Jak vstoupit do BIOS

Potřebujete změnit spouštěcí zařízení nebo nastavit systémové hodiny? BIOS je centrem toho všeho. Systém BIOS ovládá všechny nízko-úrovňové funkce vašeho počítače, takže pokud budete chtít provádět jakékoliv změny tohoto typu, budete se do něj muset dostat. Přístup do systému BIOS je na každém počítači jiný, avšak princip zůstává.

Metoda 1 ze 2:
Přístup do BIOS

 1. 1
  Restartujte počítač. Vzhledem k tomu, že BIOS řídí většinu základních funkcí vašeho systému, je potřeba k němu přistupovat před načtením systému Windows.
 2. 2
  Stiskněte tlačítko Nastavení. Jakmile uvidíte logo výrobce, stiskněte klávesu specifikovanou pro vstup do Nastavení nebo BIOS. Mezi nejčastější klávesy patří: F1, F2 a Delete.
  • Pokud nestisknete klávesu včas, Windows se načte a vy budete muset počítač znovu restartovat.
 3. 3
  Orientace v BIOS. Jakmile jste se dostali do BIOS, použijte klávesy pro orientaci v menu. Myš tady s největší pravděpodobností nebude fungovat. BIOS můžete využít ke změně základního nastavení vašeho hardware.
  Reklama

Metoda 2 ze 2:
Přístup do UEFI nastavení pro Windows 8

 1. 1
  Otevřete panel nástrojů a klikněte na tlačítko Nastavení. K této nabídce můžete přistoupit najetím myši na pravý horní nebo dolní roh obrazovky.
  • Pokud používáte Windows 8, pravděpodobně jste si všimli, že zaváděcí sekvence počítače je příliš rychlá na kliknutí na tlačítko Nastavení. Z tohoto důvodu vám Windows 8 umožňuje spustit systém v nabídce Rozšířené možnosti spuštění. Tuto akci můžete provést v rámci systému Windows.
 2. 2
  Klikněte na tlačítko Napájení.
 3. 3
  Podržte Shift a klikněte na Restartovat.
 4. 4
  Klikněte na "Poradce při potížích" a potom na "Rozšířené možnosti".
 5. 5
  Klikněte na tlačítko "Nastavení UEFI firmwaru". Možná budete muset kliknout znovu na tlačítko "Restartovat".
  • To vám umožní změnit nastavení UEFI, což je podobné jako BIOS.
  Reklama

Varování

 • Neměňte žádné nastavení pomocí systému BIOS, pokud si nejste jisti, co děláte.
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 10 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili.
Stránka byla zobrazena 1 760 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama