Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Ať už pózujete pro malíře, chystáte se jít se koupat bez plavek, jdete na nuda pláž, nebo se připravujete na romantický večer s novým partnerem, je důležité vypadat bez oblečení dobře. Zde je několik tipů, které vám pomohou toho dosáhnout.

Metoda 1 ze 2:
Jak vypadat dobře v danou chvíli

 1. 1
  Usmívejte se a udržujte s lidmi oční kontakt. I když budete nazí, lidé si nejprve všimnou vašeho obličeje. Výraz ve vaší tváři určí vše ostatní, takže se na lidi usmívejte a dávejte najevo své sebevědomí. Dívejte se jim do očí a budete vypadat neodolatelně.
  • Důkladně si vyčistěte zuby a použijte ústní vodu.
  • Měli byste se dobře vyspat, abyste neměli kruhy pod očima. Můžete použít i oční kapky. [1]
 2. 2
  Narovnejte se. Když budete sedět nebo stát správně, budete vypadat vyšší, štíhlejší a sebevědomější. Představte si, že máte v páteři strunu, která vás táhne nahoru a nutí vás mít správné držení těla. Zkuste se soustředit na to, abyste byli narovnaní. Protáhněte krk a vytáhněte bradu, zatáhněte ramena a břicho a vytáhněte prsa. Záda byste měli mít v přirozeném oblouku, který vám umožní mírně vystrčit zadek a prsa. Díky tomu budete okamžitě vypadat mnohem lépe. Jen si dejte pozor, abyste nepůsobili příliš strnule a napjatě.
 3. 3
  Natočte se diagonálně. Tento starý trik modelek zajistí, že budete vypadat lépe, než kdybyste stáli čelem k lidem. Snažte se sedět, stát, nebo chodit mírně otočení v pase. Díky tomu dosáhnete tenčího pasu. Při chůzi dávejte jednu nohu před druhou, abyste se trochu otáčeli v pase. Tento přirozený pohyb zajistí, že budete vypadat celkově štíhleji.
 4. 4
  Zvýrazněte své přednosti. Každý má na svém těle něco, s čím je spokojený. Nastavte se tak, abyste tyto věci zvýraznili. Zde je několik tipů:
 5. 5
  Měli byste příjemně vonět. Když budete příjemně vonět, budete vyzařovat sebevědomí. Použijte deodorant a parfém, nebo kolínskou. Neměli byste to ale přehánět – vůni by měli cítit pouze lidé, kteří se k vám dostanou velmi blízko. Pokud máte strach, že budete zapáchat, použijte desinfekci na ruce a natřete si s ní podpaží.
 6. 6
  Snažte se zajistit, aby vám osvětlení lichotilo. Zhasněte všechna ostrá světla a rozsviťte jemná a tlumená světla. Zapalte svíčky, nebo rozsviťte lamu. Pokud je světlo lampy příliš silné, přehoďte přes ni šátek, nebo ji namiřte ke zdi. Nastavte sami sebe tak, aby bylo světlo za vámi a aby byla vidět hlavně vaše silueta. Tím skryjete všechny nedokonalosti.
 7. 7
  Dejte si sprchu. Než se budete svlékat před lidmi, měli byste se důkladně umýt. Pokud máte dost času, dejte si sprchu nebo koupel a umyjte si vlasy. Použijte tělový peeling, abyste měli jemnou a zářivou pleť. Jen si dejte pozor, abyste si pleť neodřeli a neměli ji zbytečně zarudlou. Neměli byste také ležet ve vaně tak dlouho, aby se vám udělaly varhánky na prstech.
 8. 8
  Upravte si vlasy. Když jste s lidmi nazí, většinou to znamená, že spolu máte intimní vztah. Proto je dobré si vlasy upravit uvolněně a sebejistě. Nečešte si žádné složité účesy. Čím méně sponek a gumiček na sobě budete mít, tím přirozeněji budete vypadat.
  • Než se budete svlékat, prohrábněte si vlasy prsty. Můžete použít také nějaký produkt pro zvětšení objemu vlasů, nebo si vlasy vyfénovat. Můžete si je také nechat uschnout přirozeně, nebo si je vyfoukat v předklonu. Pokud nestíháte, použijte suchý šampon. Nechejte ho chvíli uschnout a potom si vlasy pročešte prsty.
 9. 9
  Použijte make-up. Můžete použít make-up na celý obličej, nebo jít přirozeně. Měli byste si dát trochu barvy na tváře, abyste dosáhli přirozeného vzhledu. Použijte rtěnku o něco tmavší, než je barva vašich rtů. Pokud se chcete líčení vyhnout, použijte alespoň balzám na rty.
  • Nepřehánějte to s líčením. Když budete nazí, přehnaný make-up ještě více vynikne. Když použijete příliš mnoho make-upu, po svlečení si toho každý všimne. Pokud ale chcete odvést pozornost od svého těla, můžete použít třeba výraznou rtěnku.
 10. 10
  Vezměte si doplňky. Můžete svoji nahotu doplnit nějakým zajímavým módním doplňkem. Vezměte si šátek, náhrdelník, nebo třeba boa. Muži si mohou vzít korálky, hezké hodinky, nebo klidně i kravatu. Nebojte se zkusit něco zajímavějšího. Když budete nervózní, budete se díky tomu cítit lépe a zvýrazníte tím krásu svého těla.
 11. 11
  Zajistěte, aby byla v místnosti vhodná teplota. Bez oblečení budete muset místnost trochu vytopit. Když je zima, dámám sice ztuhnou bradavky, což se mužům líbí, ale opačnému pohlaví to nijak neprospěje. Když se budete třepat zimou, nikoho tím neohromíte. Neměli byste ovšem místnost ani přetopit. Nikdo nechce být nahý mezi lidmi a potit se.

Metoda 2 ze 2:
Jak dosáhnout požadovaného vzhledu

 1. 1
  Jezte zdravě a cvičte. Zní to trochu samozřejmě, ale zdravá strava a cvičení vylepší vzhled vašeho těla i pleti a dodá vám lepší sebevědomí. Zde je několik tipů, jak začít.
  • Každý den zkuste 10-20 minut posilovat nebo se protahovat a začněte více chodit. Již za několik týdnů zaznamenáte rozdíl.
  • Vyhýbejte se těžkým jídlům, která zatěžují žaludek. Několik dní před tím, než se budete před lidmi svlékat, se vyhýbejte jídlům, která způsobují nafouknuté břicho – fazole, sycené nápoje a mléčné produkty. Pokud se vám i přesto nafoukne břicho, jděte na procházku, nebo si zajděte na toaletu – oboje vám pomůže. Z dlouhodobějšího hlediska byste měli jíst zdravá jídla, která podporují hubnutí, například čerstvé ovoce a zeleninu a potraviny s obsahem omega-3 mastných kyselin.
 2. 2
  Pečujte o svoji pleť. Když budete nazí, krásná a zářivá pleť může být vaším nejlepším doplňkem. Pravidelně používejte peeling (hlavně na kolenou a loktech) a zbavujte se mrtvých buněk. Používejte hydratační tělová mléka, která neucpávají póry. Také každý den používejte opalovací krém a vyhýbejte se slunečním paprskům.
  • Používejte samoopalovací krémy. Pokud chcete mít zářivou a tmavou pleť, použijte samoopalovací krém nebo sprej. Nejprve si udělejte peeling, abyste měli pleť hladkou. Měli byste samoopalovací krém nanést v dostatečném předstihu, abyste s ním nic neušpinili. Nejlepší je to s ním nepřehánět, abyste nevypadali jako pomeranč.
 3. 3
  Zbavte se chloupků. Jistě je vám jasné, že když budete mezi lidmi nazí, budete si muset upravit chloupky na těle. Ženy by si měly holit podpaží, nohy, záda, oblast bikin a pubické ochlupení. Muži si také mohou holit chloupky v rozkroku a zkracovat ostatní chloupky. Zde je několik metod, které můžete použít:
  • Holení. Použijte jednorázovou žiletku a zbavte se všech chloupků. Nejlepší je dělat to ve sprše a s kvalitní pěnou na holení. Dávejte si pozor na pupínky po holení a zarostlé chloupky a oholte se dostatečném předstihu.
  • Vosk. Voskem se zbavíte nežádoucích chloupků na 4-6 týdnů. Je to ovšem bolestivé a některým lidem to může působit kožní potíže. Objednejte se ke kosmetičce a poraďte se s ní. Nikdy se nevoskujte doma, pokud s tím nemáte zkušenosti. Mohli byste si vážně poškodit pokožku.
  • Provázky. Tato metoda se podobá vytrhávání chloupků pinzetou. Vytrhnete si všechny chloupky zvlášť. Objednejte se ke kosmetičce a zjistěte si toho více
  • Elektrolýza nebo laser. Tyto procedury se provádějí u kosmetičky a zajistí vám hladkou pokožku na delší dobu.
  • Vytrhejte si chloupky pinzetou. Pokud vám po holení zůstalo několik dlouhých chloupků, můžete si je vytrhnout pinzetou.
 4. 4
  Upravte si vlasy. Bez oblečení budou vlasy to jediné, co na sobě budete moci změnit. Snažte se mít jemné a zdravé vlasy. Můžete si je nabarvit barvou, která se bude hodit k vašemu tónu pleti. Vyberte si účes, který bude lichotit vašemu typu obličeje. Najděte si dobrého kadeřníka a pravidelně k němu choďte, abyste měli vlasy stále krásné.
 5. 5
  Pečujte o svá chodidla a o ruce. Zlámané nehty, bílé klouby a zapáchající nohy nejsou přitažlivé. Stříhejte si nehty, myjte si nohy i ruce a natírejte si je krémem. Můžete chodit na pedikúru a manikúru.
 6. 6
  Trénujte si doma sebevědomí bez oblečení. Když budete doma sami a nikdo vás neuvidí, můžete si trénovat sebejistotu. Projděte se doma na chvíli nazí. Pokud jsou doma ostatní lidé, můžete být nazí chvíli po koupání nebo po sprše. Podívejte se na sebe do zrcadla a všímejte si věcí, které se vám líbí (ignorujte ty, které na sobě rádi nemáte). Pokud máte partnera, požádejte ho o radu a zeptejte se ho, zda by byl ochotný s vámi být doma nahý. Po nějaké době se vám vaše nahé tělo začne líbit.

Tipy

 • Nestyďte se. Sebevědomí je to nejdůležitější, co budete potřebovat.
 • Pamatujte si, že nejste krásní jen díky tomu, jak vypadáte. Ukažte svoji osobnost a usmívejte se na ostatní.
 • Nenechejte se zastrašit. Když budete mít pocit, že vás ostatní lidé odsuzují, představte si, jak by se cítili oni, kdyby byli na vašem místě.
 • Než se budete svlékat, měli byste mít volné oblečení, abyste se vyhnuli otlačeninám na pleti. Pokud se jdete fotit, otlačené oblečení na kůži se bude fotografovi špatně upravovat. Měli byste na to myslet a obléct se pohodlně.

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 63 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 2 925 krát
Stránka byla zobrazena 2 925 krát.

Pomohl vám tento článek?