Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Kytice ze sladkostí je hezký dárek k mnoha příležitostem a její výroba je skoro stejná zábava, jako když ji obdržíte. Popusťte uzdu fantazii a vyrobte barevný dárek na míru, na který váš blízký nikdy nezapomene - ani poté, co sladkosti dávno sní. Chcete-li se naučit, jak vyrobit kytici ze sladkostí, řiďte se naším návodem.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:
Kytice ve tvaru lízátka

 1. 1
  Vyberte si pro svou kytici nádobu. Buďte kreativní a zvolte takovou, která se bude hodit k osobě toho, koho chcete obdarovat. Pro děti se hodí třeba kyblíček na pískoviště. Použijte šálek na kávu nebo čaj pro svou kolegyni nebo kamarádku, dortovou formu pro maminku, terakotový květináč pro neteř, která ráda zahradničí a kelímek popcornu pro filmového fanouška.
 2. 2
  Nakupte si zásoby dobrých sladkostí. Vyberte buď takové, které má obdarovaný nejraději a které zároveň na dekoraci viniknou a budou vypadat hezky. Pokud je to možné, nezůstávejte jen u jednoho druhu, ale vyberte jich více. Žvýkačky, miniaturní čokoládové tyčinky, tofee, balené bonbóny. Každá zvlášť zabalená sladkost může posloužit.[1]
  • Barvy volte podle příležitosti - například jasné a zářivé základní barvy pro dítě, růžovou nebo modrou pro čerstvou maminku, zlatou či stříbrnou k výročí, oranžovou a černou na Halloween, červenou a bílou na Valentýna, červenou a zelenou na Vánoce.
 3. 3
  Tavnou pistolí připevněte na dno nádoby kus polystyrenu. Obkreslete si tvar dna na polystyren a ten pak vystřihněte, aby se do nádoby vešel. Jeho stěny zajistěte trochou lepidla z tavicí pistole. Počkejte chvíli, dokud lepidlo nezaschne, než přidáte sladkosti Můžete také s pomocí pistole ozdobit sladkostmi i samotnou nádobu.[2]
 4. 4
  Dřevěnou špejli obalte zelenou květinářskou páskou a zapíchněte ji doprostřed polystyrenu. Můžete použít i delší, silné nanukové dřívko. Cokoliv dlouhého a dostatečně pevného, aby udrželo sladkosti, vám dobře poslouží. Zasuňte tyčku do polystyrenu a zajistěte ji kapkou lepidla. na druhý konec také naneste trochu lepidla a zasuňte ho do koule z polystyrenu.
  • Polystyrenová koule by měla velikostí odpovídat nádobě. Pro většinu aranží bude úplně stačit velikost tenisového nebo kriketového míčku.
  • Pro větší efekt můžete polystyrenovou kouli obalit zelenou květinářskou páskou nebo ji natřít na zeleno.
 5. 5
  Květinářskými špendlíky teď každou sladkost připevněte na polystyrenovou kouli. Propíchněte jeden nebo oba konce obalu každého cukrátka. Pak špendlík zapíchněte do koule. Pokračujte v připichování sladkostí, dokud celá koule nebude pokrytá. Až budete hotovi, můžete dospod koule zapíchnout tyčku, která trčí z nádoby.
 6. 6
  Mezi několik bonbonů připevněte lístky ze saténu. Můžete také použít malé mašličky nebo stužky, které vyrobíte z 0,5 cm široké stuhy. Vyberte si jakýkoliv design, díky kterému bude kytice vypadat ještě slavnostněji a lákavěji.
 7. 7
  Nádobu vyplňte natrhaným papírem, šustím nebo obarveným, suchým mechem. Kytice tak bude vypadat profesionálně a dekorace navíc schová polystyrenovou výplň. Můžete přidat dalších pár sladkostí, pokud chcete. Dokončete kytici tak, že nádobu ozdobíte velkou mašlí.
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 3:
Kytice z čokoládových tyčinek

 1. 1
  Tavnou pistolí připevněte zabalené čokoládové tyčinky na kus polystyrenu. Ten by měl být velký asi jako cihla, a vy byste na něj měli sladkosti připevnit ze všech 4 stran. Naneste tavné lepidlo na cihličku a pak na něj naskládejte čokoládové tyčinky. Hodí se například balíčky lentilek, tyčinky jako Twix nebo Mars a jiné, které zakryjí povrch cihličky. Otočte ji na bok, takže bude užší, dlouhá strana směřovat nahoru. Pozor, horní ani spodní stranu sladkostmi nepokrývejte.[3]
 2. 2
  Přilepte asi 6-8 čokoládových tyčinek na dřívka od nanuku. Vyberte si oblíbené tyčinky, například Snickers, Bounty, Milky Way a tak dále, a každou přilepte si pěti centimetry délky na nanukové dřívko.
 3. 3
  Zapíchněte dřívka do horní strany polystyrenové kostky. Až přilepené tyčinky zaschnou, Zapíchněte do cihličky dřívka s nalepenými tyčinkami. Rovnoměrně je rozdělte.
 4. 4
  Přilepte na prázdná místa krepový papír. Mezi napíchané čokoládové tyčinky přilepte kousky krepáku, aby kytice vypadala dokončená a profesionální.
  Reklama

Metoda 3
Metoda 3 ze 3:
Kytice ze sušenek

 1. 1
  Do velké nádoby dejte kus polystyrenu. Vyberte si nádobu, která se hodí k příležitosti, například Vánocům, Valentýnu nebo narozeninám. Obkreslete tvar nádoby na polystyren a vyřízněte ho tak, aby akorát padl na dno. Můžete polystyren i přilepit, ale pak obdarovaný nebude moci nádobu, například hrníček používat, až kytici sní.[4]
 2. 2
  Upečte domácí sušenky na nanukovém dřívku. Udělejte si klasické těsto na cookies - může mít příchuť čokolády, perníku, hrozinek nebo jakoukoliv jinou, kterou máte rádi. Než je dáte do trouby, naspodu do nich vtlačte nanukové dřívko. Upečte sušenek raději o něco více, než budete potřebovat, pro případ, že některé popraskají, nebo se rozdrolí. Než je budete skládat do kytice, nechte je alespoň 15-20 minut vychladnout a ztuhnout.
 3. 3
  Zapíchněte nanuková dřívka se sušenkami do polystyrenu na dně hrníčku. Dejte si záležet, aby kytice vypadala lákavě - zapichujte je v různé výšce a pod různými úhly.
 4. 4
  Vyplňte hrníček sladkostmi a krepovým papírem. Doplňte sušenky nejrůznějšími balenými sladkostmi, které se k nim hodí a doplňte krepovým papírem, abyste zakryli polystyren na dně.
  Reklama

Tipy

 • Vyhněte se čokoládě nebo jiným sladkostem, které se snadno roztékají, obzvlášť, pokud je léto, nebo kytice bude uvnitř v místnosti.
 • Jedním z nejsnadnějších kousků do kytice je lízátko. jednoduše jeho tyčku zapíchnete do polystyrenu. Kápněte na ni kapku lepidla a pak opatrně zabořte.
Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Nádoba
 • Různé balené sladkosti a bonbony
 • Blok nebo jiný tvar z polystyrenu
 • Elektrická tavná pistole a náplě do ní
 • Květinářská páska
 • Dřevěná tyčka
 • Koule z polystyrenu
 • Květinářské špendlíky
 • Saténové stužky
 • Širší stuha
 • Krepový papír, mech a jiná výplň
 • Čokoládové tyčinky


O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 15 736 krát
Kategorie: Den matek
Stránka byla zobrazena 15 736 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama