Jak vypadat vyšší

Pro výškově nevýrazné muže a ženy je často nedosažitelný sen alespoň vypadat trochu vyšší. Změnit postavu, jakou vám nadělila příroda, v tomhle ohledu sice nemůžete, ale vhodné oblečení a doplňky vám mohou centimetry přidat alespoň opticky. Vertikální vzory, plné barvy a přiléhavé střihy, to je jen několik možností, jak vytvořit iluzi vyšší postavy.

Metoda 1 ze 3:
Všeobecné rady pro obě pohlaví

 1. 1
  Noste vertikální pruhy a vyhýbejte se horizontálním potiskům. Představte si svislé námořnické pruhy, sklady nebo zipy. Vertikální linie nutí oči pohybovat se směrem nahoru a dolů, takže se více soustředí na výšku, než na šířku toho, na co se dívají. Vodorovné linie naopak přitahují pohled ze strany na stranu, takže si více všímají šířky a méně výšky.
 2. 2
  Slaďte odstíny barev nebo zvolte oblečení v jednom tónu. Rozdílné barvy na různých částech těla ho opticky dělí na oddělené části. Oproti tomu oblečení stejné barvy, nebo alespoň v podobných odstínech vytváří pro pozorovatelův zrak jednolitou plochu, na kterou se může soustředit. Optické rozdělení těla na méně částí pomáhá vytvořit iluzi výšky.
 3. 3
  Držte se jednolitých barev a drobných vzorů. Velké vzory mají tendenci na sebe strhávat pozornost a tím z nositele dělají trpaslíka, dvojnásob to platí tehdy, má-li už tak spíše menší postavu. Jednolité barevné plochy a malé vzory jsou zajímavé pro oko, ale zároveň opticky nesnižují výšku těla.
 4. 4
  Vyhýbejte se pytlovitému oblečení. Lidé, kteří nosí volné, příliš velké oděvy, se v nich často doslova “ztrácejí”. Kvůli tomu pak postava vypadá širší a menší, než ve skutečnosti je.
 5. 5
  Trénujte si dobré držení těla. Když se budete hrbit a stát s kulatými zády kvůli povoleným svalům středu těla, budete nevyhnutelně vypadat menší, než ve skutečnosti jste. Cvičte například jógu, veslujte, a nevyhýbejte se jiným kondičním cvičením, uvidíte, jak své postavě prospějete.
 6. 6
  Vyzařujte sebevědomí. Lidé, kteří si věří, jsou všeobecně vnímáni jako "vyšší" než lidé, kteří mají ve skutečnosti stejnou postavu, ale sebedůvěra jim schází.
  Reklama

Metoda 2 ze 3:
Rady pro ženy

 1. 1
  Vezměte to zkrátka a elegantně. Dlouhé vlasy mohou menší ženy "zatlouct" do země. Účes, který sahá těsně k ramenům zajistí, že vaše lokny nestrhnou pozornost jen na sebe a nezastíní zbytek postavy.
 2. 2
  Vyčešte si vlasy nahoru. Nechcete-li se vzdát dlouhých vlasů, zvažte česání vysokých culíků, drdolů a jiných účesů, které se ženou nahoru. Vlasy, které sahají několik centimetrů nad vrcholek hlavy, vám přidají na výšce. A co víc, pokud je budete mít stažené z obličeje, zabráníte tomu, abyste se v nich "ztrácela".
 3. 3
  Přidejte své hřívě vrstvy nebo melír. Dlouhé, rovné vlasy, které splývají dolů v jediné vrstvě, jsou nejrychlejší způsob, jak se ještě víc zmenšit. Zvolte raději pár nadýchaných vrstev nebo melírů, abyste monolit dlouhých vlasů rozbila a zabránila optickému zmenšení své postavy.
 4. 4
  Noste podpatky. Ať už si vyberete jen centimetrové, nebo deseticentimetrové, výšku vám přidají zcela určitě. Volte raději tenčí podpatky, než silnější, protože štíhlé podpatky mnohem účinněji dopomohou k iluzi štíhlé a vysoké postavy, zatímco široké platformy mohou dělat iluzi hřmotného a obtloustlého těla.
 5. 5
  Noste boty s otevřenou špičkou nebo sandály. Ukázat víc kůže nohou je jednoduchá cesta jak protáhnout celou postavu. Čím větší plocha kůže nohou bude vidět, tím delší se divákovi budou vaše končetiny zdát. Čím delší vypadají vaše nohy, tím vyšší vypadá celé vaše tělo.
 6. 6
  Vyhýbejte se botám s páskem přes kotník. Pásek přes kotník vaši nohu přepůlí horizontální linií a tím ji zkrátí. Spolu s tím samozřejmě opticky zkrátí i vaši postavu.
 7. 7
  Vybírejte si topy s hlubokými, svislými výstřihy, například výstřihem do V. Hluboké véčko přinutí oči sjíždět nahoru a dolů, zatímco lodičkový výstřih, voda nebo rolák, případně jiné vodorovné řešení topu, je přinutí dívat se ze strany na stranu.
 8. 8
  Zkraťte sukně. Sukně těsně ke kolenům nebo nad ně vypadají na průměrně vysokých nebo drobných ženách fantasticky. Když ukážete více nohou, budou vypadat delší a to z vaší výšky vytěží maximum.
 9. 9
  Držte se sukní a kalhot, které vyvažují proporce nohou. Vybírejte si očkové sukně a cigaretové džíny. Střihy, které zvýrazní zeštíhlení u kolenou a tvar lýtek pomohou vyrovnat přirozenou šířku boků. Příliš těsné střihy způsobí, že horní polovina vašeho těla bude vypadat rozměrná a nohy tím pádem ještě kratší. S kratšíma nohama bude celé vaše tělo vypadat menší.
 10. 10
  Dbejte na to, aby vaše nohy měly stejnou barvu jako boty. Pokud si plánujte obléct šaty a mít holé nohy, zvažte boty v tělové barvě. K tmavě modrým džínám nebo černým legínám si vezměte černé. Když bude pokrývka nohou i boty mít podobný odstín, bude pro oči těžší odlišit, kde jedno končí a druhé začíná, takže ve výsledku budete mít nekonečně dlouhé nohy.
 11. 11
  Noste sukně a kalhoty s vysokým pasem. Oči přirozeně předpokládají, že nohy začínají v bocích. Když budete nosit oblečení, které končí nad boky, budou vaše nohy vypadat opticky delší a vy vyšší. Z toho důvodu se zároveň vyhýbejte kalhotám a sukním s nízkým pasem, v bokovkách budou nohy vypadat kratší.
 12. 12
  Místo silných pásků si raději vybírejte tenčí. Tenký pásek, umístěný okolo vašeho přirozeného pasu, pomůže definovat kontury postavy a bude vám velmi slušet. Široký pásek také zvýrazní linie těla, ale silná vodorovná čára vás přesekne vejpůl a spíš vás zmenší, než protáhne.
 13. 13
  Sáhněte po dlouhých, splývavých doplňcích. Vyzkoušejte dlouhé šály a náhrdelníky, které splývají dolů po přední části těla. Opět přitahují oči k pohybu nahoru a dolů, takže si uvědomí celou vaši výšku.
 14. 14
  Vyhýbejte se velkým kabelkám. Velké kabely přes rameno a naducané tašky vás opticky rozšíří v pase a v bocích. Kdykoliv se oči pozorovatele dívají ze strany na stranu, snižujete výšku, kterou dokážou pojmout. Malá psaníčka a drobnější kabelky s rovnými pásky jsou mnohem lepší varianta.
  Reklama

Metoda 3 ze 3:
Rady pro muže

 1. 1
  Přidejte si výšku s pomocí účesu. Strany hlavy noste krátce zastřižené, ale nechte si bohaté vlasy nahoře. Extra objem na temeni hlavy, který ladí s krátkými vlasy po stranách, vám opticky prodlouží postavu. Tento trik funguje ještě lépe, pokud vlasy natužíte do vzpřímených bodlinek.
 2. 2
  Zvažte nošení vložek do bot. Vložky pod paty mohou být vysoké i dva centimetry a víc a o tolik zvednou vaše chodidlo, takže vám na výšce skutečně fyzicky přidají. Pokud si plánujete obuv na veřejnosti sundat, raději si toto řešení dobře rozmyslete. Pokud máte obuv, která je už sama s podpatkem, také raději další vložky nenoste.
 3. 3
  Zkuste nosit klasické boty se středně vysokým podpatkem. Většině mužů sluší boty s podpatkem o výšce 1,5 cm, ale musíte zvolit ten správný styl. Pro nejlepší výsledky se držte černých polobotek nebo kotníčkových bot. Vyhýbejte se teniskám nebo běžným oblekovým botám, které mají jen extra podpatek.
 4. 4
  Noste dobře padnoucí svršky. Saka, bundy a blejzry tvoří siluetu ramen, dovedou rozšířit vaši postavu a opticky ji přidat na výšce. Abyste tento efekt co nejvíc umocnili, noste sako se zkrácenou délkou, která končí ve stejném bodu, tam sahá lem zápěstí. Sako nebo bunda, které končí v tomto místě, ukážou více z vašich nohou a tím je opticky prodlouží. Delší nohy pak samozřejmě protáhnou siluetu vašeho těla.
 5. 5
  Vyzkoušejte úzkou kravatu. Úzká kravata vytvoří tenkou, vertikální linii, která přitáhne pohled k pohybu nahoru a dolů. Široké kravaty přidávají centimetry horizontálně, takže výsledný efekt bude menší.
 6. 6
  Noste oblečení s úzkými sklady nebo menšími manžetami na zápěstích. Vyšším mužům padne oblek většinou tak, že dva centimetry košile přesahuje přes okraj rukávu saka. Noste ho tak, aby místo toho koukal jen centimetr. Užší horizontální linie na pohled protáhne vaše paže, které tak budou vypadat v poměru k tělu delší, než se širší manžetou. Totéž platí o užších skladech na límci nebo klopách, snažte se tedy nenosit tyto prvky příliš široké. Všeobecně platí, že čím štíhleji vypadáte, tím vyšší opticky budete působit.
 7. 7
  Košile na denní nošení si vybírejte kratší, ale ne příliš krátké. Kratší košile ukážou delší část vašich nohou, takže vytvoří iluzi delších nohou a tím zároveň vyšší postavy. Vybírejte si košile, které končí zhruba tam, kam na těle sahají klouby vašich palců na rukou. Pozor, kratší košile by mohla vypadat, jako když vám je malá.
 8. 8
  Kalhoty si kupujte takové, jejichž nohavice končí u tkaniček na botách. Příliš dlouhé kalhoty se budou dole vlnit, což přitáhne pozornost k vaší malé postavě. Kalhoty a džíny by měly mít lem, který končí přibližně u tkaniček. Vyhýbejte se kalhotám s lemy nohavic, které se zvedají nahoru, nebo jsou dole jinak založené, protože to vše má tendenci vytvářet vodorovné linie, které opticky zkracují nohy.
 9. 9
  Noste kalhoty, které končí ve vašem přirozeném pase. Džíny se spadlým, nízko posazeným pasem vám z nohou vytvoří krátké, silné sloupy. Kalhoty by ideálně měly končit pevně v pase, aby vaše nohy vypadaly co nejdelší.
 10. 10
  Přiklánějte se spíše ke kalhotám tmavých barev. Tmavší barvy všeobecně zeštíhlují, takže vaše nohy budou vypadat hubenější a delší. To pravé pro vás jsou tmavé oblekové kalhoty a tmavé džíny.
 11. 11
  Doplňky noste pokud možno v horní polovině těla. K obleku přidejte detail v podobě barevného kapesníčku nebo výrazné kravaty, košile pro denní nošení ozvláštní zajímavý límec nebo zdobené kapsy na prsou. Když doplňky umístíte výše na tělo, oči diváka se budou pohybovat směrem vzhůru od nohou k hlavě, takže si lépe uvědomí vaši výšku.
 12. 12
  Snažte se nepřitahovat nežádoucí pozornost k vašim končetinám nošením šortek a košil s krátkým rukávem. Drobní muži jsou většinou drobní proto, že mají kratší končetiny. Košile a kalhoty, které k nim přivedou pozornost, tento nedostatek jenom zvýrazní. Zvažte nošení delších rukávů a nohavice z lehčích materiálů, pokud není vyloženě velké teplo – ochladí vás a zároveň nezvýrazní krátké končetiny. Šortky a trika s krátkým rukávem si schovejte na dny, kdy je opravdu nesnesitelné vedro.
  Reklama

Tipy

 • I když sedíte, udržujte si dobrý postoj těla. Hlídejte si, abyste měli rovná záda, přitisknutá k židli.
 • Stůjte rovně. Dobrý postoj vám dokáže přidat i několik centimetrů, zatímco hrbení se, vám ubere výšku a zároveň přidá kila. Stůjte rovně, s rameny rovně dolů a lehce dozadu.
 • Udržujte si štíhlou postavu a buďte fit. Štíhlí lidé vypadají vyšší, zatímco tlustší osoby působí kompaktněji, ale také drobněji, ne ve skutečnosti jsou. Ve vzpřímeném postoji se lidské tělo chová jako svislá linie. Hubená postava vytvoří úzkou vertikální linii, kterou je snadné zpozorovat, vertikální osa širší čáry je méně nápadná.
 • Obzvlášť pokud jste muž, vytvarujte si vlasy do bodlin.

Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Padnoucí oblečení
 • Podpatky
 • Boty s otevřenou špičkou
 • Topy s výstřihem do V
 • Krátké sukně a sukně ke kolenům
 • Kalhoty a sukně s vysokým pasem
 • Doplňky
 • Vložky do bot
 • Krátká saka
 • Úzké kravaty
 • Padnoucí kalhoty
 • Košile s dlouhým rukávem

O tomto wikiHow

Spoluautorem je:
wikiHow redaktor
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.
Kategorie: Móda
Stránka byla zobrazena 3 167 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama