Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Každá ví, že být „roztomilý“ je lepší, než být „ošklivý.“ Ještě lepší než být roztomilý je ale být „hezký.“ Jak to ale udělat, abyste byli skutečně hezcí? V tomto článku se to dozvíte! Čtěte dál!

Část 1
Část 1 ze 3:

Přístup a osobnost

 1. 1
  Buďte sebejistí. Ani postava, ani účes a dokonce ani krásné boty vám nedodají tolik krásy, jako vyzařující sebevědomí. Pracujte na svém sebevědomí a nikdy ho nepřestaňte budovat. Uvědomte si, že sebevědomí nelze předstírat – musí vycházet zevnitř!
 2. 2
  Stůjte rovně. Když se budete hrbit, budete mít problémy se zády a kromě toho to bude vypadat, že nemáte žádné sebevědomí. Ze stejného důvodu byste měli také sedět rovně.
 3. 3
  Usmívejte se. Když se budete usmívat, budete působit šťastně, sebejistě a přátelsky a vyhnete se tomu, že budete vypadat unaveně a zoufale.
 4. 4
  Dívejte se lidem do očí. Je slušnost dívat se lidem při rozhovoru do očí. Neměli byste na ně ovšem zírat – čas od času se podívejte jinam, ale snažte se udržovat oční kontakt. Projevíte tím zdravé sebevědomí.
  Reklama
Část 2
Část 2 ze 3:

Móda a styl

 1. 1
  Najděte si svůj styl. Vaše oblečení a to, jak ho nosíte, toho o vás vypoví spoustu a má velký vliv na to, jak vás vnímají ostatní lidé. Když budete nosit nelichotivé oblečení ve špatných velikostech, bude to vypadat, že vám na vašem vzhledu vůbec nezáleží.
  • Konkrétní styl není tak důležitý jako to, jak ho nosíte. Můžete nosit vše, co je pro vás pohodlné, ať už jde o trendy kousky, alternativní módu, nebo sportovní oblečení – jde jen o to, abyste se v tom cítili dobře. Pokud je vám například 30 let a oblékáte se jako patnáctiletý, bude to vypadat, že se snažíte vrátit čas – rozhodně neuděláte dobrý dojem. To samé platí pro každý styl – pokud vaše oblečení neodráží vaši osobnost, lidé si budou myslet, že nemáte o módě ani páru, nebo že si hrajete na něco, co nejste. V každém případě si o vás nikdo nebude myslet, že jste hezcí.
 2. 2
  Všímejte si mužů, kteří se podle vás umějí oblékat. Na ulici nebo v obchodě si všímejte mužů, kteří mají smysl pro styl. Čeho si u nich všimnete jako první?
  • Ženy se často zaměřují na boty, což je detail, který mnoha mužům uniká. Měli byste toho využít a dát si na výběru bot záležet. Noste vždy čisté a upravené boty a uvidíte, že vás lidé začnou vnímat mnohem lépe.
 3. 3
  Najměte si osobního stylistu. Pokud nemáte žádný smysl pro styl a módu a máte dost peněz, můžete si najmout stylistu, který vám pomůže začít. Stylista vám najde váš styl, vyberte vám oblečení a ukáže vám, kde si podobné oblečení můžete v budoucnu kupovat.
  • Pokud nemáte peníze na stylistu, požádejte o pomoc nějakého kamaráda, který má dobrý módní vkus.
  • Poslouchejte jeho rady, ale uvědomte si, že jeho styl nemusí vyhovovat vašemu stylu. Pokud se vám nelíbí, co vám nabízí, nemusíte to nosit. Poděkujte mu za jeho čas a najděte si jiného osobního stylistu, který lépe porozumí vašim požadavkům.
 4. 4
  Najděte si nějaké zajímavé ikonické kousky. Když budete nosit něco zajímavého a extravagantního, budete mít lepší styl. Vezměte si například Steva Jobse, jehož ikonickým oděvem byl černý rolák, modré džíny a boty New Balance.
  • Můžete si vybrat také nějaké zajímavé šperky, například náhrdelník, nebo hodinky.
  • Noste sluneční brýle. Měli byste je nosit pouze venku, ale když si vyberete kvalitní a slušivé letecké brýle, přitáhnete tím pozornost ke svému obličeji.
  • Kolínská. Neměli byste nosit parfémy, které používají všichni ostatní – najděte si vůni, kterou nikdo jiný nemá. Jde o skvělý způsob, jak se dát do řeči s ostatními lidmi. S vůní byste to ovšem neměli přehánět, jinak se o vás lidé budou bavit pouze za vašimi zády a rozhodně ne lichotivě.
 5. 5
  Zapište se na hlasové lekce. Všichni umíme mluvit, ale ne každý umí dobře vyslovovat a mluvit jasně. Když se to naučíte, lidé vás budou vnímat lépe.
  Reklama
Část 3
Část 3 ze 3:

Péče o tělo

 1. 1
  Pečujte o své ruce a mějte je stále čisté a upravené. Pravidelně si myjte ruce, čistěte si prostory za nehty a nehty si stříhejte. Nekousejte si je, ani si neodírejte kůžičky – působili byste nervózním a neurotickým dojmem.
 2. 2
  Česejte si vlasy a upravujte si je. S výjimkou několika extrémních (a často náhodných) případů nikdo nevypadá dobře s takovými vlasy, s jakými se probudí. Pravidelně si vlasy myjte a češte a pokud máte dostatek času, upravujte si je také gelem. Řiďte se ovšem heslem „méně je více“ a se stylingovými produkty to nepřehánějte.
 3. 3
  Pečujte o svoji pleť. Mnoho lidí si špatnou pleť spojuje s nedostatečnou hygienou. Důkladně si myjte obličej, zejména po cvičení nebo sportu. Dávejte si pozor, abyste se nepořezali při holení a pokud trpíte akné či jiným kožním problémem, navštivte dermatologa a začněte se léčit.
 4. 4
  Sprchujte se! Dělejte to každý den – jde o skvělý způsob, jak začít den, a kromě toho také není na škodu vypadat čistě a příjemně vonět!
 5. 5
  Jezte zdravě. Když budete jíst zdravě, nebudete mít nadváhu, vyhnete se zubním kazům, budete mít hezkou pleť a nebudete trpět nedostatkem energie.
 6. 6
  Dostatečně spěte. Měli byste každou noc spát alespoň 8 hodin – budete díky tomu mít krásnou pleť, více energie a celkově budete vypadat mnohem lépe.
 7. 7
  Pravidelně cvičte. Měli byste pro sebe udělat i něco více, než jen nosit hezké oblečení. Cvičení vám nejen zlepší vzhled, dodá sebevědomí a energii, ale také uvolní endorfiny, díky kterým se budete cítit skvěle a budete na ostatní lidi působit lepším dojmem.
  Reklama

Tipy

 • Mluvte zřetelně a nemumlejte. Za každých okolností se chovejte asertivně a dávejte si pozor na to, co říkáte.
 • Buďte sami sebou a nesnažte se napodobit styl nebo osobnost někoho jiného.


Reklama

Související články

Jak zjistit, zda vás muž má skutečně rádJak zjistit, zda vás muž má skutečně rád
Jak si vybrat mezi dvěma mužiJak si vybrat mezi dvěma muži
Jak získat svoji dívku zpětJak získat svoji dívku zpět
Jak simulovat zvraceníJak simulovat zvracení
Jak se obléct na první randeJak se obléct na první rande
Jak zajistit, aby se po vás dívce stýskaloJak zajistit, aby se po vás dívce stýskalo
Jak si z někoho vystřelitJak si z někoho vystřelit
Jak zjistit, jestli vás váš partner podvádíJak zjistit, jestli vás váš partner podvádí
Jak mít skvělý první den na střední školeJak mít skvělý první den na střední škole
Jak zhubnout, když jste teenagerJak zhubnout, když jste teenager
Jak zapomenout na dívku, která se vám líbíJak zapomenout na dívku, která se vám líbí
Jak vystrašit sestruJak vystrašit sestru
Jak poznat, zda se líbíte dívceJak poznat, zda se líbíte dívce
Jak napsat svému idolu a zahájit rozhovorJak napsat svému idolu a zahájit rozhovor
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 46 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 18 160 krát
Stránka byla zobrazena 18 160 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama