Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.
Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality.
Tento článek byl zobrazen 80 436 krát
Upíři, zombie, vlkodlaci? Buď nastal konec světa, nebo je Halloween! Není nic lepšího, než se na Halloween vyzdobit spoustou umělé krve, která vypadá realisticky! Můžete si ji vyrobit tolika způsoby, že si můžete vybrat, zda ji budete mít jedlou, z domácích přísad, nebo dokonale realistickou, jaká se používá ve filmech. V tomto článku tyto způsoby najdete všechny!
Postup
Realistická krev ze sirupu (jedlá)
Tato směs se hodně lepí a může vám zašpinit oblečení, ale snadno se jí zbavíte navlhčeným hadříkem. Chutná sladce a vypadá skvěle, hlavně na fotkách.
-
1
-
2Základní směs. Smíchejte jeden díl vody se třemi díly kukuřičného sirupu.
- Postupně přidávejte po kapkách červené barvivo a stále směs míchejte.
- Přidávejte červené barvivo tak dlouho, dokud se směs nezačne podobat skutečné krvi (raději to nepřehánějte, vždy můžete přidat).
- Přidejte trochu modrého nebo zeleného barviva, abyste dosáhli realističtějšího odstínu (krev v cévách je sytě červená, ale žilní krev je tmavě karmínová).
-
3Přidejte zahušťovadlo. Použijte například:
- Suchou jíšku. Můžete použít mouku nebo škrob a rozmíchat krvavou směs metličkou.
- Pokud se vám v krvi udělají hrudky, chvíli počkejte, než vyplavou na povrch a vyhoďte je. Místo škrobu můžete použít i glycerín.
- Mokré zahušťovadlo. Vmíchejte do směsi čokoládový sirup, aby získala optimální hustotu (a chuť).
- Čokoládový sirup vaší krvi dodá realističtější tmavší barvu.
- Můžete použít i javorový sirup, díky kterému získáte hnědší tón a vaše krev bude hustší a lepivější.
-
4Upravte si směs. Pokud je příliš růžová nebo oranžová, přidejte více červené.
- S modrou to nepřehánějte. Modrou použijte jen v množství 1 kapky na lžíci krve, abyste neměli krev příliš modrou.
- Pokud máte krev moc fialovou, budete muset začít znovu – červeným barvivem to bohužel nespravíte.
- Pokud je krev příliš průhledná, použijte více zahušťovadla.
-
5Nechejte směs ležet asi 10 minut na teplém místě. Krev tak bude mít čas ještě trochu zhoustnout. Potom s ní můžete začít strašit lidi!
- Poznámka: Z tohoto receptu vytvoříte velmi lepivou krev. Hodí se pro děti, protože je jedlá a žádné její přísady nejsou toxické.
Reklama
Jednoduchá červená krev (jedlá)
Čokoládová krev (jedlá)
Tato krev vypadá skvěle, voní skvěle a chutná jako čokoláda!
-
1Budete potřebovat:
- Kukuřičný sirup
- Červené potravinářské barvivo
- Kakaový prášek
- Kukuřičný škrob
-
2Základní směs. Smíchejte kukuřičný sirup s červeným barvivem a vytvořte krvavou tekutinu. Můžete místo barviva použít také třešňový šumivý nápoj v prášku.
-
3Přidejte kakao. Přidejte k sirupu malé množství kakaového prášku, aby byla krev tmavší a neprůsvitná, tak jako skutečná krev.
-
4Vylaďte konzistenci. Můžete krev naředit vodou, nebo ji zahustit několika špetkami mouky nebo škrobu.Reklama
Želatinová krev (jedlá)
Tato krev se hodí pro velké rány – bude se totiž srážet. Můžete si ji nastříkat třeba na zeď na večírek u příležitosti nové série seriálu Dexter!
-
1
-
2Zahřejte si svoji krev. Ohřejte glycerín v mikrovlnce.
-
3Přidejte ke glycerínu několik lžic jahodového želé (pokud chcete krve více, přidejte i více želé) a důkladně směs promíchejte.
-
4Přidejte polovinu sáčku práškové želatiny.
-
5Přidejte červené barvivo. Můžete ke krvi přidat také několik kapel modrého nebo zeleného barviva, abyste dosáhli realističtějšího vzhledu.
-
6Pořádně směs promíchejte a potom bude hned připravena k použití. Otestujte si ji na malém kousku zdi, než s ní postříkáte celý pokoj – je možné, že nepůjde smýt.Reklama
Krev z burákového másla (jedlá)
Pokud netrpíte alergií na ořechy, tato krev se vám bude skvěle hodit pro použití v okolí úst, nebo pro potřísnění věcí, které si do úst budete dávat. Měla by chutnat jako klasické burákové máslo (můžete k ní přidat i čokoládu).
-
1
-
2Dejte si do misky dostatečné množství burákového másla. Nejlepších výsledků dosáhnete s krémovým burákovým máslem. Když použijete burákové máslo s kousky buráků, budete mít hustší krev, ale bude se vám s ní hůře pracovat.
-
3Zahustěte směs. Pomalu vmíchejte do krve kukuřičný sirup, dokud nedosáhnete požadované konzistence. Když necháte směs chvíli ležet, ještě trochu zhoustne.
-
4Dodejte krvi barvu. Pomalu po kapkách přidávejte ke směsi červené barvivo, dokud nebude tmavě červená – čím tmavší, tím lepší. Bude to vypadat jako skutečná krev. Několik málo kapek modrého nebo zeleného barviva dodá směsi realističtější vzhled.
- Můžete přidat také trochu čokoládové omáčky, sirupu nebo kakaového prášku.
- Pokud chcete získat hustší směs, přidejte ještě trochu kukuřičného škrobu (po malých částech, aby vám krev nehrudkovala). Díky škrobu můžete krev jednoduše a rychle zahustit.
-
5Poznámka: Tato směs vám může zašpinit oblečení, takže byste si měli raději obléci něco staršího.Reklama
Sražená krev z barbecue omáčky (jedlá)
Tento recept se skvěle hodí na vnější falešná zranění a na místa, kde budete chtít krev sraženou a netekoucí. Zbytky krve můžete druhý den klidně použít na grilování kuřete.
Kečupová krev (jedlá)
Krev ze sójové omáčky (jedlá)
Touto krví docílíte krásných stříkanců jako po proříznutí žíly. Dejte si ale pozor – skvrny nejdou moc dobře smýt!
-
1
-
2Vyrobte si „krvavou pistoli“. Vezměte si malou plastovou trubičku a protlačte jí koncem stříkačky. Lepidlem nebo páskou je k sobě důkladně přilepte.
-
3Vyrobte si krev. Nalejte si do šálku trochu sójové omáčky a přidejte červené barvivo.
-
4Naplňte si stříkačku. Vložte konec trubičky do misky s krví a nasajte směs do stříkačky.
-
5Zazátkujte konec trubičky špendlíkem, aby vám krev nevytékala ven.
-
6Připravte se. Nasajte si stříkačku, schovejte si ji pod kostým a připravte se stříkat na lidi krev!Reklama
Krev z šumáku (nedoporučujeme jíst)
Krev z červené řepy (jedlá)
Tato krev bude dělat skvrny, které se z oblečení špatně perou! Můžete si ale vzít staré oblečení, které už nebudete chtít nosit. Při výrobě krve si vezměte gumové rukavice a ochrannou zástěru.
Filmařská krev (nejedlá)
Tato krev vám udělá opravdu nepořádek! Na rozdíl od netoxické a jedlé krve se ale nebude lepit. Když ji nastříkáte na různé povrchy ze vzdálenosti metru a půl, výsledné skvrny budou vypadat jako skutečné stříkance krve. Na kůži krásně teče a rozmazává se jako skutečná krev. Buďte s ní ale opatrní – dostane se vám všude!
-
1
-
2
-
3Přidejte barvu. Přimíchejte ke směsi tolik červeného barviva, kolik máte v míse tekutiny. Kupte si velké balení červeného barviva, ale nešetřete – levnější barviva vám udělají růžovou krev.
-
4
-
5Zkontrolujte si svoji směs. Výsledná směs by měla být o něco hustší než voda, měla by být tmavě červená a měla by být průhledná asi jako mléko.Reklama
Umělecká krev (nejedlá)
Tuto krev vytvoříte velmi snadno, ale není jedlá.
Krev z javorového sirupu (jedlá)
-
1
-
2Namíchejte si směs. Nalejte si javorový sirup do misky a přidejte k němu kapku zeleného potravinářského barviva.
-
3Dodejte směsi červenou barvu. Přidejte červené potravinářské barvivo a trochu modrého nápoje, abyste dosáhli tmavě červené barvy (můžete si trochu nabrat na lžičku a zkontrolovat konzistenci).
-
4Užijte si svoji falešnou krev!
-
5Hotovo.Reklama
Čokoládový sirup a káva
-
1Budete potřebovat čokoládový sirup, červené potravinářské barvivo, kukuřičný škrob (nebo mouku) a instantní kávu (nebo namletou kávu).
-
2Dejte si do misky asi 4 lžíce čokoládového sirupu.
-
3Přidejte červené barvivo, abyste dosáhli požadované barvy.
-
4Přidejte lžičku kávy a zamíchejte.
-
5Pokud budete mít příliš hustou směs, přidejte vodu. Pokud ji budete mít příliš řídkou, přidejte ještě trochu škrobu.
-
6S touto krví nešetřete, díky kávě bude vypadat jako zaschlá krev a bude se skvěle hodit na falešné rány.Reklama
Tipy
- Pokud chcete jít za upíry nebo zombie, dejte si jedlou falešnou krev do úst a nechejte si ji tam. Potom ji nechejte pomalu vytékat z koutků (pokud jste upíři) nebo z celých úst (pokud jste zombie). Nakloňte hlavu dozadu, aby vám krev natekla až do krku, nebo si nechejte kapat na tričko nebo na hrudník. Než se stop po krvi budete dotýkat, měli byste počkat alespoň pět minut.
- Skutečná lidská krev je hustá a tmavá. Falešná krev, která vypadá řídce a je průhledná, nebude vypadat realisticky. Nemusíte to ale přehánět se sirupem, krev by neměla být ani příliš lepkavá. Můžete místo sirupu použít třeba kondenzované mléko, díky kterému nebude vaše krev tak průhledná.
- Pokud si budete dávat krev na obličej, nebo s ní budete „upravovat“ dítě, použijte vždy jedlou verzi. Filmařskou krev si schovejte na jiné příležitosti.
- Krev ze šumáku sice teče, ale je snadné ji vyrobit. Bude vám stačit jen trocha třešňového šumáku a minimální množství vody. Když to s vodou nepřeženete, dosáhnete realisticky vypadající krve.
- Pomocí párátka nebo zadní strany pera krev snadno dostanete na různá místa (například do ran).
- Při použití nejedlé filmařské krve se připravte na to, že vám skvrny na oblečení budou držet. Když ji ale vyrobíte s trochou tekutého pracího prostředku, mělo by být možné tyto skvrny vyprat.
- Při použití filmařské krve si ji namíchejte o něco tmavší, než je skutečná lidská krev. Bude to vypadat realističtěji.
Varování
- Filmařskou krev můžete použít pro rány, ale pravděpodobně by se vám tak dostala i na obličej a na ruce. Lepší je použít nějakou netoxickou jedlou krev, abyste se nemuseli bát o své zdraví.
- Nepoužívejte burákovou krev na Halloween, když se budete setkávat s mnoha lidmi. Použijte ji pouze na večírku, kdy si budete stoprocentně jistí, že se v okolí nevyskytuje nikdo, kdo by měl alergii na buráky. Mnoho lidí trpí vážnou alergií na všechny ořechové výrobky.
- Všechny druhy falešné krve vám mohou nevratně poškodit oblečení. Kukuřičný sirup udělá skvrny na světlém a bílém oblečení, ale z denimu a tmavých věcí jde většinou vyprat.
- Falešnou krví můžete udělat skvrny i na betonu, takže si dávejte pozor!
- Pokud vyrábíte krev z temperových barev, neměli byste je vymačkávat moc silně. Mohli byste si ušpinit dům nebo oblečení.
- Jedlé druhy krve byste měli spotřebovat ihned, nebo je skladovat v lednici. Mělo by to vypadat jako zranění, ne zapáchat jako zranění (nebo chutnat jako shnilá krev). Výjimkou je recept s použitím kukuřičného sirupu, který většinou chvíli vydrží.
Reference
- http://www.exposure.co.uk/eejit/blood/blood.html Eejit's Guide to Blood - research source for jelly blood recipe.