Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Vytvoření fotoalba na Facebooku je vynikající způsob, jak sdílet své vzpomínky s přáteli zajímavým způsobem. Vytvoření alba trvá jen několik minut a můžete ho libovolně upravovat i později. Chcete-li se dozvědět, jak začít sdílet své vzpomínky s přáteli, postupujte podle následujících kroků.

Metoda 1
Metoda 1 ze 1:

Vytvoření fotoalba prostřednictvím Facebooku

 1. 1
  Jděte na domovskou stránku Facebooku. Pokud jste tak již neučinili, zadejte prostě jen www.facebook.com. Jestliže nejste přihlášení, zadejte svou e-mailovou adresu a heslo a přihlaste se.
 2. 2
  Vyberte "Přidat fotky/video". Tuto možnost najdete v horní statusové liště ve vašich Nejnovějších příspěvcích.[1]
 3. 3
  Vyberte "Vytvořit fotoalbum". Tato možnost se vám objeví v pravé části obrazovky. Budete přesměrování na pevný disk vašeho počítače.
 4. 4
  Vyberte své fotografie. Vyhledejte je na vašem pevném disku. Pokud máte iPhoto, měli byste najít fotografie právě tam. Po dokončení výběru fotografií uvidíte novou obrazovku, kde se začne tvořit vaše nové album. Fotografie můžete přidat buď jednu po druhé, nebo vybrat několik najednou.
  • Chcete-li zvolit své fotografie jednu po druhé, klikněte na ni a klikněte na "Otevřít".
  • Chcete-li vybrat několik fotografií současně, stačí kliknout na první vybranou, podržet klávesu SHIFT a klikněte na další, kterou chcete vybrat. Označí se vám tak všechny fotografie mezi právě dvěma vybranými. Jakmile dokončíte výběr, klikněte na "Otevřít".
 5. 5
  Vyplňte informace o svém albu. Zatímco čekáte, než se vaše fotografie nahrají, můžete vyplnit některé základní informace, které pomohou vašim přátelům získat více informací ohledně tohoto alba. Použijte možnosti v horní části obrazovky pro poskytnutí těchto informací:
  • Název vašeho alba.
  • Titulek pro celé album. Pokud byste chtěli zanechat nějakou obecnou poznámku či citát, stačí jej zadat pod "Napište něco...".
  • Místo pořízení fotografií. Tato položka může obsahovat více názvů - tedy míst.
  • Datum alba.
  • Nezapomeňte, že se k tomuto nastavení můžete kdykoliv vrátit zpět a přidat tak další fotografie tolikrát, kolikrát budete chtít. Stačí kliknout na "+ Přidat další fotky" v levém dolním rohu obrazovky a vybrat další fotografie, za použití stejné metody jako původně.
 6. 6
  Vyberte, zda chcete, aby se vaše fotografie zobrazovali ve vysoké kvalitě. Pokud ano, stačí kliknout na políčko "Vysoká kvalita" ve spodní části obrazovky. Bude to trvat déle, ale vaše fotografie budou mnohem kvalitnější.
 7. 7
  Přidejte nějaké další informace k jednotlivým fotkám. Své fotografie si můžete projít a poskytnout svým přátelům více informací o jednotlivých snímcích. Můžete například:
  • Označit lidi na fotce. Stačí kliknout na tvář člověka na fotografii a zadat jeho jméno.
  • Napsat titulek. Napíšete jej do prázdného prostoru pod fotografií.
  • Přidat datum, kdy byla konkrétní fotka pořízena. Stačí kliknout na malé hodiny na levé straně fotografie a vyplnit tak následující údaj.
  • Místo, kde byla fotka pořízena. Kliknutím na symbol převrácené slzy v pravém dolním rohu můžete přidat místo pořízení této fotografie. Můžete tak však učinit i při psaní titulku, kde vás Facebook vybízí větou: "Kde byla tato fotografie pořízena?".
 8. 8
  Zvolte pořadí vašich fotografií. Můžete je nechat tak, jak jsou, nebo je můžete upravit poté, co byly nahrány. Stačí kliknout na danou fotografii a přetáhnout ji na vybrané místo. Pro chronologické seřazení fotek podle data klikněte na tlačítko "Seřadit podle data", které najdete v pravém horním rohu obrazovky.
 9. 9
  Vyberte si obal alba. Ve výchozím nastavení se vám na obalu alba zobrazí první fotografie umístěná v něm. Pokud byste toto nastavení chtěli změnit, stačí kliknout na šipku v pravém horním rohu fotografie a vybrat "Použít jako úvodní fotku alba".
 10. 10
  Zvolte nastavení ochrany osobních údajů. Klikněte na "Přátelé" nebo jinou z nabízených možností:
  • Veřejný
  • Přátelé
  • Vlastní - to vám umožní zvolit další možnosti, jako je "Přátelé přítel", nebo aby bylo album viditelné pouze pro vybrané lidi.
 11. 11
  Klikněte na "Zveřejnit fotky". Vaše fotky budou nyní nahrány. Do svého alba se můžete kdykoliv vrátit a fotky různě přidávat, mazat či jinak upravovat.
  Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 4 729 krát
Stránka byla zobrazena 4 729 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama