Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Mnoho domácích spotřebičů, jako jsou mobilní telefony, televize, počítače a herní konzole lze připojit k internetu. Jestliže máte poskytovatele vysokorychlostního připojení internetu, širokopásmový kabel, můžete svá zařízení bezdrátově připojit z libovolné místnosti. Čtěte dále a dozvíte se, jak doma získat Wi-Fi po připojení bezdrátového routeru k modemu.

Část 1
Část 1 ze 5:

Internetové připojení

 1. 1
  Zkontrolujte, zda je možné vaše zařízení bezdrátově připojit. Většina zařízení zakoupených od roku 2006 obvykle podporuje Wi-Fi.
  • Zařízení, podporující Wi-Fi nejsou jen notebooky a chytré telefony. Televize, video-streaming zařízení (např. Roku), iPady a herní konzole mohou být také nastaveny na Wi-Fi připojení k místní k síti (LAN).
 2. 2
  Zaregistrujte se k připojení k vysokorychlostnímu internetu. Tyto služby vás vyjdou přibližně na 400 - 1200 Kč za měsíc a umožní vám nastavit Wi-Fi připojení. Kromě toho můžete svůj počítač připojit k internetu také pomocí kabelu.
  • Ujistěte se, že váš poskytovatel internetového připojení nainstaluje modem před pokusem o připojení k síti Wi-Fi. Modem budete muset připojit k bezdrátovému routeru.
  Reklama
Část 2
Část 2 ze 5:

Bezdrátový router

 1. 1
  Kupte bezdrátový router pro připojení k Internetu. Router si můžete zakoupit na internetu nebo v obchodě s elektronikou.
 2. 2
  Vyberte typ bezdrátového routeru založeného na vašem internetovém připojení a používání internetu.
  • Kupte 802.11N bezdrátový router, pokud máte za cíl průměrně využívat internet a poměrně rychlé širokopásmové připojení. Tento typ lze použít na 2,4 GHz nebo 5 GHz připojení.
  • Kupte 802.11B nebo 802.11G router, pokud víte, že vaše připojení k internetu je jen 2,4 GHz a nehodláte v budoucnu přejít na rychlejší připojení.
  • Zvažte nákup 802.11ac bezdrátového routeru, pokud víte, že budete na internetu trávit hodně času a hledáte mnohem rychlejší připojení.
 3. 3
  Kupte adaptér bezdrátové sítě, pokud máte počítač, který neobsahuje bezdrátovou síťovou kartu. Pokud váš stolní počítač nebo notebook je starší než z roku 2006, budete muset zřejmě nainstalovat síťovou kartu nebo koupit USB adaptér.
  Reklama
Část 3
Část 3 ze 5:

Bezdrátová síť

 1. 1
  Vypněte modem poskytovatele. Jedná se o malé zařízení, které je nainstalování pro připojení vašeho domova k internetové službě.
  • Odpojte pouze napájení. Neodpojujte internetový kabel ze zdi.
 2. 2
  Připojte váš bezdrátový router k napájecímu kabelu. Router by se měl nacházet v blízkosti modemu. Pokud je přístroj zapnutý, měla by svítit kontrolka.
 3. 3
  Připojte bezdrátový router k modemu pomocí kabelu Ethernet. Jedná se o kabel, který může být připojen do většiny počítačů pro připojení k internetu. Při správném připojení byste měli slyšet malé cvaknutí.
  • Pokud jste předtím používali Ethernetový kabel pro připojení modemu k počítači, budete jej muset odpojit a připojit ho do bezdrátového routeru. Místo toho můžete použít bezdrátový adaptér pro připojení k síti Wi-Fi.
  • Pokud jste používali pro připojení k internetu router, bezdrátový router ho může plně nahradit.
 4. 4
  Zapojte modem zpět do zdi. Počkejte pár minut, než se spustí.
  Reklama
Část 4
Část 4 ze 5:

Konfigurace bezdrátové sítě

 1. 1
  Najděte návod k obsluze vašeho bezdrátového routeru. Návod by měl být součástí URL, které zadáte při nastavení a konfiguraci bezdrátového připojení.
 2. 2
  Přejděte do svého internetového prohlížeče na počítači, kde bude Wi-Fi aktivní. Vložte URL z manuálu.
  • Měli byste použít počítač, který se chystáte používat jako hlavní počítač ve vaší bezdrátové síti. Můžete si vybrat stolní počítač nebo například notebook. Zkrátka počítač, ke kterému budete mít pravidelný přístup.
 3. 3
  Postupujte podle pokynů v návodu a nastavte si své uživatelské jméno a heslo. Budete muset vybrat jedinečný název pro připojení, zvané SSID.
 4. 4
  Postupujte podle pokynů pro nastavení bezpečnostního klíče. To zajistí, aby přístup k síti a připojení měli jen lidé z vaší domácnosti.
  Reklama
Část 5
Část 5 ze 5:

Připojení zařízení

 1. 1
  Pokud jste tak již neučinili, nainstalujte bezdrátové adaptéry na zařízení, které to vyžadují.
 2. 2
  Přihlaste se do zařízení, které chcete připojit.
 3. 3
  Klikněte na Síťové připojení, režim Letadlo nebo Menu bezdrátového připojení.
 4. 4
  Vyberte SSID. Zadejte heslo a měli byste být připojeni.
 5. 5
  Tento proces opakujte u všech zařízení, která chcete připojit.
  Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Vysokorychlostní internet
 • Modem
 • zařízení podporující síť Wi-Fi
 • Wi-Fi adaptér
 • Bezdrátový router
 • Jméno
 • Heslo

Související články

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 13 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 7 752 krát
Stránka byla zobrazena 7 752 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama