Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Přemýšleli jste někdy nad vytvořením vlastního emailového účtu? Každý den se po celém světě odesílají tisíce emailů a mnoho služeb by bylo bez emailové adresy nepoužitelných. V tomto návodu vám přiblížíme, jak si během chvilky vlastní emailový účet vytvoříte.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Vytvoření emailového účtu

 1. 1
  Navštivte webovou stránku, která nabízí emailovou službu. Ty nejznámější jsou například yahoo.com, google.com, hotmail.com nebo seznam.cz. Všechny jsou samozřejmě zdarma.
 2. 2
  Zjistěte si, kde se můžete zaregistrovat. Obvykle je někde odkaz nebo obrázek s nápisem "registrace" nebo "zaregistrovat". V některých případech je nutné přejít na stránku pro přihlášení, kde lze tento odkaz také najít.
  • Do nějakého vyhledávače napište "email zdarma" a webovou stránku, kterou jste si zvolili. Po kliknutí na příslušný odkaz se dostanete na stránku, kde si budete moci svůj email založit.
 3. 3
  Postupujte podle pokynů na stránce, vyplňte všechny potřebné informace. Možná se vám nechce předávat někomu své osobní údaje, ale nebojte, většina emailových účtů po vás nevyžaduje telefon ani adresu, takže tyto položky můžete přeskočit.
 4. 4
  Přečtěte si smluvní podmínky a zaškrtněte položku, že s dodržováním pravidel emailové služby souhlasíte. Jakmile tak učiníte, klikněte v dolní části obrazovky na tlačítko Odeslat nebo Enter.
 5. 5
  Blahopřejeme! Právě jste si vytvořili emailovou adresu. Pokračujte importem kontaktů a pak už můžete posílat přátelům zprávy nebo emaily a spoustu dalších věcí.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Shánění kontaktů

 1. 1
  Řekněte přátelům a rodině, že máte nový email, zeptejte se na jejich email a přidejte si ho do kontaktů. Jen podotýkáme, že většina dnešních emailových účtů ukládá kontaktní informace automaticky, takže když odesíláte email, nebo vám nějaký přijde, adresa dotyčné osoby nebo instituce se do adresáře uloží rovnou.
  • Pro nalezení kontaktu přejděte na kartu Kontakty nebo prostě napište jméno osoby, které chcete poslat email, nebo začátek její emailové adresy. Její kontaktní informace by se měly automaticky objevit.
   • To znamená, že pokud někomu chcete posílat emaily, není nutné si jeho kontakt ukládat. Děje se tak automaticky.
 2. 2
  Pokud emailovou adresu měníte, nezapomeňte si naimportovat kontakty. Přejděte na kartu Kontakty a vyhledejte tlačítko Import; poté postupujte podle pokynů. Obvykle je to jednoduchý proces. Stačí jen přetáhnout do okna prohlížeče soubor s příponou "CSV".
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Odesílání emailů

 1. 1
  Až se do emailové schránky přihlásíte, najděte tlačítko "Napsat email". Najít ho by nemělo být těžké, obvykle je takové tlačítko barevně odlišeno.
 2. 2
  Napište emailovou adresu osoby, které chcete poslat email. Pokud si emailovou adresu dané osoby nepamatujete, ale už jste jí někdy dříve email posílali, stačí začít psát jméno dané osoby a váš účet příslušnou adresu sám nabídne, neboť je uložena v Kontaktech.
  • Pokud chcete někomu poslat kopii emailu, klikněte na "CC," což znamená Carbon Copy, tedy kopie přes průklepový papír neboli kopírák.
  • Pokud chcete někomu poslat kopii emailu, aniž by však o tom původní příjemce věděl, klikněte na pole "BCC," což znamená slepá kopie.
 3. 3
  Uveďte Předmět. V poli Předmět se vždy uvádí, čeho se email týká.
 4. 4
  Do těla emailu napište zprávu. V těle emailu napíšete úplnou zprávu, kterou chcete dotyčné osobě sdělit.
 5. 5
  Email si po sobě přečtěte, opravte chyby a pak už klikněte na "Odeslat." Ujistěte se, že email odesíláte na správnou adresu a že email neobsahuje žádné gramatické chyby či překlepy. Odešlete email.
  Reklama

Tipy

 • Oznamte přátelům svou novou adresu, aby na vás měli stále nějaký kontakt.
 • Překontrolujte si, že máte od kamarádů i členů rodiny správné emailové adresy, abyste jim mohli psát vy.
 • Pokud chcete dostávat upozornění, vyzkoušejte například program Google Alerts. Registrace je zdarma a můžete díky ní dostávat upozornění na jakékoliv téma, které si zvolíte.
 • Zanedlouho už budete mít schránku plnou emailů.
Reklama

Varování

 • Nekontrolujte neustále, zda vám přišla nová zpráva. Nedovolte, abyste se stali otrokem svého emailu.
 • Vytvořte si snadno zapamatovatelnou emailovou adresu.
 • Nezoufejte, pokud je vaše doručená pošta prázdná. Chvilku to trvá, než začnete dostávat první emaily.
 • Neodkládejte kontrolu emailu, protože až se podíváte příště, může být schránka přeplněná!
 • Neřešte, když někdo na email neodpovídá hned. Lidé mají svůj život a nemusí odpovídat na každý email okamžitě.
 • Neposílejte emaily lidem, které neznáte.
 • Do emailové schránky občas nahlédněte, protože pokud se do ní třeba 2-4 měsíce nepřihlásíte, poskytovatel takovou schránku smaže kvůli nečinnosti. Pokud si chcete být jisti, že je vaše emailová adresa stále aktivní, stačí se do ní přihlásit jednou za měsíc.
Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Počítač.
 • Přístup na internet.
 • Poskytovatel emailových služeb (např. Hotmail, Yahoo, GMail, Seznam atd.)

Související články

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 18 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 3 748 krát
Kategorie: Internet
Stránka byla zobrazena 3 748 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama