Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Vyrobit polštář je jednoduché a levné a je to skvělý způsob, jak se naučit a procvičit si základní dovednosti šití a ručních prací. Takže proč utrácet peníze za kupovaný, když si můžete snadno vyrobit vlastní? Nejjednodušší je vyrobit čtvercové a obdélníkové polštáře. Níže uvedené pokyny vás provedou postupem, ale jakmile se s nimi sžijete, můžete improvizovat a dělat nové výtvory, všechny levnější, než byste si mohli koupit v obchodě.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Připravte si látku

 1. 1
  Vyberte si látku. Téměř každá látka bude fungovat, ale zvažte účel, pro který polštář chcete. Pokud se ho chystáte používat k nočnímu odpočinku, vyberte si látku, která je vašemu obličeji příjemná. Pokud bude váš polštář dekorační, vyberte si látku, která se hodí k ostatnímu nábytku.
 2. 2
  Nastříhejte látku na dva čtverce nebo obdélníky stejné velikosti. Obyčejný polštář jsou v podstatě dva kusy látky sešité dohromady a naplněné měkkou vycpávkou. Ty dva kusy by měly být trochu větší než požadovaná šířka a délka polštáře.
  • Přidejte na všech stranách 4 cm látky na švy. Přídavek na švy je množství látky, která přesahuje za šitím.
  • Pokud je látka náchylná k třepení, olemujte látku rovným nebo klikatým stehem.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Sešijte polštář

 1. 1
  Změřte si strany vašich kusů látky a určete, kolik nitě použijete. Ujistěte se, že vám uprostřed nedojde nit.
 2. 2
  Dejte dva kusy k sobě správnou stranou dovnitř. Po sešití otočíte polštář vnitřkem ven, takže se ujistěte, že dáte k sobě ty strany, které chcete mít nakonec z venku.
 3. 3
  Sešijte dohromady tři strany dílů polštáře. Můžete to udělat ručně nebo na šicím stroji. Znovu si nechte 1,5 cm přídavek na šev.
 4. 4
  Obraťte polštář lícovou stranou ven. Měli byste teď vidět strany látky, které chcete mít směrem ven, zformované do kapsy, kterou naplníte vycpávkou.
 5. 5
  Vyžehlete váš polštář do rovna. Pokud bude mít polštář záhyby, až ho vycpete, bude téměř nemožné je odstranit.
 6. 6
  Připravte si otvor. Zastrčte centimetr a půl látky u otevřené hrany dovnitř polštáře a vyžehlete. Teď jste připravení vycpat a dokončit váš polštář.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Vycpěte polštář a uzavřete ho

 1. 1
  Vycpěte polštář. Vezměte si vycpávku a zatlačte ji do otevřené strany vašeho polštáře. Snažte se vycpávku rovnoměrně rozprostřít. Nepřestávejte, dokud váš polštář nebude plný, a nebudou na něm žádná propadlá nebo prázdná místa. Kupované bavlněné výplně jsou nejlepší, ale cokoliv od peří po odstřižky látky může dobře posloužit.
 2. 2
  Sešijte otvor k sobě drobnými střídavými stehy. Střídavý steh zahrnuje přecházení jehly z jedné strany na druhou, zatímco zatahujete nit podél vnější strany švu.
  • Tady také můžete použít neviditelný steh, abyste vytvořili upravenější šev.
  Reklama

Tipy

 • Ujistěte se, že dovnitř nenacpete příliš mnoho vycpávky. Váš polštář by mohl být pak příliš tvrdý nebo by mohlo být nemožné ho uzavřít - nebo ještě hůř, praskl by, jakmile by ho někdo zmáčkl.
 • Bavlněnou a umělou vycpávku seženete ve většin galanterií nebo hobby marketů.
Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Látku
 • Nůžky
 • Jehlu
 • Nit v ůadící barvě
 • Vycpávku
 • Žehličku
 • Šicí stroj

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 5 914 krát
Kategorie: Záliby a Řemesla
Stránka byla zobrazena 5 914 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama