Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Papírové oblékací panenky pro děti jsou nestárnoucí hračkou, která se drží už přes sto let. Jejich popularita střídavě stoupá a klesá, takže někdy je těžké je v obchodě najít. Nicméně není nic jednoduššího, než si vyrobit svou - a ta může být přesně taková, jakou chcete, a nosit oblečení, jaké chcete.

V tomto článku se dozvíte, jak si vyrobit vlastní papírovou oblékací panenku a ve druhé části také nějaké tipy, které se vám při tvoření mohou hodit.

Metoda 1
Metoda 1 ze 1:

Výroba papírové panenky

 1. 1
  Najděte si vhodně velkou předlohu v časopise, knize, komixu atd. Snažte se zvolit takovou, která má dobře viditelné ruce a nohy, bude se vám na ni pak snadněji vyrábět oblečení. Obkreslete si tvar těla předlohy. Čáry si přizpůsobte podle své potřeby - možná budete muset některé části těla zvýraznit, aby oblečení padlo, pozornost v tomto ohledu věnujte zejména partii ramen a paží. Můžete si také na internetu najít předlohy papírových panenek a vytisknout si je.
 2. 2
  Přeneste si předlohu nejlépe na čtvrtku nebo jiný tuhý papír, aby vám vydržela.
 3. 3
  Vystřihněte tvar. Stříhejte opatrně, abyste nepoškodili některou z částí budoucí panenky.
 4. 4
  Dejte panence barvu. Nakreslete oči, nos, ústa atd. Vyberte si také barvu vlasů.
 5. 5
  Na nový papír znovu obkreslete kontury těla. Tentokrát budete vytvářet oblečení, takže přemýšlejte o košilích, tričkách, sukních, šatech, kalhotách, kabátech a tak dále, a obkreslujte podle toho potřebné části těla.
 6. 6
  Nakreslete si oblečení. Vybarvěte ho (přečtěte si tipy ve druhé části článku). Fantazii se meze nekladou, buďte kreativní. Insipraci můžete čerpat také z obrázků v našem článku.
 7. 7
  Na okraje oblečení nakreslete úchytky, které ho budou držet na těle panenky.
 8. 8
  Oblečení pro panenku vystřihněte. Pozor, abyste při stříhání nedopatřením neustřihli také papírové úchytky, pak by na panence nedrželo.
 9. 9
  Vytvořte si tolik outfitů, kolik chcete. Také můžete své panence vyrobit papírové kamarádky. V následující části získáte spoustu nápadů.
 10. 10
  Zkoušejte různé kombinace oblečení. Nezapomeňte také na doplňky a třeba i domácí mazlíčky.
 11. 11
  Hotovo.
  Reklama

Tipy

 • Je dobré nakreslit panence dlouhé vlasy, jinak se poměrně snadno utrhne hlava.
 • Můžete si pohrát s nalepovacími kamínky, glitry, samolepkami, peříčky, krajkou atd., aby bylo oblečení zajímavější. prohledejte košíček se šitím a určitě najdete zajímavé úlovky.
 • Skladujte papírové oblečení v krabičce nebo obálce, aby se nepomačkalo a nepoztrácelo.
 • Aby papírové panenky déle vydržely, přilepte jejich těla na tenký katon (třeba z krabice od cereálií) a pak vystřihněte. Také můžete vystřihnout za panenčiným nohama půlkruh z kartonu a pak ho ohnout dozadu - panenka pak bude vzpřímeně stát.
 • Pokud se vám nedaří najít vhodnou předlohu pro tělo, podívejte se do počítače a nejděte si grafické programy zdarma. Najdete v nich často dostatečně velké fotografie lidí, které si můžete vytisknout.
 • nepoužívejte linkovaný papír, vyberte si raději čistě bílý, jako je třeba klasická čtvrtka.
 • Dobré obrázky najdete také v katalogu plavek, ruce i nohy jsou tam většinou dobře ukázané.
 • Oči můžete panence také nalepit.
Reklama

Varování

 • Pozor, ať při vystřihování omylem panence neustřihnete ruku nebo nohu - mějte trpělivost a pokud nemáte při stříhání jistou ruku, požádejte někoho o pomoc.
 • Pozor, ať se nestříhnete do vlastní ruky!
Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Bílý papír bez linek
 • Nůžky
 • Barvy, fixy, pastelky...
 • Dekorativní kousky, které najdete v domácnosti

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 25 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 5 100 krát
Kategorie: Papírová řemesla
Stránka byla zobrazena 5 100 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama