Jak vypadat hezky (pro chlapce)

V tomto článku:Přístup a osobnostMóda a stylPéče o tělo

Každá ví, že být „roztomilý“ je lepší, než být „ošklivý.“ Ještě lepší než být roztomilý je ale být „hezký.“ Jak to ale udělat, abyste byli skutečně hezcí? V tomto článku se to dozvíte! Čtěte dál!

Část 1
Přístup a osobnost

 1. 1
  Buďte sebejistí. Ani postava, ani účes a dokonce ani krásné boty vám nedodají tolik krásy, jako vyzařující sebevědomí. Pracujte na svém sebevědomí a nikdy ho nepřestaňte budovat. Uvědomte si, že sebevědomí nelze předstírat – musí vycházet zevnitř!
 2. 2
  Stůjte rovně. Když se budete hrbit, budete mít problémy se zády a kromě toho to bude vypadat, že nemáte žádné sebevědomí. Ze stejného důvodu byste měli také sedět rovně.
 3. 3
  Usmívejte se. Když se budete usmívat, budete působit šťastně, sebejistě a přátelsky a vyhnete se tomu, že budete vypadat unaveně a zoufale.
 4. 4
  Dívejte se lidem do očí. Je slušnost dívat se lidem při rozhovoru do očí. Neměli byste na ně ovšem zírat – čas od času se podívejte jinam, ale snažte se udržovat oční kontakt. Projevíte tím zdravé sebevědomí.

Část 2
Móda a styl

 1. 1
  Najděte si svůj styl. Vaše oblečení a to, jak ho nosíte, toho o vás vypoví spoustu a má velký vliv na to, jak vás vnímají ostatní lidé. Když budete nosit nelichotivé oblečení ve špatných velikostech, bude to vypadat, že vám na vašem vzhledu vůbec nezáleží.
  • Konkrétní styl není tak důležitý jako to, jak ho nosíte. Můžete nosit vše, co je pro vás pohodlné, ať už jde o trendy kousky, alternativní módu, nebo sportovní oblečení – jde jen o to, abyste se v tom cítili dobře. Pokud je vám například 30 let a oblékáte se jako patnáctiletý, bude to vypadat, že se snažíte vrátit čas – rozhodně neuděláte dobrý dojem. To samé platí pro každý styl – pokud vaše oblečení neodráží vaši osobnost, lidé si budou myslet, že nemáte o módě ani páru, nebo že si hrajete na něco, co nejste. V každém případě si o vás nikdo nebude myslet, že jste hezcí.
 2. 2
  Všímejte si mužů, kteří se podle vás umějí oblékat. Na ulici nebo v obchodě si všímejte mužů, kteří mají smysl pro styl. Čeho si u nich všimnete jako první?
  • Ženy se často zaměřují na boty, což je detail, který mnoha mužům uniká. Měli byste toho využít a dát si na výběru bot záležet. Noste vždy čisté a upravené boty a uvidíte, že vás lidé začnou vnímat mnohem lépe.
 3. 3
  Najměte si osobního stylistu. Pokud nemáte žádný smysl pro styl a módu a máte dost peněz, můžete si najmout stylistu, který vám pomůže začít. Stylista vám najde váš styl, vyberte vám oblečení a ukáže vám, kde si podobné oblečení můžete v budoucnu kupovat.
  • Pokud nemáte peníze na stylistu, požádejte o pomoc nějakého kamaráda, který má dobrý módní vkus.
  • Poslouchejte jeho rady, ale uvědomte si, že jeho styl nemusí vyhovovat vašemu stylu. Pokud se vám nelíbí, co vám nabízí, nemusíte to nosit. Poděkujte mu za jeho čas a najděte si jiného osobního stylistu, který lépe porozumí vašim požadavkům.
 4. 4
  Najděte si nějaké zajímavé ikonické kousky. Když budete nosit něco zajímavého a extravagantního, budete mít lepší styl. Vezměte si například Steva Jobse, jehož ikonickým oděvem byl černý rolák, modré džíny a boty New Balance.
  • Můžete si vybrat také nějaké zajímavé šperky, například náhrdelník, nebo hodinky.
  • Noste sluneční brýle. Měli byste je nosit pouze venku, ale když si vyberete kvalitní a slušivé letecké brýle, přitáhnete tím pozornost ke svému obličeji.
  • Kolínská. Neměli byste nosit parfémy, které používají všichni ostatní – najděte si vůni, kterou nikdo jiný nemá. Jde o skvělý způsob, jak se dát do řeči s ostatními lidmi. S vůní byste to ovšem neměli přehánět, jinak se o vás lidé budou bavit pouze za vašimi zády a rozhodně ne lichotivě.
 5. 5
  Zapište se na hlasové lekce. Všichni umíme mluvit, ale ne každý umí dobře vyslovovat a mluvit jasně. Když se to naučíte, lidé vás budou vnímat lépe.

Část 3
Péče o tělo

 1. 1
  Pečujte o své ruce a mějte je stále čisté a upravené. Pravidelně si myjte ruce, čistěte si prostory za nehty a nehty si stříhejte. Nekousejte si je, ani si neodírejte kůžičky – působili byste nervózním a neurotickým dojmem.
 2. 2
  Česejte si vlasy a upravujte si je. S výjimkou několika extrémních (a často náhodných) případů nikdo nevypadá dobře s takovými vlasy, s jakými se probudí. Pravidelně si vlasy myjte a češte a pokud máte dostatek času, upravujte si je také gelem. Řiďte se ovšem heslem „méně je více“ a se stylingovými produkty to nepřehánějte.
 3. 3
  Pečujte o svoji pleť. Mnoho lidí si špatnou pleť spojuje s nedostatečnou hygienou. Důkladně si myjte obličej, zejména po cvičení nebo sportu. Dávejte si pozor, abyste se nepořezali při holení a pokud trpíte akné či jiným kožním problémem, navštivte dermatologa a začněte se léčit.
 4. 4
  Sprchujte se! Dělejte to každý den – jde o skvělý způsob, jak začít den, a kromě toho také není na škodu vypadat čistě a příjemně vonět!
 5. 5
  Jezte zdravě. Když budete jíst zdravě, nebudete mít nadváhu, vyhnete se zubním kazům, budete mít hezkou pleť a nebudete trpět nedostatkem energie.
 6. 6
  Dostatečně spěte. Měli byste každou noc spát alespoň 8 hodin – budete díky tomu mít krásnou pleť, více energie a celkově budete vypadat mnohem lépe.
 7. 7
  Pravidelně cvičte. Měli byste pro sebe udělat i něco více, než jen nosit hezké oblečení. Cvičení vám nejen zlepší vzhled, dodá sebevědomí a energii, ale také uvolní endorfiny, díky kterým se budete cítit skvěle a budete na ostatní lidi působit lepším dojmem.

Tipy

 • Mluvte zřetelně a nemumlejte. Za každých okolností se chovejte asertivně a dávejte si pozor na to, co říkáte.
 • Buďte sami sebou a nesnažte se napodobit styl nebo osobnost někoho jiného.


Informace o článku

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 46 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili.

Kategorie: Sociální události pro mládež

V jiných jazycích:

English: Look Handsome (Boys), Español: verse guapo, Português: Ficar Bonito (para Garotos), Italiano: Avere un bell'Aspetto (Ragazzi), Français: faire pour être beau, Deutsch: Als Junge gut aussehen, Русский: выглядеть привлекательней (для парней), 中文: 让自己看起来更帅(男生必读), Nederlands: Knap zijn (jongens), Bahasa Indonesia: Terlihat Tampan (Laki Laki), العربية: تبدو وسيمًا (للأولاد), हिन्दी: हैंड्सम दिखे (युवक), ไทย: ทำให้ดูหล่อ, Tiếng Việt: Tút lại Vẻ đẹp trai, 日本語: 自分をハンサムに見せる

Stránka byla zobrazena 6 682 krát.
Byl tento článek přesný?