Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Přestože ještě globalizace nedosáhla momentu, kdy budou lidé létat do práce vesmírnými loděmi, již žijeme v době, kdy lidé nikdy nemusejí opouštět komfort svého počítače. Zde najdete několik tipů na to, jak si vydělat peníze online a také obecné rady pro ty, kteří chtějí v online světě uspět.

Metoda 1
Metoda 1 ze 5:
Rychlé způsoby, jak vydělat peníze online

 1. 1
  Prodávejte názvy domén. Názvy domén jsou cenné online komodity a někteří lidé si vydělávají pouze tím, že je nakupují a prodávají. Jednou ze strategií je použít Google Adwords, kde najdete klíčový slova a tyto informace potom použijete k nákupu domén, o které by mohl být velký zájem. Protože ale většina vtipných, krátkých a přímočarých domén již má své majitele, může se vám také poštěstit při koupi domén s akronymy, protože nikdy nevíte, jaká společnost si bude chtít založit web podle svého názvu (např. CPC.com byla prodána za více než 3500000, když se společnost Contract Pharmaceutical Corporation rozhodla pořídit si webové stránky. [1] To není špatné na pouhá tři slova!) Více rad najdete v článku Jak nakupovat levné domény.
 2. 2
  Vyplňujte online průzkumy. Online průzkumy vám nevydělají zrovna moc, ale když jich uděláte hodně, můžete si vydělat vcelku dobré peníze. Přečtěte si článek o tom, jak vydělat peníze online pomocí vyplňování průzkumů.
 3. 3
  Přepisujte audio nahrávky. Webové stránky se stále zlepšují a nyní poskytují také přepisy pro lidi, kteří mají problémy se sluchem. To znamená, že transkripční služby jsou čím dál vyhledávanější. Transkripce většinou není příliš dobře placená, ale je jednoduchá, rychlá a nevyžaduje příliš znalostí. Podávejte se na eLance nebo oDesk, kde najdete aktuální nabídky zakázek v různých oborech.
 4. 4
  Upravujte audio nahrávky. Pokud víte, jak používat software na úpravu audia, můžete pracovat tak, že budete čistit nahrávky pro podcasty rozhovory předtím, než je klient nahraje na web. I v tomto případě hledejte vhodné nabídky práce na eLance nebo oDesk.
 5. 5
  Zapište se do soutěží. Nedostanete sice zaplaceno, pokud nevyhrajete, ale můžete si najít mnoho různých soutěží zdarma v oboru, kde již máte co nabídnout (např. marketing, grafika, fotografování, design atd.) a nabídněte svoji práci na tolika místech, kde to jen půjde. Může trvat několik dní, než je všechny projdete, ale malé úspěchy (a nejlépe i velké) za to budou rozhodně stát. Možná vás to i navede úplně jiným směrem.
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 5:
Vydělávejte peníze pomocí online marketingu

 1. 1
  Staňte se partnerem nějaké marketingové společnosti. Můžete vydělat dobré peníze tím, že budete podporovat produkty někoho jiného a nebudete muset žádné přímo prodávat. Takové reklamy jsou většinou součástí webových stránek/blogu/ jako spojené články (což je skvělé, když máte opravdu zajímavý obsah, ale měli byste dávat pozor na to, aby to nevypadalo jako spam) nebo videa podporující určité produkty (nejlepší je, když máte talent a smysl pro humor) nebo také bannerové reklamy (ty jsou vcelku neúčinné, protože se jim většina lidí vyhýbá). Pokud je to nutné, můžete se s někým také spojit bez webové stránky (například pomocí sdílení videí na YouTube, které obsahují odkazy na produkt). Projděte si stránky jako je Commission Junction a podobné, kde najdete nabídky produktů a služeb.
  • Pokud máte na stránkách hodně návštěvníků, můžete vydělávat na principu „cost-per-click“, což znamená, že nedostanete zaplaceno za každé kliknutí, ale samotný fakt, že máte hodně návštěv na webu vám bude generovat zisk.
  • Pokud máte opravdu silný obsah, můžete vydělávat pomocí modelu „cost-per-aquisition“, který dokáže přinést vcelku dobré výdělky (buď jde o fixní platbu nebo o provizi, záleží na čem se dohodnete) pokaždé, když si někdo na vaší stránce zakoupí produkt společnosti, kterou podporujete.
 2. 2
  Většina lidí již někdy slyšela o mystery shoppingu v reálném světě, ale s posunem k virtuálnímu obchodu je stále oblíbenější také online mystery shopping. Pokud právě začínáte, buďte připraveni něco málo utratit, protože vaše platba bude záviset na tom, zda jste schopný mystery shopper.
 3. 3
  Dělejte marketingové webináry. Jde o jednoduchý seminární marketing prováděný online – je o mnoho levnější, než obyčejné semináře a nevyžaduje opakování stejných přednášek. Pokud máte v tomto oboru znalosti, za které by ostatní mohli zaplatit, nahrajte se a promluvte o svém oboru na profesionálním místě (nejraději v konferenční místnosti), nahrajte svoji nahrávku na web a udělejte jí reklamu.
 4. 4
  Doporučujte klientům odborníky pro jejich práci. Pokud znáte někoho, za kým jste ochotni stát, zkuste tohoto člověka doporučovat potenciálním zaměstnavatelům. Pokud ho najmou, dostanete tisíc až sto tisíc korun, podle toho, o jakou pozici půjde. Zkuste se podívat na stránky jako například ReferEarns nebo WhoDoYouKnowForDough, kde najdete více informací.
  Reklama

Metoda 3
Metoda 3 ze 5:
Vydělávejte pomocí internetového obsahu

 1. 1
  Prodávejte svoji hudbu. Před několika lety se Radiohead dostali do všech novin, protože prodávali své album na svých webových stránkách za pouze malý obnos. Přestože nemá vaše kapela (zatím) základnu jako Radiohead, mnoho malých nezávislých kapel se vydalo tímto směrem: ukázalo se, že menší prodeje bez zprostředkovatele mohou kapele vydělat více, než drahé zastupování nahrávací společnosti.
 2. 2
  Staňte se designérem na volné noze. Vytvořte si webové stránky se svým portfoliem a vybudujte si klientskou základnu tak, že si budete hledat práci online. Chce to trochu času, ale můžete si nastavit své vlastní ceny a nebudete muset své výdělky sdílet s žádným grafickým studiem.
 3. 3
  Prodávejte fotky na fotobanky. Je to skvělý způsob jak si vydělat pomocí svého koníčku. Lidé hledají fotky na fotobankách podle klíčových slov, takže nad vámi ostatní nebudou mít převahu. Měli byste tedy nahrát všechny své fotky, o kterých si myslíte, že jsou dobré. Jakmile je fotobanka přijme, vaše práce je u konce a sice nevyděláte moc peněz jediným prodejem fotky, ale když máte fotek hodně, můžete si měsíčně přijít na vcelku dobrý vedlejší příjem. Některé z nejznámějších fotobank jsou iStockphoto, ShutterStock a Fotolia.
 4. 4
  Prodejte e-knihu. e-knihy nejsou pro každého, ale pokud máte inovativní řešení pro nějakou zoufalou situaci, nebo máte pocit, že byste klidně někomu zaplatili, aby vám to řekl dříve, je pravděpodobné, že na trhu existuje místo pro e-knihu na vaše téma. Prohlédněte si stránky s e-knihami a zjistěte, co hledají lidé, kteří diskutují ve fórech. Neměli byste ztrácet čas psaním e-knihy o něčem, na co existuje jednoduchá odpověď, mělo by to být téma, ve kterém jsou lidé často ztracení.
 5. 5
  Prodávejte aplikace. Na trhu, který má několik milionů zákazníků může být dvacet či třicet korun za stažení aplikace nakonec slušný výdělek. Pokud máte skvělý koncept, ale neumíte programovat, můžete si najmout programátora. Ujistěte se, abyste měli v hlavě to stejné a dodržujte pravidla společnosti, na jejichž zařízeních aplikace prodáváte.
 6. 6
  Prodávejte články. Mnoho malých společností, webových stránek a marketérů potřebuje dobře napsaný obsah a obratného pisálka, který jim přinese více zákazníků. Nebudete asi rovnou vydělávat moc, většina článků je pouze 200-300 slov, ale časem se do toho můžete dostat a dělat to na plný úvazek. Když se ukáže, že jste schopní, můžete si za své služby také účtovat více peněz. Pokud dobře píšete, zkuste nabídnout svá díla také vydavatelstvím.
  Reklama

Metoda 4
Metoda 4 ze 5:
Vydělávejte pomocí online prodeje

 1. 1
  Vytvořte online obchod. Prodej je pro vás velmi výhodný pokud máte nabídku, kterou nelze dobře prodat v kamenném obchodě, ale e-shopy s každodenními věcmi jsou také oblíbené. Pokud neumíte dobře spravovat webové stránky, můžete prodávat například na eBay nebo CafePress (za poplatek). Jinak si můžete najmout někoho, kdo vám vytvoří webové stránky, nebo si je můžete udělat sami.
 2. 2
  Vytvořte si virtuální obchod. Věřte nebo ne, prodejce, kteří prodávají virtuální věci z online her vydělávají skutečné peníze! Když si vytvoříte avatar a zařídíte si e-shop, budete moci obchodovat s ostatními hráči (nebo jen dělat reklamu svému reálnému podnikání). Samozřejmě musíte nejprve najít hru, která toto dovoluje a zaplatit si vstup, ale jakmile se tam dostanete, můžete oslovit mnoho různých lidí z různých věkových skupin po celém světě. Masivní multiplayerové online hry jsou na to skvělé.
  Reklama

Metoda 5
Metoda 5 ze 5:
Tipy jak pracovat online

 1. 1
  Měli byste udělat dobrý dojem, bez ohledu na to, jaký typ online obchodu děláte. Jako s každým byznysem, značkou (webovou stránkou, e-shopem, virtuálním portfoliem atd.) musíte zaujmout pozornost a povzbudit klienty, aby se o vás chtěli dozvědět více. Silná značka by měla zahrnovat inteligentní a vtipné reklamní slogany, popis vaší nabídky, přehled produktů, novinky a informace o tom, jak vás kontaktovat.
  • Odlište svůj produkt od konkurence. Zamyslete se nad tím, čím se váš obchod liší od ostatních, zaměřte se na značku, na služby, které poskytujete a na to, jak dokážete řešit problémy zákazníků. Zdůrazněte tyto vaše silné stránky ve své nabídce a odlište se tak od ostatních.
  • Udržujte si přátelské vystupování. Chcete, aby s vámi lidé obchodovali, když tedy děláte reklamu své stránce nebo portfoliu, měla by být informativní a také by měla přátelsky nabádat klienty ke komunikaci.
  • Uzavřete se svojí partnerskou společností jasnou smlouvu. Raději si s sebou vezměte právníka, nebo požádejte známého právníka, aby si smlouvu pročetl. Tak budete přesně vědět, jak vám budou platit (například pokud to bude na základě práce, prodejů, počtu přihlášení, provize atd.).
  • Po první komunikaci s klienty zůstaňte v kontaktu. Protože jste neměli to potěšení setkat se osobně, budete muset být aktivní online (nebuďte ale otravní). Po první komunikaci s klientem mu za několik dní pošlete děkovný email a připomeňte mu vaši komunikaci. Dáte mu tak prostor, aby se mohl zeptat na dodatečné otázky a dáte mu najevo, že máte radost, že mu můžete posloužit.
 2. 2
  Optimalizujte své dovednosti a znalosti, abyste si vytvořili dobré postavení v online světě. Možná jste talentovaný prodejce nebo grafik, ale nemusíte nutně vědět, jak svůj talent správně prodat na webu.
  • Zapište se na kurz optimalizace nějakého vyhledávače. Můžete takový kurz dělat online, nebo například na místí vyšší odborné škole. Naučit se SEO je důležité pro úspěšnou online kariéru. Takový kurz vás naučí jak svoji značku dostat ve vyhledávači Google na vyšší pozice, aby se potenciálním klientům při vyhledávání zobrazila dříve.
  • Sestavte si obchodní plán. I když tento plán nikdy neopustí váš počítač, vytvořit si ho vám dodá pocit, že máte jasně daný směr a cíl, což vám pomůže udržet si soustředění.
  • Konzultujte s experty. Pokud máte kamaráda nebo kolegu, který si úspěšně vydělává online, zeptejte se ho na jeho zkušenosti a znalosti. Zjistěte, co funguje a zkuste to také. Snažte se zjistit co nejvíce informací, abyste dokázali založit vlastní online byznys.
 3. 3
  Ujistěte se, že jste odhodlaní pracovat individuálně a soustředit se na svůj cíl. Pokud si chcete vydělávat pomocí online práce hodně peněz, musíte vědět, jak správně rozvrhnout svůj čas a být svému oboru oddaní.
  • Zjistěte, jaké jsou vaše finanční potřeby. Potřebujete si vydělat hodně peněz, jen proto abyste měli opravdu balík? Požadovaný výdělek se bude lišit podle toho, kolik času a úsilí hodláte online vydělávání věnovat.
  • Zhodnoťte čas, který můžete věnovat online vydělávání. Jste matka v domácnosti s dvěma malými dětmi a vytíženým časovým rozvrhem, nebo jste single člověk bez závazků (nebo něco mezitím)? Určete si, kolik hodin denně můžete této práci věnovat a srovnejte to s tím, kolik peněz si tím chcete vydělat. Většinou se u takových prací zezačátku nevydělává příliš mnoho, ale když si vybudujete stálé klienty, zlepší se to.
  • Buďte ohledně svých pracovních zvyků upřímní. Začínáte úplně sami, máte dost disciplíny, abyste pracovali i bez šéfa, který by vám dýchal na záda, nebo se necháte snadno rozptýlit dětmi? Práce online vyžaduje silnou motivaci a soustředění, jinak nedosáhnete svých finančních cílů.
  Reklama

Varování

 • Dobře si zjistěte všechny dostupné informace, než se přihlásíte k nějakému online programu. Pokud nějaká společnost vyžaduje nějaké peníze za registraci, nebo vám poskytne smlouvu, zjistěte si co můžete a snažte se najít i nějaké reference o této společnosti. Existují predátorské společnosti, které se chovají jako důvěryhodné si od vás vezmou peníze a vy zůstanete bez výdělku.


Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 273 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 11 783 krát
Kategorie: Svět práce
Stránka byla zobrazena 11 783 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama