Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Květiny z ubrousků se hodí pro mnoho příležitostí - ozdobí krabici s dárkem, girlandu na večírku či oslavě a využijete je i při výrobě kostýmů. Jejich výroba je supersnadná a můžete si vybrat z několika druhů. Vyzkoušejte některou z našich metod a vyrobte si své vlastní květiny z ubrousků.

Metoda 1
Metoda 1 ze 4:
Velké květiny z ubrousků

 1. 1
  Připravte si ubrousky. Každý jednotlivý list ubrousku položte na ten pod ním. Dávejte pozor, aby byly rohy, hrany a přehyby v jedné rovině. Pokud se trochu překrývají, nevadí to, ale snažte se, aby bylo všechno pokud možno rovně.
 2. 2
  Začněte se skládáním. Navrstvené ubrousky složte jako harmoniku, každý jednotlivý sklad by měl být asi 2,5 cm široký. Při skládání držte všechny vrstvy papíru u sebe a pokračujte, dokud nesložíte ubrousky po celé jejich délce.
 3. 3
  Přeložte složené ubrousky napůl. Přiložte složené konce k sobě, bude se vám pak snadněji pracovat. Udělejte to z každé strany a vytvořte pěkný, ohebný sklad.
 4. 4
  Přidejte drátek. Okolo záhybu ve středu složeného papíru omotejte drátek. Měl by být dostatečně pevný, aby papír dobře udržel. Jeho konce pak stočte do "uzlíku".
 5. 5
  Zajistěte drátek svorkou. Držte papír složený u sebe a svorkovačkou ho spojte. Pozor, abyste nechali dostatek místa na stonek.
 6. 6
  Vytvořte stonek. Delší konec drátu použijte k vytvoření stonku vaší květiny. Může být tak dlouhý, nebo krátký, jak jen chcete. Zbytek uštípněte kleštičkami. nechcete-li stonek, uštípněte drátek hned pod "uzlíkem" na spodní straně budoucí květiny.
 7. 7
  Rozevřete květinu. Začněte odspoda nebo svrchu a oddělte od sebe vrstvy ubrousků, aby žádá nebyla slepená s jinou. Buďte opatrní a snažte se ubrousky nepotrhat. Zároveň s tím rozdělujete i složenou harmoniku.
 8. 8
  Oddělte okvětní plátky. Až harmoniku rozdělíte, upravte okvětní plátky tak, že je odtáhnete jeden od druhého. Můžete je také oddělovat po jednom, pokud chcete. [1]
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 4:
Kopretina z ubrousků

 1. 1
  Vyberte si ubrousky. Pro tento typ květiny budete potřebovat ubrousky ve dvou různých barvách/vzorech: jeden na okvětní plátky a jeden na střed. Pro tradiční kopretinu si vyberte bílý papír na okvětní lístky a žlutý na střed květiny.
 2. 2
  Nastříhejte papír. Pro okvětní plátky nemusíte ubrousky stříhat, použijte je tak, jak v balení jsou. Abyste ale vytvořili střed, odstřihněte asi 1/4 původní délky ubrousku. Nemusí to být úplně přesné, ale čím menší budete chtít střed mít, tím kratší kousek to bude, chcete-li střed o něco větší, odstřihněte podle toho papír delší. Pro plnější střed použijte víc kousků papíru.
 3. 3
  Do středu přidejte texturu. Nůžkami nastřihněte mnoho drobných paralelních řezů po délce papíru, které budou ve středu květiny. Stříhejte směrem dovnitř jak zespoda, tak shora, asi 1/3 délky. Až nakonec květinu roztáhnete, střed díky tomu bude mít hezkou texturu.
 4. 4
  Připravte si ubrousky. Položte ubrousky naplocho na stůl tak, aby ten, ze kterého vytvoříte okvětní plátky, ležel dole a střed květiny nahoře. měly by mít stejnou šířku a lišit se jen v délce. Kratší papír položte do středu delšího. Na okvětní plátky byste měli mít alespoň dva ubrousky.
 5. 5
  Začněte se skládáním. Začněte na jednom konci a papír skládejte do tvaru harmoniky. Chcete-li velké, široké plátky, udělejte sklady 5-7 cm napříč. Pro drobné, užší plátky skládejte papír po 2 cm nebo ještě méně. Pokračujte ve skládání papíru, dokud vám nedojde.
 6. 6
  Připojte do středu papíru drátek. Kousek drátu omotejte okolo středu složeného papíru. Oba konce zatočte k sobě, aby drátek dobře držel, a jeho přebytky odstřihněte. Drátek by měl papír dobře a pevně držet, ale neutahujte ho tak moc, aby papír mačkal nebo deformoval.
 7. 7
  Odstřihněte konce. Nůžkami odstřihněte poskládaný papír, který bude tvořit okvětní plátky, do kulatého tvaru. Až květinu rozložíte, budou plátky kulaté a ne hranaté.
 8. 8
  Rozložte papír. Zatáhněte za okraje papíru, směrem od středu, jak na spodní, tak na horní straně drátku. Jak je budete roztahovat od sebe, obě strany se setkají a vytvoří kulatý tvar květiny. Středové části stáhněte směrem ven, aby vytvořily nadýchaný prostředek květiny.
 9. 9
  Hezky své kopretiny ukažte. Na drátek přivažte provázek, aby šly kopretiny pověsit. Pochlubte se těmito krásnými květinami na příští oslavě nebo večírku![2]
  Reklama

Metoda 3
Metoda 3 ze 4:
Růže z ubrousku

 1. 1
  Vyberte si ubrousky. Malá růžová poupátka vyrábějte z papíru, nastříhaného na vhodně velké proužky. Větší růže se nejlépe vyrábí z krepového papíru. Barva záleží jen na vás. Můžete použít i vzorovaný krepový papír, pokud chcete.
 2. 2
  Nastříhejte si papír. Budete pracovat s pruhy papíru, širokými asi 5-12 cm. Pro malou růžičku by papír neměl být delší, než 30 cm. Pro větší musí být delší.
 3. 3
  Začněte se skládáním. Položte papír naplocho a horní 1/4 přeložte podélně dolů. Vznikne vám dlouhý pruh, který má teď 3/4 původní šířky. Založení horního okraje vytvoří plnější, hladší okvětní plátky.
 4. 4
  Začněte skládat růži. Vezměte jeden konec papíru a rolováním dovnitř vytvořte malou spirálku. Držte ji v ruce a vytvořte základní poupátko.
 5. 5
  Dokončete květinu. Pokračujte v rolování, dokud nespotřebujete všechen papír. Obraťte spodní část, aby vám vznikla základna a nůžkami okraje zakulaťte, aby měly okvětní plátky přirozený tvar (nebyly příliš hranaté).
 6. 6
  Přidejte drátek. Okolo zakroucené základny květiny obtočte kus zeleného květinářského drátku, díky kterému bude držet. Můžete pak drát ustřihnout a růži připevnit k jakémukoliv dekoračnímu předmětu, nebo z něj vytvořit stonek. Užijte si své krásné růže z papíru![3]
  Reklama

Metoda 4
Metoda 4 ze 4:
Obrácené květiny z ubrousků

 1. 1
  Vezměte do ruky ubrousek. Podržte jej za střed.
  • Jste-li pravák, držte květinu v levé ruce a otáčejte proti směru hodinových ručiček, leváci to udělají přesně opačně.
 2. 2
  Přeložte ubrousek na polovinu. Pozor, záhyby neuhlazujte.
 3. 3
  Otočte ubrousek na jednu stranu.
 4. 4
  Zajistěte svorkou asi 2-5 cm nad otočkou.
 5. 5
  Skrz otvor, který tak v květině vznikl, prostrčte čistič dýmek.
 6. 6
  Zatočte čistič dýmek, aby květinu držel.
  • Nepovinné: Přidejte lístek z čističe na dýmky.
  Reklama

Tipy

 • Květiny můžete zpevnit nastříkáním lepidla ve spreji a ozdobit glitry.
 • Vyrobte si voňavou květinu - postačí, když ji přestříkáte parfémem, nebo do jejího středu kápnete kapku esenciálního oleje.
 • Vyzkoušejte čističe dýmek, barevné gumičky, vlnu, provázky a jiné a použijte je místo drátku.
 • Ubrousky nastříhejte a vyrobte si květiny různých velikostí.
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 7 785 krát
Kategorie: Papírová řemesla
Stránka byla zobrazena 7 785 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama