Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Už se vám někdy stalo, že jste chtěli ze svého iPhonu odstranit aplikaci, ale nevěděli jste, jak na to? Pak je tento článek právě pro vás! Po jeho přečtení aplikaci odstraníte dřív, než uplyne doba snapu Snapchatu.

Metoda 1 ze 2:
Standardní metoda

 1. 1
  Vyhledejte aplikaci, kterou chcete odstranit. Nespouštějte ji, pouze ji najděte.
 2. 2
  Stiskněte a podržte ikonu dané aplikace. Po několika sekundách se vaše aplikace začnou hýbat a vedle nich se zobrazí drobná ikona "X" (s výjimkou aplikací, které byly dodány s daným zařízením).
  • Pokud se vám "X" nezobrazuje, sjeďte níže a využijte alternativní metodu.
 3. 3
  Klikněte na "X", čímž vymažete aplikaci. Váš iPhone se zeptá, zda skutečně chcete odstranit zvolenou aplikaci.
  • Pokud skutečně chcete aplikaci i všechna její data odstranit, klepněte na "Odstranit".
 4. 4
  Stiskněte tlačítko domů. Po dokončení mazání aplikace stačí stisknout kruhové tlačítko pod dotykovým displejem (dále jen "tlačítko domů"), čímž se vrátíte k normální obrazovce. "X" zmizí a ikony se ustálí.
 5. 5
  Odstraňte aplikaci z iTunes. Pokud ji z iTunes neodstraníte, mohla by se přidat zpět při příští synchronizaci zařízení. V jiném případě stačí nastavit iTunes tak, aby danou aplikaci nesynchronizovalo z externích zařízení.
  • Aplikace, které již byly v iPhonu nainstalovány, nelze odstranit, avšak přesunovat je můžete libovolně. Stačí na danou ikonu klepnout, podržet a pohybem prstu ji dát tam, kam potřebujete.
  Reklama

Metoda 2 ze 2:
Alternativní metoda

 1. 1
  Na domovské stránce klepněte na tlačítko Nastavení a vyberte "Obecné".
 2. 2
  Vyberte "Omezení". Pokud budete vyzváni, zadejte 4místný číselný PIN kód. Pokud jej neznáte, začněte hledat. Poptejte se člena rodina, který by ho mohl zadat za vás.
  • Pokud PIN kód neznáte, nebudete moci provádět žádné změny.
 3. 3
  Přejeďte do části "Povolit" na obrazovce "Zakázat omezení". Najděte odkaz "Odstranit aplikace". Posuňte tlačítko, které se nachází vedle odkazu, z Vypnout (OFF) na Zapnout (ON).
 4. 4
  Vraťte se ke standartnímu postupu. Nyní je váš přístroj nastaven pro mazání aplikací. Stiskněte a podržte ikonu určenou k odstranění. V rohu se vám objeví tlačítko "X". Klikněte na něj a postupujte podle pokynů pro odstranění.
  • Na stejné obrazovce najdete i tlačítko "Instalace aplikací", které může být nastaveno na "Zapnout" (ON), pokud chcete mít přehled, co na iPhonu dělá například vaše dítě.
  Reklama

Tipy

 • Pokud se u některé z aplikací neobjevuje tlačítko pro odstranění, jedná se o "trvalé" aplikace, které jsou dodávány přímo se zařízením a jsou uzamčené před vymazáním. Existují výjimky na složky a "jailbrken" aplikace, zvané Cydia.
 • Smazáním aplikace odstraníte i všechna uložená data, související s danou aplikací.
 • Pokud odstraníte jakoukoliv aplikaci pouhým klepnutím na tlačítko Odstranit ve vašem zařízení, můžete ji kdykoliv stáhnout nazpět, kliknutím na "stáhnout z cloudu", namísto získat/koupit.
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautor od:
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 2 372 krát
Stránka byla zobrazena 2 372 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama