Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Katy Perry. Emma Stone. Madonna. Nicole Kidman. Taylor Swift. To je jen několik příkladů krásných a sexy celebrit, které mají velmi světlou pleť. Abyste vypadali dobře se světlou pokožkou, nejprve se musíte zbavit předsudku, že mít světlou pleť je něco nežádoucího. Bledá pokožka je klasika, která upoutá pozornost, navíc je vzácná a jedinečná. Pokud chcete vypadat skvěle, postačí vhodné líčení a správné oblečení, které podtrhne váš už tak dokonalý vzhled.

Část 1
Část 1 ze 2:

Správné líčení

  1. 1
    Noste oční stíny v neutrální barvě. Ať už máte hnědé, modré, zelené nebo šedé oči, je důležité vybrat si vhodnou barvu očních stínů. Světlá pleť je jako čisté malířské plátno – barvy budou vypadat mnohem výraznější, protože je netlumí jiné odstíny. Lidé s tmavší pokožkou přirozeně unesou i velmi výrazné líčení, světlí lidé nikoliv. Místo zářivých barev zkuste raději tlumenější. S neutrálními barvami, jako světle hnědá nebo vínová, nikdy nešlápnete vedle.
    • Pamatujte, že pro ženu se světlou pletí bývá méně make-upu rozhodně více. Postačí vám jen trocha světlého očního stínu a pleť se vám rozzáří.
    • Vyhýbejte se zářivě modrým, žlutým nebo temně hnědým barvám, budete v nich vypadat unaveně a bez života.
  2. 2
    Vyberte si správnou tužku na oči. Na velmi bledé pleti vypadá dobře šedá a hnědá. Obzvlášť hnědá dovede výraz očí podtrhnout, aniž by působila tak tvrdě, jako černá, která může vytvořit příliš tvrdý kontrast mezi světlou kůží a líčením.[1]
    • Černá linka může nicméně vypadat na světlé pleti úchvatně, jen je potřeba ji nanášet s mírou. Místo toho, abyste si obkroužili celé oko, zkuste si linku nanést jen na horní víčko nebo do koutků oka. Černá linka kolem dokola oko opticky zmenšuje, to platí nejen pro světlou pleť. Zkuste se třeba inspirovat Taylor Swift a jejím líčením, které připomíná kočičí oči.
    • Můžete použít také štěteček na líčení a linku trochu rozmazat, aby se rozpila do pokožky a kontrast byl menší.
  3. 3
    Noste tmavou řasenku. Tmavá, nebo klidně i černá řasenka vaše oči umí opravdu zvýraznit, obzvlášť, pokud máte světlou pleť. Vyhýbejte se světle hnědé, fialové nebo modré, raději sáhněte po té nejtmavší černé, jakou dokážete sehnat. Díky tomu vaše řasy a vůbec celé oči, budou v kontrastu se světlou pletí doslova zářit. Pokud chcete řasy opravdu maximálně zvýraznit, pořiďte si přípravek pro zesílení řas.
    • Pokud se nalíčíte světlejším odstínem řasenky, vaše oři nevyniknou tolik.
  4. 4
    Vždycky si vybírejte podkladový make-up, který odpovídá vašemu tónu pleti. Pro všchny barvy pokožky platí, že pokud odstín make-upu nesedí, nebude vám slušet. U světlé pleti si dávejte pozor dvojnásob. Každý přípravek, který je jen o odstín jinde, bude velmi nápadný, snadno můžete vypadat jako pomeranč. Není důvod se stydět za to, že si kupujete odstín „porcelán“ nebo „slonová kost“. Budou vám slušet mnohem lépe, než tmavší barvy a podtrhnou přirozenou zář vaší pleti.
    • Nesnažte se světlou pleť zamaskovat pomocí tmavého make-upu. Nepodaří se vám to a budete spíš vypadat hloupě.
  5. 5
    Nepřehánějte to s bronzerem ani tvářenkou. Bronzerem raději šetřete, pokud už se rozhodnete ho použít. Trocha velmi světlého bronzeru pod lícními kostmi a pod bradou vám opticky zeštíhlí obličej. Příliš mnoho bronzeru bude snadno vypadat, jako když máte na obličeji špínu. Tvářenka na lícních kostech, nose a špičce brady vám rysy na pohled zostří. Sáhněte po velmi světle růžové, měla by stačit.
    • Ať už použijete bronzer nebo tvářenku, dávejte pozor, ať přípravek opravdu rozetřete do ztracena.
  6. 6
    Zvažte použití korektoru. Korektor je dar z nebes, když potřebujete zakrýt kruhy pod očima nebo pupínky (které jsou na světlé pleti velmi dobře viditelné). Nesnažte se nicméně zakrývat pihy. Vypadají roztomile! Mějte je rádi!
    • Samozřejmě, že pokud nemáte nedokonalosti a pupínky, které potřebujete zakrýt, klidně korektor vynechejte.
  7. 7
    Noste světlou rtěnku nebo lesk na rty. Ve tmavých barvách budete snadno připomínat upíra. Sladká světle růžová nebo třeba meruňková vypadá skvěle jak pro každodenní, tak pro slavnostní líčení. Jedinou výjimku představuje červená rtěnka. Červená rtěnka vypadá v kontrastu se světlou pletí úchvatně a skvěle se hodí pro zvláštní příležitosti – vzpomeňte si, jak báječně vypadá bledá Taylor Swift, nalíčení zářivě rudou rtěnkou.[2]
    • Můžete rty také zvýraznit konturovací tužkou.
  8. 8
    Vyhýbejte se samoopalovacím přípravkům a nástřikům. Pokud se vám opravdu vaše barva pleti nelíbí, umělé opálení to nevyřeší. Samoopalovací krémy a nástřiky jsou mnohem oranžovější, než přirozené opálení, to má zase ale další nevýhody, na které spousta lidí zapomíná. Dlouhá doba na slunci může způsobovat rakovinu kůže (na kterou bohužel jedinci se světlou pletí trpí více), její stárnutí, vrásky, pigmentové skvrny a další poškození.
    • Pokud už musíte být o něco tmavší nebo máte alergii na slunce, nejlepší volbou je tělové mléko s velmi lehkým samoopalovacím účinkem, které vám pokožku postupně, pomalu ztmaví.
    Reklama
Část 2
Část 2 ze 2:

Vlasy a oblečení

  1. 1
    Najděte barvu vlasů, která vám sluší. Pozor, ať si vlasy neobarvíte nevhodným odstínem! Barva vlasů může znamenat rozdíl mezi vzhledem hollywoodské krásky a nemocného člověka. Tmavě červené, kaštanové a tmavě hnědé odstíny vypadají se světlou pletí úchvatně a tvoří dramatický kontrast. Ze světlejších barev je velmi pěkná medově blond. Snažte se raději vyhnout světle zrzavým tónům, obzvlášť pokud trpíte na červenání pleti. Samozřejmě, pokud si vlasy barvit nechcete, nemusíte to dělat jen proto, aby kontrastovaly s vaší pokožkou.
    • Velmi tmavé nebo dokonce černé vlasy a světlá pleť mohou vypadat velice pěkně, je to klasika, která sluší.
  2. 2
    Noste ty správné barvy, které ladí k vaší pleti i vlasům. Neutrální barvy jsou opět v kurzu! Pudrové a nude odstíny opět zaplavily obchody. Naneštěstí, bílá a světle růžová barva málokdy prospívá tomu, kdo má sám o sobě světlou nebo narůžovělou pleť. Místo toho se nebojte barev! Odvažte se nosit modrou, černou, hnědou i zelenou. Pokud máte raději méně výrazné oblečení, světle hnědá nebo velbloudí barva vypadá na světlé kůži skvěle. Máte-li bledou pleť a velmi tmavé vlasy, dávejte pozor na černou, ať v ní nevypadáte utopeně.
    • Vždycky k outfitu přidejte barvy. Pokud jste zrzka, dávejte si pozor na barvy, které jsou na škále podobné odstínu vašich vlasů (např. červená, oranžová, růžová).
    • Volte místo toho barvy, které jsou naproti barvě vlasů, třeba zelenou, modrou a fialovou. Pastelové barvy také světlé pokožce velmi sluší.
    • Pozor na určité odstíny žluté, můžete v nich vypadat nemocně.
  3. 3
    Noste punčochy. Máte-li světlou pokožku, možná se stydíte ukazovat své bílé nohy. Punčochy vám pomohou sjednotit jejich barvu a přitom stále vypadat úchvatně. Vyberte si světlou barvu punčoch, aby vypadaly přirozeně.
    • Samozřejmě, že punčochy se hodí jen na formálnější příležitosti, které si o ně říkají. Nechcete přece být jediný člověk v punčochách třeba na letním výletě nebo u vody.
  4. 4
    Pečujte o tělesné ochlupení. Mějte pod kontrolou své chloupky, obzvlášť, pokud jsou přirozeně tmavé. Na světlé pokožce je každý chloupek velmi vidět, takže na ně nesmíte zapomínat. Věnujte velkou pozornost případnému knírku nebo srostlému obočí. Můžete se epilovat buď voskem, nebo chloupky v obličeji pravidelně vytrhávat pinzetou.
    • Máte-li světlé tělesné ochlupení, pak ho nemusíte tak úzkostlivě hlídat. Světlé chloupky s pokožkou splývají a proto je nemusíte holit nebo vytrhávat tak často.
  5. 5
    Mějte se rádi! Každý si myslí, že opálená pleť je sexy, ale světlá je nádherná zrovna tak. Uvědomit si, že jste sice jiní, než většina, ale že jste jedineční a krásní, je první krok k sebevědomí. Světlá pleť je nadčasová a klasicky krásná. Místo toho, abyste se honili za opálením a snažili se být někým, kým nejste, se snažte raději maximálně podtrhnout krásu, kterou už máte a kterou můžete světu ukázat.
    • Buďte hrdí na to, jak vypadáte, a snažte se ze svého vzhledu vytěžit maximum. Nenechte se otrávit posměšky, že máte světlou pleť a naučte se, jak milovat svůj jedinečný a přitažlivý vzhled.
    Reklama

Tipy

  • Při výběru podkladového make-upu hledejte odstíny jako „porcelán“, „angel“, „slonová kost“ a podobně.
  • Než si make-up koupíte, vždycky ho vyzkoušejte. Je zbytečná škoda peněz koupit si přípravek, který si nezkusíte a doma zjistit, že v něm vypadáte oranžově.
  • Roztomilého, sladkého vzhledu docílíte světle růžovou rtěnkou. Červená je zase odvážná a dramatická!
  • Vybírejte si světlou tvářenku i bronzer.
  • Nezapomínejte důkladně odstraňovat tělesné ochlupení
  • Hnědé, zrzavé a blond vlasy vypadají v kombinaci se světlou pletí nádherně.
  • Tmavší barvu očních stínů používejte pouze pro večerní a formální líčení. A ani pro tyto příležitosti to s nimi nepřehánějte.
  • Používejte tónovací tělová mléka, pokud chcete svou pokožku přece jen trochu ztmavit.
  • Nepoužívejte voděodolnou řasenku! Voděodolná řasenka řasy velmi ničí. Než nanesete běžnou řasenku, natočte si je kleštičkami. Pak teprve přijde čas pro řasenku. Uvidíte, že natočení vaše oči velmi zvýrazní.
  • Noste takové barvy, které se hodí nejen k odstínu vaší pleti, ale také k očím a vlasům.
Reklama

Varování

  • Maskujte kruhy pod očima korektorem. Tmavé kruhy jsou na světlé pokožce opravdu hodně vidět!
  • Neobkreslujte si tužkou celé oko! Nevypadá to hezky a opticky si oči zmenšíte.
  • Nesnažte se ztmavit své nohy pomocí tmavých punčoch. Pokud máte světlou pleť a vyberete si punčochy o několik odstínů tmavší, budete vypadat směšně.
  • Nepřehánějte to s nánosem bronzeru. Vypadá to špinavě a nepěkně.
  • Nastříkané opálení vypadá na světlé pleti většinou nepřirozeně. Opalování na slunci zase vede ke zdravotním problémům a předčasnému stárnutí pokožky.
  • To, že máte světlé chloupky, které s pokožkou splývají a jsou málo viditelné neznamená, že o ně nemáte pečovat!
  • Lidé se zrzavými vlasy by se měli vyhýbat červeným, oranžovým a růžovým odstínům.
  • Lidé s tmavými vlasy musí být opatrní s černým oblečením.
  • Nebarvěte si vlasy na černo, pokud je nemáte černé od přírody.
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 13 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 9 778 krát
Stránka byla zobrazena 9 778 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama