Jak vypnout aplikace na iPhone

V tomto článku:Za použití iOS 7 a 8Za použití iOS 6 nebo staršího iOSReference

Dělá vám problém najít určitou spuštěnou aplikaci, protože máte ve vašem multitasking panelu otevřeno příliš mnoho aplikací? Stačí jen několik klepnutí a můžete pročistit multitasking panel tak, že už nebudete mít žádné problémy s hledáním aplikací, které opravdu potřebujete.

1
Za použití iOS 7 a 8

 1. 1
  Dvakrát klikněte na tlačítko Home. Screenshoty všech aplikací, které jsou právě spuštěny, se vám zobrazí v řadě za sebou.
  • Pokud máte aktivovanou funkci Assistive Touch, klepněte na ikonku s kolečkem a pak dvakrát klepněte na tlačítko Home.
 2. 2
  Najděte aplikaci, kterou chcete vypnout. Projděte si (doleva i doprava) všechny aplikace, které jsou spuštěné na vašem iPhonu.
 3. 3
  Aplikaci, kterou chcete vypnout, táhněte nahoru. Tímto tahem ji automaticky vypnete. Proces můžete zopakovat u všech ostatních aplikací, které chcete vypnout.
  • Můžete klepnout a držet až tři aplikace najednou a pak všechny aplikace zároveň přetáhnout nahoru. Vypnou se tak všechny tři aplikace.
 4. 4
  Vraťte se na vaši domovskou obrazovku. Jakmile vypnete všechny aplikace, zmáčkněte Home button a vraťte se na domovskou obrazovku.

2
Za použití iOS 6 nebo staršího iOS

 1. 1
  Dvakrát klikněte na tlačítko Home. Ikonky všech aktivních aplikací se zobrazí v řadě za sebou na spodní straně obrazovky.
  • Pokud máte aktivovanou funkci Assistive Touch, klepněte na ikonku s kolečkem a pak dvakrát klepněte na tlačítko Home.
 2. 2
  Najděte aplikaci, kterou chcete vypnout. Abyste našli aplikaci, kterou chcete vypnout, projděte si celou řadu doleva i doprava. Je pravděpodobné, že se tam objeví mnoho spuštěných aplikací.
 3. 3
  Stiskněte a přidržte aplikaci, kterou chcete vypnout. Za chvíli se začnou ikonky spuštěných aplikací chvět stejně, jako když reorganizujete aplikace na domovské obrazovce.
 4. 4
  Abyste mohli určitou aplikaci vypnout, stiskněte tlačítko “-“, které je na její ikonce. Aplikace se tak odstraní ze seznamu otevřených aplikací. Proces můžete zopakovat u všech ostatních aplikací, které chcete vypnout, nebo se stisknutím tlačítka Home můžete navrátit na domovskou obrazovku.

Tipy

 • Aplikace na iOS neběží na pozadí déle než několik sekund, pak se pozastaví. To znamená, že nezpůsobí snížení výdrže baterie nebo zpomalení telefonu. Uzavíráním aplikací tak nezrychlíte váš telefon ani nezvýšíte výdrž baterie.[1]

Informace o článku

Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Kategorie: IPhone

V jiných jazycích:

English: Close Apps on iPhone, Русский: закрывать приложения на iPhone, Português: Fechar Aplicativos em um iPhone, Español: cerrar aplicaciones en iPhone, Italiano: Chiudere le Applicazioni su iPhone, 中文: 关闭iPhone上的应用, Français: fermer les applications sur l'iPhone, Nederlands: Apps afsluiten op de iPhone, Deutsch: Apps auf dem iPhone schließen, Bahasa Indonesia: Menutup Aplikasi di iPhone, हिन्दी: आईफ़ोन पर ऐप्स को बंद करें, ไทย: ปิดแอพในไอโฟน, 한국어: 아이폰에서 앱 닫는 방법, Tiếng Việt: Đóng Ứng dụng trên iPhone, العربية: إغلاق التطبيقات على iPhone

Stránka byla zobrazena 2 314 krát.
Byl tento článek přesný?