Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Není těžké vyrobit si kostým piráta. Pokud neumíte šít, můžete se tomu vyhnout. V tomto článku najdete několik základních způsobů, jak vyrobit kostým piráta s pomocí věcí, které pravděpodobně již máte doma, nebo které snadno seženete v secondhandech.

Metoda 1
Metoda 1 ze 7:
Základy

 1. 1
  Rozhodněte se, zda chcete být pirát nebo pirátka. Pokud jste dívka, budete jistě chtít ženský kostým a naopak. Některé kostýmy pro ženy jsou velmi neslušné – pokud nechcete takový kostým, můžete si pouze upravit kostým pro muže.
 2. 2
  Najděte si obrázek piráta. Pomůže vám to vyrobit autentický kostým, ale není to nezbytně nutné. Bude se vám to hodit v případě, že se vám na obrázku zalíbí něco zajímavého, co budete chtít napodobit.
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 7:
Výroba pirátského trika z obyčejného trička

 1. 1
  Vezměte si velké bílé tričko, které smíte zničit. Piráti nemusejí mít krásné a propracované kostýmy, jako například pirátští kapitáni. Bude vám stačit obyčejné tričko. Nejlepší je vzít si trochu větší tričko, abyste v něm mohli vypadat nedbale jako většina pirátů.
 2. 2
  Upravte tričko. Piráti tráví na moři mnoho měsíců. Nemusíte sice předstírat, že trpíte křivicí, ale měli byste své oblečení trochu ušpinit a poškodit. Vystřihněte do trička díry, aby vypadalo obnošeně:
  • Odstřihněte konce rukávů.
  • Odstřihněte spodní lem trička. Piráti nepotřebují trika s lemy.
  • Odstřihněte lem okolo výstřihu trika.
 3. 3
  Namalujte na tričko modrou barvou na textil pruhy. Nemusí být dokonalé – čím nedbalejší budou, tím lépe.
  • Nechejte barvu uschnout a potom namalujte pruhy i na zadní stranu trička.
  Reklama

Metoda 3
Metoda 3 ze 7:
Výroba pirátské košile z obyčejné košile

 1. 1
  Najděte si vhodnou košili. Pokud místo trička chcete mít košili, můžete si vyrobit kostým pirátského kapitána. Nejlepší je použít velkou bílou košili s balonovými rukávy.
  • Ženy si mohou vzít páskou košili, která bude větší a bude lépe vlát ve větru. Muži by si měli najít košili, která jim nebude těsná ani krátká.
 2. 2
  Odstřihněte těsný límec. Piráti nenosí košile zapnuté až ke krku. Odstřihněte límec a vytvořte místo něho volán. Pokud neradi šijete, můžete volán k límci přilepit lepidlem na textil.
  • Můžete si volán také pouze zastrčit za okraj košile tak, aby zakryl všechny vaše úpravy.
 3. 3
  Vyzdobte si košili. Košili můžete ještě trochu vyzdobit a nemusíte ji ničit. Zkuste například tyto tipy:
  • Přidejte hezké knoflíky a manžetové knoflíčky
  • Dejte si kolem krku zlatý řetěz
  • Přidejte na košili volány. Můžete je dát ke krku, kolem knoflíků atd.
  Reklama

Metoda 4
Metoda 4 ze 7:
Výroba kalhot a vesty

 1. 1
  Pro jednoduchý vzhled se vám budou hodit tmavé kalhoty. Zbytek kostýmu by měl být výrazný. Piráti nikdy nenosili vzorované ani barevné kalhoty, takže stačí, když si najdete nějaké tmavé a jednoduché.
  • Pokud jste žena, můžete si vzít dlouhou sukni se spodničkou. Vyberte si nějakou volnější, abyste se v ní mohla volně pohybovat. Pirátky sukně často nosily místo kalhot.
 2. 2
  Upravte si obyčejné kalhoty. Namalujte na ně pruhy, aby vypadaly více pirátsky. Použijte barvu na textil a namalujte na kalhoty vertikální pruhy. Můžete barvu sladit s barvou košile.
  • Můžete si také vzít dlouhý kabát, který budete mít přepásaný a který vám bude tvořit sukni. Budete si ho muset ušít sami, ale když se vám to povede, bude to stát za to.
 3. 3
  Vezměte si rozepínací vestu. Vyberte si nějakou tmavou a jednobarevnou. Můžete ji nechat rozepnutou, aby pod ní byla vidět košile nebo triko. Pokud chcete být za kapitána, měli byste si vestu zapnout.
  • Pro chladnější noci si vezměte velký volný kabát. Měl by být trochu starý a neměl by být příliš těsný. Jistě nějaký najdete v secondhandu. Nejlepší jsou tmavé kabáty a vyhnout byste se měli barevným a vzorovaným kabátům.
  Reklama

Metoda 5
Metoda 5 ze 7:
Výroba klobouku

 1. 1
  Změřte si hlavu, abyste si mohli vyrobit klobouk, který vám bude sedět. Tato část kostýmu je nejdůležitější. Naštěstí není výroba pirátského klobouku vůbec složitá.
 2. 2
  Nakreslete si klobouk na kus papíru a použijte tento nákres jako šablonu. Můžete si šablonu najít i na internetu.
  • Přiložte si šablonu k většímu pevnějšími papíru a obkreslete ji. Udělejte si obrys dvakrát, protože budete potřebovat dvě strany klobouku. Potom si klobouk vystřihněte.
 3. 3
  Přilepte k sobě obě strany klobouku. Natřete okraje klobouku lepidlem a přilepte je k sobě. Potom nechejte lepidlo uschnout.
 4. 4
  Natřete klobouk na černo. Vezměte si černou barvu nebo sprej a natřete klobouk na černo. Nechejte barvu uschnout a potom na klobouk nakreslete bílou lebku se zkříženými hnáty. Pokud neumíte kreslit, vytiskněte si tento motiv a přilepte ho na klobouk.
  • Pokud malujete barvou, pravděpodobně to bude chtít alespoň dvě vrstvy. Mějte trpělivost a dejte si na klobouku záležet.
 5. 5
  Vystřihněte si pásek papíru, který vám bude přesně sedět na hlavu. Slepte ho a vytvořte kruh. Tento kruh vložte do klobouku a přilepte ho k němu. Díky tomu bude klobouk držet tvar a nespadne vám z hlavy.
  • Pokud venku hodně fouká, připevněte si klobouk gumičkou. Měli byste se tomu ale snažit vyhnout, protože to nevypadá dobře.
  Reklama

Metoda 6
Metoda 6 ze 7:
Doplňky

 1. 1
  Uvažte si kolem krku šátek. Červený šátek kolem krku přitáhne pozornost a hodí se ke kostýmu piráta. Pokud šátek nemáte, vyrobte si ho.
  • Vystřihněte si z červené látky velký čtverec.
  • Přeložte kus látky tak, aby měl tvar trojúhelníku.
  • Omotejte si šátek kolem krku. Uvažte si ho za krkem a nechejte jeho cípy viset vepředu.
 2. 2
  Najděte si pirátský pásek. Pásek okolo košile nebo trička dodá vašemu kostýmu na autentičnosti. Můžete si vzít obyčejný široký pásek, nebo si nějaký vyrobit z kusu látky.
  • Někteří piráti nosili pásky, které vypadaly spíše jako šerpy. Pokud máte dlouhý černý nebo červený pásek, můžete si z něho snadno vyrobit pirátskou šerpu.
 3. 3
  Najděte si pásku přes oko. Pásky koupíte na internetu, nebo v obchodech s kostýmy, ale můžete si je i vyrobit.
  • Nakreslete si na papír tvar pásky přes oko.
  • Vystřihněte si pásku.
  • Vnější stranu namalujte na černo a nechejte barvu uschnout.
  • Na každé straně pásky udělejte dírku a vložte do ní jehlu s gumičkou. Zkontrolujte si délku gumičky, zavažte ji a omotejte si pásku okolo hlavy.
 4. 4
  Vezměte si staré boty. Když nebudete muset skákat do vody, klidně si vezměte i děravé boty. Pokud chcete jít za kapitána, najděte si nějaké boty s přezkami.
  • Čím obnošenější, tím lepší. Zajděte si do secondhandu a kupte si staré boty, které už si na sebe nikdy nevezmete.
 5. 5
  Vezměte si šperky s lebkami a zlaté řetězy.
  Reklama

Metoda 7
Metoda 7 ze 7:
Něco navíc

 1. 1
  Dejte si okolo očí černý make-up. Bude vám stačit řasenka a oční stíny. Pokud chcete jít za zlého piráta, budete vypadat věrohodněji.
  • Nemusíte se snažit vypadat jako Jack Sparrow, ale když se vám to povede, budete mít dokonalý kostým.
 2. 2
  Vezměte si alespoň jednu náušnici. Pokud jste žena, vezměte si velké kruhové náušnice. Pokud jste muž, bude vám stačit jedna náušnice. Pokud nemáte propíchnuté ucho, najděte si náušnici, kterou připnete k uchu bez propichování.
 3. 3
  Pokud jste žena, dejte si na hlavu šátek. Můžete si vybrat nějaký hezký šátek a omotat si s ním hlavu.
 4. 4
  Vyrobte si meč z kartonu. Vystřihněte si meč z krabice, namalujte ho na stříbrno a vyrobte si k němu rukojeť. Můžete si ho zastrčit za pásek.
  • Plastové meče seženete levně v obchodech s hračkami a s kostýmy. Když si takový meč koupíte, budete mít o zábavu postaráno. Hlavně si dávejte pozor na to, abyste někomu nevypíchli oko.
 5. 5
  Vyrobte si teleskop z role od kuchyňských utěrek, nebo z něčeho podobného. Natřete ho na černo a přidejte k němu stříbrnou gumičku. Na konec dejte další stříbrnou gumičku. Můžete si teleskop připevnit k pásku.
  Reklama

Tipy

 • Můžete si vzít obyčejnou bílou košili a vyhrnout si rukávy.
 • Klobouk, meč, šperky a papouška byste si měli raději koupit.
 • Spousta šperků dodá vašemu kostýmu na věrohodnosti.
 • Vezměte si na rameno papouška. Koupíte ho v online aukci, nebo v obchodě s hračkami. Pokud umíte šít, přišijte si ho ke košili.
 • Piráti jsou jako straky – mají rádi vše lesklé. Vezměte si velké řetězy a lesklé náramky.
 • Pirátské kostýmy se skvěle hodí na Halloween nebo maškarní plesy.
Reklama

Varování

 • Pokud si chcete vzít živého ptáka, budete potřebovat krekry.
 • Pokud nosíte brýle, vezměte si kontaktní čočky, jinak s páskou přes oko nic neuvidíte.
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 21 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 36 853 krát
Kategorie: Záliby a Řemesla
Stránka byla zobrazena 36 853 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama