Jak vyčistit vašemu psovi uši

V tomto článku:Octový roztokČistič na uši

Čištění uší vašeho psa bude snadné a samozřejmé, jakmile zjistíte, jak na to. Zajistěte vašem věrnému společníkovi správnou péči o uši tím, že budete pravidelně jeho uši čistit, ať už jsou sklopené nebo jiné.

1
Octový roztok

 1. 1
  Nalijte do misky 50/50 roztok octa a vlažné vody. Nepotřebujete příliš. Pár čajových lžic (jedna čajová lžíce je 15 gramů) od každého je víc než dost. Ujistěte se, že zkontrolujete teplotu, aby vašeho psa na dotek nevylekala.
 2. 2
  Namočte vatovou kuličku do tekutiny. Vymačkejte přebytečnou tekutinu, aby vata byla vlhká ale nekapala. Pokud máte drobného psa, možná budete chtít vatovou kuličku rozpůlit.
 3. 3
  Jemně otřete psovi vnější ucho. Odstraňte všechnu špínu a nečistoty, které vidíte (na to může být potřeba několik vatových kuliček!). U menších psů může být lepší použít vatové tamponky, než vatové kuličky. Prosím, buďte velmi opatrní, a nezajíždějte moc daleko do psího ucha, abyste neskončili tak, že poškodíte sluchové schopnosti vašeho psa. Udělejte to na obou uších.
  • Nebojte se, že vašeho psa zraníte. Dokud budete jemní a zůstanete před zvukovodem, bude vše v pořádku.

2
Čistič na uši

 1. 1
  Volně si obalte kousek gázy kolem ukazováčku. To je jemnější alternativa vatové tyčinky, která může být vašemu psovi nepříjemná. Prostě si přidržte gázu na místě palcem a ukazováčkem.
 2. 2
  Navlhčete ji čističem na uši. Váš veterinář bude schopen vám poradit, který druh je nejlepší. Další možností by měly být chovatelské potřeby – zeptejte se nějakého odborníka na jeho názor na to, jaké prostředek je nejlepší pro vaši rasu. Různé rasy mají různé typy uší a tím pádem různé potřeby.
  • Gáza by neměla být úplně promočená. Pokud na ni omylem dáte moc čističe, trochu ji vyždímejte a pokračujte. Trochu čističe uší navíc, vašemu psíkovi neublíží.
 3. 3
  Jemně otřete vnitřní a vnější ucho vašeho psíka. Pokud jste to nedělali pravidelně, pravděpodobně bude třeba použít několik kousků gázy. Nebojte se zasáhnout dovnitř do ucha – jen buďte jemní.
  • Nejlepší je čistit vašemu psovi uši přinližně každý týden. Špína se hromadí celkem rychle a může vést k infekci, obzvlášť u psů s plandavýma ušima.

Tipy

 • Odměna po čistění mu pomůže pejskovi uvolnit se a uvědomit si, že pokud bude příště spolupracovat, dostane odměnu zase.
 • Nikdy nevkládejte vatový tamponek hluboko do psího zvukovodu! Může to způsobit trvalé poškození sluchu.
 • Ocet pomáhá rozpustit maz. Pokud jsou uši vašeho psa na začátku celkem čisté, můžete použít k jejich vytření jen vodu.
 • Váš veterinář vám může ukázat, jak správně čistit uši vašeho mazlíčka; prostě se ho zeptejte.
 • Buďte jemní! Pamatujte, je to jen maličký pes.

Varování

 • Pokud měl předtím váš pes ušní infekci, zeptejte se vašeho veterináře, co na čištění jeho uší použít a jak často to dělat. Příliš mnoho čistění může ve skutečnosti způsobit ušní infekce.
 • Nešťourejte do zvukovodu. Vašemu psovi a jeho sluchu se to nebude líbit.
 • Pokud jsou uši vašeho psa velmi špinavé, plné mazu, nebo z nich něco vytéká (hnis: žlutý, načervenalý, zelený nebo hnědý), NEČISTĚTE je. NAVŠTIVTE SVÉHO VETERINÁŘE – váš pejsek pravděpodobně má ušní infekci.

Věci, které budete potřebovat

Octový roztok

 • Vodu (teplou na dotek, ale ne horkou)
 • Ocet
 • Vatové kuličky

Čistič uší

 • Gázu
 • Čistič uší

Informace o článku

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 24 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili.

Kategorie: Psi

V jiných jazycích:

English: Clean Your Dog's Ears, Español: limpiar las orejas de tu perro, Français: nettoyer les oreilles de son chien, Deutsch: Deinem Hund die Ohren putzen, Português: Limpar Orelhas de Cachorro, Русский: чистить уши собаке, Italiano: Pulire le Orecchie del Tuo Cane, Nederlands: De oren van je hond schoonmaken, Bahasa Indonesia: Membersihkan Telinga Anjing, 中文: 清理爱犬的耳朵, العربية: تنظيف أذن الكلب, 日本語: 犬の耳掃除, Tiếng Việt: Vệ sinh Tai cho Chó

Stránka byla zobrazena 2 832 krát.
Byl tento článek přesný?