Jak vypnout Windows 8

Uživatelské rozhraní ve Windows 8 je oproti předchozím verzím operačního systému od Microsoftu přepracované a tlačítko pro vypnutí už není tam, kde bývalo. Pokud nemůžete najít, kde se možnost pro vypnutí skrývá, nebo se chcete dozvědět další alternativy kde ji najít, postupujte podle tohoto návodu.

Metoda 1 ze 3:
Pomocí postranního panelu

 1. 1
  Otevřete postranní panel. Umístěte kurzor do pravého horního nebo pravého dolního rohu displeje. Objeví se postranní panel. Pokud používáte zařízení s dotykovým displejem, přejeďte prstem od pravého okraje displeje doleva.
 2. 2
  Zvolte možnost Nastavení v dolní části panelu. Otevře se širší panel s nabídkou Nastavení.
 3. 3
  Klikněte nebo klepněte na tlačítko Vypnutí. Objeví se několik možností.
 4. 4
  Zvolte “Vypnout”. Všechny aktuálně běžící programy budou automaticky ukončeny.
 5. 5
  Počkejte, dokud se počítač nevypne. Občas se stane, že programy zabrání tomu, aby byly systémem Windows ukončeny. V takovém případě se je Windows pokusí ukončit vynuceně, nebo je můžete ukončit sami.
  Reklama

Metoda 2 ze 3:
Pomocí tlačítka Windows

 1. 1
  Pravým klikem na tlačítko Windows. To je vidět pouze v režimu pracovní plochy a navíc musíte mít nainstalovány Windows 8.1. Tato metoda je možná jen tehdy, pokud používáte myš.
 2. 2
  Najeďte myší nad “Vypnutí nebo odhlášení”. Objeví se několik možností. Zvolte “Vypnout”. Všechny běžící programy se automaticky ukončí.
 3. 3
  Počkejte, dokud se počítač nevypne. Občas se stane, že programy zabrání tomu, aby byly systémem Windows ukončeny. V takovém případě se Windows pokusí ukončit je vynuceně, nebo je můžete ukončit sami.
  Reklama

Metoda 3 ze 3:
Pomocí tlačítka napájení na vašem počítači

 1. 1
  Otevřete ovládací panely. Abyste mohli vypnout počítač pomocí tlačítka pro vypnutí, budete muset změnit jeho nastavení. Nejprve bude třeba otevřít okno Ovládací panely. Buď ho vyhledejte pomocí nabídky Start, kde napíšete "ovládací panely", nebo pomocí klávesové zkratky Win + X a výběrem příslušné volby ze seznamu, který se objeví.
 2. 2
  Otevřete možnosti napájení. První způsob je ten, že ve vyhledávacím políčku okna Ovládacích panelů začnete rovnou psát "napájení", nebo je můžete najít přímo v sekci Ovládacích panelů s názvem Hardware a Zvuk.
 3. 3
  Klikněte na “Nastavení tlačítek napájení”. Otevře se nová stránka, kde můžete určit, co se má stát při stisknutí fyzického tlačítka napájení na vašem počítači. U možnosti “Po stisknutí tlačítka napájení:” vyberte z rozbalovacího menu “Vypnout”.
 4. 4
  Klikněte na "Uložit změny". Váš počítač se po stisknutí tlačítka napájení automaticky vypne. Jde o bezpečný způsob vypnutí počítače. Je to v podstatě totéž, jako byste z nabídky napájení Windows vybrali možnost "Vypnout".[1]
  Reklama

Tipy

  • Pokud nechcete používat žádnou z popsaných metod, můžete kdekoliv na Ploše nebo v nabídce Start vytvořit zástupce pro vypnutí. V takovém případě vypnete počítač jediným kliknutím.
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku pracovali dobrovolní autoři, kteří jej v průběhu času upravili a vylepšili.
Stránka byla zobrazena 1 813 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama