Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Jistě už jste někdy slyšeli o lidech, kteří si vydělávají pomocí videí na YouTube. Pokud máte pocit, že to dokážete také, tento článek vám pomůže. Není sice reálné vydělávat desetitisíce jen díky videím, ale když budete mít hodně lidí, kteří vás budou sledovat, budete si díky reklamám moci slušně přivydělat. Teto článek vás provede monetizací profilu na YouTube a ukáže vám, jak začít vydělávat.

Postup

 1. 1
  Založte si vlastní YouTube kanál. Váš kanál je jako váš profil na YouTube. Každý účet má svůj vlastní kanál. Účet na YouTube je to samé jako účet na Google a když si ho vytvoříte, budete mít přístup k dalším produktům Google, jako je Gmail nebo Drive.
  • Vytvořte si nový účet, nebo použijte existující. Přidejte si klíčová slova, aby lidé váš kanál snadněji našli. Můžete použít nastavení Advanced v záložce Settings. Všechna klíčová slova by měla být relevantní.
  • I uživatelské jméno vám může jak pomoci, tak uškodit. Mělo by být krátké, snadno zapamatovatelné a originální, aby ho lidé nezapomněli. Pokud ale máte nějaký starý účet, nerušte ho a pokračujte s ním. Když budete účty měnit, vůbec vám to nepomůže.
 2. 2
  Přidávejte obsah. Snažte se sdílet obsah vysoké kvality a nedávejte příliš dlouhá videa (délka závisí na tom, jakému tématu se chcete věnovat). Měli byste svůj kanál pravidelně zásobovat aktuálními videi.
  • Pokračujte i pokud váš obsah zatím není nejlepší. Trénink z vás udělá mistry, takže nepolevujte. Každé vaše další video bude lepší, než to předešlé.
  • Zlepšujte svůj obsah – kupte si lepší kameru a naučte se pracovat s programy pro editaci videa. Můžete se také snažit točit lepší a zajímavější věci. Pořiďte si stativ, požádejte kamaráda, aby vám pomohl s rekvizitami atd. Tyto malé detaily se vám nakonec vyplatí.
  • Když budete pravidelně přidávat nová videa, brzy budete mít lidi, kteří se na vaši stránku budou vracet. Čím více videí budete sdílet, tím více lidí začne odebírat vaše příspěvky. Snažte se tedy kanál pravidelně aktualizovat.
  • Všechna videa opatřete klíčovými slovy, která popisují jejich obsah. Nezapomeňte ani na poutavý popisek videa. Díky těmto věcem lidé budou moci vaše videa vyhledat ve vyhledávači YouTube.
 3. 3
  Získejte si fanoušky. Vytvořit si základnu fanoušků je klíčem k vydělávání peněz na YouTube. Lidé musejí vaše videa sledovat, jinak reklamy nikdo neuvidí. Neexistuje žádné tajemství pro získání nových fanoušků. Musíte se snažit tvořit zajímavý obsah a oni přijdou sami.
  • Stále přidávejte nová videa a snažte se lidi nenudit. Sdílejte svá videa také na Twitteru a na Facebooku a ukazujte svůj kanál lidem. Je důležité mít hodně odběratelů, jinak se nebudete moci stát partnerem YouTube.
  • Komunikujte se svými fanoušky – odpovídejte na jejich komentáře a čas od času udělejte video na základě něčího komentáře. Když budete komunikovat s komunitou, stanete se členy této komunity.
 4. 4
  Jak na monetizaci videí. Abyste mohli začít vydělávat peníze díky videím, budete si muset zapnout možnost monetizace. Umožníte tím YouTube umístit do vašich reklam videa. To také znamená, že nesmíte ve videu použít žádný materiál chráněný autorskými právy.
  • Monetizaci zapnete při nahrávání videa. Zaškrtněte políčko „Monetize with Ads“.
  • Pokud chcete monetizovat video po jeho nahrání na YouTube, otevřete si Video Manager a klikněte na ikonu dolaru vedle videa, které jste nahráli.
  • Klikněte na kanál a povolte zpeněžení..
  RADA ODBORNÍKA
  Timothy Linetsky

  Timothy Linetsky

  Hudební producent & Instruktor
  Timothy Linetsky je DJ, producent a hudební pedagog, který již více než 15 let dělá hudbu. Vytváří vzdělávací videa YouTube zaměřená na produkci elektronické hudby a má více než 90 000 odběratelů.
  Timothy Linetsky
  Timothy Linetsky
  Hudební producent & Instruktor

  Příběh našeho odborníka: "Svůj kanál YouTube jsem proměnil v podnikání prostřednictvím nabídky soukromých lekcí, což byl můj hlavní zdroj příjmů. Také využil svůj kanál k získání zaměstnání ve škole, na které nyní pracuji, protože viděli, že jsem na YouTube a že mohu učit. Existují i jiné způsoby, jako jsou příjmy z reklamy nebo sponzorské příležitosti, které jsou užitečné."

 5. 5
  Splňte požadavky. Abyste mohli začít vydělávat peníze, potřebujete alespoň 4 000 hodin sledování za posledních 12 měsíců a 1 000 odběratelů.
  • Video můžete při odesílání zpeněžit kliknutím na kartu Zpeněžení a zaškrtnutím políčka „Zpeněžit pomocí reklam“.
  • Chcete -li zpeněžit video po jeho nahrání, otevřete Správce videí a klikněte na znak „$“ vedle videa, které chcete zpeněžit. Zaškrtněte políčko „Zpeněžit pomocí reklam“.
 6. 6
  Nastavte si Google AdSense. Tuto službu si můžete nastavit zdarma na stránce AdSense. Klikněte na tlačítko Sign Up Now a založte si účet. Je nutné, aby vám bylo více než 18 let. Pokud jste mladší, budete potřebovat pomoc někoho staršího.
  • Budete potřebovat PayPal nebo bankovní účet a platnou poštovní adresu. AdSense si ověří, kdo jste a komu bude posílat peníze. Peníze dostanete pouze za kliknutí na reklamu a něco málo také za sledování videí. Po čase si ale můžete přijít na dobré peníze, proto je nezbytné, abyste měli hodně fanoušků.
 7. 7
  Sledujte statistiky. Jakmile budete mít spuštěnou monetizaci videí, sledujte statistiky, abyste měli přehled o tom, jak si vedou. Zaškrtněte si možnost Analytics v záložce Channel. Zde uvidíte předpokládané výdělky, dosahy reklamy, počty sledování videí a demografické údaje o fanoušcích.
  • Používejte tyto nástroje k úpravě komunikace se zákazníky. Když zjistíte, že své fanoušky nezaujmete jednou věcí, zkuste změnit marketingovou strategii.
 8. 8
  Sdílejte svá videa i jinde. Nedávejte videa pouze na YouTube. Začněte si psát blog, udělejte si webovou stránku nebo je sdílejte na ostatních sociálních sítích. Čím více zhlédnutí bude video mít, tím lépe. Budete mít větší šanci, že si vás všimnou a vyděláte si více peněz.
 9. 9
  Staňte se YouTube partnerem. Partneři YouTube jsou členové, kteří vydělávají na videích s vysokými počty sledování. Partneři mají přístup k více nástrojům a mohou vyhrávat ceny za počty zhlédnutí svých videí.
  • K partnerství se můžete přihlásit kdykoli pomocí formuláře na YouTube-com. Budete muset mít alespoň 15000 kumulativních hodin sledování vašeho kanálu během posledních 90 dní.
  Reklama

Tipy

 • Pravidelně nahrávejte nový obsah.
 • Točte videa se zajímavým obsahem a v odpovídající kvalitě.
 • Dejte si záležet na úpravě vašich videí.
 • Používejte klíčová slova, aby lidé vaše videa našli.
 • Při nahrávání videí je nezapomeňte označkovat.
 • Točte videa podle toho, co je zrovna populární.

Vytvořte si profily na sociálních sítích (Facebook, Twitter, Instagram) a dělejte si reklamu!

Reklama

Varování

 • Někteří lidé vás budou v komentářích urážet a ponižovat. Nic si z nich nedělejte a pokračujte v tom, co děláte.
 • Nikdy nesdílejte videa chráněná autorskými právy.
 • Pokud vaše videa obsahují obsah chráněný autorskými právy (např. hudba v pozadí, kousky filmových scén atd.), nebudete mít moc šanci získat členství v partnerském programu.
 • Partnerství s YouTube většinou moc nevynáší. Pokud nebudete mít opravdu obří úspěch, raději si nemyslete, že budete vydělávat hodně peněz.
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 21 710 krát
Stránka byla zobrazena 21 710 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama