Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Norton je antivirový program, který je určen k ochraně počítače před virovou infekcí a dalším malwarem. Norton však může způsobit problémy, při snaze nainstalovat další programy, někdy to dokonce může zpomalit počítač. V takových případech může být užitečné Norton vypnout. Pokud Norton způsobuje časté potíže, odinstalování tohoto programu může být tím nejlepším řešením.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Zakázání Antiviru Norton (Windows)

 1. 1
  Vyhledejte ikonu Norton v systémové liště. Jedná se o soubor ikon umístěných v pravém dolním rohu pracovní plochy systému Windows, vedle hodin. Tyto ikony reprezentují programy, které jsou aktuálně spuštěny. Pokud nevidíte ikonu Norton, klikněte na tlačítko "▴", čímž zobrazíte všechny skryté ikony.
 2. 2
  Pravým tlačítkem myši klikněte na ikonu. Otevřete tím malou nabídku možností. Vyberte "Vypnout automatickou ochranu". Jedná se o aktivní část antiviru Norton. Deaktivací vypnete aktivní antivirovou ochranu.
 3. 3
  Vyberte dobu trvání. Antivirovou ochranu můžete deaktivovat na určitou dobu, do restartování počítače, nebo trvale. Nedoporučuje se během deaktivace pobývat na internetu, jelikož přicházíte o aktivní ochranu.
 4. 4
  Obnovte ochranu. Pokud máte dokončené všechny úkoly, které vyžadují, aby byl antivirus zakázaný, můžete znovu kliknout pravým tlačítkem myši na ikonu Norton a vybrat "Povolit automatickou ochranu".
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Odinstalování Antiviru Norton (Windows)

 1. 1
  Otevřete Správce programů Windows. Do Správce programů se dostanete z ovládacích panelů, které naleznete v nabídce Start. Vyberte "Programy a funkce" nebo "Přidat nebo odebrat programy".
  • Uživatelé systému Windows 8 můžou stisknout Win+X a zvolit "Programy a funkce".
 2. 2
  Vyhledejte položku "Norton Antivirus". Můžete zde najít několik záznamů Norton, avšak vy se zaměřte na první Antivirus. Klikněte na položku a zvolte Odinstalovat nebo Změnit/Odebrat.
 3. 3
  Vyberte, zda se mají či nemají zachovat vaše preference. Budete tázáni, zda chcete zachovat vaše preference (v případě, že chcete program přeinstalovat), nebo odstranit všechna data. Pokud se chcete Nortonu zbavit, vyberte odstranit všechna nastavení, předvolby a soubory.
 4. 4
  Vyberte, zda se má či nemá zachovat Norton Identity Safe. Jedná se o správce hesel. Pokud jej nechcete zachovat, klikněte na "Ne, díky".
 5. 5
  Počkejte na dokončení odinstalace. Proces může trvat několik minut.
 6. 6
  Restartujte počítač. Po odinstalování budete muset restartovat počítač, aby se projevily změny. Po restartování počítače vás bude systém Windows informovat, že již nemáte nainstalovaný antivirový program.
 7. 7
  Stáhněte nástroj Norton Removal Tool. Jedná se o program od Symantec (vývojářů Norton), který odstraní všechny stopy po softwaru Norton z vašeho systému. Program je zvláště užitečný, pokud se Norton neodinstaloval správně.
  • Stáhněte nástroj Norton Removal Tool tím, že zadáte tento název do vašeho vyhledávače. Měl by to být první výsledek hledání.
  • Spusťte nástroj pro odstranění. Přijměte licenční smlouvu a zadejte Captcha, čímž prokážete, že jste člověk.
  • Poté co nástroj pro odstranění je s prací u konce, restartujte počítač.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Odinstalování Norton Internet Security (OS X)

 1. 1
  Otevřete Norton Internet Security. Tuto položku najdete ve složce Aplikace.
 2. 2
  Spusťte odinstalační program. Klikněte na Norton Internet Security → Odinstalovat Norton Internet Security. Pro potvrzení klikněte na tlačítko Odinstalovat.
 3. 3
  Zadejte informace správce. Budete je muset poskytnout pro vymazání programu.
 4. 4
  Restartujte počítač. Pro dokončení akce budete muset Mac restartovat.
 5. 5
  Stáhněte nástroj RemoveSymantecMacFiles. Jedná se o program od Symantec (vývojářů Norton), který odstraní všechny stopy po softwaru Norton z vašeho Macu. Jedná se o důležitý nástroj, protože Norton má tendenci po sobě zanechat spoustu věcí, poté co je odinstalován.
  • Stáhněte RemoveSymantecMacFiles tím, že zadáte tento název do vašeho vyhledávače. Měl by to být první výsledek hledání.
  • Extrahujte stažený soubor ZIP.
  • Spusťte soubor RemoveSymantecMacFiles.command. Pro potvrzení klikněte na tlačítko Otevřít.
  • Zadejte heslo správce. Při psaní hesla se nezobrazí žádné znaky. Heslo musíte zadat. Prázdné heslo správce nebude fungovat a tak či tak, mít prázdné heslo správce není dobré pro vaši bezpečnost.
  • Stiskněte 1, a poté Enter, čímž odstraníte všechny soubory Symantec. Stisknutím tlačítka 2 opustíte nástroj.
  • Stisknutím tlačítka Y a následným Enter restartujte počítač.
  Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku pracovali dobrovolní autoři, kteří jej v průběhu času upravili a vylepšili. Tento článek byl zobrazen 3 071 krát
Stránka byla zobrazena 3 071 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama