Jak vybělit zuby banánovou slupkou

Zastánci přírodní zubní hygieny začali v poslední době prosazovat moderní trend bělení zubů banánovou slupkou. Chcete-li tuto levnou přírodní metodu vyzkoušet, přejděte ke Kroku 1.

Postup

 1. 1
  Zjistěte jak a proč to funguje. V poslední době se bloggeři a vloggeři napříč internetem předhánějí v tom, kdo dřív podá svědectví, že se mu podařilo v několika týdnech efektivně vybělit zuby za použití pouhé slupky od banánu.
  • Tvrdí, že zuby dokážou absorbovat minerály obsažené v banánové slupce (draslík, hořčík a mangan) a přirozeně se tak vybělit.[1]
  • Také věří, že používáním banánové slupky jsou k zubům šetrnější, než při používání jiných alternativních způsobů, protože slupka nemá abrazivní účinky tak, jako většina ostatních přírodních bělidel.
  • Tato přírodní metoda má ovšem i své kritiky-jeden coloradský zubař testoval účinky banánové slupky po dobu 14 dnů a nezpozoroval žádné viditelné zlepšení.[2]
  • Jediný způsob, jak se dovědět pravdu, je banánovou metodu vyzkoušet na vlastních zubech!
 2. 2
  Oloupejte banán. Vyberte kus z vaší misky s ovocem, potřebujete uzrálý banán (tehdy obsahuje největší množství minerálů), ale ne příliš zhnědlý.
 3. 3
  Vnitřkem slupky si vydrhněte zuby. Drhněte vnitřkem slupky o horní řadu zubů a následně i o dolní, dokud nejsou úplně pokryté banánovou pastou.
 4. 4
  Vyčistěte si zuby. Po deseti minutách si suchým kartáčkem vmasírujte banánovou pastu do zubů.
 5. 5
  Opakujte jednou denně. Je vysoce nepravděpodobné, že byste zaznamenali nějakou změnu již po první aplikaci, proto pokračuje v drhnutí zubů další dva týdny, po kterých už snad uvidíte změnu k lepšímu.
  • Po několika týdnech může být těžké rozpoznat změnu v barevném odstínu svých zubů, a proto je vhodné udělat si fotky „před a po“. Po skončení banánové terapie můžete obě fotky porovnat a posoudit změny.
  • Použité slupky nevyhazujte! Dají se použít jako skvělý minerální kompost pro rostliny-všechno, co musíte udělat, je vhodit slupky do kompostéru nebo je rozsekat v mixéru a rovnou nasypat na zeminu.
 6. 6
  Zkuste nějakou další přírodní metodu pro bělení zubů. Pokud nejste zrovna fanouškem banánů, můžete se obrátit na některou další přírodní metodu bělení zubů:
  • Použijte jahody a jedlou sodu: Pasta z rozmačkaných jahod a jedlé sody pomáhá odstraňovat z povrchu zubů různé skvrny a zubní plak. Jednodušše si pastu kartáčkem vetřete do zubů a potom spláchněte vodou.
  • Zkuste citron: Kyselina citronová je přírodním bělícím činidlem, proto je vhodná také pro bělení zubů. Smíchejte trochu citronové šťávy s malým množstvím jedlé sody nebo soli a kartáčkem vyčistěte zuby. Potom si zuby vyčistěte znovu, ale normální pastou, protože zbytky kyseliny citronové by při dlouhém působení mohli poškodit zubní sklovinu.
  • Jezte více jablek: Jablka mohou v bělení zubů také pomoct, protože jejich křupavá textura odstraňuje zbytky jídla a bakterií za zubů a čistí různé skvrny na jejich povrchu. Navíc se v jablkách obsažená kyselina jablečná používá v mnoha bělících produktech na zuby. [3]

Tipy

 • Bělení zubů pomocí banánové slupky nepřináší okamžité výsledky. Pro rychlejší efekt můžete použít různé gely pro bělení zubů, speciální pera nebo jiné produkty a bělící sady.

Varování

 • Banány (stejně jako jiné ovoce) obsahují spoustu přírodních cukrů, které zvyšují množství bakterií na povrchu vašich zubů, které vedou k tvorbě zubního plaku a kazů. Proto byste si vždy po aplikaci banánové slupky měli vyčistit zuby normální pastou a neprovádět bělení více než jednou denně.
 • Nadměrné užívání může způsobit problémy jako je pálení dásní, citlivost zubů a jazyka.

Věci, které budete potřebovat

 • Banánovou slupku
 • Kartáček
 • Vodu

Informace o článku

Kategorie: Zuby a Ústa

V jiných jazycích:

English: Whiten Your Teeth with Banana Peel, Español: blanquear tus dientes con cáscaras de plátano, Italiano: Sbiancare i Denti con la Buccia di Banana, Русский: отбелить зубы с помощью банановой кожуры, Deutsch: Mit Bananenschalen die Zähne weiß machen, Português: Branquear os Dentes Usando Casca de Banana, Français: se blanchir les dents avec une peau de banane, Nederlands: Je tanden bleken met een bananenschil, 中文: 用香蕉皮增白牙齿, Bahasa Indonesia: Memutihkan Gigi Anda dengan Kulit Pisang, العربية: استخدام قشر الموز لتبييض الأسنان, हिन्दी: केले के छिलके का प्रयोग करके अपने दाँतों को सफ़ेद बनायें, ไทย: ขัดฟันขาวด้วยเปลือกกล้วย

Stránka byla zobrazena 3 013 krát.
Byl tento článek přesný?