Programy ve Windows si občas dělají, co chtějí. Takže se občas stane, že když chcete nějaký program zavřít, musíte použít Správce úloh. A pokud program není možné ukončit ani pomocí Správce úloh, budete potřebovat aplikaci třetí strany. V tomto článku si povíme něco o tom, jak vynutit ukončení programu, který vám ve Windows dělá neplechu.

Metoda 1 ze 2:
Zavření aktivního okna

 1. 1
  Použijte klávesovou zkratku na vynucené ukončení programu. Zmáčknutím Alt + F4 se pokuste ukončit aktivní okno. Potvrzení této akce obvykle není vyžadováno.
 2. 2
  Ukončete program z Příkazového řádku. Pokud znáte název programu, můžete ho rychle vynuceně ukončit pomocí Příkazového řádku. Otevřete Příkazový řádek a zadejte tento příkaz taskkill /im názevsouboru.exe
  • Příkazový řádek spustíte pomocí klávesové zkratky Win + R, kde poté zadáte příkaz cmd.
  Reklama

Metoda 2 ze 2:
Pomocí Správce úloh

 1. 1
  Otevřete Správce úloh. Zmáčkněte Ctrl + Shift + Esc nebo do vyhledávacího pole zadejte task manager. Správce úloh je vestavěný nástroj operačního systému Windows, který vám umožňuje sledovat výkon počítače a vynuceně ukončit programy, které neodpovídají, neboli zamrzly (či lidově - vytuhly).
 2. 2
  Najděte program, který chcete ukončit. Na kartě Aplikace uvidíte seznam aktuálně běžících programů. Programy, které fungují normálně, mají ve Stavovém řádku nápis "Spuštěno", zatímco u programů, které přestaly fungovat, je napsáno "Neodpovídá".
  • Ve Windows 8 vypadá výchozí zobrazení Správce úloh tak, že spuštěné aplikace najdete v kartě "Aplikace" a procesy na kartě "Procesy". Zamrzlé programy budou mít u sebe nápis "Neodpovídá".
 3. 3
  Ukončete zvolený program. Zvolte program a klikněte na Ukončit úlohu. Windows zobrazí zprávu o tom, že všechna neuložená data budou ztracena. Klikněte na tlačítko OK, čímž program vynuceně ukončíte.
 4. 4
  Vyzkoušejte i kartu Procesy. Pokud nějaký program nemůžete ukončit pomocí výše zmíněného postupu na kartě Aplikace, přejděte na kartu Procesy, kde můžete vynuceně ukončovat programy na úrovni operačního systému, což většinou zafunguje vždy.
  • Ve Windows 8 klikněte v dolní části Správce úloh na tlačítko "Podrobnosti", čímž zobrazíte seznam procesů.
 5. 5
  Vyhledejte program, který chcete vynuceně ukončit. Na kartě Procesy uvidíte seznam programů seřazených podle názvu, což může vyhledávání programu trochu ztížit. Je zde totiž mnohem víc položek než na kartě Aplikace, neboť tento seznam obsahuje všechny spuštěné procesy, včetně těch, které běží na pozadí.
  • Pokud stopnete špatný proces, můžete nechtěně ukončit potřebné programy, jako například antivirus nebo prohlížeč Windows. Pokud tedy omylem ukončíte špatný program, počítač raději restartujte, aby se všechny procesy načetly znovu a počítač zase plně fungoval.
 6. 6
  Ukončete proces. Zvolte proces, který chcete ukončit, a klikněte na tlačítko Ukončit proces. Budete vyzváni, abyste potvrdili, že chcete daný proces opravdu stopnout. Po potvrzení se proces a zároveň i program, který na tomto procesu běží, okamžitě ukončí.
  Reklama

Tipy

 • Na internetu najdete několik programů, které nabízejí rozšířenější možnosti než standardní Správce úloh. Ty využijete zejména u programů, které dělají při ukončování práce s nimi, nebo i počítači celkově, problémy. Takové programy nabízejí mnohem více informací a údajů ohledně spuštěných procesů, proto je používají spíše zkušenější uživatelé.

Reklama

Související články

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautor od
wikiHow redaktor
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 12 173 krát
Stránka byla zobrazena 12 173 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama