Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Koupit si loterijní los je jednoduché, ale protože loterie vyplácejí svým vítězům většinou jen polovinu svých vlastních výdělků, šance vyhrát je menší než 50%. Jedna žena z Texasu vyhrála dohromady milion dolarů, když si čtyřikrát vsadila. Jak tedy můžete zvýšit své šance na výhru? Bohužel neexistuje žádný zaručený způsob, jak vyhrát, ale tento článek vám pomůže správně analyzovat možnosti a nakupovat losy s rozmyslem.

Metoda 1 ze 2:
Vyhrávání pomocí stíracích losů

 1. 1
  Před několika lety jeden statistik objevil skulinku ve výrobě stíracích losů, která vám může pomoci zdvojnásobit vaše šance na výhru. [1] Stírací losy se vlastně řídí předpokladem „náhodnosti“, ale nelze je vyrábět naprosto náhodně, protože loterie musí mít přehled o tom, kolik výherních losů je v daný moment v oběhu.
 2. 2
  Kupujte si správné losy. Některé stírací losy jsou označeny kódem, který se můžete naučit rozpoznat. Najděte si losy, ve kterých musíte najít tři stejné symboly v řadě. Tyto losy jsou zvnějšku horní folie označeny zdánlivě náhodnými čísly, které musíte setřít, abyste se dostali k výhře, která je pod folií. Pokud v losu najdete tři stejné symboly, vyhráváte.
  • Tyto losy můžete dešifrovat pomocí metody singleton. Většinou jde také o nejlevnější stírací losy, které nabízejí nejnižší výhry, takže si jich můžete koupit několik a vyzkoušet si tuto metodu. [2]
 3. 3
  Zapište si náhodná čísla na folii, která se opakují nad stírací plochou. Prohlédněte si čísla, která označují hrací plochu a u každého si spočítejte, kolik se jich na losu opakuje. Všímejte si jednotlivých čísel, která se na celém losu objevují pouze jednou.
  • Pokud se číslice na folii opakují, los nebude výherní. Měli byste tedy hledat číslice, které se opakují pouze jednou.
 4. 4
  Označte si tato čísla. Na zvláštní list papíru si překreslete svůj los a na místa čísel, které se objevují pouze jednou, si napište náhodnou číslici. Když najdete skupinu jednotlivých čísel nad stírací plochou, budete mít 60-90% šanci na výherní los.
 5. 5
  Hledejte skupinky. Záleží na pravidlech hry, kterou s losy hrajete. Někdy budete muset nad stírací plochou najít trojice stejných čísel, nebo tři čísla za sebou. Většina losů, které obsahují nějakou z těchto abnormalit, jsou výherní losy.
  • 60% možná nezní moc dobře, ale průměrný stírací los má 30% šanci na výhru, takže tím minimálně zdvojnásobíte své šance. Když budete mít k dispozici velké množství losů, můžete si tím přijít na velké peníze.
 6. 6
  Zapracujte na této technice. Experimentujte s různými stíracími losy a zkoušejte si najít opakující se čísla. Všechny losy fungují na stejném principu a možná najdete nějakou anomálii, kterou budete moci využít. Nakupte si levné losy a prostudujte si je.
  Reklama

Metoda 2 ze 2:
Jak vyhrát ve Sportce

 1. 1
  Najděte si očekávanou hodnotu. Tento krok se hodí pro každou loterii, kterou chcete hrát. Očekávaná hodnota je pravděpodobnost každého výsledku za předpokladu, že každý výsledek má stejnou pravděpodobnost. Zde vám očekávaná hodnota vypočítá cenu losu, pokud je hra nastavena spravedlivě tak, aby výnos z nevýherních losů pokryl vyplacení vítězného losu.
  • Jinými slovy, jde o předpoklad, že Sportka funguje jako turnaj ve fotbale: pět lidí zaplatí po padesátikoruně a vítěz dostane cenu 250Kč.
 2. 2
  Určete si pravděpodobnost každé možné „výhry“. To závisí na konkrétním čísle, na které jste si vsadili. Pokud sázíte na kombinaci šesti čísel, máte devět možností pro každou pozici a šest různých číselných pozic. Protože má každý výsledek stejnou pravděpodobnost výhry, budete si muset vypočítat permutace. Pravděpodobnosti mohou být také uvedeny v pravidlech hry. [3]
 3. 3
  Vynásobte si pravděpodobnost vyplacením dané výhry. Pravděpodobnost bude velmi malé číslo, které sečtete pro získání očekávané hodnoty. Vyjde vám záporné číslo. Obecně za každých 50Kč investovaných do losu můžete očekávat návratnost zhruba 20Kč.
  • Kupte si lístky, které zvyšují očekávanou hodnotu. Konkrétně má větší šanci na výhru každý los v akci, která připočítá k výhře další procenta.
  • Pro příklad uvádíme akci loterie z Missouri. Běžně má hráč šanci 1:1000 na výhru 600 dolarů, takže los za 1 dolar má vlastně cenu pouze 60 centů. Akce zahrnovala náhodné tažení druhé výherní kombinace v jeden den z týdne. Původně se při tažení tahalo šest bílých míčků a jeden oranžový míček, ale ve vybraný den v týdnu se všech šest míčků odstranilo a v tažení zůstal pouze oranžový míček, což znamenalo druhé tažení. [4] Tím se zdvojnásobila hodnota každého losu a očekávaná výhernost se změnila ze 40% ztráty na 20% výhru.
 4. 4
  Hledejte odstupňované jackpoty. Vyšší jackpoty zvyšují výhry a také hodnotu losu. Hodnota vysokého odstupňovaného jackpotu je citlivá na přesná pravidla hry, takže jim musíte dobře rozumět.
  • Uvědomte si dopady hazardu. V České republice hazardní výdělky podléhají zdanění, ale prohry není možné odečítat z daní. Tato právní asymetrie vám může hraní narušit. Akce s dvojitým tažením, při které má hráč 20% výhodu před zdaněním je výhodná pouze po zdanění a pouze v případě, že si hráč zakoupí stovky losů, které jsou nutné pro pokrytí značného zlomku z tisíce možných výsledků.
  Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 33 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 10 828 krát
Kategorie: Kasino
Stránka byla zobrazena 10 828 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama