Stalo se vám, že jste vzali do ruky kartáč na vlasy a pomysleli jste si: „Neudělali si tady náhodou ptáci hnízdo?“. Potom si asi také pomyslíte: „To ne, snad všechny tyhle vlasy nevypadaly z hlavy!“. Nastal čas vyčistit kartáče a hřebeny.

Čisté hřebeny a kartáče vám nejenom lépe vytvarují účes a nezamotají vlasy, ale také udrží vlasy déle čisté a delší. Kartáčování a česání vám pak také do kštice nezanese chomáčky starých vlasů. V článku se dozvíte, že udržovat kartáče a hřebeny čisté nedá skoro žádnou práci.

Metoda 1 ze 2:
Způsob 1 z 2: Čištění kartáče hřebenem

 1. 1
  Vezměte špinavý kartáč. Nejprve je třeba z kartáče odstranit chomáče starých vlasů a vše ostatní, co se v tom chumlu vlasů mohlo zachytit. Připravte si tedy ještě hřeben.
  • Vyberte vlasy z kartáče. Pokuste se vyndat co nejvíce vlasů prsty nebo párátkem.
  • Namočte kartáč a hřeben v teplé tekoucí vodě. Díky tomu se zbývající vlasy v kartáči změkčí.
  • Na štětiny kartáče naneste malé množství šamponu. Z kartáče se tak uvolní vlasový maz a lépe se vyčistí.
  • Kartáč opatrně pročesávejte hřebenem. Nejlepších výsledků dosáhnete, pokud budete hřebenem přejíždět pouze v jednom směru. S každým tahem se snažte z kartáče vyndávat vlasy.
  • Stále pod teplou tekoucí vodou přejíždějte hřebenem po kartáči, dokud z něj neodstraníte všechny vlasy a zbytky šamponu. Pokud vám během čištění dojde šampon a v kartáči jsou ještě vlasy, postup opakujte. Nepročesávejte kartáč příliš silně, aby mu nevypadaly štětiny.
 2. 2
  Hřeben a kartáč osušte ručníkem.
  Reklama

Metoda 2 ze 2:
Způsob 2 z 2: Další metody

 1. 1
  Vlasové pomůcky zkuste namočit. Kartáč nebo hřeben můžete také vyčistit tak, že je namočíte do hrnku teplé vody s trochou šamponu. Můžete také vyzkoušet hrnek bílého octa, který z kartáče dobře odstraní mastnotu. Poté vlasové pomůcky opláchněte a osušte.
 2. 2
  Další alternativa: Na kartáč či hřeben naneste jemné mýdlo nebo šampon a vyčistěte je starým zubním kartáčkem. Vlasové pomůcky tak skvěle vyčistíte, ale nezapomeňte si předtím pořídit nový kartáček na zuby. Použitý si nějakým způsobem označte, abyste si kartáčky nepopletli.
  Reklama

Tipy

 • Vlasy z hřebene či kartáče pravidelně odstraňujte, jelikož mohou způsobit maštění vlasů.
 • Po každém česání odstraňte vlasy z hřebene či kartáče. V kartáči a hřebenu tak zůstane méně špíny.
 • Po umytí vlasů si do nich určitě nechcete zanést starou mastnotu a špínu, tak si hřeben a kartáč vyčistěte dříve, než si vlasy umyjete, abyste na čisté vlasy mohli použít čistý hřeben.
 • U určitého typu kartáčů a hřebenů si při jejich namáčení do vody dejte pozor, aby se dovnitř nedostala vlhkost a nezačaly plesnivět.
 • Pokud vlasové pomůcky čistíte octem, můžete do něj přidat pár kapek svého oblíbeného esenciálního oleje, abyste překryli kyselou vůni octa.
 • Pokud vlasy zachycené v kartáči namočíte, budou se vám lépe vyndávat.
 • Prostor mezi a pod štětinami kartáče a také zuby hřebenu dobře vyčistíte zkoseným mezizubním kartáčkem. Tyto kartáčky si můžete pořídit v lékárně.
 • Kartáč či hřeben jednoduše ponořte do horké vody a přidejte trochu šamponu.

Reklama

Varování

 • Hřeben a kartáč vždy čistěte velmi opatrně, aby se zuby či štětiny nepolámaly. Kartáč nečistěte prsty, abyste se o ostré štětiny neporanili.
Reklama

Související články

Jak si sestříhat vlasy
Jak používat ricinový olej na vlasy
Jak si odbarvit vlasy na bílo
Jak si učesat nedbalý drdol
Jak zrychlit růst nehtů
Jak si obarvit vlasy ve stylu ombré
Jak připravit vlasovou masku z vajec a olivového oleje
Jak zesvětlit tmavé vlasy
Jak odstranit gelové nehty
Jak si obarvit vlasy kávou, čajem a kořením
Jak si postupně sestříhat vlasy
Jak mít hebké a lesklé vlasy díky octu
Jak si doma zesvětlit vlasy
Jak uplést francouzský cop
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautor od:
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 11 292 krát
Kategorie: Nehty a vlasy
Stránka byla zobrazena 11 292 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama