Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Spousta žen by chtěla vypustit každodenní rutinu líčení a chodit bez make-upu. Některé ženy se ale bez líčení cítí zranitelně a „naze“ a bojí se, že nebudou vypadat dobře. Pokud mezi ně patříte i vy, odložte řasenku a přečtěte si tento článek. Zjistíte, že můžete vypadat skvěle, aniž byste musela používat jakýkoli make-up!

Část 1
Část 1 ze 3:
Mějte dokonalou pleť

 1. 1
  Dvakrát denně si myjte obličej. Péče o pleť je důležitým faktorem bezchybného vzhledu. Místo utrácen peněz za make-up si kupte kvalitní pleťovou kosmetiku. Budete potřebovat hlavně čistící mléko nebo vodu na pleť. Používejte ji dvakrát denně – jednou ráno a jednou večer.
  • Možná vás bude lákat mýt si obličej častěji, ale to nedoporučujeme. Když si budete pleť mýt příliš často, budete ji mýt vysušenou a podrážděnou a bez make-upu nebude vypadat dobře.
  • Vymyslete si pravidelnou rutinu čištění pleti a opakujte ji ráno i večer vždy stejným způsobem.
 2. 2
  Každý den používejte hydratační krém. Po každém mytí obličeje použijte hydratační krém. Vyberte si nějaký kvalitní s UV faktorem a po mytí se s ním natřete. Večer používejte trochu mastnější krém.
  • Kupte si krém vhodný pro váš typ pleti. Pokud máte citlivou pleť, vyberte si nějaký jemný bez parfémů. Pokud máte sklon k tvorbě pupínků, kupte si lehký nemastný krém.
  • Suchá pleť vyžaduje mastnější krémy se zklidňujícími přísadami, jako je bambucké máslo, nebo aloe vera.
 3. 3
  Jednou týdně používejte peeling. Peelingem se zbavíte mrtvých kožních buněk a budete mít čerstvou a zářivou pleť. Pomůže vám to dodat pleti jas, což se vám rozhodně bude hodit. Najděte si pleťové mléko s peelingovými částečkami, které budete moci používat alespoň jednou týdně. Pro nejlepší výsledky můžete peeling používat i 3x týdně.
  • Můžete si mrtvou kůži odstraňovat také pomocí čisté žínky a teplé vody. Jemně si žínkou otírejte obličej krouživými pohyby. Tato metoda je vhodná pro ženy s citlivou pletí, kterým peelingy nevyhovují.
  • Nikdy si pleť nedřete příliš silně, nebo příliš často. Měli byste ji vysušenou a podrážděnou, což jistě nechcete.
 4. 4
  Používejte pleťovou vodu (tonikum). Tonikum je produkt, který spousta žen nepoužívá, ale který dokáže udělat s pletí divy. Tonikum pleti navrací její přirozené pH a zjemňuje ji. Kupte si toner bez alkoholu, který nebude vaši pleť vysušovat.
  • Tonika určené pro mastnou pleť se sklony k akné vám pleť odmastí a stáhnou póry, zatímco tonery pro suchou pleť vám pleť vyhladí a uzamknou v ní vlhkost.
  • Tonika vhodný pro vaši pleť můžete používat každý den po čištění, před nanášením krému.
 5. 5
  Odličujte se. I když je tento článek návodem k nenošení make-upu, je pravděpodobné, že se čas od času stejně budete chtít nalíčit. Je to naprosto v pořádku. Za každých okolností se ale musíte vždy odličovat, takže si nezapomeňte své líčení před spaním umýt. Make-up, který zůstane na pleti přes noc, ucpává póry a způsobuje pupínky.
  • Kupte si kvalitní odličovač ve formě pěny nebo krému na odlíčení očí. Pokud nosíte řasenku, oční stíny a oční linky, používejte speciální odličovač na oči.
 6. 6
  Zbavte se pupínků. Pupínky jsou často důvodem, proč ženy nerady chodí bez make-upu. Když se jich zbavíte, budete se cítit sebejistěji a nebude vám vadit nepoužívat líčení. Pečujte o svoji pleť, abyste neměli ucpané póry a čistěte si obličej, abyste na něm neměli zbytečné bakterie. Používejte produkty určené pro pleť se sklony k akné a kupte si krém, opalovací krém a make-up, které vám nebudou ucpávat póry.
  • Kupte si produkty, které obsahují kyselinu salicylovou nebo benzoyl peroxid, což jsou přísady, které vás dokážou zbavit akné.
  • Pokud tyto metody nezafungují, zajděte si k dermatologovi, který vám bude moci předepsat silnější krém, nebo třeba antibiotika.
 7. 7
  Noste opalovací krém každý den. Opalovací krém byste měli používat i když je zima, nebo prší, protože UV paprsky poškozují vaši pleť za každého počasí. Poškození od slunce způsobuje předčasné stárnutí pleti a vede k rakovině kůže a dalším nemocem.
  • Na obličej používejte opalovací krém s faktorem alespoň 30. Nejlepší bude koupit si hydratační krém s vysokým faktorem, abyste nemuseli používat příliš mnoho produktů.
 8. 8
  Nesahejte si na obličej. Tento zlozvyk má velký dopad na kvalitu pleti. Když si budete sahat na pupínky, otírat si čelo, nebo si opírat bradu o ruku, dostanou se vám na obličej bakterie a budete mít mastnou pleť plnou pupínků.
  • Když si budete otírat obličej rukama a mnout si oči, uvolníte tím pleť a budete mít brzy vrásky. Pokud chcete, aby vaše pleť vypadala lépe, přestaňte se zbytečně dotýkat svého obličeje.
 9. 9
  Pečujte o svoji pleť i zevnitř. Každý den spěte alespoň 8 hodin a vypijte alespoň dva litry čisté vody. Ve spánku pleť regeneruje a když se dobře vyspíte, nebudete mít kruhy pod očima a vrásky od únavy. Pitím vody zase pleť hydratujete a čistíte, takže se z ní vyplaví všechny toxiny a zrychlí se metabolismus. [1]
  • Přesné množství vody, které potřebujete, se liší podle vašich individuálních potřeb. Obecně platí, že muži potřebují 15,5 šálku (3,7 litru) tekutin denně, zatímco ženy potřebují 11,5 šálku (2,7 litru) tekutin denně. Všimněte si, že asi 20 procent tohoto denního příjmu bude obvykle pocházet z jídla; dalších 80 procent pochází z vody a jiných nápojů.[2]
  Reklama

Část 2
Část 2 ze 3:
Buďte upravená

 1. 1
  Vytrhávejte si obočí. Měla byste si pravidelně upravovat obočí do požadovaného tvaru. Upravené obočí vám dodá skvělý vzhled a přitáhne pozornost k očím. Hezky vytrhané obočí je zajímavé a dodá vašemu obličeji hloubku, aniž byste musela používat make-up.
  • Pokud si neumíte vytrhat obočí sama, nebo nevíte, jaký tvar pro vás bude nejvhodnější, objednejte se ke kosmetičce, aby vám ho poprvé upravila profesionálně.
  • Po prvním vytrhání budete schopna si svůj tvar udržovat sama pomocí kvalitní pinzety. Vytrhávejte si vždy jen jeden chloupek najednou a vytrhávejte si je pod obočím a ne nad obočím.
 2. 2
  Každé dva dny si umyjte vlasy. Pokud chcete mít hezké vlasy a chcete se vyhnout mastné pleti, budete si muset vlasy pravidelně mýt. Mělo by stačit dělat to ob den. Budete mít jistotu, že je nebudete mít vysušené, ale nebudou vypadat ani mastně. Používejte šampon a kondicionér, který se hodí k vašemu typu vlasů a choďte si nechávat stříhat konečky minimálně jednou za 3 měsíce.
  • Místo toho, abyste si stanovili počet dní mezi mytím, se podívejte na vlasy a pokožku hlavy. Pokud vás pokožka na hlavě svědí nebo pokud jsou vlasy viditelně mastné, je čas je umýt.[3]
  • Pečujte o své vlasy a každý den si do nich vtírejte trochu kondicionéru. Pokud chcete mít krásně lesklé a jemné vlasy, oplachujte si je studenou vodou.
  • Na noc si vlasy zaplétejte do copu, aby se vám nezamastily od obličeje.
 3. 3
  Zatočte si řasy. Dlouhé a zakroucené řasy vypadají velmi žensky, ale nemusíte používat spoustu řasenky, abyste toho dosáhli. Stačí si koupit kleštičky na řasy. Tento nástroj sice vypadá děsivě, ale jeho použití vůbec nebolí a snadno s ním získáte krásné řasy.
  • Kleštičky na řasy si přimáčknete k řasám a necháte je tam asi 10-20 vteřin. Potom budete mít řasy krásně natočené a vaše oči budou působit větším dojmem.
  • Můžete si také řasy potřít trochou vazelíny s pomocí čistého štětečku od řasenky.
 4. 4
  Pečujte o své rty. Jemné a hladké rty jsou přitažlivější, než suché a popraskané rty. Pečujte o své rty pomocí peelingu a balzámů. Pravidelně si rty čistěte zubním kartáčkem a používejte svůj oblíbený balzám.
  • Chraňte rty před extrémním počasím pomocí ochranného balzámu s UV faktorem.
 5. 5
  Zesvětlete si oči. Skvělý trik, který vám pomůže rozzářit oči a dodá vám zdravější vzhled. Kupte si oční kapky. Seženete je v každé lékárně a můžete si pomocí nich snadno vylepšit svůj vzhled. Kápněte si každé ráno jednu nebo dvě kapky do každého oka a budete vypadat lépe.
  • I když je to možnost pro příležitostné použití, například při důležitém pohovoru, nepoužívejte oční kapky pravidelně. To může způsobit, že se vaše oči rozšíří a budou podlité krví, a konzervační látky obsažené v těchto očních kapkách mohou být při častém používání toxické.[4]
 6. 6
  Dodejte svým tvářím trochu barvy. Když budete mít trochu barevnější líčka, budete vypadat mnohem lépe a zdravěji. Dosáhnete toho tím, že budete pravidelně cvičit a budete chodit na čerstvý vzduch. Když budete potřebovat trochu osvěžit tváře i přes den, můžete si do nich několikrát plácnout rukama.
 7. 7
  Věnujte pozornost dentální hygieně. Krásné bílé zuby vylepší váš celkový vzhled. Věnujte tedy svému chrupu dostatečnou pozornost. Minimálně dvakrát denně si čistěte zuby krouživými pohyby a nezapomínejte ani na ty hůře dostupné, které jsou schované vzadu.
  • Je důležité používat i zubní nit. Zbavíte se s ní bakterií a kousků jídla z mezizubních prostorů a předejdete tvorbě zubních kamenů.
  • Pravidelně si čistěte jazyk kartáčkem a používejte ústní vodu, abyste měla stále svěží dech.
  Reklama

Část 3
Část 3 ze 3:
Zaměřte se na celkový vzhled

 1. 1
  Usmívejte se. Úsměv rozzáří váš obličej a umožní vám ukázat svoji vnitřní krásu. Budí dojem štěstí a sebejistoty a zajistí vám přitažlivost. Když se budete více usmívat, budete vypadat dobře bez ohledu na to, zda budete mít make-up, nebo ne.
 2. 2
  Opalujte se. Zdravě zářivé opálení dokáže vylepšit váš vzhled a vyhladit vaši pleť. Pokud se můžete opálit přirozeně na slunci, udělejte to. Můžete ale zajít i do solária (jen to nepřehánějte, abyste nezvýšila riziko rakoviny kůže), nebo použít samoopalovací sprej (kupte si nějaký kvalitní. Na obličej si můžete dát trochu bronzeru.
  • Kupte si krémy, které postupně vytvářejí na obličeji lehké opálení a dodají vám sluncem políbenou pleť bez ohledu na počasí.
 3. 3
  Hezky se oblékejte. Cítit se dobře bez make-upu bude záviset na tom, jaké máte sebevědomí. Každá dívka ví, že když si na sebe vezme krásné oblečení, bude se cítit skvěle. Věnujte tedy čas výběru oblečení a snažte se chodit dokonale sladěná.
  • Noste oblečení, ve kterém se budete cítit dobře a které vám dobře padne. Nesnažte se nosit nejnovější trendy, nebo menší oblečení, než je vaše velikost. Nejlépe budete vypadat v tom, v čem se budete cítit dobře.
 4. 4
  Upravte si vlasy. Mějte vždy čisté a upravené vlasy. Nebudete se tím muset zabývat. Nechejte se ostříhat, udělejte si ofinu, nebo zkuste třeba krátký sestřih. Experimentujte s různými účesy – někdy si vlasy narovnejte, jindy si je zase natočte, nebo si udělejte drdol.
  • Když zrovna nebudete mít hezké vlasy, vezměte si nějaký šátek, nebo třeba baret, nebo použijte trochu suchého šamponu.
 5. 5
  Jezte zdravě. Vypadat dobře a cítit se dobře je úzce spojeno s tím, co jíte a pijete. Pleť je často ovlivněna nesprávnou stravou. Pokud chcete vypadat dobře i bez make-upu, budete muset jíst opravdu zdravě. Přestaňte jíst mastná a tučná jídla a vyhýbejte se cukru. Jezte ovoce, zeleninu, celozrnné pečivo a libové maso.
  • Pijte hodně vody – budete mít krásnější a čistější pleť, budete mít více energie a nebudete se cítit nafouklá.
  • Pokud z jídla nezískáte dostatek živin, berte potravinové doplňky. Vitamíny A, C a E jsou pro pleť nezbytně důležité.
 6. 6
  Buďte sebejistá. Skutečná krása je uvnitř. Přestaňte si tedy myslet, že k sebejistotě potřebujete líčení a začněte si trochu věřit. Stůjte rovně s hlavou vzpřímenou a dívejte se lidem do očí. Často se usmívejte a připomínejte si, že make-up je pouze nástrojem ke zvýraznění určitých rysů. Vaši přirozenou krásu vám nikdo nevezme.
  Reklama

Tipy

 • Zapracujte na svém držení těla. Nikomu se nelíbí lidé, kteří se hrbí.
 • Buďte zdravá, jezte tělu prospěšné potraviny a chovejte se mile.
 • Pokud máte pupínky, natírejte si je olejem z čajovníku.
 • Natáčejte si řasy, vaše oči potom budou vypadat větší.
 • Noste rozpuštěné vlasy. Pokud chcete, můžete si je i natočit.
 • Pijte hodně vody. Budete mít krásnou pleť i bez make-upu. Také opalovací krém dodá vaší pleti zdravý jas.
 • Tmavých kruhů pod očima se můžete zbavit například pomocí ledových kostek nebo vychlazených čajových pytlíků.
 • Cvičte a udržujte se v dobré kondici. Krása vychází zevnitř.
 • Nalakujte si nehty nějakou hezkou barvou. Pokud máte modré nebo zelené oči, bude vám slušet modrá, hnědá, nebo růžová. Pokud máte hnědé oči, použijte zelenou, krémovou, nebo světle růžovou.
Reklama

Varování

 • Každý den používejte opalovací krém s UV faktorem 15 nebo více.
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 122 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 14 886 krát
Stránka byla zobrazena 14 886 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama