Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Posledním hitem mezi materiály pro výrobu věnců, které můžete použít v jakémkoli ročním období, se stala juta. Hotový jutový věnec si samozřejmě můžete koupit v jakémkoli obchodě, ale proč si nevyrobit vlastní? Trvá to chvilinku, materiál je za hubičku, dekorace bude podle vašeho gusta a ještě tím ohromíte své přátele! Jutový věnec dodá vašemu domovu jedinečný rustikální ráz a dozdobit si ho můžete podle vlastních představ.

Postup

 1. 1
  Nakupte jutu. Budete jí potřebovat 1.8 metru. Nastříhejte ji na pruhy široké zhruba 20 cm. Nebo, pokud vám nevadí si připlatit, můžete koupit rovnou několik rolí volně tkané jutové stuhy.
 2. 2
  Sežeňte drátěný věncový korpus. Za několik korun ho koupíte v květinářství nebo řemeslných potřebách.
 3. 3
  Konec jutového pruhu stočte nebo poskládejte. Aby se vám při výrobě nevysmýkal, propleťte ho dráty tvořícími korpus.
 4. 4
  Protáhněte dráty další část pruhu a vytvořte smyčku.
 5. 5
  Nadzdvihněte ji a načechrejte do velikosti, jakou ji chcete mít. Obvykle vypadají nejlépe oka vysoká cca 5-8 cm.
 6. 6
  Protáhněte jutu do další mezery a vytvořte novou smyčku. Takto postupujte dále, až obpletete celý korpus. Stačí vám na to 3,6 metru juty, ale pokud chcete mít věnec hodně bohatý a načerpaný, můžete využít až 11 metrů. Na věnec na obrázku jsme spotřebovali 1,8 metru juty nastříhané na pruhy o šíři 20 cm.
 7. 7
  Stáhněte smyčky pevně k sobě. Tím si na korpusu vytvoříte místo pro další smyčky a ty, které už máte, tím pěkně nařasíte.
 8. 8
  Upravte smyčky stejnoměrně po celém věnci.
 9. 9
  Teď už nezbývá, než věnec ozdobit v barvě či květinách dané sezóny. Pokud na něj ozdoby nebudete lepit, můžete ho později opakovaně přezdobit a znovu použít. Nejvhodnější je použít ozdoby, které kolem věnce můžete omotat nebo připevnit drátky bez lepení.
 10. 10
  Další varianta.
  Reklama

Tipy

 • Snažte se dělat všechny smyčky stejně veliké.
 • Ozdobte věnec, jak se vám zachce. Za zlomek toho, co byste za něj zaplatili v květinářství nebo u vánočního stánku, budete mít jedinečný věnec ve vlastním stylu a vkusu.
Reklama

Varování

 • Buďte opatrní, zejména při manipulaci s dráty, nůžkami, nebo jinými ostrými nástroji.
Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Jutové plátno nebo pruhy (alespoň 1,8 metrů tkaniny nebo 7.3 metrů girlandy o šíři 20 cm.
 • Drátěný věncový korpus.
 • Další ozdoby dle vlastní volby.

O tomto wikiHow

Lois Wade
Spoluautorem článku je :
Odbornice na řemesla na wikiHow
Tento článek spoluautorem článku je Lois Wade. Lois Wade má 45 let zkušeností v oblasti řemesel, včetně šití, háčkování, křížového stehu, kreslení a papírových výrobků. Od roku 2007 přispívá k řemeslným článkům na wikiHow. Tento článek byl zobrazen 9 593 krát
Kategorie: Dekorace
Stránka byla zobrazena 9 593 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama