Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Fotografie mohou lhát a mnoho lidí na nich vypadá silnější, než ve skutečnosti jsou. Je tedy dobré vědět, jak proti tomu bojovat. Pokud se říká, že fotoaparát přidává 5 kg, jste v nevýhodě vždy, když vás někdo fotí. Až budete příště pózovat na fotku, můžete zkusit naše tipy, které zajistí, že budete vypadat štíhleji. Pokud chcete vědět, jak na to, čtěte dál.

Postup

 1. 1
  Vezměte si lichotivé oblečení. Pokud víte, že se budete fotit, měli byste si vzít oblečení, které vás zeštíhluje a sluší vám. Vezměte si jednobarevné tmavší oblečení, které nepřidává žádná kila. Vyberte si něco, co vám dobře sedí – když budete mít něco, co je vám příliš těsné, na fotce budou vidět nevzhledné faldy. Když si ovšem vezmete něco volného, budete vypadat mnohem větší, než ve skutečnosti jste. Zde jsou další tipy, které vám pomohou vybrat si vhodné oblečení:
  • Vyhýbejte se horizontálním pruhům, které by vás zbytečně rozšířily. Pokud chcete mít na sobě něco pruhovaného, vezměte si vertikální proužky, které zeštíhlují.
  • Neberte si na sebe žádné vzorované a příliš barevné oblečení. Pokud máte šaty, které mají na břiše barevné vzory, přitáhnete k němu pozornost. Obecně byste si na sebe neměli brát nic vzorovaného.
  • Pokud víte, že vás někdo bude fotit, vezměte si tvarovací spodní prádlo.
  • Ženy by si měly vzít vysoké podpatky, se kterými budou vypadat štíhleji.
 2. 2
  Dejte si pozor, aby vás nikdo nefotil zespodu. Když vás někdo vyfotí zespodu, budete mít dvě brady, budete vypadat menší a obecně na fotce budete mnohem tlustší. Když vás někdo bude fotit, fotoaparát by měl být v úrovni vašich očí, nebo ještě o něco výše. Když vás někdo bude fotit zespodu, budete vypadat o 20 kg těžší!
 3. 3
  Vykročte trochu dopředu. Dámy mohou zaujmout pózu jako na červeném koberci – vytočte se mírně do boku a dejte jednu nohu před druhou. Namiřte špičku přední nohy směrem k fotoaparátu a mírně pokrčte koleno. Přeneste váhu na zadní nohu. Když nebudete stát přímo naproti fotoaparátu, budete vypadat štíhleji.
 4. 4
  Zvedněte bradu. Pokud se chcete vyhnout dvojité bradě, měli byste trochu zvednout bradu. Také vám to trochu prodlouží krk a budete vypadat celkově štíhleji. Tento trik si ovšem nejprve natrénujte doma před zrcadlem, abyste nevypadali příliš toporně. Můžete také mírně vysunout hlavu dopředu, abyste neměli dvě brady.
 5. 5
  Dejte ruce od těla. Ruce byste neměli mít přitisknuté u těla. Jednu ruku si můžete dát v bok – díky tomu vynikne váš pas. Když budete mít obě paže podél těla, budete vypadat silněji a vaše ruce budou na fotce tlustší, než ve skutečnosti jsou. Pokud si nechcete dávat ruku na bok, můžete mít ruce podél těla, ale měli byste je dát trochu dál od trupu, abyste je neměli přitisknuté na těle.
 6. 6
  Vylepšete své držení těla. Stoupněte si rovně, dejte ramena dozadu a zatáhněte břicho. Pokud chcete zatáhnout břicho, musíte si dát pozor na to, aby vám na fotce nebyla vidět žebra. Je lepší vypadat trochu silněji, než aby si lidé říkali, že jste zatahovali břicho. Když budete mít správné držení těla, budete vypadat sebejistě a štíhle.
 7. 7
  Nastavte správně nohy. Pokud chcete mít na fotce štíhlejší nohy, mírně je pokrčte v kolenou, vezměte si vysoké podpatky, nebo zatněte svaly na stehnech. Pokud sedíte, měli byste nohy překřížit u kotníků.
 8. 8
  Místo strojeného úsměvu se usmějte naprosto přirozeně. Někdy je hezké, když se lidé na fotce usmívají doširoka, ale uvědomte si, že vám to zvětší tváře a budete mít přehnaný úsměv. Raději zkuste normální, přirozený úsměv. Můžete přitisknout jazyk na horní parto, abyste měli opticky užší obličej.
  • Pokud chcete, můžete zkusit trik modelek – podívejte se pryč a otočte se do objektivu těsně před tím, než fotograf stiskne spoušť. Díky tomu budete mít přirozený úsměv.
 9. 9
  Pokud se fotíte ve skupině, stoupněte si dozadu. Čím blíž u fotoaparátu budete, tím silněji budete vypadat ve srovnání s ostatními lidmi. Pokud chcete vypadat štíhle, měli byste stát co nejdál od fotoaparátu. Pokud se fotíte v řadě s ostatními lidmi, měli byste si stoupnout co nejvíce doprostřed – lidé na kraji vypadají vždy nejsilněji.
 10. 10
  Vyhýbejte se přímému slunečnímu světlu. Pokud se fotíte na slunci, budete se muset šklebit a váš obličej bude vypadat silněji. Snažte se zajistit, abyste se fotili ve stínu.
 11. 11
  Opalte se. Nemusíte chodit na falešné opálení, ale měli byste před focením strávit trochu času na slunci, abyste chytili zdravou barvu a nevypadali na fotce příliš bledě. Fotografie většinou zachycují barvu kůže o něco světlejší, takže je dobré být trochu opálený.
 12. 12
  Využijte svých vlasů. Když si uděláte drdol, budete mít opticky delší a štíhlejší krk, ale když si uděláte culík a dáte si všechny vlasy pryč z obličeje, mohli byste vypadat zbytečně přísně. Nejlepší bude nechat si kolem tváře několik volných pramínků vlasů – díky tomu budete vypadat štíhleji.
 13. 13
  Uvolněte se! Až se budete fotit, usmějte se a uvolněte se a nemyslete na to, jak vypadáte. Když budete příliš úzkostliví, bude to na vás vidět a budete mít nepřirozený výraz. Pokud chcete vypadat co nejlépe, musíte být uvolnění a musíte se přirozeně usmívat.
  Reklama

Tipy

 • Ženy, které mají na sobě šaty nebo sukni, by si měly vzít vysoké podpatky – s nimi budou vypadat mnohem štíhleji.
 • Přitlačte jazyk na horní patro úst. Zpevníte tím svaly čelisti a vyhnete se dvojité bradě.
 • Máte holé paže? Vezměte si do ruky něco těžkého a vaše paže budou vypadat svalnatěji.
 • Zkuste zatáhnout břicho.
Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Oblečení
 • Tvarovací prádlo
 • Těžký předmět (volitelné)
 • Přirozený úsměv
 • Vysoké podpatky

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 7 443 krát
Kategorie: Záliby a Řemesla
Stránka byla zobrazena 7 443 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama