Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Chtěli byste vydělávat peníze bez práce? Google AdSense vám s tím pomůže. Jde o službu pro malé, střední i velké webové stránky, která na tyto stránky umísťuje reklamy na produkty a služby spojené s obsahem těchto stránek. Když si někdo na reklamu zobrazenou na vaší stránce klikne, dostanete za to zaplaceno. V tomto článku vám ukážeme, jak vám AdSense může pomoci vydělávat.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Vytvořte si reklamní jednotku

 1. 1
  Přihlaste se do svého účtu AdSense. Navštivte stránku AdSense a klikněte na My ads v levém horním rohu obrazovky.
  • Vytvořte novou jednotku. Na hlavní obrazovce pod ikonou Content > Ad units klikněte na + New ad unit.
 2. 2
  Pojmenujte svoji jednotku. Vyberte si jakýkoli název, který se vám bude hodit. Většina lidí používá standardní formáty, díky kterým mohou snáze spravovat velká množství dat.
  • Zde je příklad názvu reklamní jednotky: [stránka pro reklamu]_[velikost reklamy]_[datum], která bude vypadat třeba takto: mywebsite.com_336x280_080112. Vyberte si jeden formát pro své reklamy a používejte ho vždy, abyste se v nich dobře orientovali.
 3. 3
  Vyberte si velikost. Níže se tímto tématem budeme zabývat více, ale můžete se podívat i na statistiky Googlu o tom, které velikosti reklam mají největší úspěch.
 4. 4
  Vyberte si velikost. Níže se tímto tématem budeme zabývat více, ale můžete se podívat i na statistiky Googlu o tom, které velikosti reklam mají největší úspěch.
 5. 5
  Vytvořte si svůj vlastní kanál. Ten vám umožní seskupit si své reklamní jednotky podle sebe, například podle velikosti nebo umístění na stránkách.
  • Můžete v kanálu sledovat i to, jak si vaše reklamy vedou a udělat si z něho dobré místo pro umisťování reklam, aby mohli inzerenti své reklamy přizpůsobovat vašim jednotkám.
 6. 6
  Vytvořte si styl reklamy. Budete si moci vybrat různé komponenty reklamy: ohraničení, název, pozadí, text a URL. Také budete moci zvolit styly okrajů (hranaté nebo zaoblené), font a jeho velikost.
  • Je dobré si vytvořit reklamu, která se bude vzhledem hodit k vaší stránce.
  • Můžete využít přednastavené reklamy Googlu, nebo si vytvořit své vlastní. V každém případě se vám ukáže náhled vaší reklamy dříve, než ho dokončíte.
 7. 7
  Nastavte si kód reklamy. Až budete mít reklamu připravenou, uložte si ji, nebo klikněte na Save and get code, aby se vám zobrazil HTML kód vaší stránky.
  • Pokud se v HTML kódech neorientujete, najděte si na webu nějaký návod.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Jak navrhnout design své reklamy

 1. 1
  Analyzujte svůj obsah. Při navrhování kampaně je důležité znát cílovou skupinu. Pokud píšete food blog, který je zaměřen pro single muže, kteří chtějí vařit levně, zařiďte se podle toho i při návrhu své reklamy. V tomto případě máte cílovou skupinu s jasnými zájmy – ženy, auta, filmy, politika, hudba.
  • Zamyslete se nad tím, kdo navštěvuje vaši stránku a napište si základní charakteristiky lidí, kteří vaši stránku pravidelně čtou.
 2. 2
  Vylaďte reklamy k dokonalosti. AdSense sice zaplaví vaši stránku reklamami, které jsou relevantní z jejich pohledu, ale by máte spoustu možností, jak do tohoto výběru zasáhnout.
  • Nastavte si kanály. Kanály jsou označení, které vám umožní si seskupovat své reklamní jednotky podle sebe – podle barvy, kategorie nebo stránek. Když si nastavíte kanály, budete také dostávat detailní statistiky o tom, jak si vedou vaše reklamy, a budete toho moci využívat. Například:
   • Použijte jeden styl reklam pro jednu skupinu stránek a jiný styl pro jinou skupinu. Sledujte a srovnávejte výsledky těchto dvou stylů a potom si vyberte reklamu, která si vede lépe.
   • Srovnávejte výsledky stránek, které se zaměřují na různé věci. Pokud si vaše stránka o zahradničení vede lépe, než vaše stránka o vaření, měli byste přidat více reklam na stránku o zahradničení.
   • Pokud máte různé domény, nastavte si kanály tak, abyste je mohli všechny sledovat a dozvěděli se, která z nich vám generuje více kliků.
 3. 3
  Optimalizujte umístění reklam a design stránek. Google zjistil, že na stránkách existují místa, na kterých jsou reklamy účinnější a místa, na kterých reklamy nemají příliš dobré výsledky.
  • Reklamy, které se zobrazí při prvním otevření stránky jsou účinnější než reklamy, které se zobrazují až na dalších proklicích.
  • Reklamy na levé horní straně si vedou většinou mnohem lépe, než reklamy na pravé spodní straně.
  • Reklamy umístěné přímo nad hlavním obsahem stránky a reklamy, které se objevují na spodní straně stránky, mívají velmi dobré výsledky.
  • Širší reklamy mívají skvělé výsledky, protože jsou velké a dobře čitelné.
  • Reklamy s obrázky a videi si také vedou dobře.
  • Když použijete barvy, které budou ladit s designem vašich stránek, reklamy budou mít větší úspěch.
 4. 4
  Zjistěte, jak AdSense funguje. AdSense automaticky posílá reklamy na vaši stránku podle několika různých kritérií:
  • Kontextové cílení reklam. AdSense skenuje vaši stránku, analyzuje její obsah a připraví reklamy, které se k vašemu obsahu hodí. Analyzují se klíčová slova, frekvence slov, velikost fontu a odkazová struktura vašeho webu.
  • Placementové cílení reklam. Tato funkce umožňuje inzerentům zvolit si, kde přesně se budou reklamy na webech vyskytovat. Pokud vaše stránka splňuje kritéria inzerentů, jejich reklama se na ní může objevit.
  • Reklama založená na zájmových skupinách. Díky této analýze mohou inzerenti dávat své reklamy na stránky určené pro jejich cílové skupiny, aniž by s nimi museli být v kontaktu. Preferences Manager Google AdSense umožní uživatelům vybrat si vlastní zájmové kategorie, což inzerentům dále pomůže soustřeďovat jejich kampaně. Tato metoda se hodí pro monetizaci webové stránky, protože zvyšuje hodnotu reklamy pro inzerenty a poskytuje uživatelům relevantnější odkazy.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Kolik si vyděláte?

 1. 1
  Zamyslete se nad svými očekáváními. Když se přihlásíte k AdSense, budete chtít vědět, jaké výdělky můžete očekávat. To závisí na mnoha faktorech a když se jim budete všem dostatečně věnovat, budete mít šanci maximalizovat svůj výdělečný potenciál.
 2. 2
  Návštěvnost. To nejdůležitější u každé reklamy AdSense je to, jak často na reklamy budou lidé klikat. Pokud chcete, aby lidé klikali na reklamy na vaší stránce, budete potřebovat lidi, kteří budou vaši stránku navštěvovat! Nezáleží na tom, jakou stránku máte – důležité je najít si lidi, kteří ji budou číst!
  • Velké stránky navštěvují i miliony lidí denně, zatímco menší blogy mají štěstí, když dosáhnou 100 návštěv za den.
  • Za každých 1000 zobrazení stránky získáte asi 0.05-5 dolarů. Není to sice mnoho, ale za měsíc by to mohlo být 1.50 – 150 dolarů! To, kde se v tomto rozmezí budete pohybovat, záleží jen na vás, na vaší stránce a na tom, jak budete své reklamy nastavovat a spravovat.
 3. 3
  Cost-per-click (CPC). U tohoto typu reklam dostanete zaplaceno pokaždé, když někdo klikne na reklamu na vaší stránce. Vy sami na ni klikat nemůžete – Google to pozná a velmi rychle vás zablokuje. Cenu za reklamy určují inzerenti a u každé reklamy se cena velmi liší.
  • Inzerent může utratit za tyto reklamy hodně peněz, ale na vaší stránce tyto reklamy pravděpodobně velké výnosy nepřinesou.
  • Reklama, která vydělá 0.3 dolarů za kliknutí vám nepřinese moc peněz ani když na ni klikne 100 lidí za den.
 4. 4
  Tyto reklamy jsou placené podle procenta návštěvníků na vaší stránce v poměru k lidem, kteří na reklamu skutečně kliknou. Pokud vaši stránku navštíví 100 lidí, ale jen jeden z nich klikne na reklamu, CTR bude 1%, což není vůbec špatné. Když na svoji stránku přivedete více lidí, můžete si s tímto typem reklam vydělat hodně peněz.
 5. 5
  Výnos za 1000 zobrazení (RPM). Tyto typy reklam odhadují, kolik byste mohli získat peněz za 1000 zobrazení stránky.
  • Pokud například vyděláte 1 dolar za 100 zobrazení, vaše RPM bude 10 dolarů. Neexistuje sice žádná záruka, že toho dosáhnete, ale jde o skvělý způsob, jak sledovat celkovou výkonnost vaší stránky.
 6. 6
  Obsah je nejdůležitější. Kvalita vašeho obsahu je to nejdůležitější, na čem závisí výše vašich výdělků. Pokud máte stránku se zajímavým a poutavým obsahem a s mnoha pravidelnými návštěvníky, budete mít větší výdělečný potenciál. Google také bude moci snáze určit typy reklam, které se pro vaši stránku budou hodit. Pravidelní návštěvníci + cílené reklamy = velké peníze.
 7. 7
  Vybudujte stránku s mnoha klíčovými slovy. Dejte si záležet na tom, abyste měli stránku plnou kvalitních klíčových slov a zaplňovali ji kvalitními odkazy.
  • Pokud máte stránku například o konsolidaci úvěrů, webovém hostingu nebo rakovině způsobené azbestem, vyděláte si na reklamách placených podle kliknutí více, než když budete mít stránku o štěňatech.
  • Když se budete soustřeďovat pouze na ta nejlepší klíčová slova, budete mít velkou konkurenci. Měli byste si vybírat klíčová slova, po kterých je velká poptávka, ale jejich nabídka není tak velká. Zkuste si tedy nejprve vyhledat klíčová slova, která se vám budou hodit.
  Reklama

Tipy

 • Vyhýbejte se na anglicky psaných stránkách znakům, které se v angličtině nepoužívají. Existují viry, které způsobují, že se na takových stránkách objevují irelevantní francouzské reklamy.
 • Google sice neposkytuje přesné detaily ohledně toho, jakým způsobem určuje, které reklamy budou na kterých stránkách, ale je jasné, že záleží na obsahu.
 • Kvalita je nejdůležitější součástí každé webové stránky. Pokud vaše stránka nebude mít kvalitní obsah, návštěvníci se na ni nebudou vracet.
 • Někteří správci webových stránek navrhují stránky speciálně pro AdSense reklamy, i když je proti pravidlům používat stránku výhradně pro reklamy. Pokud tedy chcete mít podobně zaměřenou stránku, vložte na ni i několik vlastních odkazů na partnerské produkty.
 • Skvělým způsobe, jak si vydělat peníze je používat stránky jako Flixya. Můžete se přihlásit ke Google AdSense i Flixya, aniž byste museli věnovat čas budování vlastní webové stránky.
Reklama

Varování

 • Google má spoustu omezení a pravidel ohledně svých reklam. Jedním z hlavních důvodů blokování účtů je pokus administrátorů „rozmazat“ reklamy a snažit se návštěvníky přesvědčit, že nejde o reklamu, ale obsah. Nikdy se nepokoušejte pomocí CSS skrýt logo Googlu!
 • Dříve bylo na internetu možné vidět prosby o kliknutí na reklamy. Nyní už se to ale nedělá. Google to bere jako podvod a neexistuje nic jako presumpce neviny. Když se něco takového stane, budete bez milosti zablokováni.
 • Neklikejte na své vlastní reklamy. Kdyby to Google zaznamenal, zablokoval by vám účet a sebral vám všechny výdělky. Pokud na svoji reklamu omylem jednou nebo dvakrát kliknete, Google to pravděpodobně nebude řešit, ale nesmí se to stávat pravidelně!
 • Když nebudete mít na stránce obsah, Google bude muset hádat, o čem vaše stránka je a na základě toho vám na ni může umístit nevhodné reklamy.
Reklama

O tomto wikiHow

Sharon Lee
Spoluautorem článku je :
Poradkyně pro strategie úspěchu
Tento článek spoluautorem článku je Sharon Lee. Sharon Lee je úspěšná poradkyně pro strategie úspěchu a majitelka Fearless Pursuits. S více než sedmiletými zkušenostmi se specializuje na pomoc ostatním, aby si ujasnili své cíle, vybudovali si sebevědomí a zůstali za své cíle zodpovědní. Sharon nabízí rady ostatním prostřednictvím životního koučování, kariérového koučování a koučování pro malé podniky. Sharon je držitelkou certifikace kouče strategických intervencí od Robbins-Madanes Training a má další školení od Erickson Coaching International. Tento článek byl zobrazen 4 842 krát
Kategorie: Google AdSense
Stránka byla zobrazena 4 842 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama