straně prezentace.
 5. 5
  Zužte rozsah hledání pomocí pole Prohledávat. Zaškrtněte políčka, která odpovídají kolekcím, ve kterých chcete animaci vyhledávat.
  • Kolekce obvykle zahrnují: Vlastní kolekce, Kolekce sady Office, Sdílené kolekce a Webové kolekce.
 6. 6
  Zužte výsledky hledání na animované soubory. Ve výsuvném menu Očekávané výsledky zaškrtněte Videa.
  • Poznámka: žádná jiná možnost by neměla být zatrhnutá.
  • Jelikož jste se do panelu“Klipart” dostali přes možnost “Vložit video”, budou tato nastavení nejspíše již vybrána.
 7. 7
  Klikněte na tlačítko Hledat. Počítači může provedení hledání chvilku trvat, během pár sekund až minuty byste však měli dostat několik výsledků, které odpovídají zvolenému klíčovému slovu.
  • Tyto výsledky jsou jen náhledy. Dají vám představu o vzhledu animace, sami o sobě však nejsou soubory GIF.
 8. 8
  Vyberte si klipart. Projděte si výsledky, dokud nenajdete klipart, který chcete vložit. Vyberte jej jedním kliknutím.
  • Pokud na obrázkový náhled kliknete dvakrát, PowerPoint jej vloží do aktivního snímku. [1]
 9. 9
  Vložte animaci. Klikněte na šipku vedle náhledu obrázku, což by mělo otevřít výsuvné menu. Z něj vyberte možnost Vložit, čímž vložíte animovaný GIF do své prezentace.
  • Pokud si obrázek chcete před vložením prohlédnout, můžete ve výsuvném menu kliknout na možnost Náhled/Vlastnosti.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 4:

Odkaz na soubor s videem

Stáhnout PDF
 1. 1
  Vyberte snímek, který chcete použít. Vyberte a otevřete snímek, do kterého chcete vložit video tak, že na něj jednou kliknete v postranním panelu.
  • Musíte být v PowerPointu v typu zobrazení Normální. Pokud si tím nejste jistí, podívejte se, jak vypadá okno programu. V normálním zobrazení se na boku obrazovky ukazují malé obrázky snímků, přičemž vybraný snímek se zobrazí ve větším hlavním okně uprostřed obrazovky.
 2. 2
  Klikněte na šipku vedle možnosti Film. Najděte možnost Film na záložce Vložení. Klikněte na dolů mířící šipku vedle tlačítka označeného Vložit. Neklikejte přímo na tlačítko samotné.
  • Pokud stále nevidíte tlačítko Film, vězte, že je umístěné ve skupině Medální klipy na záložce Vložení.
 3. 3
  Vyberte možnost Video ze souboru. Když kliknete na dolů směřující šipku vedle tlačítka Film, mělo by se vám zobrazit několik možností. Pro tuto metodu zvolte Video ze souboru.
  • Jakmile na tuto možnost kliknete, mělo by vyskočit dialogové okno "Vložit video".
 4. 4
  Najděte soubor, který chcete vložit. Procházejte v dialogovém okně soubory, dokud nenajdete video, na které chcete odkázat. Vyberte soubor jedním kliknutím.
  • Použijte výsuvné menu na vršku dialogového okna, nebo menu "Oblíbené" na levé straně okna pro přesun mezi soubory.
  • Všimněte si rozdílu mezi vkládáním a odkazováním. Když video vložíte, stane se z něj součást samotné prezentace, uvnitř které zůstane neměnné, i pokud se změní originální soubor. Když na video odkážete, pouze vytvoříte odkaz na originální soubor v počítači. Pokud změníte umístění videa, PowerPoint jej nemusí být schopen automaticky najít.
  • Odkazováním na video udržíte malou velikost souboru PowerPoint.
 5. 5
  Zvolte možnost Odkázat na soubor. V pravém dolním rohu dialogového okna by se mělo zobrazit tlačítko Vložit. Klikněte na dolů mířící šipku vedle něj a z výsuvného menu vyberte Odkázat na soubor.
  • Tím vložíte soubor do aktivního snímku.
  • Neklikejte přímo na tlačítko Vložit.
  Reklama
Metoda 4
Metoda 4 ze 4:

Odkaz na video z internetu

Stáhnout PDF
 1. 1
  Ujistěte se, že jste oprávnění video použít. Pokud plánujete použít autorsky chráněný obsah, musíte získat před jeho použitím ve své prezentaci souhlas majitele autorských práv.
  • Pokud je video vaše, nemusíte se starat o žádné povolení.
  • Povolení nepotřebujete ani pro video, na které se nevztahují autorská práva.
 2. 2
  Vyberte snímek, který chcete použít. Výběrem snímek otevřete pro úpravy. Klikněte na snímek, do kterého chcete video vložit, aby se otevřel v hlavním okně.
  • Pamatujte, že aby to bylo možné, musíte být v zobrazení Normální. V tomto zobrazení se na boku obrazovky ukazují malé obrázky snímků, přičemž vybraný snímek se zobrazí ve větším provedení uprostřed obrazovky.
 3. 3
  Najděte na internetu video. Otevřete svůj internetový prohlížeč a přejděte na web, na níž je požadované video uloženo. Jakmile se na něj dostanete, najděte na webu stránku, na které video je.
 4. 4
  Zkopírujte kód pro vložení (Embed). Většina stránek, které ukládají nahraná videa, nabízí tzv. „embed“ kódy. Na každé stránce se však tento kód může nacházet na jiném místě. Jakmile jej najdete, zobrazte jej a zkopírujte do schránky.
  • Kód zkopírujte tak, že jej označíte a stisknete na klávesnici Ctrl+C. Můžete také na vybraný kód kliknout pravým tlačítkem a z výsuvného menu zvolit možnost kopírovat.
  • Pamatujte, že použitím "embed" kódu kód do PowerPointové prezentace ve skutečnosti nevkládáte, pouze jím odkazujete na daný soubor. Výsledkem tudíž bude, že vám půjde video přehrát jen na počítači s přístupem k internetu.
 5. 5
  Klikněte na šipku vedle možnosti Film. Možnost Film najdete na záložce Vložit. Namísto kliknutí přímo na tlačítko klikněte na malou, dolů mířící šipku napravo od tlačítka.
  • Vězte, že tlačítko Film najdete ve skupině Média na záložce Vložit.
 6. 6
  Zvolte Video z webové stránky. Po kliknutí na šipku dolů vedle tlačítka Film by se vám mělo zobrazit několik možností. Pro tuto metodu vyberte Video z webové stránky.
  • Poté by se vám mělo otevřít stejnojmenné dialogové okno.
 7. 7
  Vložte „embed“ kód. Klikněte pravým tlačítkem na rámeček “kód pro vložení” a vložte zkopírovaný kód výběrem možnosti Vložit z výsuvného menu.
  • Druhou možností je kliknout do rámečku jednou levým tlačítkem, a pak stisknout na klávesnici Ctrl+v, čímž zkopírovaný kód také vložíte.
 8. 8
  Klikněte na tlačítko Vložit. Po kliknutí na toto tlačítko by se video z internetu mělo objevit na aktivním snímku prezentace.
  Reklama

Tipy

 • PowerPoint podporuje následující formáty videa: Windows Media (.asf), Windows Video (.avi), Film (.mpg, .mpeg) a Windows Media Video (.wmv). Pokud máte stažený potřebný software, podporuje PowerPoint i QuickTime (.mp4, .m4v, .mov) a Adobe Flash (.swf).[2]
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku pracovali dobrovolní autoři, kteří jej v průběhu času upravili a vylepšili. Tento článek byl zobrazen 14 121 krát
Stránka byla zobrazena 14 121 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama