Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Tajemství vydělávání není v každodenní práci s dobrým platem, jde o nalezení kreativních řešení problémů a na to nikdo nepotřebuje žádný diplom. Přečtěte si tyto běžné i méně běžné tipy jak si naplnit kapsy. Také zde najdete obecnější rady ohledně financí a také tipy jak si vydělat, pokud jste ještě dítě.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Jak si vydělat

Prodávejte výrobky

 1. 1
  Kupujte levné použité knihy. Nahrajte si do telefonu nebo PDA scanner a porovnávejte ISBN čísla knih z antikvariátu na webu s cenami například na Amazonu. Kdykoli najdete nějakou vhodnou knihu (nebude to sice často, ale nezabere vám to moc času), kupte ji a prodejte ji online. Buďte diskrétní, protože majitelé antikvariátů by asi nebyli rádi.
 2. 2
  Nakupujte na bleších trzích a v secondhandech. Pokud máte například na něco talent (cínoví vojáčci, staré vydání časopisů), nebo prostě poznáte kvalitní věc, choďte nakupovat na bleší trhy nebo do secondhandů či zastaváren.
 3. 3
  Choďte na policejní aukce. Můžete tam koupit věci za opravdu skvělé ceny, a přestože například neprodáte auto, které bylo součástí zločinu, můžete koupit velmi levně třeba šperky, které snadno prodáte.
 4. 4
  Opravujte starý nábytek. Pokud jste zruční a máte šmirgl papír, lak na dřevo a trochu času, můžete si vydělávat tím, že budete nakupovat starý nábytek, opravovat ho a zase prodávat.
 5. 5
  Sbírejte dříví. Palety jsou levné (nebo zdarma) a přijdete k nim snadno. Hledejte nějaké nepoužívané například u rozestavěných budov, u škol, budov v rekonstrukci nebo u skladišť a spalte je v peci, nebo z nich vyrobte nábytek. (Vždy uvádějte, že je dřevo „regenerované“, lidé potom rádi zaplatí více peněz.)
 6. 6
  Investujte do domů a bytů. Pokud máte dobrý přehled o realitách a víte, do čeho investovat, zkuste nakupovat, opravovat a zase prodávat byty a domy. Vyžaduje to investici ze začátku, ale může se vám to opravdu vyplatit.
  Reklama

Účastněte se studií

 1. 1
  Zapište se do místní testovací skupiny ve vašem okolí. Můžete se čas od času zúčastnit výzkumů nebo testů a vydělat si i 1000Kč za hodinu vašeho času. Můžete takové příležitosti hledat i na webu, ale dávejte si pozor na podvodníky a nikomu neplaťte předem za účast v nějakém výzkumu.
 2. 2
  Účastněte se lékařských studií. Pokud se nebojíte, můžete to zkusit. Takové studie se velmi liší v intenzitě. U některých se vyžaduje testování léků se silnými vedlejšími účinky (hlavně testy léků na různé nemoci), ale u jiných například jen provádíte fyzické úkony. Pokud máte zdravé tělo a nechcete si ho ničit, můžete se stát kontrolním subjektem v některé z těchto studií.
  Reklama

Zkuste si vydělávat uměním

 1. 1
  Prodávejte fotky. Pokud máte dobrý fotoaparát a cit pro barvu, světlo a kompozici, můžete fotit a prodávat fotky na fotobankách. Prodávejte obecné fotky, které se hodí na spoustu věcí a mohou se objevit například jako ilustrace u článků na webu atd. Mohou to být fotky nějakých míst nebo věcí (požární hydrant u zdi, zajímavý strom nebo cokoli, co byste si mohli nastavit jako pozadí na ploše monitoru), ale fotky lidí (hádajících se lidí, líbajících se lidí, smějících se lidí) se většinou prodávají více, protože mají vícero použití. Vyžadují ovšem písemný souhlas focených osob. Než se někam přihlásíte, najděte si ty nejlepší fotobanky, které dobře platí.
 2. 2
  Navrhujte webové stránky. Pokud máte dobrý estetický smysl a dokážete používat software na úpravu fotek a tvorbu webu, můžete vyrábět grafiky pro sociální média, webová loga nebo ikonky. Pokud jste ochotni se naučit programovat, zaměřte se na webové stránky. Programátorů je sice mnoho, ale programátoři s okem grafika jsou vzácní.
 3. 3
  Vyrábějte a prodávejte věci. Pokud dokážete vyrábět šperky, oblečení nebo cokoli jiného, zkuste prodávat své výtvory například na Fler.cz. Na větších projektech asi vyděláte více peněz, ale také menší věci mohou pomoci, pokud jich budete vyrábět hodně. A kdo ví, možná časem založíte svůj vlastní podnik.
  Reklama

Účastněte se marketingových výzkumů

 1. 1
  Staňte se mystery shopperem. To znamená, že budete s různými firmami naoko spolupracovat, nakupovat jejich produkty a hodnotit jejich služby, aniž by o tom věděli. Může se to zdát divné, ale pamatujte, že to vyžaduje diskrétnost, dobrou paměť na detaily (jména všech, kteří vás obsluhovali) a dostatek peněz na to, abyste mohli zaplatit předem a počkat, až vám váš zaměstnavatel proplatí náklady včetně recenze.
 2. 2
  Pište recenze na výrobky. Mnoho společností za vaši korunu zaplatí mnohem více, než korunu. Hodnocení výrobků je skvělý způsob, jak si vydělat a nevyžaduje znalosti nutné k psaní, tak jako ostatní pisatelské práce.
 3. 3
  Vyplňujte průzkumy online. Přestože mohou být nudné, tyto výzkumy vám mohou rychle vydělat peníze, aniž byste se museli příliš snažit.
  Reklama

Pracujte na svých snech

 1. 1
  Začněte si psát blog nebo web. Konkurence je sice velký, ale když se budete snažit a budete odhodlaní, budete určitě schopní psát skvělý a zajímavý blog. Mnoho stránek se soustředí příliš mnoho na SEO a klíčová slova, ale optimalizace SEO není to nejdůležitější. Věnujte se něčemu, co skutečně milujete a jistě budete schopni porazit své konkurenty.
 2. 2
  Začněte podnikat. Pokud máte pro něco vášeň, většinou to znamená, že to děláte dobře a s láskou a to lidé přesně chtějí. Bojíte se, že pro vaše zájmy už není na trhu místo? I když si možná myslíte, že o váš produkt nebudou mít lidé zájem, díky internetu máte úžasné možnosti prodávat téměř cokoli téměř komukoli (od plenek až po svatební šaty nebo auta) a za chvíli se z vás může stát úspěšný prodejce. Vytvořte si svůj online obchod, nebo pokud nechcete platit za doménu, udělejte si profil na eBay nebo na Aukru.
  • Copywriting. Bloggeři a majitelé podniků hledají pisatele na volné noze, kteří jim pomohou s webovým marketingem jejich kampaní. Pokud dokážete napsat dobrý text, slogan nebo popis produktu, můžete si vydělávat přesně takto. Základní znalosti SEO budete potřebovat, protože většina z těchto prací vyžaduje práci s vyhledávači. Tito lidé chtějí mít více návštěv na svých stránkách a zaměstnají vás pouze pokud budete schopni toho dosáhnout. [1]
  Reklama

Dělejte práce všeho druhu

 1. 1
  Hlídejte sousedovy mazlíčky a venčete psy. Několikrát týdně můžete vzít psy ze sousedství do parku a užít si zábavu, protáhnout se, poznat nové lidi a také si něco málo vydělat.
 2. 2
  Venkovní práce. Čistěte okapy, sekejte trávu nebo kácejte stromy a hledejte si pravidelné zákazníky. Můžete tím také ušetřit, pokud někdo chce, abyste mu smetli jehličí ze zahrady, můžete tímto jehličím pohnojit své růže, které tím ochráníte i před plevelem. Pokud vás někdo najme, abyste pokáceli a odvezli strom, naštípejte si dříví a v zimě ho spalte.
 3. 3
  Pomáhejte starším lidem. Můžete se zeptat v místním domově důchodců, nebo kamarádů na jejich prarodiče a pomáhat jim s nákupy, uklízením nebo vyřizováním pošty. Můžete tak získat mnoho nových přátel.
 4. 4
  Hledejte si brigády na internetu. Stránky jako prace.cz nebo jobs.cz nabízejí pravidelně brigády ve vašem okolí.
  Reklama

Používejte aplikace, které vydělávají peníze

 1. 1
  GigWalk: Tato aplikace pro iPhone vás spojí se společnostmi, které nabízejí práce za malé obnosy peněz. Může jít o mystery shopping nebo focení produktů v obchodě. Nainstalujte si aplikaci, vytvořte si profil a začněte si hledat brigády.
 2. 2
  WeReward: Tato aplikace pro iPhone i Android vám umožní provádět malé úkoly (například vyfotit se, jak jíte své oblíbené jídlo nebo vyfotit se v restauraci) za body, které můžete vyměnit za peníze. Přestože za každý úkol nedostanete zaplaceno příliš, můžete jich dělat tisíce a pokud žijete aktivní životní styl, nebudete se muset ani nutit chodit ven.
 3. 3
  CheckPoints: Tato aplikace pro iPhone a Android vám umožní v obchodě skenovat produkty za body, které můžete později vyměnit za dárky. Jde o snadný způsob, jak si něco málo přivydělat, když nakupujete. Zde ale nedostanete skutečné peníze, pouze dárkové poukazy nebo výrobky.
  Reklama

Prodávejte věci, které najdete venku

 1. 1
  Pokud vám doma roste vrba: ostříhejte, usušte a prodávejte větvičky u místního květináře, často se používají jako dekorace v kyticích.
 2. 2
  Pokud máte borovici: prodávejte šišky borovice, které vám každý podzim zaplní zahradu. Dlouhé šišky mohou být skvělými vánočními dekoracemi, pokud na ně například přivážete stužku.
 3. 3
  Pokud žijete na pláži: prodávejte plážové dřevo, které se používá při výrobě různých věcí a také mušle.
 4. 4
  Pokud máte jezírko: sbírejte lekníny a prodávejte je jako dekorace ke kyticím (nebo i samostatně jako kytice). Můžete takto zasadit a prodávat i další vodní rostliny, například vodní hyacint.
 5. 5
  Pokud máte strom plný jmelí: utrhněte jmelí, zavažte na větvičky barevné stužky a přes svátky ho prodávejte lidem.
 6. 6
  Prodávejte 100% organické věci: pokud můžete o něčem říct, že to neobsahuje nic umělého a nebylo nijak zpracováno, prodávejte to jako organické a můžete podle toho také zvýšit cenu.
 7. 7
  Pokud nemáte přístup k žádné z těchto rostlin: nechávejte si platit za to, že je budete sbírat jiným lidem. Mnoho lidí vám rádo zaplatí za to, když jim posbíráte rostliny, ostříháte jmelí nebo svážete kytici z leknínů. Můžete si tak vydělat sběrem i prodejem svých výrobků.
  Reklama

Vydělávejte pasivně

 1. 1
  Staňte se pohyblivou reklamou. „Obalte“ své auto do reklam, jezděte svojí pravidelnou cestou a každý měsíc dostanete zaplaceno. (Někteří inzerenti platí i 8000,- za měsíc, [2] ale samozřejmě jde o to, jaké auto máte, v jakém městě žijete a jak často autem jezdíte.) Můžete dostávat peníze i za to, že nosíte trička s logem nějaké společnosti (hlavně pokud je nosíte na zvláštních místech, například ve škole).
 2. 2
  Pronajímejte svůj prostor. Pronajměte své prostory. Pokud máte pokoj navíc, nevyužité parkovací místo nebo klidně jen prázdné podkroví, zkuste ho opravit, pronajmout a užívat si každý měsíc peníze navíc.
 3. 3
  Staňte se partnerem nějaké marketingové společnosti. Můžete vydělat dobré peníze tím, že budete podporovat produkty někoho jiného a nebudete muset žádné přímo prodávat. Takové reklamy jsou většinou součástí webových stránek/blogu/ jako spojené články (což je skvělé, když máte opravdu zajímavý obsah, ale měli byste dávat pozor na to, aby to nevypadalo jako spam) nebo videa podporující určité produkty (nejlepší je, když máte talent a smysl pro humor) nebo také bannerové reklamy (ty jsou vcelku neúčinné, protože se jim většina lidí vyhýbá). Pokud je to nutné, můžete se s někým také spojit bez webové stránky (například pomocí sdílení videí na YouTube, které obsahují odkazy na produkt). Projděte si stránky jako je Commission Junction a podobné, kde najdete nabídky produktů a služeb.
  • Pokud máte na stránkách hodně návštěvníků, můžete vydělávat na principu „cost-per-click“, což znamená, že nedostanete zaplaceno za každé kliknutí, ale samotný fakt, že máte hodně návštěv na webu vám bude generovat zisk.
  • Model „cost-per-lead“ znamená, že dostanete zaplaceno pokaždé, když se někdo přihlásí nebo vyplní formulář na základě vašeho obsahu.
  • Pokud máte opravdu silný obsah, můžete vydělávat pomocí modelu „cost-per-aquisition“, který dokáže přinést vcelku dobré výdělky (buď jde o fixní platbu nebo o provizi, záleží na čem se dohodnete) pokaždé, když si někdo na vaší stránce zakoupí produkt společnosti, kterou podporujete.
  Reklama

Vydělávejte rychle

 1. 1
  Prodávejte CD a/nebo DVD. Zálohujte si svoji sbírku do počítače nebo na externí disk a prodejte originály. Rychle si vyděláte a ušetříte spoustu místa. Pokud máte nějaké cenné desky (limitované edice atd.), prodávejte je zvlášť za cenu, kterou stojí – jinak ale prodávejte CDčka velmi levně (pamatujte, že si potenciální zákazníci také mohou všechnu hudbu stáhnout za pár korun). I když na každém CD vyděláte 80Kč, můžete si při velké sbírce přijít na slušné peníze.
 2. 2
  Prodávejte vlasy, plazmu a jiné tělesné tekutiny. Pokud máte dlouhé, zdravé a nebarvené vlasy, můžete je prodat na různé účely (například výrobu parku) a vydělat si od několika tisíc korun až po několik desítek tisíc korun, podle barvy, délky a stavu vašich vlasů. Plazmu můžete „darovat“ za kompenzaci, pokud jste dost staří, zdraví a vážíte dostatečně. Můžete darovat i sperma, ale většinou budete muset vyplnit mnoho informací o své rodině a lékařské historii. Buďte opatrní, například darování vajíček se většinou bere jako rychlý a snadný způsob, jak přijít k penězům, ale ve skutečnosti dárkyně musí podstoupit několikatýdenní hormonální léčbu s injekcemi a pravidelnými kontrolami a vyhýbat se pohlavnímu styku i různým intoxikantům. Samotné odstranění vajíček je velmi nešetrná procedura, který trvá asi 30 minut. [3] Než se do něčeho takového pustíte, vždy se zamyslete nad tím, jaké máte možnosti.
 3. 3
  Pro více informací si přečtěte článek Jak rychle vydělat peníze
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Finanční pravidla, kterými byste se měli řídit

 1. 1
  Využívejte zákon nabídky a poptávky. Většina z nás ví, co tento zákon znamená – čím více něčeho je, tím levnější to je. Také to ale platí naopak, takže čím méně nějakého výrobku je, tím více peněz za něj lidé zaplatí. Kromě brzkého vstávání a stání ve frontě kvůli nové úžasné hračce, kterou chtějí všechny děti, ovšem tento zákon na své životy příliš nevztahujeme, alespoň ne na své kariéry. Například pokud chcete dělat něco, co dělá hodně lidí, budete ít velkou konkurenci (i když to lidé například budou dělat jen jako koníčka) a bude pro vás složitější v tom vyniknout. Na druhou stranu pokud budete dělat něco, co lidé většinou dělat nechtějí a budete v tom dobří, můžete si vydělat opravdu spoustu peněz. Jinými slovy, vyberte si raději kariéru ve farmacii, než ve fotografii.
 2. 2
  Pokud vaše kariéra nikam nevede, odejděte a zkuste něco jiného. Zkuste si najít různá zaměstnání a zjistit, jaké jsou platové podmínky. Najděte si něco, co dobře platí a investujte do vzdělání, které k takové práci budete potřebovat. Najděte si také různé zaměstnavatele a vyberte si ty, kteří nabízejí lepší plat a lepší možnosti povýšení.
 3. 3
  Pokud je vaším cílem vydělat si hodně peněz a moct si dovolit brzký důchod, prioritou by měl být plat a ne spokojenost v práci, protože stejně plánujete odejít dříve. Zkuste práce, které nabízejí skutečně výjimečný plat i za cenu tvrdého životního stylu, například investiční bankéři, prodejci a inženýři. Pokud dokážete udržet své náklady na uzdě a vydržíte v takové práci 10 let, budete schopni si našetřit dost na to, abyste si později mohli užít příjemný skromný důchod, nebo dělat jen to, co vás skutečně baví, i když za to moc peněz neodstanete. Pamatujte ale na to, že odkládání pohodlí vyžaduje pevnou vůli a odhodlání.
 4. 4
  Uvědomte si, že čas jsou peníze. Tato důležitá rada je od Benjamina Franklina, amerického vynálezce, novináře, tiskaře, diplomata a státníka – rozeného multitaskera. Vaše schopnost zvládat svůj čas (a přestat s prokrastinací) je důležitá pro to, abyste dokázali vydělat peníze. Ať už chodíte do práce, nebo pracujete na volné noze, měli byste mít přehled o tom, jak trávíte svůj čas. Zeptejte se sami sebe: „Která z těchto činností mi přinese největší výdělek a která je naopak ztrátou času?“ Dělejte více toho prvního a méně toho druhého, je to skutečně takto jednoduché. Když se soustředíte na důležité úkoly, dělejte je dobře a dělejte je rychle. Když budete pracovat rychle, dáte tak svému zaměstnavateli nebo klientovi více času a to jistě ocení. Pamatujte, že váš čas je omezeným zdrojem, který musíte rozumně investovat. Pracujte na tom, aby se vám vaše investice vyplatily.
 5. 5
  Zvedněte své ceny! Pokud máte nějakou dovednost, poskytujete službu nebo produkt, který je žádaný a věnujete tomu většinu času, měli byste vydělávat dobré peníze. Bohužel je ale spousta lidí, kteří jsou příliš skromní nebo se bojí si říct o dobré peníze. V životě se nejdál dostanou ti, kteří si dokážou říct o to, co chtějí. Pokud si tedy myslíte, že vám tato vlastnost chybí, naučte se, jak přestat lidem dělat laskavosti. Pokud pracujete pro někoho jiného, řekněte si o zvednutí platu nebo povýšení a pokud to nevyjde, zkuste se poohlédnout po lepším zaměstnání. Pokud pracujete sami na sebe, nejprve si udělejte přehled o cenách vašich konkurentů a porovnejte je. Důležité je, aby klienti platili včas – to samo o sobě může vylepšit vaše příjmy opravdu znatelně. Pokud poskytujete dobrou službu nebo produkt, měli byste se držet na vyšším průměru cen, pokud tedy nezávisíte na masové výrobě. V tom případě ale stejně již vyděláváte hodně peněz a nemáte důvod číst tento článek.
 6. 6
  Buďte aktivní. Pamatujte Murphyho zákon: „Když se něco může pokazit, vždy se to pokazí.“ Plánujte tedy a počítejte si všechno dopředu a vždy předpokládejte, že se něco pokazí. Potom si vymyslete záložní plán pro každou situaci. Nenechávejte nic náhodě. Pokud si děláte například obchodní plán, snažte se odhadnout, kdy budete hotovi a potom přidejte několik dní, abyste dostali realističtější obrázek. Když počítáte své náklady, vždy k nim přičtěte dalších 20%, abyste pokryli i to, co zatím neočekáváte. Nejlepší obrana proti Murphyho zákonům je očekávat to nejhorší a obrnit se. Také je dobré pořídit si nějaké pojištění. Nezapomínejte ani na radu Louise Pasteura, francouzského chemika, který učinil několik převratných objevů v léčbě chorob: „Štěstí přeje připraveným.“
 7. 7
  Definujte si bohatství. Studie prokázaly, že se většina lidí diví tomu, že milionáři nejsou hlavně lékaři, právníci a majitelé firem s velkými domy a auty – jsou to často také lidé, kteří žijí na hranici chudoby a investují všechny peníze do akcií, cenných papírů atd. [4] Při dodržování našich tipů si pamatujte, že větší příjem nemusí znamenat také větší bohatství. Většina lidí, kteří své bohatství ukazují, nemívá příliš velké finanční zázemí, protože často dluží velké sumy peněz a ve skutečnosti jsou hluboko v mínusu. Všechny tyto kroky vám ukázaly způsoby, jak si vydělat peníze, ale pokud hodně utrácíte a máte dluhy, nedostanete se nikam.
 8. 8
  Říká se, že ušetřená koruna je vydělaná koruna. Když si uvědomíte, že platíte daně z každé vydělané koruny, zjistíte, že vlastně spořením vyděláte mnohem více, než samotným vyděláváním, hlavně pokud váš příjem podléhá tvrdému danění. Například můžete ušetřit 2000, nebo vydělat 2000 navíc. Pokud zaplatíte 15% daň z příjmu, vyděláte vlastně jen 1800. Když si ale 2000 uložíte a ušetříte, zůstane vám pořád 2000. Můžete si také pořídit nějaký spořící účet a vydělávat také díky úrokům, které na něm budete mít. Ze začátku to nebude moc, ale časem budete mít opravdu hodně peněz.
 9. 9
  Využívejte úlev na daních, pokud pracujete na volné noze. Peníze ušetřené na daních vám zůstanou, pokud jste malý podnikatel, budete si moci odečíst většinu svých nákladů (používání domu, auta, kancelářské potřeby atd.). Také si můžete nárokovat přestávky a ušetřit na zdravotním pojištění. Tyto zákony jsou zde proto, aby vám pomohly, snažte se jich tedy využít.
 10. 10
  Pokud jste zaměstnanci a pracujete pro nějakou společnosti, zjistěte si, jaký důchodový plán máte. Pokud budete mít štěstí, zaměstnavatel vám bude na důchod přispívat stejnou částkou, jakou si spoříte vy. Důchodové plány mají často výhodu toho, že je lze odečíst z daní. Čím déle si budete spořit (a využívat úroků), tím lépe. Nikdy není dost brzy na důchodové plány.
 11. 11
  Měli byste znát rozdíl mezi aktivem a závazkem. Záleží na tom, zda peníze získáváte, nebo o ně přicházíte. [5] Přestože jistě milujete svůj domov, je to závazek, protože vám z kapsy bere peníze, namísto toho, abyste díky němu peníze získávali (například při pronájmu nebo prodeji realit). Peníze, které ušetříte, investujte do závazků, jako jsou cenné papíry, akcie, společné účty a umělecká díla – cokoli, co časem generuje zisk nebo úroky. Nakonec se dostanete do chvíle, kdy za vás vaše závazky budou dělat veškerou práci a vy nebudete muset vůbec pracovat.
 12. 12
  Dávejte pozor, aby vám inflace nezpůsobovala ztráty. Všichni jsme jistě někdy slyšeli někoho staršího, jak vypráví o tehdejší ceně peněz. Inflace stále znehodnocuje dnešní peníze. Můžete nad ní vyzrát tak, že budete mít peníze na dobrých místech. Spořící účet vám může pomoci s inflací držet krok dáky úrokům, ale pokud chcete být napřed, budete muset investovat do cenných papírů, akcií nebo jiných příležitostí, které vám vrátí ztrátu z inflace (asi 3-4%).
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Jak si vydělat jako dítě

 1. 1
  Zeptejte se rodičů, jestli vám zaplatí, když budete dělat více domácích prací. Pravděpodobně již teď musíte dělat různé práce a pomáhat doma rodině zdarma. Pokud by se vám ale hodilo trochu kapesného navíc, můžete se zeptat rodičů, jestli jim můžete pomoci ještě s něčím, za malou úplatu. Například vaše máma nerada skládá oblečení a věší prádlo – můžete to dělat za ni, když vám každý týden přidá 100Kč kapesného. Řekněte jednoduše rodičům, že jste ochotni za více peněz více pomáhat.
 2. 2
  Vždy dělejte jen to, co umíte a můžete dělat. Pokud víte, že vaši rodiče vyžadují, abyste něco dělali určitým způsobem, nezjednodušujte si práci – dělejte to pořádně a možná v budoucnu dostanete ještě více peněz.
 3. 3
  Otevřete si stánek s limonádou nebo jiným občerstvením. V letních měsících mnoho dětí prodává na ulici limonádu nebo jiné občerstvení. Zde je několik tipů na to, jak začít:
 4. 4
  Nabízejte něco, co se hodí do aktuálního počasí. Studené pití nebo nanuky jsou skvělé pokud je léto, ale pokud prší, nebo je zima, nejlépe se bude prodávat horký čaj nebo čokoláda.
 5. 5
  Udržujte své ceny nízko. Abyste dokázali vydělat, měli byste prodávat levné věci. Limonáda je skvělá, protože všechny přísady (voda, cukr, citron nebo pomeranč a led) najdete doma a jsou levné. Nanuky jsou také dobrou volbou, protože je můžete nakoupit ve velkém množství ve velkoobchodě.
 6. 6
  Prodávejte na veřejném prostranství. Můžete si postavit stánek před svým domem, nebo na nějakém veřejném místě, které nevlastní soukromník. Vyhnete se tak problémům se vstupem na cizí pozemek. Dávejte si ale pozor, některé větší parky ve městech vyžadují povolení.
 7. 7
  Inzerujte svoji cenu. Vezměte si velký kus papíru, lepenky nebo plakát a napište velkým písmem, co prodáváte a kolik to stojí. Můžete například napsat „LIMONÁDA, 20KČ“. Nastavte si rozumnou cenu a přemýšlejte nad tím, tak, zda byste tolik také zaplatili za limonádu. Pokud si nejste jistí, zeptejte se například rodiče nebo jiného dospělého.
 8. 8
  Dávejte si peníze na nějaké bezpečné místo. Pořiďte si pokladničku, velkou peněženku nebo krabičku na peníze a schovávejte si všechny výdělky do ní.
 9. 9
  Dělejte práce všeho druhu v sousedství. Sekání trávy, hlídání dětí, hrabání listí, mytí aut a hlídání mazlíčků jsou příklady služeb, které můžete sousedům nabídnout. Pokud něco z toho dokážete a máte čas, zeptejte se sousedů, zda by nechtěli pomoct.
 10. 10
  Pracujte pouze pro lidi, které dobře znáte nebo je znají vaši rodiče, nikdy nepracujte pro cizí lidi.
 11. 11
  Buďte spolehliví. Lidé mají rádi, když pro ně pracuje někdo spolehlivý a když se o jejich děti stará někdo důvěryhodný. Za to vám budou ochotni zaplatit i něco navíc. Buďte fér a upřímní a nikdy nekraďte, v budoucnu se vám to rozhodně vyplatí.
 12. 12
  Buďte ochotni smlouvat. Možná máte dva sousedy, kteří potřebují upravit chodník, ale jeden vám zaplatí 100, zatímco ten druhý chce platit jen 75. Pokud je ten, který chce platit méně, starší člověk, nebo invalidní důchodce, přijměte jeho nabídku a zajistíte si tak pravidelného klienta. Pamatujte, ten, kdo vám platí méně, může vaše služby také doporučit ostatním a ti budou možná ochotni zaplatit více.
  Reklama

Tipy

 • Šetřete. Peníze navíc vám budou k ničemu, když si je nedokážete ušetřit.
 • Zbavte se všech svých dluhů. Když máte vysoké půjčky, žijete z peněz někoho jiného a na úrocích své úvěry mnohonásobně přeplatíte. Čím dříve své půjčky splatíte, tím dříve budete moci nějaké peníze také ušetřit.
 • Začněte analyzovat svá rozhodnutí z pohledu firmy. V ekonomice je cílem společnosti maximalizovat své výdělky. Dobré společnosti utrácejí peníze pouze pokud vědí, že jim jejich investice vydělají více peněz a rozdělují své zdroje tak, aby jim přinesly největší zisk. Samozřejmě že nejste firma, ale můžete také přemýšlet o tom, čemu věnujete čas a úsilí a snažit se vybrat ty nejlepší možnosti s nejlepšími návratnostmi. Budete tak mít více peněz, což potěší vás i vaši rodinu.
Reklama

Varování

 • Neztrácejte přehled o tom, co je skutečně důležité a nezabývejte se pouze penězi. Jistě byste si vydělali více, kdybyste více pracovali, ale měli byste potom čas si peníze také užít? Peníze jsou skvělé, ale neměli byste se upracovat k smrti – do hrobu si je nevezmete.
 • Dávejte si pozor na tipy na rychlé zbohatnutí. Milióny lidí se na ně stále ještě chytají. Pokud něco zní příliš dobře, raději se tomu vyhněte. Lidé, kteří vědí, jak zbohatnout, mají plné ruce práce. Rozhodně nebudou prodávat tipy na to, jak zbohatnout.
Reklama

Reference

 1. http://www.waszap.com/ways-to-make-money-online/
 2. Time.com on car-wrapping
 3. Health.NY.gov on becoming an egg donor
 4. Stanley, TJ and Danko, WD. The millionaire next door. ISBN 0671015206
 5. Kiyosaki, RT and Lechter, SL. Rich dad, poor dad. ISBN 0446677450

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 319 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 28 410 krát
Kategorie: Svět práce
Stránka byla zobrazena 28 410 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama