Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Vydělat si peníze díky blogu vyžaduje mít dobře promyšlené téma. Pokud už máte blog s malým počtem čtenářů, zamyslete se nad tím, zda vaše téma zajímá hodně lidí a zda se zabýváte něčím, co ještě není důkladně zpracováno ostatními blogery. Pokud něco takového máte, máte štěstí! Pokud je, založte si druhý blog, který bude úspěšnější, bude mít více čtenářů, lepší marketing a dokáže vám vydělat peníze díky metodám popsaným v tomto článku.

Část 1
Část 1 ze 5:

Najděte si inspiraci

 1. 1
  Napište si všechna témata, která vás zajímají, nebo kterým se věnujete. Bude pro vás snadnější psát o něčem, co vás opravdu zajímá. Rozhodně nepište o ničem, co se vám nelíbí, jen abyste díky tomu vydělali peníze. [1] Pište například o svém koníčku, o své kariéře, nebo o něčem, o čem toho víte hodně.
  • Některé z nejúspěšnějších blogů poskytují čtenářům novinky o různých tématech, nebo jsou zaměřeny na určitou demografickou skupinu lidí. Například Mashable, což je blog zaměřený hlavně na novinky z oblasti sociálních médií, založil v roce 2005 teenager a nyní mu vydělává miliony dolarů v investičních fondech. [2] [3]
  • Mnoho blogů sdílí vtipná videa a obrázky na nějaké téma. Například Fail Blog sdílí obrázky pádů, nesprávné gramatiky a dalších „hloupých“ věcí. Peníze si vydělává hlavně díky reklamě a nyní prodává i velmi úspěšnou knihu.[4]
  • Některé blogy se soustředí na platby tím, že poskytují odkazy na články, na různé další weby a nabízejí produkty a služby jiných společností. Nejúspěšnější je Drudge, blog sestavený zejména z konzervativních zpráv, nebo Smashing Magazine, což je stránka, která poskytuje čtenářům recenze poduktů a spolupracuje s vývojáři softwaru. [5] [6]
  • Další běžná témata jsou například byznys (Business Insider), sport (SBNation), celebrity (Perez Hilton), nebo hudba (Pitchfork).
 2. 2
  Zužte si svá témata podle profitability a dalších cílů. Pokud chcete vydělávat peníze, budete si muset najít oblast, která není nasycená, ale přesto je dostatečně populární na to, aby přilákala dost čtenářů. Zamyslete se i nad ostatními faktory, například nad tím, kolik peněz budete muset utratit za blog, který bude poskytovat recenze produktů.
  • Vyberte si co nejkonkrétnější téma. Pište o trénincích na maraton, ne pouze o fitness. Pište o výrobě skleněné bižuterie, ne o umění.
  • Pokud chcete být slavní nebo si získat velké publikum, raději si vyberte širší téma a důkladně na něm zapracujte. Téma vztahující se k fitness, financím, nebo vztahům, si většinou získá nejvíce čtenářů. Zamyslete se nad tématy jako je management financí, nebo blog s manželskou poradnou.
 3. 3
  Vyhledejte si blogy s podobným zaměřením. Pomocí vyhledávače si vyhledejte nejúspěšnější blogy, které se zabývají stejnými nebo podobnými tématy. Přečtěte si příspěvky, které mají nejlepší hodnocení, nevíce komentářů, nebo největší čtenost. [7] Udělejte si přehled o tom, jakou konkurenci máte a o co mají lidé zájem.
  • Pokud nenajdete žádné populární blogy na vaše téma, pravděpodobně jste si vybrali něco až příliš obskurního. Lidé, kteří mají zájem o nějaké téma, většinou sledují několik stejně zaměřených stránek. Blogeři si mohou na své stránky dávat odkazy na ostatní podobné stránky a navzájem si tak zvyšovat návštěvnost.
  • Pokud najdete nějaký populární blog, který dokonale pokrývá vaše téma, uvědomte si, že nebude snadné s ním soutěžit. Snažte se přizpůsobit tomu své téma a zkusit to trochu jinak, abyste se s ostatními blogy mohli doplňovat a nemuseli spolu nutně soupeřit.
 4. 4
  Vyzkoušejte si, jak moc toho o svém tématu více. Pokud si nejste jistí tím, o čem chcete psát, napište si co nejvíce nadpisů článků ještě dříve, než blog založíte. Pokud vás nenapadne alespoň třicet nadpisů, měli byste si vybrat téma, o kterém toho víte více.
  Reklama
Část 2
Část 2 ze 5:

Vyberte si platformu

 1. 1
  Zkuste blogerské služby, které jsou zdarma. Spousta lidí využívá volné služby, jako je WodPress.com, nebo Google Blogger. Hodí se to pro ty, kteří nemají zkušenosti s designem webových stránek, nechtějí platit za domény, nebo hledají stabilitu ověřených služeb. Tyto služby jsou vždy omezené co se týče vydělávání peněz, takže si dejte pozor na to, abyste neporušili podmínky smlouvy.
  • WordPress.com podporuje omezené reklamy, odkazy na PayPal a omezené partnerské odkazy. Neumožňuje ale reklamy třetích stran, bannerové reklamy, stránky založené pouze pro partnerské prodeje, gamblerské reklamy, pornografii, víceúrovňový marketing ani „pochybné obchodování“. [8] [9] [10]
  • S Google Blogger můžete využívat služeb Google AdSense, sdílet odkazy na PayPal a partnerské odkazy. Pokud ale budete sdílet příliš mnoho partnerských odkazů a nebudete přidávat relevantní obsah, nebo budete dostávat zaplaceno za to, že budete zvyšovat někomu třetímu pozici ve vyhledávání, Google posune váš blog níže ve vyhledávání, což velmi nepříznivě ovlivní vaši návštěvnost. [11] [12]
  • Všechny tyto termíny vysvětlujeme v sekci Monetizace blogu.
 2. 2
  Kupte si vlastní doménu. Když si koupíte svoji vlastní doménu, budete muset platit roční poplatek. Výhodou je to, že si stránku budete moci přizpůsobit, budete mít kontrolu nad její monetizací a budete mít přímý přístup k informacím o návštěvnosti.
  • Pokud neovládáte design webových stránek, požádejte o pomoc někoho, kdo tomu rozumí. Blogy s vlastní doménou jsou často terči hackerů a vyplatí se mít je dobře zajištěné.
  • Vyberte si snadno zapamatovatelné doménové jméno a použijte koncovku .com, nebo .cz. [13]
  • WodPress.org umožňuje používat software WordPress k vytvoření vlastního blogu s vlastní doménou. Pokud umíte pracovat s WordPress.com, ale chcete využívat výhody vlastní domény, tato alternativa se vám bude hodit.
  Reklama
Část 3
Část 3 ze 5:

Vytvářejte zajímavý obsah

 1. 1
  Vytvořte si svůj blog. Pokud používáte nějakou službu zdarma, měli byste najít tutoriál, který vás provede základními kroky nastavení blogu. Jistě také najdete fóra, na kterých se budete moci lidí zeptat na různé věci. Pokud si chcete založit vlastní stránku, budete potřebovat někoho, kdo se vyzná v designu webu a nastaví vám blog. Můžete využít také služby WordPress.org, která nabízí stejné nastavení, jako služby, které jsou zdarma.
  • Většina těchto blogů nabízí služby s placenými upgrady, které vám umožní větší možnosti nastavení a další výhody. Nejprve se drže verzí, které jsou zdarma a když váš blog bude úspěšný, budete moci postoupit k placeným službám.
 2. 2
  Pište originální příspěvky. Vymýšlejte si vlastní témata pro všechny příspěvky a pište si je sami. Nikdy nekopírujte cizí práci. Čtenáři budou váš blog navštěvovat pouze když se jim bude líbit váš styl a váš výběr témat. Nikdo nechce číst obsah, který už viděl někde jinde.
  • Můžete získat čtenáře tím, že budete sdílet obsah, který není možné na internetu nikde najít, například scany obskurních starých knih a uměleckých děl. Vždy byste měli ke všemu psát vlastní komentáře.
 3. 3
  Často blog aktualizujte. Žádná z technik monetizace blogu vám nepomůže, když se na vašem blogu nebude nic dít. Snažte se sdílet příspěvky minimálně jednou týdně. Pište o věcech, o kterých jste ještě nepsali a které se hodí k zaměření vašeho blogu.
  Reklama
Část 4
Část 4 ze 5:

Marketing blogu

 1. 1
  Vymýšlejte si klíčová slova pro každý příspěvek. Klíčová slova jsou důležitá slova, která se vztahují k tématu vašeho blogu a k tématu příspěvku. Když si vyberete klíčová slova, podle kterých lidé často vyhledávají blogy ve vyhledávačích, zvýšíte návštěvnost svého blogu, získáte nové čtenáře a ukážete jim reklamy, na které budou klikat.
  • Můžete využít nástroj Google Keyword Research a z jistit si, kolik inzerenti platí Googlu za klíčová slova.
 2. 2
  Pište klíčová slova na důležitá místa. Měly by být v názvech příspěvků, v názvech kapitol a nadpisech, v prvních větách příspěvků a v odkazech. Změňte si nastavení tak, aby URL adresa každého příspěvku obsahovala název příspěvku a ne datum vložení. Snažte se popisovat vše co nejlépe, aby se váš blog objevoval výše ve vyhledávání a přilákal ty správné čtenáře.
  • Slova v obrázcích se jako klíčová slova nepočítají.
  • Pokud máte na blogu funkci, která vám připojí ke každému příspěvku klíčová slova, používejte ji co nejčastěji.
  • Pokud vytváříte blog pomocí HTML a ne pomocí softwaru, který vše udělá za vás, věnujte zvýšenou pozornost tagu <title>.
 3. 3
  Sdílejte své články na sociálních sítích a fórech. Přilákejte na svůj blog čtenáře pomocí Twitteru, Facebooku a dalších sociálních sítí. Najděte si blogerské komunity, které se specializují na vaše cílové čtenáře a sdílejte na jejich fórech relevantní odkazy. Pomůže vám to zvýšit návštěvnost svého blogu a také se zlepší vaše pozice ve výsledcích vyhledávání.
 4. 4
  Sledujte ostatní podobné blogy a požádejte jejich majitele o sdílení odkazů. Kontaktujte pomocí sociálních sítí ostatní majitele blogů a navzájem si pomáhejte se sdílením článků. Mnoho blogerů vám rádo nasdílí vaše odkazy na svůj Twitter, i když nebudou chtít dělat reklamu přímo vašemu blogu.
  • Pokud používáte nějakou službu zdarma, je možné, že budete mít kvůli častému sdílení odkazů problémy. Sdílejte odkazy na jiné blogy pouze výjimečně, když se to bude opravdu hodit. Obecnější odkazy byste měli raději sdílet pouze pomocí sociálních sítí.
 5. 5
  Podporujte svůj blog pomocí reklam. Pokud chcete opravdu vydělat peníze a získat si hodně čtenářů, můžete si vytvořit vlastní reklamu pro Facebook, nebo použít například Google AdSense, nebo jinou podobnou službu.
 6. 6
  Snažte se vytvořit virální blog. Není jednoduché, že se vám to povede, ale jistě to bude alespoň velká legrace. Pokud se vám povede podpořit váš blog pomocí nějakého videa, nebo obrázku, který budou lidé sdílet a budete mít to štěstí, že vystoupíte z davu těch, kteří se pokoušejí o to samé, získáte obrovské množství nových čtenářů.
  • Zkuste vytvořit něco, na co máte peníze. Pokud nespravujete firemní blog, pravděpodobně nebudete mít příliš velký rozpočet. Zkoušejte si vymýšlet různé způsoby, jak svůj blog zviditelnit a zapojte například i kamarády.
  Reklama
Část 5
Část 5 ze 5:

Monetizace blogu

 1. 1
  Nejprve svůj blog prodejte. Techniky pro vydělávání peněz pomocí blogů nefungují, když nemáte dostatek čtenářů. Nejprve si přečtěte něco o marketingu a reklamách (i pokud neplánujete žádné reklamy). Minimálně byste měli sdílet všechny své články na sociálních sítích, abyste získali dost velkou čtenářskou základnu.
 2. 2
  Použijte kontextovou reklamní službu. Až budete mít kvalitní obsah a začnou se vám na blogu scházet čtenáři, můžete začít vydělávat pomocí Google AdSense, nebo nějaké podobné služby. Tyto služby vám vygenerují reklamy v množství, velikosti a relevanci, kterou zadáte a přidělí je k tomu, o čem píšete. Čím více lidí na reklamy na vaší stránce klikne, tím více peněz vám inzerenti zaplatí.
  • Uvědomte si, že většina služeb umožňuje pouze jejich vlastní inzertní služby a když budete sdílet reklamu od jiných společností, mohou vám blog zrušit. Pokud máte vlastní doménu, najděte si reklamní službu, kterou budete chtít. Některé služby umožňují například i pornografické reklamy, nebo jiný obsah, který nebude vhodný pro váš blog.
  • Klíčová slova jsou nezbytně důležitá, pokud používáte služby třetích stran, protože reklamy se vybírají podle klíčových slov objevujících se na vaší stránce, aby byly relevantní pro vaše čtenáře.
  • Když budete mít problémy s Google AdSense, zkuste Media.net, BuySellAds, BlogAds, Chitika, Infolinks etc. [14]
 3. 3
  Vytvořte si internetový obchod. Pokud píšete blog například o umění a různých rukodělných výrobcích, vytvořte si internetový obchod a prodávejte své výtvory. Pokud jste autor nebo ilustrátor, najděte si webovou stránku, která bude prodávat trička s vašimi slogany nebo kresbami. Mnoho témat blogů je úzce spojeno s prodejem produktů. Nemusíte sami prodávat nic, ale pokud takovou možnost máte, využijte jí.
 4. 4
  Umožněte čtenářům, aby si kupovali vaše produkty, nebo darovali vašemu blogu peníze. Pokud máte online obchod například s ručně vyráběnou bižuterií, nebo máte vlastní trička, sdílejte na svém blogu odkazy na tyto obchody. Když si dáte na blog tlačítko pro PayPal, budete moci získat více peněz. Pokud poskytujete zdarma rady nebo pomoc lidem, kteří si je nemohou dovolit, požádejte je na blogu dary.
  • WordPress funguje pouze s konkrétním nastavením pro PayPal. Nenastavujte si ho podle sebe a využijte svoji hlavní emailovou adresu, ne obchodní ID pro PayPal. Nakonec zkopírujte a vložte kód pod pole email, ne pod pole website. [15]
 5. 5
  Zkuste nějaký partnerský program. Když si najdete vhodný partnerský program, budete sdílet odkazy na produkty vašeho partnera a dostanete zaplaceno za každého uživatele, který si díky vašemu odkazu něco zakoupí. Najdete spoustu takových společností, například ClickBank. Můžete si hledat i konkrétní společnosti a zjišťovat, zda mají partnerský program. Zamyslete se nad následujícími faktory:
  • Pokud máte blog zařízený pomocí služby, která je zdarma, musíte mít kvalitní obsah a méně relevantních odkazů, jinak by vám blog mohli zrušit. Pokud chcete psát pouze krátké recenze produktů a vydělávat peníze, budete si muset koupit vlastní doménu. Dávejte si pozor – blogy s nízkou kvalitou plné odkazů nejsou spolehlivým způsobem, jak si vydělat peníze.
  • Zjistěte si, zda dostanete peníze za prvního člověka, který odkaz sdílí, nebo za posledního. Pokud dostanete zaplaceno pouze za poslední kliknutí před nákupem, neměli byste přidávat odkazy na stránky, na kterých se nenachází produkt, například na recenze jiných blogerů. [16]
 6. 6
  Vyberte si produkty, které vaši čtenáři budou nakupovat. Zní to samozřejmě, ale opravdu je nutné se nad tím zamyslet. Pokud píšete blog o vaření, doporučujte například kuchyňské potřeby a levnější vybavení pro kuchaře. Zamyslete se nad tím, co by si koupili fanoušci vašeho blogu, ne co by si koupili profesionální kuchaři.
 7. 7
  Řekněte svým čtenářům, že jste partnerem dané společnosti. Ve Spojených Státech a v jiných zemích máte povinnost svým čtenářům říct, že od inzerovaných společností dostáváte výhody. Platí to pro platby, ale také pro dary a pro produkty poskytnuté k recenzím.
 8. 8
  Buďte upřímní a sdílejte zajímavý obsah. Pište si vlastní obsah a doporučuje produkty, které sami používáte a máte je rádi. Pište upřímné recenze, nevynechávejte to, co se vám nelíbí – pište tak, jako kdybyste doporučovali produkt známému. Pokud se vám produkt opravdu nelíbí, nedělejte mu reklamu.
  • Když dáte odkaz na produkt vedle obrázku, nebo doprostřed příspěvku, lidé si ho všimnou snáze.
  • Pokud používáte službu Google Blogger, zjistěte si, jaká pravidla musíte dodržovat, jinak se může stát, že budete ve vyhledávači neviditelná. Jakýkoli tag <a> s odkazem na partnerskou stránku by měl zahrnovat instrukce, které zabrání tomu, abyste tím zvýšili zobrazení inzerenta ve vyhledávání: <a rel="nofollow">.
  Reklama

Tipy

 • Pokud chcete vlastní doménové jméno, ale nechcete si zřizovat vlastní stránku, vytvořte si blog pomocí služby zdarma a potom si zaplaťte za doménu, která návštěvníky přesměruje na váš blog.
 • Pokud chcete psát o nějakém obsáhlém tématu, o kterém už píše hodně lidí, vytvořte si několik specializovaných blogů a sdílejte mezi nimi odkazy. Pokud například řešíte zdravou výživu, udělejte si blog o zdravém hubnutí, druhý o stravě pro děti a třetí o pěstování vlastní zeleniny.
 • Pište co nejčastěji nové příspěvky a nezapomínejte používat vhodná klíčová slova.
 • Zjistěte si témata pomocí nástrojů, jako jsou Google Trends, Google Keyword Search Tool, nebo Wordtracker a zjistěte si, zda ostatní lidé hledají stejná témata. Pokud jsou témata často vyhledávaná, budete mít velkou konkurenci.
 • Při výběru doménového jména si vybírejte takové, které si lidé snadno zapamatují a které zahrnuje klíčová slova, která lidé budou vyhledávat. Nejprve si klíčová slova otestujte pomocí vyhledávače.
Reklama

Varování

 • Trvá dlouho, než se vám podaří pomocí blogu vydělávat peníze. Dejte tomu alespoň několik měsíců a snažte se získávat si nové čtenáře.
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 84 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 8 683 krát
Kategorie: Internet
Stránka byla zobrazena 8 683 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama