Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Vzhled sice není všechno, ale rozhodně není na škodu vypadat dobře. Můžete chtít vypadat dobře ze svých vlastních osobních důvodů. Naštěstí je možné vzhled ovlivnit a nejde jen o to, co nosíte na sobě. Pokud chcete vypadat dobře, budete potřebovat správný přístup, správný styl a několik tipů a triků.

Část 1
Část 1 ze 3:

Styl

 1. 1
  Oblékejte se hezky. Udělejte si čas na to, abyste si vybírali oblečení, ve kterém se cítíte a vypadáte dobře. Uvědomte si, že nosit pohodlné oblečení neznamená oblékat se, jako kdybyste právě vylezli z postele. Zároveň ale nemusíte slepě následovat všechny trendy – nenoste věci, které se nehodí k vašemu typu postavy jen proto, že jsou v módě.
  • Buďte styloví a naučte se oblékat se podle svého typu postavy. Vybírejte si barvy a střihy, ve kterých budete vypadat štíhleji.
  • Oblékejte se vždy podle toho, kam zrovna jdete. Chystáte se do kina? Vezměte si něco uvolněného – ve společenských šatech byste vypadali nepatřičně. To samé platí i naopak, pokud jdete na společenskou událost, nechejte tenisky doma a snažte se obléci se tak, abyste udělali dobrý dojem.
 2. 2
  Zamyslete se nad tím, jak byste chtěli vypadat. Chcete vypadat profesionálně? Nebo chcete nosit styl business casual? Nebo se chcete oblékat ve skate stylu? Když si ujasníte své priority, budete schopni si snáze najít svůj styl. Dejte si pozor, abyste nenapodobovali styl svých přátel – kvůli rozdílným typům postavy u různých lidí by se vám to mohlo vymstít.
  • Nebojte se vypadat trochu hloupě. Vypadat dobře a mít zajímavý styl se můžete naučit, ale často se k tomu dostanete pouze metodou pokus-omyl. Pokud vám někdo chválí vaše oblečení, nebo pokud se v něm cítíte dobře, jste na nejlepší cestě.
 3. 3
  Naučte se nalíčit se. Špatně nanesený make-up váš vzhled nevylepší, ale naopak zhorší. Pokud máte tendenci přehánět to s líčením, experimentujte s přirozeným make-upem. Pokud chcete zvýraznit své oči, měli byste se také naučit tvarovat obočí.
  • Méně je vždy více. Minimalistický vzhled v líčení vám téměř vždy dodá lepší vzhled, než kdybyste na sobě měli tunu make-upu a pět vrstev řasenky.
  • Někdy může make-up skrýt ochlupení na obličeji, ale není tomu tak vždy. Pokud máte tmavé ochlupení na obličeji, nechejte si ho vytrhat voskem, použijte depilační krém, nebo si ho vytrhejte pinzetou.
 4. 4
  Nechejte se ostříhat. Vyberte si nějaký účes, který se bude hodit k vašemu typu obličeje. Pokud jste ze svých dlouhých vlasů vyrostli, nechejte si je ostříhat – možná se vám nebude chtít se vašich loken zbavovat, ale uvidíte, jak vám bude kratší sestřih slušet.
  • Pokud nevěříte v sílu špatného střihu, najděte si na internetu fotografie svých oblíbených celebrit. Uvidíte, že tito lidé mohou snadno vypadat skvěle a vzápětí naprosto příšerně – a to vše jen kvůli špatnému účesu.
  Reklama
Část 2
Část 2 ze 3:

Zdraví

 1. 1
  Pijte hodně vody. Nejen že díky pití vody zhubnete, ale budete mít také zdravější a zářivější pleť. Snažte se vypít každý de 2-3 litry vody (můžete ji konzumovat také v jídle, například u polévek). Čím více vážíte, tím více vody byste měli vypít.
  • Nepijte nápoje, které vaše tělo dehydrují, jako je káva a limonády. Tyto sladké nápoje obsahují zbytečně mnoho kalorií. Pokud chcete být krásní, voda je vaším nejlepším přítelem.
 2. 2
  Dodržujte zásady hygieny. Jedním z nejjednodušších způsobů, jak vypadat dobře, je pečovat o svůj fyzický vzhled. Tyto detaily jsou velmi důležité. Nikdo přece nechce trávit čas s někým, kdo o sebe vůbec nepečuje. Zaměřte se na:
  • Čistota: každý den se sprchujte a koupejte
  • Vůně: používejte deodorant a jemný parfém nebo kolínskou
  • Pleť: používejte opalovací krém, každý den se natírejte hydratačním krémem a pokud máte akné, snažte se ho vyléčit
  • Vlasy: Udržujte své vlasy čisté a upravené. Pokud máte tělesné ochlupení, vytrhejte si ho voskem, nebo se holte.
 3. 3
  Nezapomínejte na ruce a chodidla. Udržujte si krásné nehty – pravidelně si je myjte a stříhejte. Pokud nosíte dlouhé nehty, lakujte si je a pilujte si je, aby byly stále krásné. Na těchto detailech často záleží nejvíce.
  • Po každém mytí rukou si ruce natírejte hydratačním krémem, abyste je měli stále jemné.
  • I chodidla jsou důležitá. Po sprchování si je natírejte hydratačním krémem a pokud vám zapáchají, používejte speciální deodoranty.
 4. 4
  Čistěte si zuby a používejte dentální nit. Zuby si čistěte alespoň dvakrát denně, zejména pokud kouříte, nebo pijete kávu. Nikdo nechce trávit čas s lidmi, kterým zapáchá z úst. Dentální nit je také důležitá – věděli jste, že může snížit riziko srdečních onemocnění a zároveň vám dodá svěží dech?[1]
  • Kromě toho byste měli pravidelně chodit k zubaři, abyste měli jistotu, že nemáte kazy a v případě potřeby si mohli zuby nechat vybělit. Pokud si chcete vybělit zuby, můžete to udělat sami doma, nebo můžete podstoupit bělení u zubaře.
 5. 5
  Zaměřte se na své zdraví. Zdraví lidé většinou vypadají dobře. Pokud chcete vypadat zdravě, musíte být skutečně zdraví. Pokud ještě nepečujete o své tělo, je nejvyšší čas s tím začít. Začněte s těmi největšími základy: pijte více vody, jezte zdravě a dostaňte se do formy.
  • Každou noc byste měli spát alespoň 8 hodin. Jistě znáte frázi „vyspat se do krásy“ – neříká se to pro nic za nic!
  • Přestaňte kouřit a pokud jste závislí na alkoholu, přestaňte i pít. Tyto zlozvyky mají nepříznivý vliv na vaši pleť, kosti, zubní sklovinu, vlasy a orgány.
 6. 6
  Dostaňte se do formy díky cvičení. Intervalový trénink je skvělý způsob, jak rychle spálit tuk a posílit kardiovaskulární zdraví. Pokud nechcete chodit do posilovny, můžete začít cvičit doma (což je diskrétní a také levnější). Jde o to, že si musíte najít tréninkový plán, který vám bude vyhovovat a u kterého vydržíte. Můžete chodit po večeři na procházky, nebo jezdit po městě na kole. Když u toho vydržíte, vyplatí se vám to.
  • Pokud chcete vypadat dobře, je nezbytné o tělo pečovat pomocí cvičení. Cvičení má nespočet příznivých účinků na vaše tělo i mysl. Pokud se ale chceme zabývat pouze estetikou, cvičení vám posílí svaly, zlepší vaše držení těla a umožní vám pohybovat se sebejistěji. Kromě toho zlepšuje i krevní oběh ve svalech a v pleti, takže když budete pravidelně cvičit, budete mít zdravou a zářivou pleť.
  Reklama
Část 3
Část 3 ze 3:

Přístup

 1. 1
  Buďte sebejistí. Sebevědomí má úžasnou moc dodat vám krásu. Začněte tím, že zlepšíte své držení těla, abyste působili sebejistěji – když se budete hrbit, nebudete vypadat sexy, bez ohledu na to, co vám příroda nadělila. Naučte se používat při komunikaci s lidmi řeč těla, abyste působili příjemněji. Sebevědomí je nejdůležitějším předpokladem sex appealu.
  • Zatáhněte ramena dozadu a zvedněte bradu. Dívejte se přímo před sebe – ne do země.
  • Nepřekřižujte si paže před tělem a dívejte se dopředu. Neměli byste stále hledět do telefonu.
 2. 2
  Nesrovnávejte se s hvězdami a modelkami a nenechejte se zlákat plastickou chirurgií. Na každém je něco krásného – úsměv, oči, vlasy a většinou také osobnost. Snažte se být stále upravení a vypadat co nejlépe, ale nesrovnávejte se s nikým jiným.
  • Být krásný neznamená mít neustále dokonalý make-up, nebo nosit jen značkové oblečení. Znamená to být sám sebou.
  • Snažte se vždy přitáhnout pozornost k vašim největším přednostem. Nemusíte mít postavu jako Barbie nebo Ken, ale to nemá nikdo. Důležité je to, že jste zdraví a vaše tělo funguje.
 3. 3
  Buďte dobrým člověkem. Zapracujte na svém charakteru, abyste nebyli jen krásní, ale také hodní. Buďte skromní a upřímní, oceňujte ostatní lidi. Potkali jste někdy někoho, kdo vypadal vcelku dobře, ale když jste ho poznali lépe, zjistili jste, že je naprosto úžasný? Nejde jen o vzhled – jde také o to, co nosíte uvnitř.
  • Funguje to i obráceně. Už jste někdy potkali někoho, kdo vypadal naprosto skvěle, ale jakmile otevřel ústa a něco řekl, museli jste se otočit a odejít? Uvědomte si, že se člověk díky svému přístupu může změnit z krásného na ošklivého během několika vteřin.
 4. 4
  Buďte jedineční. Lidé tíhnou k zajímavým a neobvyklým věcem. Jste jedineční – na světě není nikdo stejný jako vy – využijte toho! Je jasné, že jste pod tlakem vypadat jako ostatní, ale uvědomte si, že klona si nikdo nezapamatuje. Buďte sami sebou a nestyďte se to ukázat!
  • Zvýrazněte to, co je na vás jedinečné, ať už jsou to vlasy, výška, tvar postavy, oči, nebo něco jiného. Zajistěte, aby váš vzhled odrážel vaši osobnost. Díky tomu se vám podaří vystoupit z davu.
 5. 5
  Usmívejte se. Když budete chodit po světě zamračení, dáte tím lidem najevo, že vám nemají chodit do cesty. I malý úsměv váš obličej rozzáří a zajistí, že budete působit přátelštěji a díky tomu také přitažlivěji.
  • Upřímný krásný úsměv je nejlepší. Krása nevychází z vzhledu, ale z vašich výrazů a řeči těla. Buďte šťastní a spokojení, ale nic nepředstírejte, jinak si lidé budou myslet, že se příliš usilovně snažíte vypadat dobře.
  Reklama

Tipy

 • Vzhledem k sobě lidi můžete přitáhnout, ale jen vaše osobnost může zajistit, že s vámi zůstanou.
 • Když budete mít rádi sami sebe, budete pro ostatní lidi přitažliví. Není nic krásnějšího, než člověk, který má zdravé sebevědomí.
 • Jezte zdravě, aby vaše tělo fungovalo a abyste nepřibrali, měli lesklejší vlasy a zdravější pleť.
 • Buďte sami sebou a buďte na sebe pyšní. Nenechejte se strhnout názory ostatních lidí.
 • Než začnete držet nějakou dietu, zjistěte si co nejvíce informací. Pokud se snažíte přestat jíst sladké, udělejte to pomalu a čas od času si něco dobrého dopřejte.
 • Mějte ze sebe dobrý pocit a nestarejte se o to, co si myslí ostatní lidé.
Reklama

Varování

 • Neztrácejte sami sebe. Snažit se vypadat dobře neznamená zahodit to, kým jste. Vaše staré já by mělo zůstat stejné. Uvědomte si, že štěstí znamená akceptovat to, kým jste.
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 5 580 krát
Stránka byla zobrazena 5 580 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama