Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Programy ve Windows si občas dělají, co chtějí. Takže se občas stane, že když chcete nějaký program zavřít, musíte použít Správce úloh. A pokud program není možné ukončit ani pomocí Správce úloh, budete potřebovat aplikaci třetí strany. V tomto článku si povíme něco o tom, jak vynutit ukončení programu, který vám ve Windows dělá neplechu.

Metoda 1 ze 2:
Zavření aktivního okna

 1. 1
  Použijte klávesovou zkratku na vynucené ukončení programu. Zmáčknutím Alt + F4 se pokuste ukončit aktivní okno. Potvrzení této akce obvykle není vyžadováno.
 2. 2
  Ukončete program z Příkazového řádku. Pokud znáte název programu, můžete ho rychle vynuceně ukončit pomocí Příkazového řádku. Otevřete Příkazový řádek a zadejte tento příkaz taskkill /im názevsouboru.exe
  • Příkazový řádek spustíte pomocí klávesové zkratky Win + R, kde poté zadáte příkaz cmd.
  Reklama

Metoda 2 ze 2:
Pomocí Správce úloh

 1. 1
  Otevřete Správce úloh. Zmáčkněte Ctrl + Shift + Esc nebo do vyhledávacího pole zadejte task manager. Správce úloh je vestavěný nástroj operačního systému Windows, který vám umožňuje sledovat výkon počítače a vynuceně ukončit programy, které neodpovídají, neboli zamrzly (či lidově - vytuhly).
 2. 2
  Najděte program, který chcete ukončit. Na kartě Aplikace uvidíte seznam aktuálně běžících programů. Programy, které fungují normálně, mají ve Stavovém řádku nápis "Spuštěno", zatímco u programů, které přestaly fungovat, je napsáno "Neodpovídá".
  • Ve Windows 8 vypadá výchozí zobrazení Správce úloh tak, že spuštěné aplikace najdete v kartě "Aplikace" a procesy na kartě "Procesy". Zamrzlé programy budou mít u sebe nápis "Neodpovídá".
 3. 3
  Ukončete zvolený program. Zvolte program a klikněte na Ukončit úlohu. Windows zobrazí zprávu o tom, že všechna neuložená data budou ztracena. Klikněte na tlačítko OK, čímž program vynuceně ukončíte.
 4. 4
  Vyzkoušejte i kartu Procesy. Pokud nějaký program nemůžete ukončit pomocí výše zmíněného postupu na kartě Aplikace, přejděte na kartu Procesy, kde můžete vynuceně ukončovat programy na úrovni operačního systému, což většinou zafunguje vždy.
  • Ve Windows 8 klikněte v dolní části Správce úloh na tlačítko "Podrobnosti", čímž zobrazíte seznam procesů.
 5. 5
  Vyhledejte program, který chcete vynuceně ukončit. Na kartě Procesy uvidíte seznam programů seřazených podle názvu, což může vyhledávání programu trochu ztížit. Je zde totiž mnohem víc položek než na kartě Aplikace, neboť tento seznam obsahuje všechny spuštěné procesy, včetně těch, které běží na pozadí.
  • Pokud stopnete špatný proces, můžete nechtěně ukončit potřebné programy, jako například antivirus nebo prohlížeč Windows. Pokud tedy omylem ukončíte špatný program, počítač raději restartujte, aby se všechny procesy načetly znovu a počítač zase plně fungoval.
 6. 6
  Ukončete proces. Zvolte proces, který chcete ukončit, a klikněte na tlačítko Ukončit proces. Budete vyzváni, abyste potvrdili, že chcete daný proces opravdu stopnout. Po potvrzení se proces a zároveň i program, který na tomto procesu běží, okamžitě ukončí.
  Reklama

Tipy

 • Na internetu najdete několik programů, které nabízejí rozšířenější možnosti než standardní Správce úloh. Ty využijete zejména u programů, které dělají při ukončování práce s nimi, nebo i počítači celkově, problémy. Takové programy nabízejí mnohem více informací a údajů ohledně spuštěných procesů, proto je používají spíše zkušenější uživatelé.
Reklama

Související články

Jak smazat prázdnou stránku ve Wordu
Jak propojit dva routeryJak propojit dva routery
Jak si změnit IP adresu (Windows)Jak si změnit IP adresu (Windows)
Jak zjistit hesloJak zjistit heslo
Jak na SD kartě odstranit ochranu proti zápisuJak na SD kartě odstranit ochranu proti zápisu
Jak přehrávat soubory MKVJak přehrávat soubory MKV
Jak ve Wordu otočit textJak ve Wordu otočit text
Jak kopírovat soubory v příkazovém řádkuJak kopírovat soubory v příkazovém řádku
Jak zakázat cookiesJak zakázat cookies
Jak zjistit, zda máte na počítači BluetoothJak zjistit, zda máte na počítači Bluetooth
Jak ve Skype sdílet obrazovkuJak ve Skype sdílet obrazovku
Jak vložit video do PowerPointuJak vložit video do PowerPointu
Jak kopírovat a vkládatJak kopírovat a vkládat
Jak extrakcí jednotlivých stránek z PDF dokumentu vytvoříme nový PDF dokument
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautor od:
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 14 469 krát
Stránka byla zobrazena 14 469 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama