Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Přeměřování prostoru pro žaluzie ve vás možná vzbuzuje obavy, ve skutečnosti je to ale velmi jednoduché. Tento článek vám přináší prostý návod, jak vyměřit místo pro žaluzie umístěné jak přes okno, tak uvnitř okenního rámu.

Metoda 1
Metoda 1 ze 2:
Měření prostoru pro žaluzie umístěné uvnitř okna

 1. 1
  Ujistěte se, že měříte přesně. Pokud je okno umístěno v hlubokém výklenku, přispějí žaluzie umístěné v okenním rámu k uspořádanému dojmu. Chyby v měření tento dojem ovšem mohou úplně zničit.
 2. 2
  Vyměřte šířku. Změřte šířku výklenku na třech různých místech: nahoře, uprostřed a dole. Nezapomeňte při měření oba konce pásky držet uvnitř výklenku. Pokud se tyto tři míry liší, míra, kterou se budete řídit, je ta nejmenší.
 3. 3
  Vyměřte výšku. Výšku výklenku změřte také na třech místech: u levého okraje, uprostřed a u pravého okraje. Nezapomeňte při měření oba konce pásky držet uvnitř výklenku. Pokud se tyto tři míry liší, míra, kterou se budete řídit, je ta nejmenší.
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 2:
Měření prostoru pro žaluzie umístěné vně okna

 1. 1
  Určete místo, na které žaluzie pověsíte. Měly by viset 5-10 cm nad samotným oknem.[1]
 2. 2
  Změřte výšku. Výšku žaluzií změříte od plánovaného místa připevnění až po 5-10 cm pod spodním okrajem okna. Toto překrytí navíc zabrání vstupu světla do místnosti a zároveň vám zajistí soukromí.
 3. 3
  Změřte šířku. Pro určení šířky žaluzií přeměřte pečlivě šířku okna a přidejte na každé straně zhruba 5-10 cm.
  Reklama

Tipy

 • Aby se vám chyby neprodražily, přeměřte pro jistotu všechno dvakrát.
Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Štafle
 • Kovové měřicí pásmo
 • Tužku
 • Papír

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku pracovali dobrovolní autoři, kteří jej v průběhu času upravili a vylepšili. Tento článek byl zobrazen 1 192 krát
Stránka byla zobrazena 1 192 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama