Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Hlasové ovládání je úžasné, dokud se vám v kapse nezačnou vytáčet kontakty za chůze. Funkce hlasového ovládání se aktivuje podržením tlačítka Domů, které však můžete snadno stisknout nechtěně v kapse či kabelce. I když ve skutečnosti neexistuje žádný způsob, jak zakázat hlasové ovládání, můžete použít jiné řešení.

Metoda 1
Metoda 1 ze 2:
Deaktivace Siri a hlasového vytáčení

 1. 1
  Musíte porozumět systému. Hlasové ovládání nelze technicky zakázat. Toto řešení povolí Siri, která přepíše hlasové ovládání, umožní uzamčení heslem a následně zakázat Siri z uzamknuté obrazovky. Zabrání se tak nechtěnému stisknutí tlačítka Domů a tím pádem spuštění hlasového ovládání.
 2. 2
  Otevřete Nastavení.
 3. 3
  Klepněte na "Obecné" a zvolte "Siri".
 4. 4
  Přepněte Siri do módu ON. Tento krok se vám může zdát jako kontraproduktivní, avšak Siri musíte spustit, abyste nahradili hlasové ovládání.
 5. 5
  Jděte zpět do Nastavení a zvolte "Přístupový kód". Pokud používáte iOS 7 nebo starší verzi, najdete tuto možnost v části "Obecné".
 6. 6
  Klepněte na "Zapnout přístupový kód" a vytvořte jej, pokud ho nemáte.
 7. 7
  Klepněte na možnost "Hlasové vytáčení" pro její vypnutí.
 8. 8
  Klepněte na možnosti "Siri" pro vypnutí Siri z uzamknuté obrazovky.
 9. 9
  Nastavte "Vyžadovat heslo" na "Okamžitě". Váš telefon bude po každém vypnutí obrazovky vyžadovat zadání hesla. Zabráníte tak nechtěnému vytáčení.
 10. 10
  Zamkněte telefon. Jakmile jste provedli veškeré popsané nastavení, nebudete již moct spustit hlasové ovládání nebo Siri při podržení tlačítka Domů zatímco je telefon uzamčen.[1]
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 2:
Deaktivace hlasového ovládání pro jailbroken zařízení

 1. 1
  Odeberte softwarové omezení vašeho zařízení. Hlasové ovládání můžete rychle vypnout na jailbroken zařízení, avšak ne každý iPhone tuto funkci obsahuje. Více informací ohledně "jailbreak" naleznete na webu.
 2. 2
  Otevřete Nastavení a zvolte "Aktivátor". Aktivátor bývá většinou nainstalován automaticky a umožní vám změnit spoustu nastavení vašeho iPhone.[2]
  • Pokud nemáte nainstalovaný Aktivátor, otevřete Cydia a vyhledejte jej.
 3. 3
  Pokud nemáte nainstalovaný Aktivátor, otevřete Cydia a vyhledejte jej.
 4. 4
  Klepněte na "Dlouhé podržení" pod "Tlačítko Domů". Jedná se o typický příkaz pro zahájení hlasového ovládání.
 5. 5
  V části "Systémové akce" vyberte "Nedělat nic". Zakážete tím použití tlačítka Domů pro spuštění hlasového ovládání.
  Reklama

Pomohl vám tento článek?

Reklama