Jak vyčistit olej z příjezdové cesty

V tomto článku:Stelivo pro kočkyPepsiRašelinaSaponát + olejové mýdloSimple GreenTekutý TideProdukty k odstranění olejeReference

Olejovou skvrnu může být velmi těžké odstranit, poněvadž země trochu oleje vsákne. Následujte tyto kroky a snadno se zbavíte skvrn.

Postup

 1. 1
  Vysajte a zlikvidujte, co nejvíce oleje budete moci hadrem nebo papírem. Vyvarujte se vylévání ho do strouhy nebo kanálu; strouhy vodu, která jimi teče, neošetřují, což znamená, že olej skončí přímo ve vašem potoce. [1]
 2. 2
  Použijte k vyčištění oleje jednu z následujících metod. Je mnoho možností, takže si musíte vybrat takovou, která pracuje s tím, co už máte v komoře.

1
Stelivo pro kočky

 1. 1
  Vezměte trochu steliva pro kočky. Funguje dobře na suché i mokré skvrny.
 2. 2
  Dejte trochu steliva na skvrnu a rozetřete ho nohou. Nebojte se o to, že rozetřete mokrou skvrnu, stelivo jí absorbuje.
 3. 3
  Nechte ho chvíli působit a potom stelivo zameťte.
 4. 4
  Alespoň jednou zopakujte.

2
Pepsi

 1. 1
  Nalijte na skvrnu trochu Pepsi.
 2. 2
  Pořádně místo vydrhněte.
 3. 3
  Pokud je to potřeba, opakujte.

3
Rašelina

 1. 1
  Rozprašte na skvrnu trochu rašeliny.
 2. 2
  Rozhrňte jí na skvrnu. Pohybujte rašelinou kolem skvrny za použití rukou, klacku nebo špachtle. Poklepejte na ní, rozhrňte jí kolem, převraťte jí. Mastná skvrna by měla nakonec zmizet.

4
Saponát + olejové mýdlo

 1. 1
  Počkejte, dokud nebude venku chladno. Tento způsob nebude fungovat stejně dobře v horku přes den.
 2. 2
  Nastříkejte bohaté množství saponátu na olejovou skvrnu. Doporučuje se superkoncentrovaný mycí prostředek.
 3. 3
  Počkejte hodinu, potom starým hadrem nebo papírovými utěrkami co nejvíce vysajte. Pokud je to třeba, použijte vysokotlakou zahradní hadici k ostříkání poskvrněného místa, ale nechte si to až jako poslední možnost, abyste zabránili znečišťování.
 4. 4
  Pokryjte postižené místo olejovým mýdlem.
 5. 5
  Počkejte dvě hodiny a ještě jednou vysajte skvrnu. Znovu místo postříkejte hadicí pouze tehdy, pokud je to nezbytně nutné.
 6. 6
  Namočte celou olejovou skvrnu celou WD-40.
 7. 7
  Nechte 1 minutu působit a potom otřete hadrem.

5
Simple Green

 1. 1
  Nalijte na skvrnu hodně čistícího prostředku Simple Green.
 2. 2
  Nechte místo několik hodin odmočit.
 3. 3
  Otřete/opláchněte místo.

6
Tekutý Tide

 1. 1
  Pokryjte místo tekutým Tidem.
 2. 2
  Nalijte na Tide ¼ skleničky vody.
 3. 3
  Použijte staré koště k drhnutí místa zhruba po dobu 5ti minut.
 4. 4
  Otřete místo a/nebo ho opláchněte hadicí.
 5. 5
  Pokud je to třeba, opakujte.

7
Produkty k odstranění oleje

 1. 1
  Jděte do vašeho místního hobby marketu a ptejte se na produkt, který vyčistí olej. Mezi příklady těchto výrobků patří Bioclean Oilclean, Liqui-moly a Odstraňovač olejových skvrn R597.
 2. 2
  Nalijte čistič oleje na zem, rozetřete ho trochu hadříkem a nechte vypařit.
 3. 3
  Opakujte, dokud nebudete spokojení s výsledky.

Tipy

 • Pokud z vašeho auta vytéká olej, dejte pod něj karton, když ho zaparkujete na příjezdové cestě a snažte se nechat si to co nejdříve spravit. Pokud na místo, kam kape olej, dáte stelivo pro kočky (levné) vsákne většinu (pokud ne všechen) oleje předtím, než poskvrní příjezdovou cestu.
 • Prací prostředek, trochu vody a koště nebo velký kartáč dělají zázraky. Pak když budete hotovi, spláchněte místo.
 • Když se vylije olej, mělo by se na něj okamžitě stříknout trochu vody. To způsobí, že olej vyplave na vrch louže, což mu zabrání vsáknout se do země.
 • Existuje hodně zelených, ekologických produktů absorbujících olej, které můžete najít a koupit online, abyste je měli po ruce, takže když někdy vylijete olej, barvu, benzín nebo jinou tekutinu, můžete je rychle absorbovat a minimalizovat znečištění.

Varování

 • Většina čistících prostředků je špatná pro vaší pokožku, takže si je nedávejte na ruce a pokud možno, noste latexové rukavice.

Informace o článku

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 34 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili.

Kategorie: Úklid

V jiných jazycích:

English: Clean Oil Off a Driveway, Italiano: Rimuovere l'Olio da un Vialetto, Español: quitar manchas de aceite de la entrada de vehiculos, Deutsch: Öl von der Einfahrt entfernen, Português: Remover Manchas de Óleo de uma Garagem, Français: nettoyer une tache d'huile de moteur sur votre allée, Русский: убрать следы масла с подъездного пути, 中文: 清除私家车道上的油渍, Nederlands: Een olievlek van de oprit verwijderen, Bahasa Indonesia: Membersihkan Oli di Jalan Masuk, ไทย: ขจัดคราบน้ำมันบนพื้นโรงรถ, हिन्दी: ड्राइव्वे (Driveway) पर से तेल साफ करें, Tiếng Việt: Vệ sinh Dầu nhớt trên Nền xi măng, العربية: تنظيف بقع الزيت من ممر السيارة

Stránka byla zobrazena 4 379 krát.
Byl tento článek přesný?