Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Chcete ozvláštnit svůj účes a zároveň ušetřit peníze? Ať už vás zajímá móda, nebo to, že nechcete mít vlasy v obličeji, můžete si snadno vyrobit vlastní čelenku, která vyřeší všechny vaše problémy. V tomto článku se dozvíte, jak vyrobit různé druhy čelenek do vlasů.

Metoda 1
Metoda 1 ze 6:

Čelenka z gumičky a stuhy

 1. 1
 2. 2
 3. 3
  Ustřihněte si správnou délku stuhy a gumičky.
 4. 4
  Sešijte gumičku a stuhu. Vezměte si jehlu a nit a přišijte stuhu ke gumičce. Na konci šití udělejte uzel.
 5. 5
  Nyní můžete čelenku nosit. Můžete si ji dát pod vlasy, nebo si ji omotat okolo čela. [1]
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 6:

Turbanová čelenka

 1. 1
  Kupte si dvě látkové čelenky. Tyto čelenky seženete za málo peněz ve většině drogerií a obchodech s doplňky. Většinou jsou vyrobeny ze strečové látky. Najděte si dvě takové čelenky a připravte si jehlu a nit.
 2. 2
  Ustřihněte si čelenku. Pro dosažení turbanového vzhledu budete muset čelenky proplést. Najděte si na obou z nich šev a jednu z nich v tomto švu celou přestřihněte.
 3. 3
  Navrstvěte kousky. Vezměte si čelenku, kterou jste ustřihli a provlečte ji středem druhé čelenky. Položte si je obě na stůl, aby byly kolmo proti sobě ve tvaru písmene T.
 4. 4
  Sešijte čelenku. Vezměte si dva konce ustřižené čelenky a připojte je k sobě. Sešijte konce znovu k sobě.
 5. 5
  Dokončete čelenku. Nyní byste měli mít dvě propletené čelenky.
  • Obě čelenky by měly být narovnané (ne překroucené). Položte si je na stůl se švy směrem dolů.
  • Potom sešijte obě čelenky uprostřed podél obou švů.
 6. 6
  Nyní máte čelenku hotovou. Dejte si ji na hlavu tak, abyste měli „uzel“ na čele.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 6:

Zapletená čelenka z trička

 1. 1
  Najděte si staré tričko. Mělo by být dost velké a mělo by být ze strečové látky. Pokud takové tričko nemáte, zajděte si nějaké koupit do secondhandu.
 2. 2
 3. 3
  Svažte látku.
 4. 4
  Zapleťte všechny proužky. Až se dostanete na konec, přivažte k sobě všechny proužky.
 5. 5
  Dokončete čelenku. Propletené proužky se o něco zkrátí a budete je muset prodloužit. Vezměte si poslední ustřižený kousek látky a přišijte ho k zapletené části čelenky jehlou a nití.
 6. 6
  Voila! Nyní můžete čelenku začít nosit. [2]
  Reklama
Metoda 4
Metoda 4 ze 6:

Dekorace pevné plastové čelenky

 1. 1
  Omotejte si čelenku látkou. Odměřte si látku na čelenku a ustřihněte si dvakrát široký kus látky. Potom látku omotejte okolo pevné čelenky a na vnitřní straně ji přilepte lepidlem. Důkladně látku omotejte, aby pevně přiléhala k čelence.
 2. 2
  Polepte čelenku barevnou přízí nebo nití. Vyberte si několik barev, které se vám líbí a přilepte si přízi na čelenku. Celou čelenku pokryjte tenkou vrstvou lepidla a začněte lepit přízi od spodního konce. Pokračujte tak dlouho, dokud nepokryjete celou čelenku a nakonec zbytek příze ustřihněte a konec přilepte.
 3. 3
  Přidejte kamínky nebo jiné ozdoby. Vyberte si hezkou brož, látkovou aplikaci, nebo třeba korálky či peříčka a přilepte je na čelenku. [3]
 4. 4
  Hotovo.
  Reklama
Metoda 5
Metoda 5 ze 6:

Čelenka z šátku

 1. 1
  Vyberte si šátek. Najděte si nějaký hezký čtvercový šátek. Můžete použít jakoukoli látku, ale musí být trochu pevnější, než satén nebo hedvábí. Čím větší šátek budete mít, tím snáze se vám bude dělat čelenka.
 2. 2
  Přeložte si šátek.
 3. 3
  Omotejte si šátek okolo hlavy. Vezměte oba konce šátku a opatrně si ho omotejte okolo hlavy tak, abyste měli konce nad čelem.
 4. 4
  Zavažte si šátek. Vezměte si oba konce a zavažte je na uzel nad čelem. Udělejte dva suky, aby se vám šátek nerozvázal. Konce zastrčte pod šátek u hlavy.
 5. 5
  Nyní můžete nosit svoji novou čelenku![4]
  Reklama
Metoda 6
Metoda 6 ze 6:

Další typy čelenek

 1. 1
  Čelenka s mašlí. Tato čelenka se hodí pro všechny roztomilé dívky. Vezměte si plastovou čelenku a kus látky a vytvořte si mašli, kterou přilepíte na čelenku.
 2. 2
  Zkuste květinovou čelenku. Květinové čelenky jsou v poslední době velmi oblíbené. Naučte se je vyrábět.
 3. 3
  Hippie čelenka. Pokud chcete stylovou čelenku, vyrobte si hippie čelenku, která se omotává kolem čela. Taková čelenka vám udrží vlasy na místě a zároveň bude sloužit jako skvělý módní doplněk.
 4. 4
  Třpytivá čelenka. Vyrobte si čelenku, která se bude krásně třpytit a zvýrazní vaše vlasy. Použijte korálky, třpytky, nebo flitry.
 5. 5
  Upleťte si čelenku. Pokud rádi pletete a chcete si vyrobit čelenku, můžete si ji uplést. Vyberte si barvu, která se vám bude nejvíce líbit.
 6. 6
  Čelenka z papíru. Použijte kus tvrdého papíru a omotejte si ho kolem hlavy. Ozdobte ho květinami, mašlemi nebo obrázky. Použijte lepidlo nebo kus gumičky a připevněte si čelenku k vlasům.
  Reklama

Tipy

 • Použijte věci, které již máte doma, abyste nemuseli utrácet peníze.
 • Než budete vyrábět čelenku, podívejte se v obchodech s doplňky a zkuste načerpat inspiraci.
 • Čelenku noste ve dny, kdy máte rozlítané nebo špinavé vlasy, abyste od nich odvedli pozornost.
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 10 648 krát
Kategorie: Záliby a Řemesla
Stránka byla zobrazena 10 648 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama