Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Existuje mnoho způsobů, jak si vyrobit kostým Captain America, a ani nepotřebujete být nijak výjimečně zruční, nebo mít spoustu peněz. Na kostým z novějšího Captain America si pořiďte věci ve vojenském stylu, jako jsou chrániče hrudníku a helma. Jednoduchý kostým, který napodobuje původní komixy vyrobíte ze starého trička a gumových rukavic.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Overal

 1. 1
  Sežeňte si bílé tričko s krátkým rukávem. Bude to základ vašeho kostýmu. Nemusí to být nijak drahé tričko. Vlastně, čím bude jednodušší, tím lépe. Mělo by dobře padnout, nebýt ani příliš upnuté, ani volné. Pohodlné triko, které vám dobře sedí, je nejlepší.
 2. 2
  Nastříkejte levné chrániče na americký fotbal modrou barvou.[1] Staré sportovní chrániče, třeba ty na americký fotbal, budou tvořit horní část kostýmu a napodobí novější, modernější vzhled superhrdiny.
  • Použijte jasně modrou barvu ve spreji, která se hodí na látku. Nepoužívejte blankytně nebo námořnicky modrou. Nastříkejte jednu vrstvu a nechte zaschnout. Pokud to bude nutné, po zaschnutí přestříkejte ještě jednou.
   • Pokud máte omezený rozpočet nebo málo času, nebo jednoduše chrániče nemůžete sehnat, snadno si horní část kostýmu vyrobíte z modrého trička. melo by být dostatečně velké na to, aby se dalo převléknout přes bílé triko, ale ne zase tolik, aby vlálo ve větru, nebo na vás viselo. odstřihněte spodní část trička, přibližně v polovině hrudníku a začistěte okraj buď na stroji, nebo v ruce, případně speciální lepicí páskou. (Břicho hrdiny je červené a bílé, proto potřebujete jen polovinu modrého trička.)
 3. 3
  Vystřihněte červené proužky pro spodek trička. odměřte si vzdálenost mezi spodním lemem modrého trička nebo chráničů, a spodním lemem bílého. Vystřihněte několik pruhů z červeného filcu nebo z červené instalatérské pásky - každý proužek by měl být asi 5 cm široký.
  • Záleží na konkrétním vyobrazení Captain America, postavička má na břiše 3-5 vertikálních pruhů. Řiďte se velikostí a šířkou svého břicha a počet a šířku pruhů zvolte podle toho.
 4. 4
  Připevněte červené pruhy na spodek bílého trička. každý pruh by měl začínat na spodním lemu bílého trička a pokračovat až ke spodnímu lemu modré části. Mezi pruhy nechte mezeru asi 5 cm (záleží na počtu pruhů a jejich šířce).
  • Pokud používáte pásku, nemusíte přichycení nijak zvlášť řešit, zkrátka pruhy nalepte a je to. Filc můžete buď nalepit hobby lepidlem, nebo ho přišít jehlou a nití.
 5. 5
  Najděte nebo si vyrobte bílou hvězdu. Může být z filcu, nebo jakékoliv jiné látky, a měla by být asi 15 cm vysoká a široká.
  • Můžete hvězdu samozřejmě vyrobit také třeba z bílého kartonu nebo stříbrné metalické fólie. Je také možné si koupit nášivku nebo nažehlovačku ve tvaru hvězdy, pokud se vám nechce nic vyrábět.
  • Připevněte hvězdu na předek modré části kostýmu. měla by být přesně uprostřed, na vaší hrudi, a neměla by přesahovat do bílé části. Nalepte ji, přišijte, nebo nažehlete, záleží na materiálech, které používáte.
 6. 6
  Pořiďte si modré kalhoty ve stejném odstínu, jako má tričko nebo chránič. Odstíny musí být shodné, nebo by se alespoň neměly lišit příliš, jinak bude kostým vypadat nesladěně. Můžete použít místo kalhot legíny nebo jiné úzké sportovní kalhoty.
  • Pokud nenajdete nic, co by barevně odpovídalo, pořiďte si barvu na textil. Jsou běžně dostupné a seženete je v každé drogerii a potřebách pro výtvarníky.
   • Pokud máte doma lesklé, modré elasťáky, využijte je!
 7. 7
  Dejte si okolo pasu pásek. Obyčejný hnědý, nebo černý pásek postačí, pokud najdete pásek ve vojenském stylu s kapsičkami a poutky, tím lépe. Pásek je každopádně nutnost, aby byl kostým kompletní a navíc zakryl elastickou gumu kalhot.
  • Captain America nosí kapsičky na pásku jen někdy. Pokud se vám podaří je sehnat, máte výhodu - zakryjete místo, kde tričko přechází v kalhoty.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Helma, boty a rukavice

 1. 1
  Použijte opravdovou helmu. Starý Captain America z původních komixů má masku na obličeji, ten nový používá opravdovou přilbu. Jednoduchá, vojenská helma bude nejlepší řešení, ale pokud chcete jít do detailů, koukejte se po modelu americké helmy M-1 ze 40. let. Nastříkejte ji stejným odstínem modré, jako je modrá barva na oblečení.
  • Obhlédněte army obchody a bazary s použitým zbožím. Helmu seženete bez problémů i na internetu..
 2. 2
  Přidejte masku na oči. Captain America nosí masku i helmu. Vyberte si krátkou masku, která zakryje pouze oči a natřete ji stejnou modrou barvou jako zbytek outfitu. Úplně postačí kousek látky, nebo třeba měkká páska na oči, kterou si berete do letadla. Není zapotřebí nic drahého.
  • Můžete také použít modré lyžařské brýle nebo brýle na plavání. V nouzi poslouží i modrá koupací čepice a modré sluneční brýle.
 3. 3
  Ozdobte helmu písmenem A. Můžete ho opět vystřihnout z filcu, nebo vyrobit třeba ze stříbrné instalatérské pásky. Jistě je možné koupit i samolepku písmene A, nebo nažehlovačku. Písmeno na přilbu nalepte.
  • Písmeno A by mělo mít jasné, ostré hrany, tedy žádné křivky a vlnovky. Mělo by připomínat číslo 8 na digitálních hodinách, jen u základny bude trochu širší.
 4. 4
  Nasaďte si na ruce červené rukavice. Postačí obyčejné, gumové na mytí nádobí, pokud chcete modernější vzhled, pořiďte si kožené či koženkové. Měly by každopádně sahat mesi střed předloktí a loket.
 5. 5
  Oblečte si vysoké boty. Pokud jste se rozhodli pro kožené rukavice, potřebujete ještě vysoké, kožené boty. Ke gumovým rukavicím můžete zvolit červené holínky. Poslouží i červené tenisky, doplněné červenými podkolenkami.
  • Ať už bude váš kostým vypadat jakkoliv, měl by být vyvážený a sladěný. I když použijete levnější náhražky, pořád může váš Captain America vypadat pěkně, pokud si dáte záležet na tom, aby byly detaily sladěné.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Štít

 1. 1
  Vyberte si materiál, ze kterého vyrobíte štít. Na výběr jich je opravdu hodně. Můžete použít velké víko od popelnice, pokličku, nebo třeba talíř na sáňkování.Pokud nic z toho nemáte, vždycky si můžete vystřihnout kulatý tvar ze silného kartonu.[2]
 2. 2
  Natřete štít. Začněte tím, že štít nastříkáte na bílo. Bílá barva slouží jako podklad a můžete z ní zároveň vytvořit bílý pruh.
  • Střed štítu nabarvěte modře. Ve středu štítu by měl být středně velký modrý kruh. Měl by zabírat asi třetinu celkového poloměru štítu.
  • Přidejte dva červené pruhy. Každý by měl být asi 5 cm široký. První červený pruh bude lemovat modré kolečko a druhý bude tvořit lem celého štítu. Mezi nimi by tedy měl zůstat poměrně široký, bílý pruh. Pozor, aby bylo vše vyvážené, je možné, že budete muset ubrat či přidat jednu z barev. Červené pruhy můžete udělat barvou, nebo lepicí páskou, tu je ale poměrně náročné zformovat do přesného kruhu.
 3. 3
  Do středu štítu umístěte bílou, pěticípou hvězdu. měla by vyplňovat téměř celý modrý kruh, ale nesahat až za něj. Můžete ji natřít, nastříkat, vystřihnout, nebo si sehnat samolepku. Použijte stejný materiál, jako pro hvězdu na hrudníku.
  Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Bílé tričko s dlouhým rukávem
 • Modrá barva ve spreji
 • Chrániče na americký fotbal
 • Modré tričko
 • Červená lepicí páska nebo filc
 • Bílá nebo stříbrná instalatérská páska
 • Červený a bílý filc
 • Lepidlo na látku, nebo jehla a nit
 • Modré elastické kalhoty
 • Kožený opasek
 • Červené rukavice
 • Červené boty
 • Helma, lyžařské brýle nebo maska
 • Hvězdy a písmeno A
 • Kulaté víko, poklop nebo karton

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku pracovali dobrovolní autoři, kteří jej v průběhu času upravili a vylepšili. Tento článek byl zobrazen 6 944 krát
Kategorie: Umění & zábava
Stránka byla zobrazena 6 944 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama