Jak vyrobit květinu z papíru

Výroba papírových květin je skvělé cvičení pro vašeho kreativního ducha. Můžete si jimi ozdobit dům či byt nebo je dát někomu jako milý dárek. Papírových květin si můžete vyrobit velkou spoustu druhů a typů - mohou být z kancelářského papíru, z ubrousků nebo z pravého papíru na origami. Chcete si vyrobit papírovou květinu? Řiďte se naším návodem!

Metoda 1 ze 3:
Jednoduchá papírová květina

 1. 1
  Z barevného papíru vstřihněte okvětní plátky. Vyberte si pěkný, pevný papír v nějaké veselé barvě, třeba žluté. Nůžkami vystřihněte alespoň šest okvětních plátků, které budou měřit asi 10 cm na délku. Můžete si tvar lístku nejprve nakreslit lehce tužkou a pak vystřihnout vnitřní obrys, aby tužka nebyla vidět. Jeden lístek pak použijte jako šablonu a podle ní vystřihněte další lístky. Nebo může mít každý lístek jiný tvar, to je jen na vás. Koneckonců - u opravdových rostlin také nejsou všechny lístky stejné.
  • Pokud chcete výraznější texturu lístků, můžete je lehce obtočit okolo tužky. Budou se pak stáčet nahoru.
  • Okvětní plátky můžete vyrobit třeba z krepového papíru, nebo je namíchat se skutečnými, sušenými okvětními plátky.
  • Pokud netoužíte po 3D efektu, jednoduše vystřihněte celý tvar květiny se všemi šesti plátky, spojenými uprostřed.
 2. 2
  Vytvořte jedinečný střed vaší květiny. Střed květiny může tvořit cokoliv jen chcete. Bonbón, korálek, knoflík, nebo třeba fotka někoho, koho máte rádi. Můžete také vystřihnout kolečko z papíru jiné barvy. Nebo vytvořit prostorový střed z krepového papíru, který zmačkáte do kuličky a obalíte ještě jednou vrstvou. Pak z jedné strany zploštíte a máte krásný střed květiny.
  • Až si vyberete, jaký střed květiny vytvoříte, sestavte si všechny okvětní plátky do kruhu, který bude mít tvar květiny.
  • S pomocí tavné pistole nebo lepidla přilepte střed k okvětním plátkům. mělo by je to všechny spojit dohromady a vytvořit hezký tvar květiny.
  • Pokud je střed květiny poměrně malý, můžete plátky slepit k sobě, než k nim připojíte střed, aby květina lépe držela.
 3. 3
  Najděte si vhodný "stonek"- Může to být tenký klacík, dřevěná špejle, nebo si kupte "stonek" v obchodě pro výtvarníky. Můžete také vzít obyčejné brčko a natřít ho hnědou barvou. Stonek by měl proporcemi odpovídat velikosti květu, takže než ho přilepíte, podívejte se, zda není příliš krátký nebo dlouhý.
  • Opravdové stéblo nebo větvička budou vypadat nejpřirozeněji, ale myslete na to, že ho možná nebude snadné ke květině připojit.
 4. 4
  Připojte květinu ke stonku. Pro připojení květiny ke stonku můžete použít lepicí pásku, tavnou pistoli nebo třeba sešívačku. Pokud jsou okvětní plátky oddělené, můžete je přišpendlit ke květině a pak stonek omotat páskou, aby dobře na květině držel. Tavicí pistole také poslouží velmi dobře.
  • Pokud se vám nelíbí lepicí páska, můžete ji přetřít barvou, aby ke květině ladila o něco víc.
 5. 5
  Přidejte ke stonku lístky. Jednoduše z papíru vystřihejte lístky, můžete jim třeba i dokreslit žilkování. Hotové lístky z nejrůznějších materiálů také seženete v hobby marketech. Použít můžete také například na zeleno obarvená peříčka. Ke stonku je připevněte páskou, sešívačkou (pokud je stonek slaměný), nebo trochou lepidla.
  • Pokud se vám papírová květina líbí, můžete si jich vyrobit celý pugét. Hezky vám rozjasní domov nebo kancelář.
 6. 6
  Hotovo.
  Reklama

Metoda 2 ze 3:
Vrstvená papírová květina

 1. 1
  Vezměte si tři archy barevného papíru. Pokud chcete, aby byla vaše květina dynamičtější, každý arch by měl mít jinou barvu. Vyberte si takové barvy, které spolu ladí, jako třeba červenou, vínovou a žlutou. Pokud si vyberete příliš podobné barvy, například fialovou a vínovou, budou splývat. Pro pevnější květinu můžete použít čtvrtku, jemnější dosáhnete použitím papíru na origami..
 2. 2
  Vystřihněte si z každého papíru dvě květiny různé velikosti. Jednu menší a jednu větší. Může to být klidně základní tvar s pěti okvětními lístky. Pokud si předem vytvoříte šablonu, můžete ji obkreslit na papíry a pak vystřihnout květy podle ní.
  • Až budete hotovi, jednoduše zkombinujte menší a větší květinu odlišné barvy. Větší květ dejte pod menší. Okvětní plátky nastavte tak, aby se příliš nepřekrývaly. Měly by vám takt vzniknout tři květiny různých barev.
 3. 3
  Skrze střed květiny prostrčte čistič dýmek. Nejprve udělejte uprostřed květiny malou dírku, například nůžtičkami nebo silnější jehlou. Protáhněte čistič dýmek dírkou, aby čouhalo asi 1,5 cm. Čistič dýmek bude tvořit stonek květiny, takže si vyberte barvu, která bude ladit s barvou okvětních plátků.
  • Aby čistič dýmek držel na místě, ohněte jeho vyčnívající část tak, aby nemohla projít zpátky dírkou. Můžete na ni také nasadit například knoflík nebo korálek, chcete-li.
 4. 4
  Nastříkejte květinu parfémem. Vyberte si nejlépe nějaký s květinovou vůní, aby kytka voněla jako opravdová. Pozor, navoňte květinu z rozumné vzdálenosti, jinak se vám může rozmáčet.
 5. 5
  Teď můžete květiny dát do vázy. Vytvořte hezkou kytici a dejte ji do barevné, pěkné vázičky. Pokud vypadá kytice smutně, vyrobte květin víc, aby byla bohatší.
  Reklama

Metoda 3 ze 3:
Další typy papírových květin

 1. 1
  Vyrobte si kulatou papírovou květinu. Budete potřebovat jen kousek čtvrtky, lepidlo a nůžky. Můžete ji ozdobit také tím, že přidáte okvětní plátky na vnější stranu.
 2. 2
  Vyrobte si květinu Kudusama. Tyto klasické, skládané květiny tvoří pěr nebo šest kusů složeného papíru, slepených k sobě. Přichyťte je k sobě kancelářskými sponkami a nechte zaschnout.
 3. 3
  Složte si květinu z ubrousků. Pro tuto malou, roztomilou kytičku budete potřebovat jen ubrousky, drátek a květinářskou pásku.
 4. 4
  Složte si jednoduchou květinu jako origami. Na tuto krásnou květinu budete potřebovat jen jeden arch papíru. Postupně ho složíte, až bude připomínat hezký kvítek.
 5. 5
  Složte květinu i se stonkem. Budete potřebovat jeden arch zeleného papíru, ze kterého vyroíte stonek, a pak arch papíru barevného, ze kterého vytvoříte květ.
  Reklama

Tipy

 • Papírové květiny mohou mít různou barvu a velikost. Jakmile si osvojíte správnou techniku, můžete experimentovat a vytvářet vlastní květinové kreace.

Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Barevné papíry nebo ubrousky
 • Nůžky
 • Rovný klasík, dřívko, brčko nebo čistič dýmek
 • Papír na obalení stonku (nepovinné)
 • Páska/sešívačka
 • Malá fotografie nebo bonbón (nepovinné)

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 21 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili.
Kategorie: Papírová řemesla
Stránka byla zobrazena 16 362 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama