Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Vypadat co nejlépe znamená zjistit, co vás dělá přitažlivými a naučit se to ukazovat. Jde o podtrhnutí vlastností a atributů, díky kterým jste jedineční, vyladění svého osobního stylu a snahu být fit a zdraví. Když budete vypadat skvěle, budete se také cítit skvěle. V tomto článku se dozvíte, jak toho dosáhnout.

Část 1
Část 1 ze 3:
Vyzdvihněte své nejlepší rysy

 1. 1
  Zamyslete se nad svými nejlepšími rysy. Máte krásné husté vlasy? Máte uhrančivé čokoládové oči? Máte elegantní klíční kosti, silná a pevná stehna, nebo široká atletická ramena? Najděte si to, co je na vás nejpřitažlivější a zaměřte se na to! Při nákupu oblečení se zamyslete nad svým účesem a vybírejte si vhodné barvy. Vždy myslete na to, jak to udělat, abyste světu ukázali to nejlepší, co máte.
  • Mohou to být malé změny, například nákup trička s výstřihem do V, abyste zvýraznili svůj krásný krk, nebo odložení kšiltovek, abyste odhalili své vysoké čelo.
  • Na druhou stranu můžete zkusit skrýt rysy, které ukazovat nechcete. Nenechejte se unést – když to budete dělat špatně, bude všem jasné, že se snažíte něco schovat. Zaměřte se hlavně na to, co chcete ukázat.
 2. 2
  Ukažte své vlasy. Vlasy jsou jednou z prvních věcí, kterých si na vás lidé všimnou. Měli byste si tedy najít styl, který vám bude sedět a pečovat o své vlasy. Bez ohledu na to, jakou barvu, texturu a délku vlasů máte, vždy existují účesy, které vám budou vyhovovat. Zaměřte se na následující faktory:
  • Vyberte si účes, který se bude hodit k vašemu tvaru obličeje. Pokud máte například oválný obličej, budou vám slušet delší sestříhané vlasy. Pokud máte naopak kulatý obličej, budou vám slušet zajímavé krátké střihy.
  • Pečujte o své vlasy tak, aby byly stále zdravé. Když si je budete často barvit, natáčet kulmou nebo narovnávat žehličkou, mohli byste si je zničit, vysušit a polámat.
  • Každý den před odchodem z domu si vlasy upravte tak, aby vypadaly dobře. Pokud se chystáte na nějakou důležitou událost, umyjte si je, usušte a důkladně si je upravte.
  • Pokud máte vousy, upravujte si je. Je jedno, jestli je budete mít dlouhé, nebo hladce oholené, ale vždy musí vypadat upraveně.
  • Pokud vám vlasy padají, můžete se pokusit jim navrátit jejich zdraví. Nemusíte si nutně zakrývat hlavu čepicí nebo si česat přehazovačku. Když budete chodit pravidelně ke kadeřníkovi a budete o vlasy pečovat, budou i tak vypadat hezky.
 3. 3
  Podtrhněte své oči. Oči jsou důležitým obličejovým rysem – každý, s kým se dáte do řeči, se na ně bude moci podívat zblízka. Nejprve je velmi důležité se dobře vyspat, ale kromě toho můžete i ráno udělat spoustu věcí, které vám pomohou dosáhnout zářivého a přitažlivého pohledu.
  • Oblast okolo očí si natírejte hydratačním krémem. Nezapomínejte na víčka, kůži okolo očí a záhyby u spánků. Krém byste měli používat také večer, nejen ráno.
  • Pečujte o své obočí. Pinzetou si ho vytvarujte, nebo si zajděte ke kosmetičce a nechejte si ho vytrhat voskem. Díky tomu budou vaše oči zářit ještě více.
  • Zbavte se kruhů pod očima – přiložte si na oči plátky okurků, nebo studené čajové pytlíky.
  • Pokud chcete, noste make-up. Oční linky, stíny řasenka dohromady zvětší a rozzáří vaše oči.
 4. 4
  Častěji se usmívejte. Když se budete upřímně usmívat, získáte si pozornost ostatních lidí. Když se budete tvářit stále kamenně, lidé si budou myslet, že jste uzavření a nebudou se s vámi chtít bavit. Mračení navíc způsobuje vrásky a brání tomu, aby vaše obličejové rysy hezky vynikly. Příjemný úsměv je skvělým způsobem, jak ihned vypadat o mnoho lépe.
  • Pokud se nechcete více usmívat, například nemáte hezké zuby, měli byste to řešit. Pokud máte zažloutlé, nebo křivé zuby, nechejte si je vybělit nebo narovnat.
  • Čistěte si zuby každé ráno a každý večer a budete mít přitažlivější úsměv.
  • Používejte balzám na rty, abyste neměli rty popraskané. Můžete si je čas od času vyčistit i peelingem, abyste je neměli vyschlé a šupinaté.
 5. 5
  Dejte si záležet na držení těla. Když zlepšíte své držení těla, budete ihned vypadat mnohem lépe. Pokud se hrbíte, snažte se stát rovně. Zatáhněte ramena dozadu a mějte narovnanou hlavu. Vsedě se také nehrbte. Bez ohledu na to, jakou postavu máte, budete vypadat lépe, když budete stát rovně a elegantně.
  • Práce na držení těla chce trochu snahy. Budete si muset připomínat, že byste měli stát a sedět rovně velmi dlouho, než to začnete dělat automaticky. Pomůže vám trochu přes den cvičit a protahovat se.
 6. 6
  Když budete nosit podprsenku, která vám bude dobře sedět, budete vypadat mnohem lépe. Kupte si kvalitní podprsenku a uvidíte ten rozdíl.
  • Tvarovací podprsenky vám pouze zjemní křivky těla. Kromě prádla si budete muset pořídit také oblečení, které vám dobře sedí a nesnažit se nosit příliš malé velikosti.
 7. 7
  Nemusíte se zahalovat. Nosíte v létě ráda šortky, ale stydíte se za svá stehna? Zapomeňte na to a klidně si je vezměte! Noste tílka, zahoďte volné svetry a klidně si vezměte páskové sandály, bez ohledu na to, jakou postavu máte. Když se budete zbytečně zahalovat a budete si přát, abyste mohli nosit hezčí oblečení, bude to znát na vašem chování. Pokud to nechcete dělat z osobních důvodů, neměli byste to dělat vůbec.
  • Na druhou stranu byste se měli oblékat vhodně. Neměli byste odhalovat příliš mnoho kůže na místech, kde se to nehodí. Jistě byste nechtěli někam přijít v krátkých šatech, když budou mít všichni dlouhé večerní róby, nebo si vzít krátké tričko někam, kde všichni mají košile a saka.
  Reklama

Část 2
Část 2 ze 3:
Buďte styloví

 1. 1
  Experimentujte s různými styly. Měli byste nosit to, v čem se cítíte dobře, ať už to budou vysoké podpatky a perly, nebo tričko a šortky. Zjistěte si, v čem se cítíte sami sebou a v čem vypadáte nejlépe. Nezáleží na tom, jaký styl si vyberete – měl by jen odrážet vaši osobnost a měli byste se v něm cítit dobře.
  • Pokud nosíte mikiny s kapucí a rifle a nevíte, jak vybočit z davu, zkuste měnit svůj šatník kousek po kousku. Vezměte si místo mikiny jednou nějaké zajímavé tričko. Pokud se v něm budete cítit dobře, můžete ho začít nosit. Pokud se v něm budete cítit špatně, zkuste příště něco jiného. Zkoušejte různé věci a hledejte si svůj styl.
  • Můžete si vypůjčit oblečení od nějaké kamarádky nebo kamaráda, který má dobrý styl a experimentovat, aniž byste museli utrácet peníze. Můžete také nakupovat v secondhandech, kde najdete spoustu různých stylů.
 2. 2
  Najděte si nějaký vzor. Pomůže vám najít si příklady stylově oblečených a učesaných lidí. Máte nějakou celebritu, jejíž styl vám připadá přitažlivý? Najděte si takové lidi a všímejte si toho, co nosí. Jaké barvy a materiály používají? Jaké střihy oblečení nejčastěji nosí? Až budete mít jasnou představu, zkuste podobné oblečení zařadit do svého šatníku.
  • Módní blogy jsou plné fotek lidí, kteří nosí zajímavé oblečení. Najděte si několik blogerek, které mají styl, který se vám líbí a hledejte u nich inspiraci. Často na blozích najdete také tipy ohledně toho, kde podobné oblečení sehnat. Blogy si vedou různí lidé s různým vkusem a typem postavy, takže na rozdíl od módních časopisů můžete snadno zjistit, jak dané oblečení vypadá na skutečných lidech. Pomůže vám to zjistit, co by vám mohlo slušet.
 3. 3
  Noste barvy, které se hodí k vašemu tónu pleti. Máte teplejší, nebo chladnější barvu pleti? Nosíte rádi černou a bílou, nebo máte raději tlumené zemité barvy? Měli byste vědět, co vám bude slušet a v jakých barvách budete vypadat přitažlivěji. Obecně noste barvy, které nesedí k vaší barvě pleti – kontrast vypadá dobře. [1]
  • Pokud máte tmavou pleť, noste teplejší pastelové barvy, zářivé barvy a syté hluboké barvy, jako například měděnou a zlatou.
  • Pokud máte středně tmavou pleť, noste zlatou a stříbrnou, odstíny modré nebo červené a držte se dál od hnědé.
  • Pokud máte olivovou pleť, noste růžovou, červenou, zelenou nebo hnědou.
  • Pokud máte velmi světlou pleť, bude vám slušet broskvová, jahodová, tmavě modrá a zelená.
 4. 4
  Nebojte se vystupovat z davu. Je naprosto v pořádku vykašlat se na všechna pravidla ohledně stylu a nosit jednoduše to, co se vám líbí. Důležité je jen to, abyste se v tom cítili dobře. Možná jste již slyšeli, že vysoké ženy by neměly nosit podpatky – proč by nemohly? Pokud je máte ráda, klidně je noste. Také se říká, že malým ženám nesluší maxisukně. Pokud ale nějakou máte, nenechávejte ji viset ve skříni. Záleží jen na vašem sebevědomí. Pokud se nebojíte nosit to, co se vám líbí, zapomeňte na všechna pravidla a noste to!
 5. 5
  Používejte doplňky a ozvláštňujte jimi svůj šatník. Sluneční brýle, kabelky, hodinky, šperky a další doplňky vám pomohou dodat svému oblečení ten správný šmrnc. Budete s nimi vypadat sladěněji, což je pro dokonalý vzhled důležité. Až si vyberete oblečení, najděte si k němu i nějaké vhodné doplňky.
  • Jednobarevný vršek vypadá dobře s výrazným náhrdelníkem, který vašemu vzhledu přidá na zajímavosti .
  • Pokud máte vlasy stažené do culíku nebo drdolu, vezměte si výrazné náušnice, které přitáhnou pozornost k vaší bradě.
  • Muži mohou nosit zajímavé hodinky, kravaty a manžetové knoflíčky, ale i různé šperky.
 6. 6
  Mějte pro každou příležitost správné oblečení. Součástí toho, vypadat skvěle, je také umět se vhodně obléci pro každou příležitost – tedy dobře si rozmyslet, co si máte vzít na sebe. Není nic špatného na tom někdy vystupovat z davu, ale měli byste to dělat tak, abyste zároveň nepůsobili příliš křiklavě. Nenoste takové oblečení, které bude přitahovat pozornost všech lidí a které zastíní vaši osobnost.
  • Pokud se chystáte na nějakou speciální událost, zjistěte si, zda je předepsaný styl oblékání. Najděte si způsob, jak se tohoto stylu držet, ale přitom zachovat svůj vlastní styl.
  Reklama

Část 3
Část 3 ze 3:
Jak vypadat zdravě a zářivě

 1. 1
  Pečujte o svoji pleť. Bez ohledu na to, co si vezmete na sebe, nebudete nikdy vypadat dobře, když nebudete mít zdravou a hezkou pleť. Pečujte o svoji pleť tak, abyste ji měli stále svěží a zdravou. Pro každého to znamená něco jiného, ale existuje několik obecných rad, které by si měl vzít k srdci každý:
  • Umývejte si pleť velmi jemnými prostředky. Používejte jemné šetrné mýdlo, které zachová vlhkost pleti a zajistí zdravý vzhled.
  • Několikrát týdně používejte peeling, abyste se zbavili mrtvých buněk.
  • Používejte hydratační krém nebo olej, abyste měli jemnou a hladkou pokožku.
 2. 2
  Stříhejte si nehty a zbavujte se ochlupení. Tyto dva základní zvyky vám zajistí svěží a čistý vzhled, i když na sobě nebudete mít žádné speciální oblečení.
  • Dělejte si manikúru, nebo na ni choďte pravidelně do salonu.
  • Rozhodněte se, které chloupky chcete mít a kterých se chcete zbavit. Ty přebytečné si oholte, nebo vytrhejte voskem nebo pinzetou.
 3. 3
  Jezte zdravě. Pokud chcete mít zdravě vypadající tělo a zdravé vlasy a pleť, budete muset jíst každý den hodně vitamínů a živin. Omezte cukr, zpracované potraviny, bílou mouku, slané jídlo a smažené pokrmy a budete zdravější a krásnější. Zařaďte do svého jídelníčku více následujících potravin:
  • Ovoce a zelenina. Je důležité jíst ovoce a zeleninu – nejlépe připravenou v páře, nebo rozmixovanou (ne smaženou ani vařenou). Snažte se jíst opravdu hodně ovoce a zeleniny.
  • Zdravé tuky. Jezte ořechy, avokáda, ryby, vejce a další potraviny, které obsahují omega-3 mastné kyseliny. Budete mít zdravou pleť, vlasy a orgány.
  • Libové bílkoviny. Jezte drůbeží maso, ryby, vejce, hovězí, vepřové, tofu a další kvalitní zdroje bílkovin. Nejezte zpracované maso, protože obsahuje spoustu přídavných látek.
  • Celozrnné potraviny. Ovesná kaše, celozrnná mouka a další potraviny tohoto druhu jsou nezbytnou součástí vyvážené stravy.
 4. 4
  Pijte hodně vody. Pokud se cítíte unavení a bez života, pijte více vody. Brzy uvidíte velký rozdíl. Budete mít jemnější vlasy a pleť a také budete mít více energie. Snažte se pít alespoň 8 sklenic vody denně.
  • Sladké nápoje nahrazuje neslazenými bylinnými čaji.
  • Nepijte moc alkoholu – po nějaké době by se to rozhodně projevilo na vašem těle a na vašem obličeji, nemluvě o tom, že kocovina je nepříjemná věc. Když budete pít, zapíjejte každou sklenici alkoholu sklenicí vody.
 5. 5
  Přestaňte kouřit. Když budete kouřit, budete mít staře vypadající pleť a vlasy a rozhodně nebudete vypadat tak dobře, jak byste mohli. Přestaňte kouřit co nejdříve a zbavte se všech tabákových výrobků.
 6. 6
  Najděte si nějaký sport, který vás bude bavit. Když budete cvičit, budete mít zdravější a silnější svaly a budete vypadat skvěle. Vaše pleť bude zářit, zlepší se vám držení těla a paže, nohy i trup bude vytvarovanější. Pokud ještě necvičíte, pusťte se do toho!
  • Posilování je skvělé pro budování svalů. Začněte chodit do posilovny a budete se moci při cvičení i seznamovat s lidmi.
  • Pokud chcete něco klidnějšího, zkuste jógu.
 7. 7
  Pečujte o sebe. Měli byste naslouchat potřebám svého těla a snažit se je všechny splnit. Když jste ve stresu a cítíte se unaveně, vaše tělo tím trpí a je to na něm vidět. Je důležité o sebe dobře pečovat. Když se podíváte do zrcadla a uvidíte zdravého a zářivého člověka, budete vědět, že to děláte dobře.
  • Snažte se dostatečně spát. Upravte si svůj denní rozvrh, abyste spali alespoň 7-8 hodin každý den.
  • Odpočívejte. Udělejte si několikrát týdně čas na relax. Choďte na dlouhé procházky, naložte se do vany, jděte ven s přáteli, zahrajte si videohru, nebo si přečtěte svoji oblíbenou knihu.
  • Pravidelně choďte k lékaři. Je důležité mít přehled o svém zdraví. Všechny zdravotní potíže řešte co nejdříve.
  Reklama

Tipy

 • Při výběru oblečení a líčení věnujte pozornost tomu, které barvy vám sluší. Vyhýbejte se barvám, které se nehodí k vaší barvě pleti. Měli byste znát svůj barevný typ a vybírat si barvy, které se k vám budou hodit. Díky tomu snadno zvýrazníte svoji přirozenou krásu.
 • Sezónní typy jsou dále rozděleny do dalších 4 podtypů, díky čemuž můžete najít konkrétní analýzu svého barevného typu.Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 36 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 19 567 krát
Stránka byla zobrazena 19 567 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama