Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Zastánci přírodní zubní hygieny začali v poslední době prosazovat moderní trend bělení zubů banánovou slupkou. Chcete-li tuto levnou přírodní metodu vyzkoušet, přejděte ke Kroku 1.

Postup

 1. 1
  Zjistěte jak a proč to funguje. V poslední době se bloggeři a vloggeři napříč internetem předhánějí v tom, kdo dřív podá svědectví, že se mu podařilo v několika týdnech efektivně vybělit zuby za použití pouhé slupky od banánu.
 2. 2
  Oloupejte banán. Vyberte kus z vaší misky s ovocem, potřebujete uzrálý banán (tehdy obsahuje největší množství minerálů), ale ne příliš zhnědlý.
 3. 3
  Vnitřkem slupky si vydrhněte zuby. Drhněte vnitřkem slupky o horní řadu zubů a následně i o dolní, dokud nejsou úplně pokryté banánovou pastou.
 4. 4
 5. 5
  Opakujte jednou denně. Je vysoce nepravděpodobné, že byste zaznamenali nějakou změnu již po první aplikaci, proto pokračuje v drhnutí zubů další dva týdny, po kterých už snad uvidíte změnu k lepšímu.
 6. 6
  Zkuste nějakou další přírodní metodu pro bělení zubů. Pokud nejste zrovna fanouškem banánů, můžete se obrátit na některou další přírodní metodu bělení zubů:
  Reklama

Tipy

 • Bělení zubů pomocí banánové slupky nepřináší okamžité výsledky. Pro rychlejší efekt můžete použít různé gely pro bělení zubů, speciální pera nebo jiné produkty a bělící sady.
Reklama

Varování

 • Banány (stejně jako jiné ovoce) obsahují spoustu přírodních cukrů, které zvyšují množství bakterií na povrchu vašich zubů, které vedou k tvorbě zubního plaku a kazů. Proto byste si vždy po aplikaci banánové slupky měli vyčistit zuby normální pastou a neprovádět bělení více než jednou denně.
 • Nadměrné užívání může způsobit problémy jako je pálení dásní, citlivost zubů a jazyka.
Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Banánovou slupku
 • Kartáček
 • Vodu

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 7 702 krát
Kategorie: Zuby a Ústa
Stránka byla zobrazena 7 702 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama