Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Vykopnout dveře a zachránit lidi, kteří jsou uvnitř uvěznění, sice není situace, která by se stávala příliš často, ale když to budete umět, možná se vám to někdy bude hodit. V tomto článku se naučíte, jak správně vykopnout dveře.

Metoda 1 ze 3:
Prohlédněte si dveře

 1. 1
  Zjistěte, kterým směrem se dveře otvírají. Pokud se dveře otvírají směrem dovnitř, máte štěstí a možná budete mít šanci je vykopnout. Pokud se otvírají směrem ven, raději to ani nezkoušejte – mohli byste si zlomit nohu a stejně by se vám to nepodařilo. [1]
  • Většina dveří uvnitř domů se otvírá dovnitř. Dveře, které se otvírají směrem ven, najdete hlavně v komerčních budovách.
  • Pokud se dveře otvírají směrem ven, nejlepší bude sundat je z pantů. Mnoho komerčních dveří má bezpečnostní panty, ze kterých je nesundáte.
 2. 2
  Prohlédněte si dveře a materiál zárubní. Některé dveře jsou vyrobené z levných materiálů, jiné jsou zase vyrobené tak, aby více vydržely. Dobře si prohlédněte materiál dveří a zárubní, abyste zjistili, jak moc velkou silou budete muset kopat.
  • Duté dveře z dutého dřeva nebo jiných materiálů jsou většinou uvnitř domů mezi jednotlivými pokoji. Tyto dveře většinou nemají žádné zabezpečení a vykopnete je snadno.
  • Pevnější dveře jsou vyrobené z dřevotřísky a na obou stranách mají laminát. Vyžadují trochu silnější kopnutí.
  • Dveře z masivního dřeva vyžadují středně silné kopnutí.
  • Dveře s kovovým středem jsou vyrobeny z měkkého dřeva a uvnitř mají kovový plát. Vyžadují o něco silnější kopnutí.
  • Duté kovové dveře jsou mnohem těžší, než ostatní typy dveří a mají zabezpečení, které vykopnutí ztěžuje. Vyžadují maximální sílu a není jisté, že se vám je podaří vykopnout.
 3. 3
  Zjistěte, která část dveří je nejslabší. Všechny dveře mají své slabé místo. Prohlédněte si dveře a zjistěte, která jejich část je vyrobena z nejslabšího materiálu. Rychlým kopnutím zničíte nejslabší část dveří, což je většinou zárubeň, nebo zámek.
  • Pokud je zárubeň vyrobena z lehkého dřeva, pravděpodobně bude nejslabší. I když je na dveřích kvalitní zámek, mohlo by se vám podařit je vykopnout kopnutím do slabé zárubně.
  • Těžší dveře jsou nejslabší u západky, což je část dveří, která zapadává do zárubně. Většinou tyto dveře bývají slabší také pod zámkem, nebo nad zámkem.
  Reklama

Metoda 2 ze 3:
Vykopnutí dveří

 1. 1
  Zaměřte se na oblast těsně pod klikou. Na tomto místě budete muset kopnout, abyste dosáhli největší síly. Zhluboka se nadechněte a připravte se udeřit.
 2. 2
  Připravte se. Stoupněte si bokem, dominantní nohu nastavte blízko dveří a stůjte asi půl metru od dveří. Měli byste být dost blízko na to, aby se vám podařilo kopnou dost velkou silou.
 3. 3
  Zvedněte nohu a kopněte. Dominantní nohou z boku kopněte přímo pod kliku dveří. Při výkopu se snažte udržet váhu na zadní noze, abyste mohli kopnout větší silou. Při kopání byste měli mít pocit, že „padáte“ na dveře. Nenaklánějte se od dveří a snažte se stát co nejvíce rovně.
  • Je dobré kopat patou nohy a ne okrajem. Protože se snažíte přenést celou kinetickou energii, měli byste se snažit kopnout co největší částí nohy. Omezíte tím také riziko zranění.
  • Je také důležité mít druhou nohu stále pevně na zemi, abyste do kopnutí mohli vložit nejvíce energie. Zkuste to brát tak, že se od této nohy odrážíte.
 4. 4
  Podívejte se, co dveře dělají. Pokud máte pocit, že se dveře po prvním kopnutí trochu prohnuly, kopněte znovu do stejného místa. Většina dveří potřebuje několik kopnutí. Nakonec se zárubeň roztříští a podaří se vám dveře vykopnout úplně.
  Reklama

Metoda 3 ze 3:
Řešení problémů

 1. 1
  Ujistěte se, že kopáte do nejslabšího místa dveří. Pokud jste si jistí tím, že dveře vykopnete, ale nemáte pocit, že se vám daří je povolit, zkuste kopnout do jiného místa, nebo zkuste jinou techniku kopání.
 2. 2
  Zkuste zadní výkop. Tato metoda vám nabídne více síly a stability. Stoupněte si zády ke dveřím a kopněte směrem dozadu, jako osel. Noha by měla přistát přímo pod klikou dveří.
  • Můžete si dát ruce na ramena kamaráda, který si stoupne před vás (nebo se můžete opřít o stůl), abyste byli stabilnější.
  • Několikrát si kopnutí vyzkoušejte, abyste se zbytečně nezranili.
 3. 3
  Zkuste kopnout zepředu. Přední výkop vám sice nenabídne takovou sílu, ale budete ho moci lépe namířit. Stoupněte si kousek od dveří a dominantní nohu dejte dozadu. Kopněte dominantní nohou přímo pod kliku dveří (rovně, ne směrem nahoru).
  • Nekopejte nohou pod prsty, raději kopněte patou. Dejte si pozor, abyste omylem nekopli do kliky.
  • Tento styl výkopu zvyšuje riziko zranění, protože nebudete mít nohu kolmo k zemi. Může se stát, že prsty u nohou kopnete do kliky dveří, což by mohlo způsobit vyvrtnutí kotníku, nebo natržení šlach v patě.
 4. 4
  Kdy je nutné přestat kopat. Neměli byste do dveří kopat bez přestání, abyste se zbytečně nezranili. Když nepůjdou vykopnout, snažte se najít si jinou cestu.
  • Ujistěte se, že jste skutečně vyzkoušeli všechny možnosti. Neexistuje ještě jiný způsob, jak se dostat dovnitř? Nenajdete nějaké malé okno, kterým se protáhnete? Zhodnoťte svoji situaci a pokud nemáte jinou možnost, přejděte k následujícímu kroku.
  • Alternativou je použít velké kladivo, nebo nějaký nástroj, kterým dveře budete moci rozbít. Hodí se to v případě, že nemáte dost síly na to, abyste dveře vykopli.
  Reklama

Tipy

 • Je dobré při kopnutí rychle vydechnout. Je to technika, která se využívá v bojovém umění. Zatnete díky tomu svaly na trupu a neabsorbujete tolik síly zpět, takže budete moci dveře vykopnout větší silou.
 • Když budete dveře vyrážet ramenem, vyhodíte si rameno z důlku. Také se vám nepodaří udeřit tak velkou silou. Za každých okolností dveře raději vykopněte.
 • Nevyskakujte při výkopu. Nepomůže vám to. Pokud neskáčete zrovna ze žebříku, nemá to vůbec žádný smysl. Kromě toho budete mít menší stabilitu, nevykopnete stejnou silou a zvýšíte riziko zranění.
 • Pokud máte pocit, že se vám tato dovednost někdy bude hodit, trénujte si ji na bezpečných cílech. Budete mít jistotu, že se nezraníte, až budete muset vykopnout skutečné dveře.
 • Buďte odhodlaní a kopejte velkou silou. Využijte maximum své síly.
Reklama

Varování

 • Pokud nejste v dobré fyzické kondici, nepokoušejte se vykopnout dveře. Chce to velkou sílu a pokud máte jakákoli fyzická omezení, neměli byste se o to pokoušet.
 • Nikdy nenarovnávejte nohu úplně. Při vykopnutí byste měli mít nohu stále mírně pokrčenou. Když ji natáhnete, mohli byste si vážně zranit koleno.
 • Tyto pokyny platí zejména pro dřevěné dveře. Pokud máte dveře se západkou, bude mnohem těžší je vykopnout. Pokud jsou dveře nebo zárubně z kovu, měli byste si najít jiný způsob, jak se dostat dovnitř. Kdybyste se snažili je vykopnout, pouze byste se zranili.


Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautor od:
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 3 076 krát
Kategorie: Údržba domu
Stránka byla zobrazena 3 076 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama