Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Mac OS X vám umožňuje vypálit nebo napsat CD disky aniž byste museli nainstalovat nějaký speciální software. Můžete vypálit datová CD pro uložení velkého množství souborů, audio CD disků pro přehrávání ve stereo nebo můžete vypálit obrázky z jiných disků na CD. Následujte tohoto průvodce pro vypálení vašeho disku rychle a správně..

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Vypálení audio CD

 1. 1
  Otevřete iTunes. Vytvořte nový seznam přehrávání kliknutím na Soubor a potom posunutím myši přes Nový. Vyberte seznam přehrávání z nabídky, která se zobrazí.
  • Můžete odstranit seznam přehrávání tak, že kliknete na jméno seznamu přehrávání v pravém rámečku potom, co jste jej vytvořili. Jméno seznamu přehrávání bude jméno na CD a zobrazí se potom, co vložíte CD do kompatibilního čtecího zařízení.
 2. 2
  Přidejte písničky do vašeho seznamu přehrávání. Klikněte a uchopte písničky, které chcete a přidejte je na seznam přehrávání. Také můžete přidat celé album najednou, a to tak, že kliknete na přední obrázek a uchopíte jej.
  • Standardní audio CD může uložit až 80 minut playbacku, což znamená, že váš seznam přehrávání by měl běžet maximálně 1,2 nebo 1,3 hodiny. (Tuto informaci můžete najít dole v okně.) Protože se jedná o nepřesný způsob měření, některé 1,3 hodinové seznamy přehrávání budou kratší než 80 minut a některé delší. (Toto zjistíte přesně při vypalování).
 3. 3
  Pokud chcete, změňte seznam přehrávání v seznam přehrávání v iTunes, jak na to zjistíte v online odkazech na Internetu. Pro upravení seznamu přehrávání, můžete použít rozbalovací nabídku, která je pod názvem, nad vstupy ve vašem seznamu přehrávání. Vyberte metodu, kterou chcete použít pro upravení seznamu přehrávání. Pro zařazení písniček do konkrétního pořadí, klikněte na Pořadí manuálně a klikněte a uchopujte písničky podle potřeby v seznamu přehrávání.
 4. 4
  Vložte prázdné CD. Klikněte na Soubor a potom vyberte Vypalte seznam přehrávání na disk. Pokud je seznam přehrávání moc dlouhý, budete mít možnost jej rozšířit přes více disků. Pokud chcete, můžete se do toho pustit anebo zrušte vypalování a modifikujte seznam přehrávání.
  • Pokud si nejste jistí jak otevřít otvor pro CD, navštivte Kontroly v panely nástrojů v iTunes a potom klikněte Vykažte disky. Tímto by se to mělo ihned otevřít ať již tam je nebo není nějaké CD.
  • Obvykle budete potřebovat CD pro audio disky. Existují DVD audio přehrávače, ale jsou docela vzácné.
 5. 5
  Vyberte si nastavení vašeho vypalování. U iTunes 10 nebo dřívějších, vypalování začne automaticky. U iTunes 11, dostanete možnost upravit vlastnosti vypalování před tím, než začne proces vypalování.
  • Můžete upravit rychlost vypalování. Vyšší je rychlejší, ale velmi vysoké rychlosti mohou způsobit chyby na discích u starších systémů nebo levných CD.
  • Můžete si vybrat, zda chcete mezi písničkami zanechat pauzu.
  • Můžete si vybrat formát. Audio CD je nejčastější a bude fungovat virtuálně v jakémkoliv CD přehrávači. MP3 CD vyžadují běh speciálních přehrávačů. Tohle dělejte pouze, pokud si jste jistí, že je váš přehrávač kompatibilní a všechny písničky ve vašem seznamu přehrávání jsou v MP3 formátu (a AAC, například).
 6. 6
  Klikněte na Vypalovat, až budete připravení. Displej iTunes zobrazí progres vypalování CD. iTunes zahraje zvuk oznámení když je proces vypalování dokončen. [1]
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Vypalování datových CD

 1. 1
  Vložte prázdné CD-R nebo CD-RW do otvoru pro CD. A CD-R může být napsáno najednou a je možné pouze pro čtení. CD-RW může mít přidaná data a lze je také smazat.
  • Tyto kroky fungují pro vypalování dat u DVD stejně jako u CD, pokud tedy váš počítač podporuje vypalování DVD.
 2. 2
  Vyberte možnost Otevřete vyhledávání. Když vložíte prázdný disk, většinou se vás zeptají, jak byste s ním chtěli pracovat ve vašem počítači. Tato možnost otevře Vyhledávání, takže můžete jednoduše uchopit a upustit soubory, když vyberete CD
 3. 3
  Vyhledejte ikonu pro prázdné CD, která se zobrazí na vaší ploše. Bude označena jako “Neoznačené CD”. Dvakrát na ni klikněte a otevřete okno pro Vyhledávání CD.
 4. 4
  Uchopte a upusťte soubory a složky (pro informace, jak najít soubory a složky ve vyhledávání u Mac OS X Lion, si můžete vyhledat online odkazy, které jsou k dispozici na Internetu) Přejmenujte jakékoliv soubory nebo složky, které chcete, před tím, než začnete s procesem vypalování. Jakmile jsou vypáleny na CD, nelze změnit jejich jména.
 5. 5
  Zahajte vypalování. Klikněte na Soubor a potom vyberte “Vypalování CD bez názvu”. Budete mít možnost CD nazvat. Jméno se zobrazí kdykoliv bude CD vloženo do počítače.
 6. 6
  Klikněte na Vypalování potom, co jste dali CD název. Soubory budou potom uloženy na CD. Tento proces může trvat minuty ale klidně až i jednu hodinu, záleží na velikosti souborů, které chcete vypálit.
  • Pro znovupoužití disku CD-RW, smažte všechna data na disku a potom zopakujte proces vypalování.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Vypalování obrázku disku na CD

 1. 1
  Otevřete Služba Disk. Můžete ji nalézt ve složce Služby ve vašich Aplikacích. Obrázek disku je přímá kopie CD nebo DVD, které je vypalováno na prázdné CD nebo DVD. Vypálený disk se potom bude chovat stejně jako originální disk.
 2. 2
  Vložte prázdný disk. Záleží na velikosti obrázku, vložte buď CD nebo DVD. Obrázky CD jsou většinou okolo 700 MB velké, obrázky DVD mohou mohou být velké až 4.7 GB.
 3. 3
  Přidejte soubor s obrázkem disku. Najděte soubor s obrázkem disku ve vašem počítači. Soubor by měl být ve formátu ISO, pro více informací jak vytvořit formát ISO, se můžete podívat na Internetu. Uchopte soubor ISO a přesuňte jej na postranní lištu okna Služba Disk.
 4. 4
  Vypalte disk. Potom co jste uchopili soubor a přesunuli jej do Služba disk, klikněte na obrázek na postranní liště a potom klikněte na tlačítko Vypálit nahoře v okně.
 5. 5
  Nastavte vaše možnosti vypalování. Jakmile kliknete na Vypálit, klikněte na tlačítko se šipkou, které je v rohu okna Vypálit a otevřete možnosti pro vypalování. Ujistěte se, že jste odklikli tlačítko “Verifikovat vypálená data”. Klikněte na Vypálit a začněte a procesem vypalování.[2]
  Reklama

Tipy

 • Pokud vypalujete audio CD z písniček v různých formátech souborů, ušetřete si čas a klikněte na Audio CD, když vybíráte nastavení vašeho vypalování. Konvertováním všech vašich písniček do MP3, což je jediný způsob, jak můžete vybrat MP3 CD, může být proces, který zabere hodně času.
 • Kroky pro vypalování dat také fungují v situaci, kdy chcete vypálit informace na DVD-R, DVD+R, DVD-RW, DVD+RW nebo DVD-RAM. DVD obsahují více místa než CD disky.
 • Informace můžete vypálit na CD-R více než jednou, ale každé vypalování je permanentní a informace nemůžete smazat. Na druhou stranu můžete vypálit a smazat soubory mnohokrát CD-RW.[3]
Reklama

Varování

 • Přestože Audio CD by teoreticky mělo umožnit přehrávání vašich písniček na jakémkoliv CD-přehrávači, mějte na paměti, že ne všechny typy disků lze přehrát v jakémkoliv CD-přehrávači. (Některé nepřijmou CD-RWs, například.)
 • CD, které je hodně poškrábané nebo poškozené nemusí být správně registrované vaším počítačem. Ujistěte se, že je CD čisté před tím, než je vložíte.
 • Záleží na CD a souborech, tyto kroky nemusí vytvořit produkt, který by šlo použít na počítačích.
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 23 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 4 736 krát
Stránka byla zobrazena 4 736 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama