Jak vyčistit hřebeny a kartáče na vlasy

V tomto článku:Čištění kartáče hřebenemDalší metody

Stalo se vám, že jste vzali do ruky kartáč na vlasy a pomysleli jste si: „Neudělali si tady náhodou ptáci hnízdo?“. Potom si asi také pomyslíte: „To ne, snad všechny tyhle vlasy nevypadaly z hlavy!“. Nastal čas vyčistit kartáče a hřebeny.


Čisté hřebeny a kartáče vám nejenom lépe vytvarují účes a nezamotají vlasy, ale také udrží vlasy déle čisté a delší. Kartáčování a česání vám pak také do kštice nezanese chomáčky starých vlasů. V článku se dozvíte, že udržovat kartáče a hřebeny čisté nedá skoro žádnou práci.

1
Čištění kartáče hřebenem

 1. 1
  Vezměte špinavý kartáč. Nejprve je třeba z kartáče odstranit chomáče starých vlasů a vše ostatní, co se v tom chumlu vlasů mohlo zachytit. Připravte si tedy ještě hřeben.
  • Vyberte vlasy z kartáče. Pokuste se vyndat co nejvíce vlasů prsty nebo párátkem.
  • Namočte kartáč a hřeben v teplé tekoucí vodě. Díky tomu se zbývající vlasy v kartáči změkčí.
  • Na štětiny kartáče naneste malé množství šamponu. Z kartáče se tak uvolní vlasový maz a lépe se vyčistí.
  • Kartáč opatrně pročesávejte hřebenem. Nejlepších výsledků dosáhnete, pokud budete hřebenem přejíždět pouze v jednom směru. S každým tahem se snažte z kartáče vyndávat vlasy.
  • Stále pod teplou tekoucí vodou přejíždějte hřebenem po kartáči, dokud z něj neodstraníte všechny vlasy a zbytky šamponu. Pokud vám během čištění dojde šampon a v kartáči jsou ještě vlasy, postup opakujte. Nepročesávejte kartáč příliš silně, aby mu nevypadaly štětiny.
 2. 2
  Hřeben a kartáč osušte ručníkem.

2
Další metody

 1. 1
  Vlasové pomůcky zkuste namočit. Kartáč nebo hřeben můžete také vyčistit tak, že je namočíte do hrnku teplé vody s trochou šamponu. Můžete také vyzkoušet hrnek bílého octa, který z kartáče dobře odstraní mastnotu. Poté vlasové pomůcky opláchněte a osušte.
 2. 2
  Další alternativa: Na kartáč či hřeben naneste jemné mýdlo nebo šampon a vyčistěte je starým zubním kartáčkem. Vlasové pomůcky tak skvěle vyčistíte, ale nezapomeňte si předtím pořídit nový kartáček na zuby. Použitý si nějakým způsobem označte, abyste si kartáčky nepopletli.

Tipy

 • Vlasy z hřebene či kartáče pravidelně odstraňujte, jelikož mohou způsobit maštění vlasů.
 • Po každém česání odstraňte vlasy z hřebene či kartáče. V kartáči a hřebenu tak zůstane méně špíny.
 • Po umytí vlasů si do nich určitě nechcete zanést starou mastnotu a špínu, tak si hřeben a kartáč vyčistěte dříve, než si vlasy umyjete, abyste na čisté vlasy mohli použít čistý hřeben.
 • U určitého typu kartáčů a hřebenů si při jejich namáčení do vody dejte pozor, aby se dovnitř nedostala vlhkost a nezačaly plesnivět.
 • Pokud vlasové pomůcky čistíte octem, můžete do něj přidat pár kapek svého oblíbeného esenciálního oleje, abyste překryli kyselou vůni octa.
 • Pokud vlasy zachycené v kartáči namočíte, budou se vám lépe vyndávat.
 • Prostor mezi a pod štětinami kartáče a také zuby hřebenu dobře vyčistíte zkoseným mezizubním kartáčkem. Tyto kartáčky si můžete pořídit v lékárně.
 • Kartáč či hřeben jednoduše ponořte do horké vody a přidejte trochu šamponu.

Varování

 • Hřeben a kartáč vždy čistěte velmi opatrně, aby se zuby či štětiny nepolámaly. Kartáč nečistěte prsty, abyste se o ostré štětiny neporanili.

Informace o článku

Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Kategorie: Nehty a vlasy

V jiných jazycích:

English: Clean Hairbrushes and Combs, Italiano: Pulire Spazzole e Pettini, Español: limpiar cepillos y peines de pelo, Deutsch: Haarbürsten und Kämme reinigen, Português: Limpar Escovas e Pentes, Français: nettoyer les brosses et les peignes, Русский: очистить расчески, Bahasa Indonesia: Membersihkan Sikat dan Sisir Rambut, Nederlands: Borstels en kammen voor je haar schoonmaken, العربية: تنظيف فرشاة ومشط الشعر, हिन्दी: बालों के ब्रश और कंघे को साफ करें, ไทย: ทำความสะอาดแปรงและหวี, 日本語: ヘアブラシや櫛を手入れする, 中文: 清洁发梳, Tiếng Việt: Vệ sinh các loại lược

Stránka byla zobrazena 8 889 krát.
Byl tento článek přesný?