Jak vyrobit Skittles vodku

V tomto článku:Panák (25ml)Ochucení vodky v láhviMetoda s myčkou nádobí

Výroba Skittles vodky je zábavným procesem, kterým dodáte běžné vodce na vynikající ovocné příchuti. Jediné, co pro přípravu tohoto nápoje musíte udělat, je vložit bonbóny Skittles do lahve s vodkou a počkat, než se chutě obou ingrediencí dostatečně propojí. Následně můžete ochucenou vodku podávat samotnou nebo ji použít pro přípravu krásně barevných koktejlů. Po přečtení našeho článku snadno zvládnete několik metod pro přípravu této skvělé vodky a brzy už si tak můžete pochutnávat na vynikajících, duhových nápojích!

Ingredience

 • Zhruba 1.75 litru vodky na jeden balíček Skittles
 • Velký balíček bonbónů Skittles

1
Panák (25ml)

 1. 1
  Přeberte balíček bonbónů Skittles a vyberte z něj jen ty barvy, kterými chcete vodku ochutit. Lidé většinou dávají stranou zelené bonbóny, které mají limetkovou příchuť a fialové (hroznová příchuť), protože finálnímu produktu dodávají na podivné chuti a nevzhledné barvě. Použít je ale samozřejmě můžete. Navíc pokud chcete nakombinovat příchuť z různě barevných bonbónů, můžete tento krok přeskočit úplně.
 2. 2
  Do 25 ml vodky přidejte šest Skittles. Směs míchejte, dokud se Skittles téměř úplně nerozpustí. Poměr bonbónů a vodky se v různých receptech liší, a proto byste měli před přípravou větší várky nejprve trochu experimentovat a zjistit, který poměr nejlépe sedí vaší chuti.
 3. 3
  Přefiltrujte zbytek vnitřních částí Skittles. S malými porcemi, jako je našich 25 ml, můžete snadno experimentovat, připravit tak vodku podle své chuti a následně přejít k výrobě ve větším množství.

2
Ochucení vodky v láhvi

 1. 1
  Ulijte trochu vodky z lahve a udělejte tak místo pro Skittles.
 2. 2
  Rozdělte Skittles podle barvy.
 3. 3
  Vhoďte Skittles do lahve (20-25 na 350ml vodky).
 4. 4
  Nechte směs jeden nebo dva dny uležet. Občas lahví zatřeste, aby se chutě dobře promísily.
 5. 5
  Vodku nyní přeceďte například přes kávový filtr nebo přes čisté tričko.
 6. 6
  Nechte přes noc vychladit v ledničce.

3
Metoda s myčkou nádobí

 1. 1
  Rozdělte bonbóny z šesti velkých sáčků (6 x 174g) podle barev.
 2. 2
  Použijte 5 lahví vodky o objemu 700ml, do každé uzavíratelné sklenice nebo lahve odlijte 300 ml a doplňte je bonbóny Skittles.
 3. 3
  Uzavřené sklenice vložte do myčky nádobí a pusťte ji na nějaký intenzivní cyklus.
  • Po jedné třetině mycího cyklu všechny sklenice důkladně protřepejte.
  • Po dvou třetinách mycího cyklu všechny sklenice důkladně protřepejte.
 4. 4
  Po dokončení celého mycího cyklu opět všechny sklenice důkladně protřepejte. Následně je nechte 2 hodiny chladit v lednici.
 5. 5
  Po vychlazení by měla vodka získat sirupovitou konzistenci. Vezměte cedník, vložte ho do velké sklenice, vyrovnejte do něj kávový filtr nebo kus plátýnka na sýr a pomalu skrze něj vodku přefiltrujte.
 6. 6
  Po přefiltrování první lahve láhev vymyjte a vodku do ní znovu přelijte.
 7. 7
  Dva výše popsané kroky zopakujte se všemi lahvemi a ujistěte se, že je mezi jednotlivým použitím všechno čisté, aby nedošlo ke kontaminaci jinou barvou.
 8. 8
  Všechny lahve vložte do mrazáku a nechte je chladit, dokud na ně nedostanete chuť. Buďte klidní, vodka nezmrzne.
 9. 9
  Máte hotovo. Užijte si svůj chutný výtvor.

Tipy

 • Začněte s malým množstvím vodky, experimentujte s různými poměry bonbónů a najděte kombinaci, která bude nejvíce vyhovovat vaší chuti. Jakmile se rozhodnete, který poměr ingrediencí je pro vás nejlepší, můžete připravit větší várku.
 • Zelené limetkové Skittles dodají vašemu drinku na kyselosti, takže pokud chcete výslednou chuť sladší, zelené bonbóny vynechte a naopak.
 • Pokud použijete pro cezení tričko, ujistěte se, že nebylo prané s aviváží nebo jste pro jeho sušení nepoužili ubrousky do sušičky. Váš nápoj by tím získal trochu nechtěné a potencionálně toxické chuti navíc.
 • Jestliže chcete celou práci urychlit, rozkrájejte jednotlivé Skittles nejprve na poloviny a do vodky je přidejte až potom. Lahve potom každých 15 minut protřepejte. Na rozpuštění bonbónů bude místo celého dne potřeba pouhá jedna hodina. Skittles můžete také z vodky vytáhnout, jakmile se rozpustí veškeré jejich barvivo.
 • Jednou z možností přípravy tohoto nápoje je koupit pět lahví vodky a pět balíčků Skittles, bonbóny rozdělit podle barev a ty potom postupně přidat do každé z lahví. (Nebo kupte čtyři lahve vodky a jednu prázdnou, což vám dá prostor pro doplnění bonbónů.)

Varování

 • Pijte zodpovědně. Nikdy nesedejte pod vlivem za volant. Naučte se znát svou míru a pijte s rozumem.
 • Nepijte, pokud je vám méně než 18 let.

Věci, které budete potřebovat

 • Na každých 1.75 litru potřebujete jeden velký balíček Skittles, takže jestli chcete vyrábět ochucenou vodku pouze s jednou příchutí, budete muset koupit pět velkých balení bonbonů.
 • Kávový filtr, plátýnko na sýr/mušelín nebo naprosto čisté tričko
 • Větší trychtýř nebo cedník pro podporu použitého filtru.


Informace o článku

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 67 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili.

Kategorie: Alkoholické nápoje

V jiných jazycích:

English: Make Skittles Vodka, Français: faire de la vodka aux Skittles, Italiano: Fare la Vodka agli Skittles, Español: preparar vodka con skittles, Deutsch: Skittles Wodka machen, Русский: сделать разноцветную водку со Skittles, Bahasa Indonesia: Membuat Vodka Skittles, 中文: 制作彩虹伏特加, Nederlands: Skittles wodka maken

Stránka byla zobrazena 2 902 krát.
Byl tento článek přesný?