Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Nejenže můžete vyrobit originální přání k narozeninám pro svoje nejbližší; můžete si u toho dokonce i užít spoustu zábavy! Díky následujícím jednoduchým postupům už v budoucnu neutratíte za neosobní, drahá přání z papírnictví ani korunu!

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Barevné přání

 1. 1
  Přeložte kartu. Vezměte čtvrtku A4 jakékoli barvy a přeložte ji napůl. Pokud chcete vyrobit ještě o něco kreativnější přání, můžete vystřihnout proužky z papíru jiných barev a nalepit je na ni jako pozadí.
 2. 2
  Vyrobte přední stranu. Vezměte jakýkoli útržek papíru, napište na něj své přání a vytrhejte ho (pokud nevíte, jak papír trhat, přečtěte si „Tipy“ na konci článku). Vytržené přání pěkně nalepte na „hlavní stranu“ složené karty.
 3. 3
  Otevřete přání. Jakmile budete hotovi s hlavní stranou přání, otevřete čtvrtku a vyrobte její vnitřek. Tady je několik nápadů, jak s ním naložit.
 4. 4
  Napište milá slova. Na pravou stranu rozložené čtvrtky můžete napsat básničku nebo blahopřání a pěkně ho ozdobit.
 5. 5
  Přidejte fotku. Na levou stranu můžete nalepit fotku, na které jste spolu s oslavencem, a popsat pěknou vzpomínku na společné zážitky. Pokud nemáte fotku daného člověka, můžete ji stáhnout ze sociální sítě, nebo místo ní nalepit malou čokoládu nebo karamelu a připsat pár pěkných slov.
 6. 6
  Dozdobte. Nakonec můžete přání dozdobit nálepkami, třpytkami a podobně. Cokoli, co by přání mohlo dodat zvláštní kouzlo, je dobrý nápad.
 7. 7
  Hotovo!
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Přání s básničkou

 1. 1
  Napište básničku určenou přímo oslavenci. Ideální je krátká básnička, která se na přání dobře vejde. Opište si ji jednou na památku i pro sebe. Za pár let vám může přinést hezké vzpomínky.
  • Tip: výborné náměty na básničku jsou společné zájmy nebo vtipy jen pro zasvěcené.
 2. 2
  Najděte čtvrtku. Přeložte ji napůl pro vytvoření přání.
 3. 3
  Vyberte obrázek navrch. Sáhněte po něčem, co se týká oslavence.
 4. 4
  Napište básničku na první stranu otevřeného přání. Na protější stranu napište pečlivě doprostřed stránky „Všechno nejlepší!“.
 5. 5
  Vybarvěte přání. Nalepte proužky papíru pro vytvoření rámu. Přidejte barevné prvky, jako jsou třpytky, flitry, nebo dokreslené ornamenty. Přání můžete také oživit nálepkami.
 6. 6
  Na vrchní stranu napište přání. Hotovo! Originální přání můžete předat!
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Průhledné přání

 1. 1
  Vezměte čistou čvrtku. Přeložte ji napůl. Je jedno, zda použijete bílý nebo barevný papír.
 2. 2
  Nakreslete na přední stránku několik svíček. Můžete ale použít i jiný vzor, jako například srdíčka. Vystříhněte obrázky podél jejich obrysů. Dovnitř přání, pod vystřiženou stránku, nakreslete balónky nebo třeba kytici. Když přání zavřete, budou tyto obrázky vykukovat z vystřiženého vzoru.
 3. 3
  Dozdobte zbytek přání podle svého vkusu.
 4. 4
  Po dozdobení napište na zadní stranu nějaké rozverné přání. Můžete ho také dozdobit pěknými ozdobami, které máte po ruce, například třpytkami nebo nalepovacími drahokamy.
 5. 5
  Okolo svíček naneste lepidlo. Posypte ho třpytkami, ať vytvoří „zářivý“ efekt. Nechte přání několik minut schnout. Až zaschne, budete mít připravené krásné přání k narozeninám!
  Reklama

Tipy

 • Vlastnoručně vyrobené přání je vždycky jedinečnější a potěší víc, než přání koupené v obchodě. Při výrobě přání ho můžete upravit podle toho, komu ho dáváte, a vyzdobit, jak se vám zlíbí. Stačí vám třpytky, fixy a čtvrtka - a můžete se pustit do práce!
 • Vyrobte osobité přání. Oslavence vždycky daleko víc nadchne, když vidí, že jste přání neodbyli. Nekopírujte přání, která vidíte v obchodě. Můžete samozřejmě vycházet z nápadu, který jste někde viděli, ale zkuste mu dodat svůj osobitý rukopis.
 • Než začnete kreslit, načrtněte si zvolený vzor. Obrázky i slova, která budete psát, si předem načrtněte zlehka tužkou, a pak už je jen vybarvíte.
 • Před zavřením přání dejte pozor, ať je lepidlo i třpytky pořádně zaschlé.
 • Na slova jsou ideální fixy a obrázky vypadají nejlépe v jasných barvách. Obrázkem dortu nikdy nic nezkazíte!
 • Pamatujte: Oslavenci, kteří se narodili během svátků mají přání se sváteční tematikou plné zuby. Zkuste vymyslet něco originálnějšího.
 • Pokud vás nic nenapadá, zkuste najít na internetu nějaký vtipný obrázek, který překreslíte. Přidejte nějaký pěkný citát o přátelství nebo lásce. Vyrobte prosté, minimalistické přání.
 • Pokud chcete nápisu na přední stránce dodat pěkný efekt, zkuste ho z papíru vytrhnout. Napište nápis na papír a pak oběma rukama pečlivě papír odtrhněte kolem nápisu. Dejte si ale pozor, ať neroztrhnete napsaná slova.
Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Barevnou čtvrtku A4
 • Odstřižky pěkného papíru.
 • Barevné fixy nebo propisky
 • Popisovač

Související články

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 36 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 7 654 krát
Kategorie: Oslavy
Stránka byla zobrazena 7 654 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama